mivi i icicii Daewoo Matiz Kleurrijke Ka Sportieve Honda Accord Type-R [nuihohhshowioohj AUTO BRAAT TILBURG B.V. Vrolijk en olijk 1-0 VOOR MA, MET D'R EIGEN r>JiTTi TR-BT-12 Jaargang 10*nr25» Donderdag 9 juli 1998 Oplage 103.800 Autotest Mercedes ML 320 Deze week Waarschuwing Nu de vakantie voor de deur staat, is een waarschuwing op z’n plaats. Niet voor niets heb ben we in het nieuws rond het .013 I 4563956 wereldkampioenschap voetbal len veel gehoord over autodief- .013 I 5423030 stallen in Marseille, maar der gelijke taferelen spelen zich .013 I 5420143 natuurlijk ook elders in Frankrijk en in Europa af. Het is helaas zo dat men met een .013 1 5364011 Enkele weken geleden maakte ik het zelf nog mee. Ik rijd samen .01314634355 met een collega naar Frankrijk en kom rond half 11 ‘s avonds ..013 I 5355575 in het hotel aan. Je hebt dan al .01314683911 enkele uren achter de rug, dus ben je blij de auto op het par- ..013 I 5363924 keerterrein te kunnen zetten en .013 1 5355655 naar binnen te gaan. Het hotel lag buiten een grote stad en er was in de directe omgeving geen andere bebouwing te zien. Ik ’ruimte er uiterst haal mijn tas uit de auto en .013 I 5350045 laat alleen mijn jas liggen. Mijn Onafhankelijk collega meent vrijwel alles in de Hoofdsteunen .013 I 5422133 ..013 I 5053944 nog wel even het radiofrontje eruit. De volgende morgen werd .013 5331206 een grote teleurstelling. Het slot lag naast de auto, de vier ruiten Prijzen vanaf 16.995,- waren allemaal open en de com plete inhoud van de kofferbak was verdwenen, inclusief came- ..013 I 5430022 ra’s en lenzen. Ik miste alleen .0416 363412 een jas. Stom, stom, stom... Prijzen Al bij al zet Daewoo in het ..013 1 4647676 te worden. Je staat er bijna niet meer van versteld. Op hetzelfde parkeerterrein waren zo’n zes auto’s de pineut. Dus laat dit een wijze les voor u zijn. Laat zo min mogelijk achter in de auto, zeker als de auto gepar keerd staat op een verlaten ter rein of in een parkeergarage. Ook al gaat de parkeergarage ‘s avonds dicht. Er zijn soms uiterst lenige kinderen die zich tussen de spijlen van een hek door weten te wurmen en in opdracht uw auto leeghalen. Het zijn helaas geen fabeltjes, ?d sar maar de harde werkelijkheid. Prettige vakantie... Tony Vos Deze week SPORT buitenlands kenteken gewoon wat meer ‘in the picture’ rijdt. auto te kunnen laten liggen en op mïjn aanwijzing haalt hij Maar het is ook belachelijk dat dit soort zaken ‘normaal’ begint Het is moeilijk om als nieuw merk een plaats op de markt te verwerven. Daewoo heeft zijn intro ductieperiode inmiddels achter de rug en is nu bezig haar modellenprogramma te vernieuwen en uit te breiden. De eerste poging richting het comp acte segment is meteen een zeer serieuze. De Nederlandse Daewoo-dealers hebben sinds kort de beschikking over de uiterst vrolijk ogende Matiz. KRAAIVENSTRAAT 28 TILBURG TEL. 013-4680044 Verder uleen nog De nieuwe mini-MPV van DAEWOO voor van rege- u, Aiello, np 9 ircuit VWI Audi Auto Bongers013 I 5321411 Renault Van der Boom Daewoo Auto Braat Tilb. ..013 I 4680044 Chrysler Chrysler L. op Zand .0416 1 363993 Peugeot Collaris Subaru Dekkers Nissan Denissen Skoda Suzuki Gijsbers Mitsubishi Kluitmans013 I 5443330 Seat Auto Noordhoek..013 14553678 Ford Obam Tilburg BMW Renova Ford Van Rijn Volvo Van Roosmalen ...013 I 5840000 Kia Schapendonk. Peugeot Spijkers Goirle013 5347771 Opel Gebr. Vullings013 4680468 Alfa Romeo Wouters Daihatsu Ad v.d. Wouw. Seat Saab Zuid Oost F*NANCIERÏNG?li I DOEN WE! Redactie: Tony Vos Tel. 013/4686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg f DEALERS in de bagagen armoedig uit. Het is weer WK-t zit voor de tv ge niets leuks te be j we ebben. cilin- Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur Het totale pakket heeft nor maal een waarde van f.6.774,= maar Ford berekent hiervan vier mille door, zodat de Ka Collection f.25.995,= kost. wmule 3 serie Neurenberg en 1 - am van trd het weekend. i Albers t maakt kraamkamer ss en staat nu lats. Zijn team- s Leinders i zesde met leiding Toyota Autonova013 I 5351035 Mercedes Benz Autoparc0416 I 361553 Mazda Van Baast.... Citroën Bertens Rover pag. 3 Uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. Dato zondag 12 juli Formule 1 Grand Prix van Engeland te Silverstone Fedex CART Championship te Cleveland Truck Grand Prix op de Nürburgring (D) Zoals reeds aangekondigd zal van de nieuwe Honda Accord een sportieve Type-R uitvoering verschijnen, die aansluit op de reeds bestaande Integra Type- R. De nieuw ontwikkelde 5-link double wishbone achterwielop- hanging is bij de Type-R getu- ned op sportiviteit en zorgt een enorme bochtvastheid, zodat de auto zelfs klaar is voor gebruik op circuits. Voorin ligt de 2,2 liter VTEC-motor met een vermogen van 215 pk. Uiteraard is de carrosserie van de nieuwe sedan overgenomen, met specifieke details zoals de lak, wielen en het spoilerwerk. Komende zondag wordt op het circuit van Silverstone de Grand Prix van Engeland verreden. Het wordt vermc. tussen de be~ coureur met Michael Schi Mika Hakkinen. Maar •ond en er is natuurli -.s mogelijk. Coulthai ine, W’ Ook de Duitse Forn kwam in actie in Net voor het Nederlandse tear Frits van Amersfoort wen een bijzonder succesvol i De 19-jarige Christijan die dit jaar zijn debuut in deze Formule 1 i won beide manches op de vierde plaats maat de Belg Bas 1 scoorde een tweede en een plaats en gaat nog steeds j ruime voorsprong aan de l in het tussenklassement. Het interieur van de Matiz ziet er grapppig uit, maar is minder kleurrijk en vrolijk dan de bui tenkant. Gelukkig brengt de bedrukte bekledingsstof wat leven in de brouwerij, terwijl de gebruikte kunststoffen erg grijs en zwart zijn. De portierpane- len zijn volledig bekleed. Het dashboard oogt goed afgewerkt en is voldoende compleet. Een toerenteller behoort niet tot de mogelijkheden. In het vierspa- kige stuurwiel is standaard een airbag opgenomen, maar een tweede exemplaar is niet lever baar, terwijl er boven het dash boardkastje toch duidelijk de ruimte voor aanwezig is. Een aantal uitrustingselementen zijn specifiek voor de Matiz SE, Ford brengt een fleurige uit gave van de opvallend gelijn de Ka, de Ka Collection. Er kan worden gekozen uit Indian Yellow en State Blue Metallic, terwijl de auto’s van een flinke reeks extra’s wor den voorzien. Zo heeft deze 60 pk sterke Ka onder meer air conditioning, een audio-instal- latie met CD-speler, elektrisch bediende portierruiten, een- OBAM Tilburg, Spoorlaan 175, telefoon (013) 535 00 45. UWct OBAM Dongen, Steenstraat 7a, telefoon (0162) 31 65 71. De 24 Uur van Spa Francorchamps voor toerwagens werd een overwinning voor de Frans-Belgische BMW equipe Cudini Duez v.d.Poele. Zesvoudig Le Mans winnaar en oud Formule 1 coureur Jacky Ickx reed samen met zijn dochter Vanina maar in de nachtelijke uren raakte Vanina helaas van de baan. Peter Kox reed met zijn BTCC college James Thompson maar de motor van de Honda Integra gaf vroegtijdig de geest. De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. Dealer Associatie Tilburg en Omstreken, verschijnt in geheel Tilburg, Goirle, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moergestel en Hilvarenbeek. -tijd. Dus de mannelijke helft van Nederland jekiuisterd. Is er dan voor de vrouwelijke helft >eleven? Maar zeker wel! Kom nu naar de Ford dealer voor de Ford WK aanbieding! De Ford KA' de leukste aut0 van Nederland /LjHtÊk (over Kampioenen gespro ken!) wordt nu geleverd ■Mk met een flinke contante korting! En dat voor nog IM geen f 20.000,-! Komen, kijken, keuren en kopen! Actie loopt tot en met de WK- finale bij uw compacte segment een leuke auto neer die er prima uitziet, voldoende binnenruimte biedt en slechts op een aantal details een steekje laat vallen. Ook de prijzen zijn keurig. Zo begint de Matiz S bij f. 16.995,= en komt de comple te SE op f. 18.995,=. Voor het verschil van tweeduizend gul den krijgt men een enorme lijst extra’s: bredere banden, deelbaar neerklapbare achter bank, stuurbekrachtiging, meegespoten bumpers, van binnenuit verstelbare buiten spiegels, make-up spiegeltje, elektrisch bediende voorpor- tierruiten, digitaal klokje en centrale vergrendeling. De SE kan tegen meerprijs worden geleverd met een automati sche koppeling. Deze voorzie ning kost f.1.495,=. V< meldt de prijslijst alk de metaallak voor f.495, Laklaagje Daewoo komt met de Matiz direct sterk voor de dag in het segment van onder meer de Suzuki Alto, Hyundai Atos, Daihatsu Move/Cuore en de Fiat Seicento. De auto is 3,5 meter lang en heeft met 1,495 meter een volwassen breedte. De Matiz is er alleen als vijf- deurs en daarmee troeft ie een aantal concurrenten meteen Op de Norisring in Duitsland, het voormalige theater van de Nationaal-Socialisten, won Jorg van Ommen voor Peugeot de sprint van de STW meeting. Opel rijder Uwe Alzen werd tweede en Roland Asch eindigde als derde voor Nissan. De race werd een overwinning Ommen’s teamgenoot en re rend kampioen Laurent Ai gevolgd door Helary en Alzen. Het klassement wordt nog steeds aangevoerd door Johnny Cecotto maar Aiello is de BMW coureur nu tot op zeven punten gena- wel als zodanig hoorbaar, maar zeker niet rumoerig. De hand- geschakelde vijfbak schakelt soepel. De Matiz heeft voor een onafhankelijke ophanging vol gens het McPherson principe en beschikt aan de achterkant over een semi-onafhankelijke constructie en schroefveren. De Matiz SE staat op 155/65 R 13 banden, terwijl de S-versie zich van 145/70 R 13 rubbers bediend. Het overhellen in bochten blijft behoorlijk binnen de perken, waardoor de stabili teit onder de meeste omstan digheden weinig te wensen over laat. De besturing gaat bij de SE vanwege de standaard stuurbekrachtiging lekker licht, zowel op snelheid als manou- vrerend in de stadsverkeer. rmoedelijk een strijd beste coureur en de -et de beste auto, ofwel Kjuhumacher versus ir het wiel is rond en er is natuurlijk van alles mogelijk. Coulthard, Irvine, Wurz en Fisichella kun nen niet bij voorbaat afgeschre ven worden voor een eventuele zege. Voor ons is het natuurlijk belangrijk wat Jos Verstappen gaat doen. Bouwt hij voorzichtig verder op zijn prima debuutrace voor Stewart of is de verleiding te groot om risico’s te nemen? trale vergrendeling, stuurbe krachtiging, hoofdsteunen ach terin, tweede airbag, vloermat ten, speciale bekleding, licht metalen wielen en met leer bekleed stuurwiel. Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14, 5014 DA Tilburg Tel. 013/5368805 Fax 013/5359985 Onder de korte neus zit een compacte motor die Daewoo van Suzuki heeft geleend. Immers de voorloper van de Matiz was op de Koreaanse markt een Suzuki Alto die in Europa nooit gekénd hel Het gaat om een 796 cc 3 der die een heel keurig vermo gen levert van 51 pk bij 5900 tr/min en komt tot een koppel van 68,6 Nm bij 4600 tr/min. Gelukkig blijft het gewicht beperkt tot 751 kg en met niet teveel personen en bagage aan boord, weet de Matiz dan ook keurig te presteren. De topsnel heid ligt boven de 140 km/u en in 17 tellen kan vanuit stil stand de 100 km/u worden bereikt. Het driecilindertje is zoals de van binnenuit te ont grendelen achterklep, een make-up spiegeltje, elektrisch bediende voorportierruiten, digitaal klokje, opbergvak in het portier aan de passagiers kant en een in ongelijke delen neerklapbare achterbank. De binnenruimte is voor een auto van dit formaat dik in orde. De stoelen voorin hebben geen overdreven lange zittingen, maar dat zijn we in dit segment ook niet gewend. De hoofdsteu nen kunnen helaas maar over enkele centimeters in hoogte versteld worden en dat is voor iedereen vanaf een gemiddelde lengte onvoldoende. Ook op de achterbank kunnen twee vol wassenen heel behoorlijk zit ten. Het is echter jammer dat de inhoud van de kofferruimte beperkt blijft tot 104 liter, want dat is zelfs in deze klasse erg krap. Bovendien ziet het ‘matje’ Ook in de Italiaanse Formule 3 was er een Nederlands succes. De Amsterdammer Donny Crevels won de vijfde race en staat nu op de tweede plaats met nog slechts zes punten achters tand op de Italiaan Gasparini. Zowel Gasparini en Crevels als Leinders^en Albers komen op augustus in actie op het Circi Park Zandvoort tijdens de Marlboro Masters of Formula 3. De Deutschland Rally, verre den rondom Adenau, werd gewonnen door het Duitse duo Kahle I Schneppenheim in een Toyota. Onze landgenoten Bert de Jong en Eddy van den Hoorn eindigden respectievelijk op de tweede en zesde plaats. De wed strijd telde mee voor het Dutch Rally Open en hierin gaat van den Hoorn momenteel aan de leiding. af. Het front heeft een hoog zogenaamd ‘Twingo-gehalte’ vanwege de heldere ronde kop lampen. Omdat motorkap en voorruit vrijwel in eikaars ver lengde staan, heeft de Matiz ook iets weg van een ruimtewa gen. De basisuitvoering heeft zwarte kunststof bumpers, ter wijl de luxueuze SE-variant een laklaagje krijgt. Spiegels, por- tiergrepen en ruitomlij sting zijn in zwart uitgevoerd. De achterlichten zijn redelijk hoog geplaatst en gaan ‘om het hoek je’. Daardoor kan de breedte bijna optimaal voor de achter klep worden gebruikt. Hierop zien we keurig een wisser, maar het derde remlicht is te laag geplaatst. De lichtmetalen velgen, het verchroomde uit- laatpijpje en stootstrips op de flanken zijn optioneel. De Matiz kan worden geleverd in vier normale kleuren en vijf metaallakken, waaronder een aantal verrassende tinten. Knappe koppen voorspellen een toename van de verkopen van kleine auto’s, vooral omdat veel steden dichtgroei en. Daarnaast worden kleine auto’s steeds slimmer gebouwd, waardoor ze meer binnenruimte bieden en voor zien worden van alle luxe die aanvankelijk het domein was van de grote limousines. ■t is een uit ciatie verschij irle, Riel

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1998 | | pagina 16