beeld a laze bol koffiedik? Ja in is!! Tilburg idee Bruisende activiteiten op het plein voor het Textielmuseum mi Mode van 2009 geeft antwoord imci Ondertussen aan de keukentafel van Huib Anna... Andere interactieve projecten ook tentoongesteld Wat gebeurt er straks met de beelden en ideeën? Verkondig uw mening rechtstreeks aan een raads- of bestuurslid. ..of op een zeepkist Donderdag 4 juni 1998 pagina 13 DETILBURGSE KOERIER - pagina 12 stival mester nburg Bester meest beeld aal op *ankje istival Anna: “Tja, ik weet het niet, hoor.." Huib: “En de burgemeester zal een praatje houden... 9 De deelnemers aan de ‘beeldhouwfase’ hebben hun beelden beslist niet voor niets gemaakt. Na het Beeldenfestival worden alle inzendingen gebruikt voor het vervolgtraject. Uit deze beelden, de op het festival aangegeven onderwerpen en de vlaggetjes wordt duidelijk wat de inwoners van Tilburg belangrijke onderwerpen vinden voor de toekomst van hun stad. besproken. De politieke partijen zullen daarna in hun verkiezingsprogramma’s voor de gemeenteraadsveriezingen van maart 1999 de lijnen verwerken die bij hun politieke opvattingen passen. Zo weet u duidelijker voor welke toekomst- plannen u kiest als u in maart volgend jaar in het stemhokje staat. De nieuwe gemeenteraad zal vervolgens, zoals gebruikelijk, een algemeen beleidsplan (ABP) vaststellen, waarin de keuzes staan die in de komende raadsperiode worden gemaakt. In dat beleidsplan zullen gegarandeerd een aantal van de ideeën terug te vinden zijn die tijdens het Stadsvisieproject van 1998 door de inwoners van Tilburg zijn ontwikkeld. seconde te r hen erg de vorm Het plein voor het Textielmuseum zal zaterdag 6 juni nog het meeste weg hebben van een gezellige braderie. Het draaiorgel dat regelmatig in het centrum van de stad te horen is, speelt ouderwets gezellige melodietjes die worden afgewisseld met ‘toekomstmuziek’ op het podium waar conservatoriumstudenten hun speciaal voor de gelegen heid gecomponeerde muziekstukken ten gehore brengen. Her en der staan kraampjes waar u uw honger kunt stillen met een ‘broodje 2009’. Het bestellen daarvan doet u met behulp van een ‘touchscreen' (wat in de toekomst de normaalste zaak van de wereld Tijdens het Beeldenfestival zijn de burgemeester en diverse wethouders en gemeenteraadsleden aanwezig. Zij willen graag horen wat uw mening is over Tilburg, nu en in de toekomst. Spreek ze aan! In de tijd tussen de diverse programma onderdelen loopt Gijs Weenink van het Nederlands Debat Instituut, met een zeepkist en een microfoon door het museum en over het plein. Iedereen die dat wil kan deze zeep kist beklimmen om zijn of haar mening te verkondigen over wat er met de stad in de toekomst moet gebeuren. zal zijn). Het broodje 2009 moet u overigens gewoon met guldens afrekenen - euro’s worden nog niet geaccepteerd. Gedurende de dag is gratis koffie en thee verkrijgbaar. Ook het drankje en de hapjes tijdens de afsluiting van het Beeldenfestival om 16.1 5 uur worden u kosteloos aangeboden. In het restaurant van het Textielmuseum kunt u van 12.00 tot 14.00 uur terecht voor een smakelijke lunch (en ook hier worden nog geen euro’s geaccepteerd). Verder zult u op het plein een informatiestand tegenkomen waar u alles te weten kunt komen over het Stadsvisieproject Tilburg 2009. te maken de speciale waarmee bij- aakt kan tutselaars is t willen om er soort we- jk ook. Want Huib: “Nee. Maar je hoeft er ook niet aan te hebben meegedaan om te gaan kijken, iedere Tilburger is welkom." 2009 1 dat er ook veel beelden en burg juist heel nostalgisch, t. Dat is nou net het leuke." tentoon- tentoonstel- je bezoe- hoeT-shirts t mee naar Huib: “Nee, geen voetbal. Zaterdag is in het Textielmuseum het Beeldenfestival. Je weet wel, dan kun je de beelden bekijken die gemaakt zijn van Tilburg in 2009." Huib: “O, maar het schijnt c ideeën zijn van mensen die Tilbi knus en groen zouden willen zien in de toekomst. i probleem vinden als we zaterdag de ochtend naar de markt gaan?" Anna: “Stekelenburg? In dat geval.. Hoe laat zullen we zaterdagmorgen naar de markt gaan? Acht uur?” Rond de voornaamste onderwerpen worden ‘werkateliers’ samengesteld die de ideeën en beelden verder uitwerken tot hoofdlijnen voor de toekomst. Tijdens de Stadsconferentie in het najaar worden die hoofdlijnen gepresenteerd en Anna: “Hüh? Wil JIJ op je vrije zaterdag vroeg om naar dë markt te gaan? Is er ‘s middags v< de tv, of zo?” Huib: “Zeg Anna, zou jij het een wat vroeger in Anna: “Heb jij daaraan meegedaan dan? Dat wist ik helemaal niet!" Huib: “Nou, niet alleen voor die beelden, hoor. Er is ook muziek van de toekomst, er lopen mensen rond in mode van de toekomst, je kunt er een broodje 2009 eten...” Als u op het Beeldenfestival mensen tegenkomt waarvan u het idee hebt dat ze gekleed zijn volgens de laatste mode van 2009, dan is de kans groot dat het mensen zijn van het team van hosts en hostesses. Bij hen kunt u terecht met allerhande vragen, variërend van ‘Waar zijn de toiletten?’ tot ‘Wat moet ik nu precies doen met de vlaggetjes die ze me bij de ingang hebben gegeven?’ De opvallende kleding van het team is ontworpen door Therèse Blomme, directeur van de Academie voor Beeldende Vorming in Tilburg. Als het aan haar ligt, loopt iedereen in 2009 in soortgelijke kledij rond. Therèse Blomme is overigens een van de deelnemers aan het spetterende debat dat om 14.00 uur begint. Het Stadsvisieproject Tilburg 2009 is een zogeheten ‘interactief proces’. Dat wil zeggen dat het gemeentebestuur eerst aan de burgers vraagt wat ze willen, om op grond van de antwoorden een beleidsplan te ontwikkelen. Deze manier van werken is eigenlijk precies het tegenovergestelde van hoe het een aantal jaren geleden ging. Toen werden eerst plannen gemaakt, waarop de burgers vervolgens konden reageren. Met de nieuwe aanpak wordt de kans kleiner dat er plannen worden gemaakt waar veel mensen het niet mee eens zijn, en bovendien krijgen de burgers meer invloed op de beleidsvorming over de stad. Het gemeentebestuur heeft de nieuwe manier van werken ook gebruikt bij drie andere projecten: het Wijkontwikkelingsplan Tilburg-Noord, het Verkeers circulatieplan en het plan rond de Binnenstad. Van deze andere interactieve plannen worden de voornaamste uitkomsten ook tijdens het Beeldenfestival tentoongesteld. Het voert te ver om alle stadia van de drie plannen te laten zien. En bovendien: het kost de organisatoren van het festival al hoofdbrekens genoeg om alle beelden van het Stadsvisieproject een goed plaatsje te geven. Toch is ervoor gekozen om tijdens het Beeldenfestival ook aandacht te besteden aan de drie andere projecten. Want al zijn het plannen voor delen van de stad, ze hebben wel degelijk invloed op de ontwikkeling van de stad als geheel. Anna: “Mm. En omdat jij graag naar een stel van die toekomstbeelden wil kijken, moeten wij voor dag en dauw naar de markt?" Anna: “Mm, ik weet het nog niet. Ik voel er eerlijk gezegd weinig voor om naar allerlei wilde plannen met monorails, metro’s en meer van dat soort grootstedelijke onzin te gaan kijken.” I Halrl öjiaa lltül I .1, .tl 11 1 Ji' rtHl Al

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1998 | | pagina 13