I>C ICICI I Eerste New Beetles in Nederland de S80 Exclusieve Smart-versies Nieuwe top Volvo, In de rij voor nieuwe Kever n/ir I VX Jaargang 10 nr 17 Donderdag 7 mei 1998 Oplage 103.600 pag. 3 Autotest Land Rover Freelander XEdi Uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. Dato Deze week DEALERS Nooit geweten Auto’s worden steeds slimmer ook op het gebied van beveili- voor te zijn. Maar uit statistie ken blijkt gelukkig dat het aan- ..013 I 5423030 tal diefstallen van nieuwe auto’s drastisch terugloopt omdat ze .013 I 5420143 vrijwel allemaal voorzien zijn van een goede beveiliging varië rend van een transponder in de .013 1 5364011 sleutel tot en met een uiterst geavanceerd alarm. 'De dief komt wel in de auto door een ruit in te slaan of een slot te for ceren, maar kan er vervolgens ..013 1 4634355 niet mee wegrijden omdat de motorelectronica is geblokkeerd. ..013 I 5355575 De diefstal heeft zich nu vooral .013 1 4683911 verplaatst naar wat oudere auto’s die niet van dit soort sys- ..013 I 5363924 temen is voorzien. Toch loont het de moeite voor deze grote .013 5355655 categorie automobilisten om hun voertuig tegen diefstal te Mexico beveiligen zoals bijvoorbeeld een hoop ellende en rompslomp .013 I 5422133 voorkomen. Benzine en diesel Deze week hoorde ik van een 013 I 5053944 vriend dat er bij hem was inge broken. Op het lijstje verdwenen pen. komt items stond ook de autosleutel. .013 I 5331206 Gelukkig was hij in het bezit van een reservesleutel, zodat ie toch gewoon met de auto kon armu nulit rijden. Maar het idee dat ande re mensen jouw autosleutel in ..013 I 5430022 bezit hebben en de auto een dag .013 1 4647676 Daarom maar naar de dealer voor nieuwe sloten, want dat is dan het enige wat men kan doen. Daar bleek een levertijd op te zijn van zo’n twee weken. Nu ging het om een vrijwel nieuwe auto met een startblok kering die werkt via sleutel en een transponder. Wordt de auto gestart met een verkeerde sleutel dan zorgt dit systeem ervoor dat de electronica geblokkeerd blijft. Nu blijkt het mogelijk om door de merkendealer de code van deze transponder te wijzigen, dieven met de gestolen sleutel de auto niet meer kunnen star ten. Een handig weetje als u zo iets dergelijks overkomt... Tony Vos SPORT Zie pagina 2 ging, al is het moeilijk om het dievengilde constant een stapje later gewoon kunnen komen ophalen, is niet bepaald prettig. met een startblokkering die werkt met een pincode. Het kan waardoor in dit geval de reser vesleutel de enige juiste is en de Eind april liet VW-importeur Pon in Leusden de eerste twee exemplaren van de New Beetle in ons land zien. Deze auto’s zullen in de maand juni een toemee langs 24 grote steden gaan maken. De auto zal echter pas tegen het einde van het jaar daadwerkelijk worden uitgeleverd. staan zc het te Ralfl gewonnen doui Subaru Impreza. Micra Challenge i naar Corné Dan™ Deen de snelste rijder was. beide een ni VWI Audi Auto Bongers013 I 5321411 Renault Van der Boom Daewoo Auto Braat Tilb. ..013 1 4680044 Chrysler Chrysler L. op Zand .0416 1 363993 Peugeot Collaris Subaru Dekkers Nissan Denissen..... Skoda Elan Suzuki Gijsbers Mitsubishi Kluitmans013 I 5443330 •Seat Auto Noord hoek. 013 4553678 Ford Obam Tilburg013 1 5350045 •BMW Renova... Ford Van Rijn Volvo Van Roosmalen ...013 I 5840000 Kia Schapendonk. Peugeot Spijkers Goirle013 1 5347771 Opel Gebr. Vullings013 I 4680468 Alfa Romeo Wouters Daihatsu Ad v.d. Wouw0416 I 363412 SeatSaab Zuid Oost. momen- favorieten le McLaren uithard stemd. Standaard heeft de Limited/1 airconditioning, een audio-installatie, toerenteller en analoog klokje. Ondanks nog niet i heeft De NK Rallysprint te Hulst werd gewonnen door Coen Vink in zijn Bij de Nissan ging de winst imen, terwijl Johan e Fiat Cinquecento- Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur Redactie: Tbny Vos Tel. 013/4686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Bij het ter perse gaan van deze Automaat lag de Spanjaard Carlos Sainz in zijn Toyota op kop in de Rally van Corsica. Regerend kampioen Tommi Makinen moest aan het begin van de vijfde proef opgeven wegens motorpech aan zijn Misubishi. Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14, 5014 DA Tilburg Tel. 013/5368805 Fax 013/5359985 De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. Dealer Associatie Tilburg en Omstreken, verschijnt in geheel Tilburg, Goirle, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moergestel en Hilvarenbeek. scherp contrast met de rode wijzers. Chroom wordt toege past op het stuurwiel en de pookknop en als accessoire is een bloemenvaasje te koop met een verchroomde standaard. De stoelen zijn eenvoudig in hoogte verstelbaar en dat levert samen met het verstelbare stuurwiel een prima zitpositie op. s dat de New Beetle in Europa te koop is, t de auto al een lange his- achter de rug. De Concept 1 werd in januari 1994 op de Detroit Motorshow getoond en oogste daar enorm veel succes. Enkele maanden later stond de cabriolet in Genève. Langzaam kreeg de nieuwe Kever zijn definitieve vorm, die echter zeer dicht bij het oorspronkelijk ontwerp van 1994 bleef. Eind mei presenteert Volvo de nieuwe S80 aan de internatio nale pers, een compleet nieuw topmodel gebaseerd op nieuw ontwikkelde bode groep. De auto is niet alleen opvallend op het gebied van design en prestaties, ook als het gaat om veiligheid zet Volvo met de S80 nieuwe normen. Standaard heeft de S80 onder meer het Whiplash Protection Komende zondag wordt in Barcelona de Grand Prix van Spanje verreden. Vorig jaar won Jacques Villeneuve in zijn Williams de wedstrijd maar de regerend kampioen lijkt i teel het spoor bijster. De voor de zege zijn de beide A coureurs Hakkinen en Coul en Ferrari rijder Michael Schumacher. System (WHIPS). Ook stan daard is de Inflatable Curtain, een airbagsysteem dat het hoofd beschermt bij een zijde lingse aanrijding. Volvo heeft de nieuwe S80 alleen als sedan ontwikkeld, er zal in een later stadium geen Estate van ver schijnen. Met de eerste foto van een achterlicht met het type- plaatje licht Volvo een zeer klein tipje van de sluier op. Deze week zondag 10 mei Formule 1 Grand Prix van Spanje te Barcelona FeDex CART series te Rio de Janeiro (Br) STW en Duitse Formule 3 op de Nürburgring (D) ondermaatse prestaties zowel Jan Magnussen bij team van Jacky Stewart als .f Schumacher bij Jordan onder zware druk. Mochten de coureurs in Spanje wederom iul-resultaat boeken dan is de kans groot dat Jacky Stewart en Eddie Jordan serieus aan vervan ging gaan denken. In dat geval is het niet ondenkbaar dat onze landgenoot Jos Verstappen een goede kans heeft om zijn rentree te maken in de hoogste klasse van de autosport. gemogelijkheden verder uit te breiden. Iemand die de oude Kever kent, zal gecharmeerd zijn van het dashboard dat bestaat uit slechts één ronde klok waarin zowel de snelheids meter als de toerenteller opge nomen zijn. Alle instrumenten worden van achter blauw ver licht en vormen daardoor een De prijs van de New Beetle blijft nog een geheim, maar er moet rekening worden gehou den met minimaal zo’n f.45.000,=. Wie werkelijk wil maken op één van de ste exemplaren moet zich tus sen 3 juni en 18 juli voor een intekenformulier bij de VW- dealer melden. Sinds maart is de in Mexico geproduceerd New Beetle in de Verenigde Staten te koop en is daar zo populair dat er al flinke levertijden zijn ont staan. De Nederlandse impor teur verwacht dat dit in ons land niet anders zal zijn, daarom is een New Beetle Optieplan in het leven geroe pen. Wie in aanmerking wil komen voor een van de 2000 New Beetles die voorlopig naar Nederland zullen komen, kan zich tussen 3 juni en 18 juli bij de Nederlandse VW- dealers melden en daar een intekenformulier invullen. Deze formulieren worden door Pon verzameld en een notaris zal op 2 september de namen bekent1 maken van wie een New Beetle Optie heeft ver worven. De optie is strikt per soonsgebonden en niet over draagbaar. Per persoon kan er slechts één intekenformulier Volkswagen gaat voorlopig twee motoren leveren. Benzinerijders hebben de beschikking over de 2 liter 4 cilinder met een vermogen van 115 pk. Daarnaast is er de 1,9 liter TDi van 90 pk. Een vijfbak is standaard, een automaat kan in beide gevallen tegen meer prijs worden besteld. Op veiligheid is niet beknib beld. De auto heeft een sterke carrosseriestructuur, standaard twee airbags en natuurlijk gor- delspanners. De gordels zijn in hoogte te verstellen. Zij-airbags behoren tevens tot de mogelijk heden. In het interieur ontbre ken scherpe of hoekige voor werpen, alle grepen en schake- worden ingevuld. Iedereen die een formulier invult, krijgt per soonlijk bericht. Wie geen optie krijgt toegewezen heeft voor rang bij de verkoop van de New Beetles die na de eerste 2000 stuks beschikbaar komen. De Volkswagen New Beetle lijkt wellicht op de aloude Kever, maar is tot het kleinste onderdeel nieuw. Het onderstel wordt gedeeld met de vierde generatie Golf, dat betekent een McPherson voorwielophan- ging en achter een torsie-as met stabilisator. Stuurbekrachtiging en viersei- zoensbanden behoren tot de standaarduitrusting, terwijl ABS als optie kan worden geko zen. Op het circuit van Le Mans werd afgelopen zondag de voorkwalifi- catie voor de fameuze ‘24 Heures du Mans’gehouden. De Schot Alan McNish zette in zijn Porsche 911 GT 1 98 de snelste tijd neer maar werd op 0,009 seconde gevolgd door Toyota-rijder Martin Brundle. Bernd Schneider claimde voof Mercedes de derde positie, terwijl Eric Comas met een zesde plaats de beste Nissan coureur was, op meer dan drie seconden van McNish. Porsche heeft dus de eerste slag gewonnen maar bij de betrouwbaarheid van de nieuwe 911, die overigens helemaal niets meer van doen heeft met de straat- versie, worden grote vraagtekens geplaatst en het blijft dus nog even afwachten. Zoals Jan Lammers altijd zegt: “Het gaat er niet om wie het in het eerste uur voorop rijdt maar in het laatste.” Speciaal voor de Turijnse auto salon maakte Smart de "Ibrino’ met gematteerde creme-kleuri- ge bodypanelen, een chroom- kleurige veiligheidscel en licht metalen wielen. In het interi eur wordt vooral creme en vio let gebruikt. De Torino geeft aan hoe makkelijk met de Smart kan worden gespeeld, maar zal voorlopig niet op de markt komen. Als in oktober de Smart in Europa wordt geïntroduceerd wordt meteen een beperkte oplage geleverd van de Limited/1, een bijzonder luxu euze variant waarvan er slechts 7.500 beschikbaar komen. laars zijn rond van vorm. De New Beetle heeft een wiel basis van 2;51 meter en is in totaal 4,09 meter lang. De auto beschikt over een derde deur waarachter een bescheiden bagagevolume van 209 liter schuil gaat. Uiteraard kan de rugleuning van de achterbank worden omgeklapt om de baga- De vijfde en zesde race voor het BTCC, afgelopen maandag verre den op het circuit van Donington, werden gewonnen door John Cleland en David Leslie, respectie velijk voor Vauxhall en Nissan. Peter Kox finishte met zijn Honda Accord in de eerste manche als zevende maar viel in de tweede manche buiten de top tien en dus buiten de punten. Het lijkt erop of de Eindhovenaar zijn draai nog niet gevonden heeft want in zijn BMW periode behoorde Peter tot de toppers. Deze auto heeft witte body panelen, een veiligheidscel in antraciet en lichtmetalen wie len. In het interieur zijn de stoelen, deurtassen, het stuur en de pookknop overtrokken met leer en de kleur van de matten is daar weer op afge- Toyota Autonova013 1 5351035 Mercedes Benz Autoparc0416 1 361553 Mazda Van Baast013 1 4563956 Citroën Bertens Rover Op het circuit van Zandvoort won Jeroen Bleekemolen de tweede wedstrijd in de Formule Ford Zetec serie en gaat nu aan de lei ding in het tussenklassement. De eerste race voor de nieuwe Formule Arcobaleno werd gewon nen door gastrijder Sebastiaan Bleekemolen, voor Patrick Andriessen.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1998 | | pagina 23