Jt' 2009 in beeld 3e' en Udenhout en grenscorrectiegebieden Asfaltboringen in Berkel-Enschot, s jn49. De Berkel- n via de laan naar ilburg. IIIP few' I Inspraakbijeenkomst terrein Huize Vincentius wd Praten in de bieb over de toekomst van Tilburg - __J1 BEI aagina 10 DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 7 mei 1998 - pagina 11 gemeente Tilburg Sportbedrijf Foto Peter v/d Kerkhof. Commissies Op de agenda onder meer: Op de agenda onder meer: Op de agenda onder meer: Wet milieubeheer/Algemene Wet Bestuursrecht t vuur. :n vaak Voortzetting op vrijdag 15 mei om 14.00 uur in de Paleiszaal. Op de agenda onder meer: Huize Vincentius in Udenhout. (Foto MultiVision en Partners) duren, richt te euws Zie verder ook meentenieuws op pagina 12 mee weten mee praten Tilburg idee In bibliotheek Heijhoef aan de Campenhoefdreef is morgen (vrijdag 8 mei) het ‘Atelier Tilburg 2009 op locatie’ te gast. Iedereen die zijn visie op Tilburg in de toekomst wil verbeelden, kan er terecht. Wie liever wil vertellen over zijn of haar visie op de stad in 2009, kan in de bieb bij Cijs Weenink aan tafel plaatsnemen. Hij voert tussen 14.00 en 1 7.00 uur gesprekken met bezoekers over hun toekomstvisie. Behalve in Heijhoef zal Weenink nog in drie andere bibliotheken interviews houden met bezoekers: in de bieb in Berkel-Enschot (1 5 mei), in ‘t Sant (18 mei) en in Lyndacker (25 mei). Tilburg TV zal erbij zijn om opnamen te maken. Gijs Weenink (28), één van de drie directeuren van het Nederlandse Debat Instituut, studeerde bestuurs- en organisatiewetenschappen aan de KUB. Als ‘debater’ in hart en nieren weet hij alles van het voeren en leiden van gesprekken. Hij werkt aan een afstudeerscriptie over het publieke en maatschappelijke debat als onderdeel van het beleidsproces en is zeer geïnteresseerd in (lokale) politiek. Niet verwonderlijk dus dat hij uitgenodigd werd om de gesprekken in de bieb te leiden. Zoals het evenmin toevallig is dat hij enige tijd geleden het tv-debat leidde rond het wijkontwikkelingsplan Tilburg-Noord waarbij bewoners, gemeenteraadsleden, ambtenaren en politiemensen van gedachten wisselden over de toekomst van de wijk. Publiek debat “Met een publiek debat, wat het stadsvisieproject Tilburg 2009 eigenlijk ook is, wordt het beleids- vormingsproces in feite omgedraaid,” vertelt Weenink. “Normaal gesproken wordt eerst een vrij gedetailleerd plan gemaakt en pas daarna kan de burger zeggen wat hij ervan vindt. Neem bijvoorbeeld het plan voor de Betuwelijn. Diverse ambtenaren waren zeven jaar bezig met de voorbereiding ervan, en toen het gepresenteerd werd riepen de burgers - met name die in de Betuwe natuurlijk - dat ze het er helemaal niet mee eens waren. In een publiek debat wordt eerst gepeild wat de bevolking wil en vindt, en pas daarna wordt begonnen met het maken van een plan.” Swingende stad Voordat Gijs Weenink naar Amsterdam verhuisde, woonde hij tien jaar in Tilburg. Heeft hij een visie over hoe Tilburg er in 2009 uit zou moeten zien? Weenink: “In de tijd dat ik in Tilburg woonde heb ik de stad zich enorm zien ontwikkelen. Het is van een verouderde industriestad in een swingende stad veranderd. Onder meer de uitbreiding van de horeca, de komst van het popcluster en de fietsenkelder onder de Heuvel hebben daar een belangrijke bijdrage aan geleverd. Toch zijn er wel een paar dingen die zouden kunnen veranderen. Op het Pieter Vreedeplein zie ik bijvoorbeeld mogelijkheden vooreen prachtig terras." “Om van Tilburg nog meer een studentenstad te maken, zou station Tilburg-West moeten worden opge blazen. Vijftig procent van de studenten aan de KUB woont namelijk nog bij hun ouders thuis. Door station West weg te halen dwing je die studenten om hier op kamers te komen wonen. En als er grachten in de stad worden gegraven, dan is Tilburg helemaal een echte studentenstad. Maar eigenlijk hoeft er wat mij betreft niet zoveel te veranderen, hoor. Burgemeester Brokx heeft met het Tilburgse Model de stad al op het goede spoor gezet. Als die lijn ook in de toekomst wordt doorgezet, dan blijft Tilburg voor mij een stad om trots op te zijn.” bestem- ling nde trot- ngen. gil mei om 19.00 uur leiszaal. en Zorg) Ier W. van 0 september 1997 I eubeheer” door: Tarie kindt bad aboi groet 5,10. ouslijn Tilburg Er is Vuiv uw auto i stalling. - Subsit Ouder (onde: ring” - Subs ^1 april 1999 “1 niet mee beslissen zaam- ina 139 tekst I van TV ratief; rake uitbreiding °ovang 1998; te ‘uitbreiding abel :e week mtlaan. Commissie voor de bezwaar schriften gegrepen’, n het Op zo’n 1 die bij Ti noment »m de pk rsteem I inditie - Commissie ROS (Ruimtelijke Ordening, Openbare Werken, Stadsbeheer en integratie Stadszaken) Voorzitter: wethouder F. Horvers Secretaris: P. van Bragt, Stadszaken, tel. 542 85 61. Maandag in de Pale Commissie SAW (Sociale Zaken, Arbeidsmarkt en Welzijn) Voorzitter: wethouder W. Luijendijk Secretaris: H. Hamers, Publiekszaken, tel. 542 97 64. Buitenbad Stappegoor Openingstijden: 10 mei tot 6 september maandag t/m vrijdag 10.00 tot 20.00 uur, zaterdag en zondag 10.00 tot 17.30 uur Maandag 11 mei om 14.00 uur in de Paleiszaal. idieverzoekst. „„jrencentrum Koningsplein jnder voorbehoud van goedkeu g BenW); isidieverzoek SSCT; - Subsidiecontract 1998 Popcluster. van de inrichting Kores Tilburg B.V.(Pi maart 1998 2- juni 1998 mee denken De volgende melding is ontvangen van een ïiSSïïEKZlïïE',. Zaalvoetbal Dongewijk Vanaf 28 mei kunnen meisjes en jongens uit groep 5 t/m 8 van de basisschool weer op donderdag terecht voor het zaalvoetbalproject in Sporthal Dongewijk. Wegens succes prolongeert het Sportbedrijf in samenwerking met B.O.T.S. en de Tilburgse Zaalvoetbond het ‘balletje trappen’ tot en met 25 juni. De jongste kinderen (groep 1 t/m 4) zijn welkom in Sporthal Dongewijk tussen 14.45 en 15.30 uur. Voor hen staat voorop dat zij leren spelen en sporten met andere kinderen en tegelijkertijd in de gelegenheid worden gesteld zich op motorisch gebied verder te ontwikkelen. De kinderen in de leeftijd van acht t/m twaalf jaa< kunnen tussen 15.30 uur en 16.30 uur terecht. Een bege- leider.lnstrueert de techniek van het zaalvoetballen. Vrijwillige mede werkers van de Tilburgse Zaalvoetbalbond doen een aantal oefeningen mét hen en leiden de partijtjes. Het enige dat de kinderen mee hoeven te nemen zijn gymkleren en sportschoenen. 6 1999-2009 Tilburg 2009 idee in beeld Kijk elke dinsdag om 18.45 uur naar Tilburg TV en op Internet http://www.tilburg.nl/stadsvisie 6 Juni: Beeldenfestival In het Tilburgs Textielmuseum! - Mogelijkheden gratis stadsvervoer in Tilburg; - Evaluatie buslijn 49 naar Berkel- Enschot en Udenhout; - Herinrichting Burgemeester van de Mortelplein. mderschrijft de inte- e maar de ruimtelijke t helemaal. Naar jemeente moet i meer concen- “’“gen winstraat) en sen het terrein en 3 veel mogelijk teente wil voor- tngen op de plaatsen. - Verordening straatnaamgeving en huisnummering; - Overeenkomst tussen Rijk en Gemeente m.b.t. regionale bijdrage aan voltooiing van knoop punt De Baars; Voorbereidingsbesluit ‘Kerk en Klooster e.o., Armhoef-Oost’; - Voorbereidingsbesluit voor percelen Centaurusweg; Vaststelling bestemmingsplan ‘Bosgebied Reeshofdijk'; - Voorbereidingsbesluit servicesta tion met bedrijfswoning Hoge Wal Abcovenseweg; - Nota van uitgangspunten en voor bereidingsbesluit t.b.v. planont- wikkeling Dr. Hub van Doorneweg; - Voorontwerp-bestemmingsplan ‘Leeuwerik 2, le herziening’; - Intentie-overeenkomst Pieter Vreedeplein e.o. trieven: deren tot en met 3 jaar gratis; los 1 f6,80; los bad 65+ pas f 5,30; mnement (17 weken) f 77,50; ■epstarief (meer dan 20 pers.) f 3,10. Bereikbaarheid: Zwembad Stappegoor ligt aan de Stappegoorweg 1 te Tilburg en is te bereiken met buslijn 43 en 48 vanaf het centraal station te Tilburg. Deze bussen rijden om het kwartier. Er is voldoende parkeerruimte voor uw auto en is er een aparte fietsenstal ling. Schoorstraat 4 in Udenhout, is op .30 uur een inspraakbijeenkomst. Huize *n toekomstvisie opgesteld voor haar terrein en aanleiding daarvan hebben BenW een zoge- ngsverkenning voor het gebied opgesteld. Die dient erdere plannen. De gemeente wil graag de mening >n en belanghebbenden over de plannen horen. Alle gegevens worden opgenomen in computerbestanden en met die gegevens kan de afdeling Wegen, Verkeer en Parkeren van Openbare Werken Tilburg weer jaarlijkse onderhoudsprogramma’s maken. Alle openbare wegverhardingen in (oud)-Tilburg zijn al in het systeem opgenomen en die wegen worden volgens een landelijk gehanteerde methode onderhouden. Daarbij komen nu dus ook alle gegevens uit Berkel-Enschot, Udenhout en de grensgebieden. Melding (artikel 8.19) De volgende meldingen zijn ontvangen voor het veranderen van een inrichting of de werking daarvan. Deze veranderingen beïn vloeden aard en omvang van de milieuge- Gereedschap- en Profielslijperij B.V. ten behoeve van het vergroten van het vloerop- sïïs;sasï‘'”"”,’,“’ Heraclesstraat 18 te Tilburg door A.H.J. van Hest voor het wijzigen van de kantoren Adres Publiekszaken dinsdag (op afspraak) tevens van 17.00- 20.00 uur. Voor inzage tijdens avonduren, of voor vragen, bel de afdeling Ondernemingen telefoon 013-5429074. Adres Waterschap De Dommel ;;rïSf«56óS 12.00 uur en 14.00 tot 16.00 uur. Woensdag 13 mei om 15.00 uur in kamer 117 van stadskantoor 1. Openbare hoorzitting inzake Caribbean Night Op vrijdag 8 mei is er in recre atiebad Stappegoor een grandioze Caribbean Night. Dit wervelend feest duurt van 20.30 uur tot 01.00 uur. U kunt in een lekker subtro pisch klimaat genieten van swin gende en temperamentvolle muziek verzorgd door de band Midi. Ook de folkoristische dansgroep Kayena treedt op. Toegangskaarten kosten f 12,50 en zijn te verkrijgen bij de receptie van de zwembaden Stappegoor, Reeshof, Drieburcht. Adres Wijkzaken Stadskantoor 1, Stadhuisplein 130, 5038 WG tot 16.00 uur. Voor inzage tijdens avonduren, of voor vragen, bel de afdeling Toezicht telefoonnummer Aanvraag en ontwerp beschikking Aanvraag is ingediend voor: Heraclesstraat 12 door A. Schellekens is een aanvrage ingediend voor een nieuwe de gehele inrichting omvattende vergunning ten behoeve van een inrichting voor het uit aluminium of kunststof profielen vervaar digen van o.a. serres, kozijnen, rolluiken BenW willen de gevraagde vergunning verlenen. De ontwerp beschikking ligt met bijbehorende stukken van 8 mei 1998 tot en met 4 juni 1998 ter inzage bij Publiekszaken. Tot 5 juni 1998 kan men mondeling of schriftelijk en met redenen omkleed bedenkingen inbrengen tegen de ontwerp beschikking bij burgemeester en een aparte brief als u verzoekt persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot 5 Juni 1998 kan om een gedachtenwisseling worden verzocht, waar de aanvrager bij kan zijn (telefoon 5429074). Alleen wie tijdig bedenkingen tegen de ontwerp-beschikking heeft ingediend, of kan aantonen dat in redelijkheid niet te hebben kunnen doen, kan beroep instellen tegen de definitieve beschikking bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. en verleend voor: Centaurusweg 150 te Tilburg aan H.J.A. Jonkers voor het oprichten en in werking (M/XV^ Persephonstraat (ong) te Tilburg aan Vendor B.V. voor het oprichten en in werking hebben van een inrichting voor het Ringbaan Oost 114 te Tilburg aan Vankuijkdeuren B.V. voor een nieuwe de gehele inrichting omvattende vergunning vooreen fabriek voor het vervaardigen van In de kapel van Huize Vincentius, maandag 11 mei om 19.F Vincentius heeft eei de omgeving. Naar a noemde omgeving» als basis voor ver«c van omwonenden Buitenbaden 1998 Strandbad Rauwbraken Openingstijden: 9 mei t/m 28 juni: maandag t/m vrijdag 13.30 tot (h^:%b<j??>enenbui,endeuren Schoorstraat 16a te Udenhout aan Gilde St. Antonius en St. Sebastiaan voor vergun ning voor het oprichten en in werking hebben van een buitenbaan met 8 schuts- met zaaknummers M/98/0001 en M/97/0096 niet gewijzigd ten opzichte van Publiekszaken. Een ieder die bedenkingen heeft ingebracht tegen de ontwerp-beschik- king of wie niet verweten kan worden geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen de ontwerp-beschikking of indien de beschik king is gewijzigd ten opzichte van de ontwerp-beschikking, kan in beroep gaan bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's- Gravenhage. De beschikkingen worden van kracht op 19 juni 1998, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en, met toepas sing van artikel 8:81 Algemene Wet Bestuursrecht en artikel 36 Wet op de Raad van State, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening is ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. 175 plekken in Berkel-Enschot, Udenhout en de gebieden Tilburg zijn gekomen door grenscorrecties, zijn op het moment asfaltboringen. De boringen maken deel uit van een project om de plaatselijke wegen op te nemen in het Tilburgse wegbeheer- systeem Raweb. Een asfaltboring is nodig om de soort en de conditie van het asfalt te bepalen en vooral om te kijken hoe het wegdek is opgebouwd. De gemeente on: gratie-gedachte vertaling ervan niet de mening van de ge de nieuwbouw zich i treren op de hoofdwegt (Schoorstraat en Groen- moet de relatie tusse het buitengebied zo open blijven. De gem« stellen de kloostergar. monumentenlijst te pi In het midden van de rijbaan wordt een gat van 10 centimeter door snede in het asfalt en alle onderlig gende lagen geboord. Daarna worden er monsters genomen van de verschillende materialen die men aantreft. Na de metingen wordt het gat weer netjes met asfalt gedicht. Om het werk snel en veilig uit te kunnen voeren zal het verkeer op sommige plaatsen belemmerd worden en krijgt u wellicht te maken met een tijdelijke omleiding. Naar verwachting worden de laatste boringen op woensdag 27 mei uitge voerd. Commissie OCZ (Onderwijs, Cultuur Voorzitter: wethoude Herwijnen Secretaris: Mw. F. Thijssen, Stadszaken, tel.: 542 87 84. Maandag 11 mei om 10.30 in de Paleiszaal. 18.00 uur, zaterdag en zondag 10.00 tot 18.00 uur. 29 Juni t/m 6 september maandag t/m zondag 10.00 tot 18.00 uur. Tarieven: kinderen tot en met 3 jaar gratis, kinderen van 4 tot en met 12 jaar f 3,25; volwassenen f4,25; lObaden- kaart kinderen f 26,00; 10 baden- kaart volwassenen f 34,00; abonne ment kinderen f 35,00 (tijdens voorverkoop f 30,00); abonnement volwassenen f 75,00 (tijdens voor verkoop f 60,00); gezinsabonne- ment f 150,00 (tijdens voorverkoop f 125,00). Bereikbaarheid: Strandbad Rauwbraken ligt aan de Rauwbrakenweg 38 te Berkel- Enschot en is te bereiken met buslijn 139 vanaf centraal station te urg. De bus rijdt ieder half uur. voldoende parkeerruimte voor en is er een aparte fietsen- Huize Vincentius wil graag inte greren. Om deze integratie tot stand te brengen en het buitengebied beter bereikbaar te maken wordt onder meer voorgesteld niet alleen op het terrein van Huize Vincentius, maar ook ten noorden van het Scoutingpad woningen te bouwen. Ook wordt er van uitgegaan dat de twee kloostergangen en vier zijvleu gels van het hoofdgebouw aan de Schoorstraat zullen worden gesloopt. bezwaarschriften van: - Reg. Patiënten en Consumenten Platform, inzake afwijzing subsi dieverzoek; - familie Lumanauw, inzake Verordening leerlingenvervoer; - ‘Themes in Painting’, inzake afwij zing subsidieverzoek 1KA 1996; - basisscholen D’n Hazennest, De Alm, St. Hubertu's inzake subsidie Lobith. Dienstrekeningen SZ/WZ/PU/BD; - Evaluatie en ondersteuning Wonen plus project; Dienstplan 1998 van Publiekszaken; - Dienstjaarverslag 1997 van Publiekszaken, inclusief concern- controllingrapport dienstjaarver slagen 1997; - Mededeling inzake vegunningen kinderdagverblijven; - Voorstel inzake uitbreiding schoolmaatschappelijk werk n.a.v. de evaluatie in 1997; - Voorstel inzake trajectplannen 0 18 jaar voor de wijken Koningshaven, Goirke - Hasselt en Groeseind - Hoefstraat; - Subsidietoekenning aan COS Midden - Brabant t.b.v. project ‘Een positief Negatie'’ - Voorstel inzake naschoolse opv - Voorstel inzake peuterwerk’; - Cities of Tomorrow, project voor kinderen en jongeren; - Pilot millenniumproblematiek sector Sociale Zaken; - Dienstjaarverslag 1997 van de Dienst Sociale Werkvoorziening, inclusief concerncontrollingrap port dienstjaarverslagen 1997; - Voortgangsrapportage Armoedebeleid ‘Kansen ge incl. de reactie hierop van college van BenW; Voorstel inzake participatiebevor dering; - Voorstel inzake het Woonlastenplafond; - Notitie ‘model cliëntenparticipatie bij Sociale Zaken’; - Contract inkoop dienstverlening bij Arbeidsvoorziening; - Afwijzing subsidie Stg. Vuurdoop t.b.v. brochure; - Verdeling restant Melkert 1 banen 1998; - Voorstel m.b.t. opzet financie ring van het Praktijkleerbedrijf Basisvaardigheden. najaar 1998 4 maart 1999 verkiezen Elllll 'f 1

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1998 | | pagina 11