CZA 1 HE PICTURE IH 19.98 i O lAt Roda JC te goed om te degraderen XnterpoZzT Via Roda naar Europa Xk CHRYSLER iMf LOON OP ZAND Supporter van de week F I UO CURIO L ingen van GASTVROUWEN -HEREN Woensdag 29 april 1998 pagina 17 DE TILBURGSE KOERIER Statistische Feiten Willem II - Roda JC Thuis FEL terdag geen-' Herrie Verhoeven van Hans TEN Foto: A Damen IUYSERS Koen van Santvoord ook geen onaardige prestatie. tekeningen Radio Paloma Willem II Club Show Marcel Abrahams Clubartikel van de wedstrijd Willem II LSMID ïzenmortel Paul van Bragt Vrijwilligers gezocht Foto: A. Damen 14.00-19.00 de lange zijde van het stadion bij Willem II. Tilburg, Veldhovenring 102. Peter Année zo veel supporters. pagina 16 lijn Oudgedienden op tribune én op het veld Kom a.s. zondag naar het stadion Bij een modern klantvriendelijk stadion hoort een goed j gastheerschap! 22.00 uur 19.30 uur ibber earn 2 ZONDAG 3 MEI I4.30 UUR dien over een gebrek aan routi niers en het ontbreken van een Willem II betaalt een gepaste vergoeding. Informatie bij de heer G. Picokrie, tel. 013 - 5490 590 Aanmelding kan ook geschieden bij Willem II, postbus 235, 5000 AE Tilburg Willem II zoekt ter uitbreiding van haar suppoostenkorps trekking hebben op Willem II. Muziek ik houd van veel Er zijn nog genoeg kaarten be schikbaar op de wedstrijddag aan de kassa's van het stadion of via de Sens Service Points. De kassa's zijn open vanaf 13.00 uur. Zaalvoetbaltoernooi Zaterdag 16 mei organiseert de supportersclub van 10.00 tot 18.00 uur in sporthal de Haspel in Goirle een zaalvoetbaltoer nooi voor supportersverenigin gen. U bent van harte welkom. De toegang is gratis. Reserverings formulieren Externe oorzaken stagneerden de planning van de verzending van reserveringsformulieren van seizoenkaarten voor het vol gend seizoen. Een dezer dagen zal het formulier bij de seizoen- kaarthouders in de bus vallen. 1971'72 1972'73 1979'80 1980’81 1981'82 1982'83 1983'84 1987'88 1988’89 1989'90 1990'91 1991'92 1992'93 Willem II- supporters grote steun Willem II wil alle Willem II suppor ters complimenteren met de uit bundige aanmoediging van hun club de afgelopen weken. In de thuiswedstrijd tegen Heerenveen was de sfeer op de tribune enorm met zangkoren, ratels, trommels en natuurlijk niet te vergeten de wave. Ook de ruim 1.000 suppor ters die meegereisd waren naar AJAX en naar RKC Waalwijk lieten zich de gehele wedstrijd luidkeels horen. Wij hopen dat iedereen net zo achter de ploeg gaat staan als de afgelopen weken bij de laatste twee zeer spannende thuiswed strijden. Met deze steun van de twaalfde man moet Europees voetbal zeker haalbaar zijn! SMIRNOFF VODKA 70 CL. VAN 14.00 uur inta.l. 14.30-19.30 1EYHOEF jnstenaars te/1998 Who Knew 14.30-19.00 1 mst ENHUIS 16 mei Brabant 1G van Jossy irtus SLIJTERIJEN 20.00 uur Il16j. 22.00 uur 20.00 uur n The Iron GROEP ZORGVERZEKERINGEN Hoofdsponsor Willem II Kassa's op wedstrijddag geopend vanaf 13.00 aar. Men Autolease Hummel Joe von Hom gioep Interpolis Yerzekeimgen Rabobank Tilburg M-OpM- IMENT 14.30 uur Measures Ot2juni nPietDirkx. ty van den Johan van ERRE jen r, tot 20 mei st tekenin gen de gevreesde nacompetitie dat dit zo mooi oogt op zijn CV. verwikkeld. In zo'n fase spelen dergelijke ploegen meestal bijzon- Vorig seizoen won Roda JC de Amstel Cup en legde het beslag op de zesde plaats, terwijl Willem II maar net boven de degradatie- streep eindigde. Nu zijn de rollen volledig omgekeerd. Waar de tricolores strijden voor Europees voetbal, vechten de Limburgers tegen degradatie. Er kan veel veranderen in een jaar tijd. Restaurant in stadion culi naire voorziening is voortref- genres. felijk. Favoriet gerecht: Indonesi- Van minimaal 18 jaar Uit de tussenstand na 14 thuiswedstrijden blijkt dat Sami Hyypia, Geoffrey Prom- mayon en Tomés Galések de meeste kans maken om te worden genomineerd voor de titel Speler van het Jaar. U als supporter kunt tijdens de Speler van het Jaar-avond op maandag 11 mei vanaf 20.00 uur in het supporterscafé zelf bepalen wie volgens u het meeste aanspraak maakt op deze titel. Verder zullen be halve het talent van het jaar ook de pechvogel en club man van het jaar in de bloe metjes worden gezet tijdens deze door de supportersclub georganiseerde gala-avond. lisney heeft 1. Donald js U uit elf kor- 11e bekende- en. Een te- naf ca. vier film van het It begonnen hilderijen en ie de ien IOTHEEK irentjes van e Tilburgers Tilburg, ('t t Hekel aan: ruzie. Wereldclub ik heb geen voorkeur. Favoriete televisie pro gramma's actualiteitenru brieken, Tiktak en speelfilms. Bondscoach de generaal. Het meeste geleerd van mijn ouders. Huidig Willem II: ik houd van een prestatiegericht elftal en vind dat het team dat het best speelt moet winnen (liefst Wil lem II) Spelregels: worden me lang zaam maar zeker steeds duide lijker. Mijn speelveld is buiten de vierlijnen. Collega's: fijn en enthousiast team om mee te werken. Verstand van voetbal: wei nig, kijk bij voorkeur op televi sie naar samenvattingen met veel doelpunten en spectacu laire reddingen van keepers. 14.00- 90 uur 14.00- 14.30 uur J I Hunting 12j. 21.30 uur 20.00 uur 18.45-21.30 Speciaal voor Moederdag heeft de Willem ll-winkel voor de wedstrijd Willem ll-Roda JC een kop en schotel in de aanbieding voor ƒ7,50.De clubwinkel is iedere woensdag-, donderdag- en vrij dagmiddag open van 14.00 tot 16.00 uur en bij de thuiswedstrij den. Dan zijn ook de verkooppun ten bij vak B en M geopend. Te vens houdt de Willem ll-clubwin- kel uitverkoop, zolang de voorraad strekt. De belangrijkste speler van Willem Cup-sfeer II, Joonas Kolkka, vertrekt. Mis- Nu ligt de kans voor het grijpen, schien zullen ook andere steunpi- Een vijfde plaats in de eindrang- laren van de succesvolle tricolores schikking van de PTT Telecompe- Tilburg vaarwel zeggen. Of daar titie lijkt lastig, een zesde stek evenzovele versterkingen tegen- moet haalbaar zijn. Die plaats over staan is nog niet duidelijk. En houdt de achterdeur naar Europa Co Adriaanse wil niet afgaan. Niet open. En de Willem ll-fan droomt in de vaderlandse competitie, nu eenmaal van Leverkusen, Lazio maar ook niet daarbuiten. Een Roma en Chelsea. Ulf Kirsten, 4-0 nederlaag tegen Udinese, Marcelo Salas of Gianfranco Zola Hansa Rostock of pak'm beet in het Willem II stadion, dat zou Germinal Ekeren, daar gruwt Ad- toch fantastisch zijn? Een echte riadnse van. Maar aan de andere cup-sfeer, supporters uitgedost in kant weet hij dat de Willem ll-sup- rood-wit-blauw, vaantje in de porters hunkeren naar een Euro- hand, de bespiegelingen vooraf in pees avontuur. Dat diende zich de pers als de spelers in trainings- zelfs niet aan in de bloeiperiode kamp gaan, de alom aanwezige van de jaren tachtig, met spelers media, camera's en pennen in de als Bud Broeken, Martin van Geel aanslag, een vol huis, Zuid-Euro- Liefst 150 oud-spelers van Willem en John Feskens. pese toestanden, zingende sup- II zullen de wedstrijd Willem ll- Roda JC bijwonen. Voor en na de wedstrijd kunnen zij informeel borrelen en herinneringen opha len. Willem ll-supporters die Bud Broeken, Ton van de Ven en Johan Havermans nog eens aan het werk willen zien, kunnen hun hart ophalen: om 13.00 uur spelen deze oud-voetballers met een aantal teamgenoten een voor- wedstrijd tegen FC Den Bosch Leeftijd 34 jaar. Woonplaats: Hilvarenbeek. Burgerlijke staat: ik ben ge trouwd en heb een dochtertje van 16 maanden. Broers/zussen ik heb één zus. Opleiding HAVO, Athe neum, Bedrijfseconomie en horeca-opleiding. Huidig beroep Stadionma- nager sinds 6 februari 1995. Clubs als voetballer: geen. Ik speelde uitsluitend straat- voetbal op een ziekenhuis- Favoriete club: Willem II. Mooiste shirt: oranje shirt. Dat droeg ik ook bij een hand- balclub. Mooiste stadion: Willem II maar pok het Gelredome in Arnhem is heel mooi. Onderhoud Willem II sta dion: te laag budget. Sportief hoogtepunt: twee jaar op een rij clubkampioen bowlen. Vrije tijd: besteed ik aan het gezin en mijn vrienden en kennissen. Hobby's: bowlen en lezen. Laatst gelezen boek: Het vro me volk van Maarten 't Hart. Kranten en sportbladen Brabants Dagblad, de Telegraaf Co Adriaanse was zeker van zijn zaak toen hij enkele weken ge- porters en de winnende omhaal der geslepen. De Limburgers staan leden zijn mening gaf over de Europese ambities van Willem II. van Clyde Wijnhard in blessuretijd, dan wel laag, maar dat doet niets "Wij hebben niets te zoeken in Europa', liet de coach ondubbel- Moet toch kunnen? af aan hun taaiheid. Nog niet zo zinnig weten. De verbouwereerde verslaggever van Studio Sport taai als Real Sociedad, Schalke '04 vroeg naar het waarom van die stelling. 'Omdat we kwalitatief Roda of Olympique Marseille, maar dat niet sterk genoeg zijn om een Europese dub partij te bieden', was Maar eerst moet Roda uit het min- weet Co ook wel. En laten we eer- het weerwoord van Adriaanse. Het tekent de professionele in- der exotische Kerkrade komen. De lijk zijn, stiekem wil hij tóch Euro- stelling van de man die in zijn houding en uitspraken steeds meer ploeg is nog in een hevige strijd te- pa in. Al was het alleen maar om gaat lijken op een van zijn eigen voorbeelden, Louis van Gaal. veldje. Lengte 178 cm. Gewicht: 70 kilo Veiligheid is belangrijk maar maatregelen moesten voor een voetbalhappening over bodig zijn. Stewards zijn gastheren en gastvrouwen voor de suppor ters. Supporters mogen zich op over de bedrijfsmatige aanpak en alle sportartikelen die be lets enthousiaster tonen. Scheidsrechter: is een ge woon mens zoals iedereen. Rondleidingen in stadion Supporterscafé: te klein voor sche maaltijden hebben mijn bezoekers tonen zich verrast zo veel supporters. voorkeur. K rstens 131 mei n Engelsen FOUR grafische van Esther. Roda JC maakt het slechtste sei- Mijnwerkers zoen sinds tijden door. Jarenlang Nu rommelt het in de mijnwer- waren de geel-zwarten terug te kersstreek. Trainer Martin Jol kon vinden in de subtop, maar dit jaar niet overweg met suikeroom Nol is de ploeg van Theo Vonk slechts Hendriks en vertrok. Ook zijn op een schim van de constante sub- volger Theo Vonk - amper een topper die het zo graag wil zijn, maand in dienst - dreigde onlangs De opening van de competitie met vertrek. Vonk was namelijk was nog niet eens zo beroerd, de kliekjesvorming binnen de spe- Roda JC puurde twaalf punten uit lersgroep beu en hekelde het ge- de eerste zeven duels en was bo- brek aan discipline. En het gedrag vendien de eerste ploeg die pun- van zijn assistent Eddy Achterberg ten afsnoepte van landskampioen tegen De Graafschap was nou Ajax (1-1 in Kerkrade). Maar vlak ook niet bepaald het toonbeeld voor de winterstop ging het mis. van professionaliteit. Na opmer- Vijf wedstrijden op rij gingen ver- kingen vanaf de tribune verloor de loren en noodgedwongen moest kalende hulptrainer zijn zelfbe- 'de trots van het zuiden' naar be- heersing, stormde de tribune op neden kijken. En dat was even en greep een supporter vast. Vonk schrikken. Het is immers nog maar antwoordde met geldboetes ('Ik drie jaar geleden dat serieus werd heb in mijn carrière nog nergens meegedaan om het landskam- zoveel boetes gegeven als bij pioenschap: onder succestrainer Roda JC') en lijkt de zaak weer Het zit hem daarbij niet mee. het seizoen naar PSV was dan ook zoals provinciegenoot MW en FC Huub Stevens eindigden de Lim- enigszins onder controle te heb- Roda JC ontbeert een koele afma- een flinke aderlating. En wie Ruud Groningen. Ook al heeft het de- burgers in de jaargang 1994/1995 ben. ker. Vonk klaagde onlangs boven- Hesp bij Barcelona heeft gevolgd, gradatiespook zich in Kerkrade op de tweede plaats. En nog geen dien over een gebrek aan routi- moet tot dezelfde conclusie ko- vertoond, Roda JC is toch echt jaar geleden kon de Amstel Cup in Degradatiespook niers en het ontbreken van een men. Gelukkig maar voor de Lim- een maatje te groot voor de Toto de prijzenkast worden bijgezet, Vonk weet wat hem te doen spelverdeler. Het vertrek van ster- burgers dat er nog meer clubs zijn Divisie. staat: de nacompetitie ontlopen, speler André Ooijer halverwege die met zichzelf overhoop liggen, Radio Paloma heeft voor van- vragen te stellen of om mee te avond Martin van Geel uitgeno- doen aan een spelletje, waarmee digd. Hij zal in het programma vrijkaarten voor de komende wed- Willem II Club Show vanaf 19.30 strijd te winnen zijn. uur uitvoerig aan de tand worden gevoeld. De telefoon is een be- Radio Paloma is te vinden op de langrijk onderdeel van het 'live' frequentie 106 FM. Radio Paloma programma. Luisteraars kunnen is telefonisch bereikbaar via het bellen naar de studio om de gast nummer 00-3214659192. Willem II zoekt vrijwilligers die bereid zijn de affiches van de thuiswedstrijden van Willem II in diverse wijken van Tilburg en omgeving te bezorgen. Als u geïnteres seerd bent, neem dan con tact op met mw. E. Martens, beheerster van de Willem II- clubwinkel. Zij is in de winkel in het stadion aanwezig op woensdag, donderdag en vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur en bereikbaar onder het tel. 013-5490515. ig van de in ns zie elders De supporter die op bijgaande samen met een speler naar keuze foto omcirkeld is zal tijdens de of trainer-coach Co Adriaanse op wedstrijd Willem ll-Roda JC uitge- de foto. Deze blijvende herinne- roepen worden tot 'supporter van ring wordt aangeboden door de week'. Zij krijgt een mooie FotoburoA. Damen. De supporter plaats op de hoofdtribune en ont- kan haar toegangskaart afhalen vangt een rondleiding door het aan het loket Inlichtingen en stadion, een blijvend aandenken wordt vervolgens een half uur en een uitnodiging voor het bij- voor aanvang van de wedstrijd wonen van een busreis van de verwacht bij de administratie van supportersclub. Bovendien mag zij Willem II. De Hoogt 12A 5175 AX Loon op Zand Telefoon (0416)36 39 93 Fax (0416)361989 SMIRNOFF H I f Supporters kiezen 1993'94 1994'95 1995'96 1996'97 1997'98 2-0 1- 0 4-2 2- 2 2-2 1- 0 2- 2 2-0 0-2 1-0 0-3 0-0 2-1 1-0 1- 0 2- 1 2-0 4-1 1- 0 0-0 2- 0 Uit 18 gesp gel. doelsal. Totaal 35 8 9 18 31-48 Thuis 17 6 5 6 20-20

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1998 | | pagina 17