9 2009 i Presentatie plan verkeerscirculatie centrum Plannen voor een eethuisje in De Blaak Iedereen welkom in De Vorst op 23 april in beeld pagina 12 Donderdag 16 april 1998 - pagina 13 DE TILBURGSE KOERIER Commissies last Op de agenda onder meer: Op de agenda onder meer: Op de agenda onder meer: d. Op de agenda: op prijs-/ iroducter Op de agenda onder meer: Op de agenda onder meer: louder W. van madminis- Maandag 20 april in de Paleiszaal. Bijeenkomst ‘Buurtaanpak Moerenburg’ project zijn vier thema’s belangrijk: ing ten tg 39 Zie verder ook uws '.meentenieuws op pagina 14 mee weten mee praten maart 1999 1999 - 2009 6 Plannen voor een eethuisje in De Blaak Tilburg idee Tilburg 2009 idee in beeld- Kijk elke dinsdag om 18.45 uur naar Tilburg TV en op Internet http://www.tilburg.nl/stadsvisie verkiezen Temidden van grote stapels tijdschriften zitten tien moeders met scharen in de aanslag. “Ik zou zó graag nog eens een eethuisje in onze wijk willen beginnen,” roept een van hen. Het idee krijgt veel bijval. “Dan weet ik daar al een leuke naam voor,” roept een ander en houdt een knipsel om hoog dat ze zojuist uit ‘Opzij’ heeft geknipt. ‘Meisjesdromen’ staat erop, en het zorgt voor het zo veelste lachsalvo dat deze avond in Atelier Tilburg 2009 weerklinkt. Eerste gedachte Na een voorstel-ronde en een korte toelichting op het project Tilburg 2009 door begeleider Igor Heinen (stu dent sociologie aan de KUB) vraagt begeleidster Marjolein Struijs (student handvaardigheid aan de Academie voor Beeldende Vorming) aan iedere deelneemster wat haar eerste gedachte is bij Tilburg in 2009. ‘Verkeer terugdringen’ wordt genoemd, en: ‘de Heuvel moet gezelliger’, ‘meer decentrale voorzieningen in de wijken’. Om het voorstel 'het openbaar vervoer via een monorail’ wordt aanvankelijk een beetje gelachen, maar toch wordt ook dit na enige toelichting als serieuze optie aanvaard. Even later gaan de Blaakse moeders in twee groepjes aan het werk - de ene groep buigt zich over de binnenstad, de andere over de eigen wijk. “Goed idee, twee groepjes," wordt geroepen, “en dan verbinden we onze beelden straks wel via die monorail!”. De tien moeders hebben een paar dingen met elkaar gemeen. Ze wonen alle in De Blaak, ze hebben alle kin deren die op basisschool De Borne zitten, en ze zijn alle ingegaan op de uitnodiging van WD-gemeenteraads- lid Els Goossens om deel te nemen aan het Atelier Tilburg 2009. Deze avond in het atelier zullen ze met de fo- tovariant aan de slag gaan. In een collage zullen straks de uit tijdschriften, gemeentegidsen en andere publicaties geknipte plaatjes en teksten hun ideaalbeeld van de toekomstige stad vormen. Behalve geknipt, geplakt en getekend wordt er in het anderhalve uur daarop veel overlegd en gediscussieerd. De huidige ontwikkelingen in Tilburg worden besproken en ideeën voor de toekomst vliegen over en weer. “Hou geen rekening met of een idee haalbaar is of niet," zegt Igor Heinen die bij het groepje staat dat zich met de binnenstad bezighoudt. “Dat is namelijk het leuke van dit project: ook door dingen die volstrekt onmoge lijk zijn kunnen hele bruikbare ideeën voor de toekomst ontstaan!” Om kwart over tien maakt Marjolein Struijs met een digitale camera een foto van de werkstukken die vanavond gemaakt zijn. De ‘binnenstad-groep’ heeft een plattegrond getekend waarop is aangegeven hoe het centrum gezellig moet worden: autoluw, veel aandacht voor bestrating en ‘s avonds verlichten schijn werpers de mooie monumenten in de stad. De ‘Blaak-groep’ heeft een collage gemaakt: winkels, fietsen, veel groen, en teksten als ‘tijd om thuis te komen’, ‘jeugdhonk' en ‘mooi wonen op een mooie locatie’. En uiteraard is er ook een plaatje bij van een gezellig eethuisje... op de en in worden oor Oaarom sn van waar van t bij de :n van Palet 672. :dt. s een opgesteld april 1999 niet mee beslissen najaar 1998 "ject is in de iart waarop acti- ?ld. Deze activi- der geval de mburg veilig ursubsidie; elijk gerech- gemeente Commissie voor de bezwaar schriften* markten; kermissen; atie gemeen- Rekeningcommissie Voorzitter: mw. H. van Dei Secretaris: J.v.Iersel, Cone tel. 542 89 42. in de tan ter looi is en afge- is eenrich- Indien lidings- 0 april >nds vanaf geheel keer. behoeve van; Isvernieu- behoeve van lijke belas- loon- inisatie; loon- istel- heiligheid) mester verzoek om toekenning invaliden parkeerplaats. /an gemeen- in eigen behoeve van nden subsi- inistratie; behoeve van' steun ter dig wonen Vinkesteijn, Concernstaf, tel. 542 90 1! het borst- elang dat Jaar het onder- rkzaam- tgina 13£ letekst lal van TV missies vindt u ~~i 185 van t Tilburg- in TV Krant Seniorenraad Voorzitter: C. Bastiaanssen Secretaris: mw. P. Bertens, Wijkzaken, tel. 542 91 08. inleiding iscussie plaats met de rs van de verschillende Iedereen is van harte leze presentatie die de eijck icernstaf, Openbare hoorzitting inzake bezwaarschriften van de heer/ mevrouw: Maandag 20 april om 19.00 uur in de Paleiszaal van Stadskantoor 1. behoeve van :n: onroe- oolrechten, SnT“' daat stembu- Donderdag 23 april om 11.00 uur, kamer 227, Stadskantoor I. Woensdag 22 april om 15.00 uur in de Paleiszaal. ies i vastge euwde recent eente- n doorge Wet milieubeheer/ Algemene Wet Bestuursrecht /an het icht; ïriaal van maart 1998; oek rekening Maandag 20 april om 16.00 uur in de Paleiszaal. Informatie over commissies ook op de pagina’s 182 en de gemeentelijke teletekst TXT op het kanaal van TV 1 Tilburg. - Managementrapportage 1997-3 van concernstaf, stadszaken, publiekszaken en bedrijven; - Jaarverslag concernstaf 1997; - Wijziging uitkerings- en pensioen- verordening wethouders; - Opheffing S.M.B. hoogleraar Milieumanagement aan de KUB een inleiding. Aansluitend vindt een discussie plaats met de voorzitters werkateliers. welkom bij dt Gecombineerde vergadering met de commissie ABS in aansluiting op de vergaderingen van de commissies OOV en ABS. - Managementrapportage 1997-3 van gemeentelijke brandweer; - Jaarverslag 1997 van gemeente lijke brandweer. - Wonen Plus Project; - Wijkontwikkelingsplan Tilburg Noord; - Modernisei - Wet Voorzi Gehandi documenten; ijbewijzen; leling van n en naturali- Maandag 20 april in de Paleiszaal aansluitend aan de commissie OOV. Commissie SAW (Sociale Zaken, Arbeidsmarkt en Welzijn) Voorzitter: wethouder W. Luijendijk Secretaris: H. Hamers, Publiekszaken, tel. 542 97 64. Maandag 20 april om 14.00 uur in Stadskantoor 3 kamer 401/402. de kwaliteit van het gebied. Tijdens de gebiedsbijeenkomst op 23 april moet duidelijk worden wie er in de gebiedsgroep zitting zullen nemen. stelde regie- m31 maart nten zullen jenbaar aties; de Hen eruit Herwordt :nt kan echter Deze krijgt exemplaren ■kterrein van ering ouderenzorg; neningen iicapten. Commissie OOV (Openbare Orde en Ve Voorzitter: burgemees Stekelenburg Secretaris: A. it hoopt /rouwen tnodiging. bben, dan n met het iderzoek, 8. eglement spreekuur =i8chn woningverbe’ verbouwen Centaurusweg 39 te Tilburg door Heijnen Papierhandel bv voor het verkleinen en naar binnen verplaatsen van een dieseltank (P1063663) Adres Publiekszaken Stadskantoor 2, Koningsplein 8, 5038 WG Tilburg. Openingstijden: 9.00 tot 12.00 uur, dinsdag (op afspraak) tevens van 17.00-20.00 uur. Voor inzage tijdens avonduren, of voor vragen, bel de afdeling Ondërnemingen telefoon 013-5429074. I Buurtaanpak Moerenburg De gemeente Tilburg wil nu in samenspraak met bewoners en gebruikers van het gebied kijke hoe de groenfunctie van Moerenburg behouden kar. en welke ‘activiteiten’ daarvoo uitgevoerd moeten worden. Dé is de gemeente een project Buurtaanpak Moerenburg gestart. De gemeente wordt daarbij onder steund door bureau Nieuwland Advies uit Wageningen. In het Activiteitenkaart Uitkomst van het projt eerste plaats een kaart viteiten staan vermeld. Deze acu teiten moeten in ieder geval de kwaliteit van Moerenburg veilig stellen voor de toekomst. Dit betekent dat de belangrijkste vormen van gebruik die Moerenburg nu kent (landbouw, De heer Spaans van bureau Arcadis geeft in De Vorst een toelichting op het plan. Daarna verzorgen de heer H. Gianotten, directeur van Economisch Instituut Midden en Klein Bedrijf en mevrouw J. Cramer, thans is jevonden in n actualise- worden met de ruimte die het huidige bestemmingsplan biet Wel kan er als dat nodig is nieuw bestemmingsplan o| worden. natuur en recre de stad) hoofd] Nieuwe ontv huidige func ondersteunen en i gemeente heeft o] buiten het huidig plan, alleen r nu nog geen De gemeente de natuur, die t Noordoosttangem gegaan, in Moerenbui seren. Ook moet bij o van ideeën rekening Op donderdag 23 april organiseert de gemeer over het project Buurtaanpak Moerenburg. Ti komst wil de gemeente de bewoners en gebru graag informeren en met hen praten over dit komst vindt plaats in Hotel Mercure, Heuvelp 20.00 tot 22.00 uur. Gebiedsgroep De ideeën (en uiteindelijk activi teiten) voor het gebied worden, in overleg met de gemeente, opgesteld door een gebiedsgroep. De gemeente zoekt voor deze groep bewoners en gebruikers van Moerenburg die door middel van activiteiten bij kunnen dragen aan ïnte een bijeenkomst Tijdens deze bijeen- ruikers van Moerenburg :t project. De bijeen- Ipoort 300, en duurt van In theater De Vorst, Willem II straat 20.00 uur een presentatie van een plan vo< in het centrum. Dat plan maakt adviesbure aan de hand van de resultaten van zogei deze ateliers hebben vertegenwoordige groepen zich gebogen over op<’ in het centrum. De resultaten I pagina’s kunnen bekijken. Indien u verhinderd bent maar uw ideeën over activiteiten voor Moerenburg toch kenbaar wilt maken, dan kunt u ook schriftelijk reageren. U kunt uw reactie tot en met 21 april sturen naar de gemeente Tilburg, t.a.v. de heer J. Biesheuvel, postbus 717, 5000 AS Tilburg. - Vugts, inzake afwijzing verzoek om bomen te rooien; - Van Hal, inzake verleende bouw vergunning Kwaadeindstraat - Van Spaandonk, inzake afwijzing De gemeente Tilburg heeft in haar Algemeen Beleidsplan 1997-1999 besloten dat Moerenburg een belangrijke groenfunctie moet houden. Daarmee is de ontwikke ling van Moerenburg als (woning)bouwlocatie van de baan. Dit betekent niet dat er in Moerenburg niets verandert. In de loop der tijd is in Moerenburg al veel veranderd, en niet alleen ten goede. Die ontwikkeling zal doorgaan wanneer de gemeente daar niets aan doet. Om de kwali teiten van Moerenburg te behouden, moet er dus iets gebeuren. 1998 kunnen schriftelijk en met redenen omklede bedenkingen worden ingebracht tegen de ontwerp beschikking bij burge meester en wethouders van Tilburg (per adres Koningsplein 8, 5038 WG Tilburg). Schrijf een aparte brief als u verzoekt persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Alleen wie tijdig bedenkingen tegen de ontwerp beschikking indiende, of kan aantonen dat in redelijkheid niet eerder te hebben kunnen doen, kan tegen de uiteindelijke beschik king beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Commissie ABS (Algemene Beleidszaken en Strafverordeningen) Voorzitter: burgemeester Stekelenburg Secretaris: A. Vinkesteijn, Concernstaf, tel. 542 90 15. De Kraan 39a te Berkel-Enschot door Stichting Manege Berkel- Enschot-Heukelom voor een gewij zigde indeling van de ruimte en het verwijderen van de opslagtank voor propaangas (pi063668) 0 september 1997 maart 1998 2| Juni 1998 mee denken it 47-49, is donderdag 23 april om plan voor de verkeerscirculatie bureau Arcadis momenteel enoemde werkateliers. In jers van diverse belangen- jdrachten rond de verkeerscirculatie heeft u donderdag 2 april op deze - Onderzoek effectiviteit werkgele genheidssubsidies; - Vragenlijsten KUB ‘regulier werkenden’ en ‘bijstandsontvan gers’; - Notitie commissiesecretaris over door de rekeningcommissie vanaf 1990 gedane aanbevelingen aan de gemeenteraad over prestatie- en effectmeting; - Notitie Concernstaf over historie vs effectdenken in vogelvlucht - Brief met informatiematerla Publiekszaken d.d. 30 rr - Voorbereiding onderzoen 1997. Ambtshalve wijziging voor schriften Het bevoegd gezag kan aan een vergunning verbonden voor schriften en beperkingen wijzigen, aanvullen of intrekken danwel alsnog beperkingen of voor schriften aan een vergunning verbinden. Op grond van artikel 8.22 en/of artikel 8.23 van de Wet milieube heer is besloten over te gaan tot wijziging van de voorschriften danwel beperkingen, behorend bij: Groenstraat 49 te Udenhout, betreffende een metaalconstructie- en onderhoudswerkplaats met smederij van A.J. en W.G. van der Loo (pu2086810); BenW zijn voornemens om over te gaan tot wijziging van de voor schriften danwel beperkingen. Daartoe is een ontwerp beschikking opgesteld. De ontwerp beschikking met bijbe horende stukken ligt van 17 april 1998 tot en met 30 april 1998 ter inzage bij Publiekszaken. Tot 1 mei Middelen (MID) Voorzitter: wethouder W. van Herwijnen Secretaris: A. v.d. Bersselaar, Concernstaf, tel. 542 89 46. D.J. Jittastraat 6 te Tilburg door Mw. M.J.H. Smeulders voor het oprichten en in werking hebbei een detailhandel in speelgoed t onder vuurwerk ten behoeve jaarwisseling (m/98/0028) BenW willen de gevraagde vergun ningen verlenen. De ontwerp beschikkingen liggen met bijbehorende stukken van 17 april 1998 tot en met 14 mei 1998 ter inzage bij Publiekszaken. Tot 15 mei 1998 kan men mondeling of schriftelijk en met redenen omkleed bedenkingen inbrengen tegen de ontwerp-beschikking(en) bij burge meester en wethouders van Tilburg (per adres Koningsplein 8, 5038 WG Tilburg). Schrijf een aparte brief als u verzoekt persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Tot 15 mei 1998 kan om een gedachtenwisseling worden verzocht, waar de aanvrager bij kan zijn (telefoon 5429074). Alleen wie tijdig bedenkingen tegen de ontwerp beschikking heeft inge diend, of kan aantonen dat in rede lijkheid niet te hebben kunnen doen, kan beroep instellen tegen de definitieve beschikking bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. gemeente in samenwerking met Centrum voor Architectuur en Stedenbouw heeft georganiseerd. De gemeente is momenteel bezig met het opstellen van een nota Verkeerscirculatie Centrum. Deze nieuwe nota moet inzicht geven in de maatregelen die op korte termijn en in de verdere toekomst moeten worden genomen om het centrum van Tilburg meer leefbaar, bereik baar en aantrekkelijk te maken. De nota is interactief voorbereid met vertegenwoordigers van betrokken belangengroepen. Melding (artikel 8.19) De volgende meldingen zijn ontvangen voor het veranderen van een inrichting of de werking daarvan. Deze veranderingen beïnvloeden aard en omvang van de milieuge volgen niet of zijn gunstig voor de omvang. Aanvraag en ontwerp beschikking Aanvragen zijn ingediend voor: Eindhovenseweg 10 te Berkel- Enschot door H.A.M. Broeders een revisie vergunning voor een stieren- mesterij ten behoeve van de vlees productie (m/97/0064) rocreatie voor mensen uit ..^fdpunt van zorg zijn, mtwikkelingen moeten de icties van het gebied n niet aantasten. De op dit moment, ige bestemmings- i nog maar ideeën. Er ligt n plan voor Moerenburg, te heeft alleen toegezegd bij de aanleg van de gent verloren is burg te compen- ‘J de ontwikkeling tg gehouden Jules de Beerstraat 25 te Tilburg door SCA Recycling Nederland voor het plaatsen van een bovengrondse dieseltank en een balenpusher (pi064861) De meldingen liggen ter inzage van 17 april 1998 bij Publiekszaken. Hoorzitting inzake het voorstel ‘herijking verdeelsystematiek en herverdeling subsidies wijk- en buurtwerk'. Instellingen en organi saties die betrokken zijn bij dit voorstel, kunnen de commissie toespreken, waarna een discussie met de leden van de commissie mogelijk is. 1. Natuur en landschap Hoe kunnen de waarden van natuur en landschap worden behouden en vergroot? 2. Recreatie Veel mensen uit Armhoefse Akkers en Jeruzalem gebruiken Moerenburg om te recreëren. Welke recreatie is mogelijk? 3. Landbouw Hoe kan de landbouw blijven bestaan in het gebied? Zijn er extra kansen voor de boeren door de bijzondere ligging van het gebied tussen stad en natuur? 4. Aanpak activiteiten Wie kan wat doen? - Concernmarap 1997-3 (incl. concerncontrollingrapport dienst- maraps); - Perspectiefnota 1999-2002: a. Kostentoerekening (Belastingen en retributieve heffingen); b. Compensatie incidentele loon kosten gemeentelijke orgar..oa<. c. Compensatie incidentele loon kosten gesubsidieeerde instel lingen; 1. Compensatie gemeentelijke diensten voor tijdelijke kosten reorganisatie in het kader van POP; e. Extra voeding Fonds voor Organisatievernieuwing en - ontwikkeling; f. Expliciet sturen op prijs-/kwali- teitverhouding producten; g. Afbouw 56-jarigenmaatregel.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1998 | | pagina 13