Heerenveen wil oogsten 6 CZA HE PICTURE I Wi r Wl ff Willem II begroet vijfmiljoenste bezoeker L i DE TILBUI Donderdag 16 april 1998 pagint 10 DE TILBURuoE KOERIER Statistische Feiter 3-1 2-2 Tari< Vakke Harrie Verhoeven Supporter van de week 'Het Nederlands voetbal verliest Loge N tal buitenlandse spelers' is een het Bosman-arrest. In Friesland EenH O zucht van verlichting was hoor- BenM A en L N N N Foto: A. Datnen K D (De tai Thomas Rijsman Foto: A. Damen Jubileumbezoeker krijgt VIP-behandeling voetbal. Een mijlpaal die niet onopgemerkt voorbij zal gaan. Heerenveen zal hoe dan ook een Klantenactie Noud van Loon Profile zondag na Heerenveen 2004/2005. Adil Ramzi Foto: A Darren II won', herinnert Van Loon zich. van het stadion. De samenwer- mr C/A Radio Paloma Willem II Club Show Met dat team won ik de coupe d'Afrique en de finale van de cou pe Maroque. Daarna voetbalde ik bij Udinese. Positie: aanvallende middenvel der. Aantal gespeelde wedstrijden voor Willem II: drie. Gescoorde doelpunten voor Willem II: één. Eerste wedstrijd in het eerste team: ik moest op 13 februari in vallen tegen Fortuna Sittard. Beste voetbaleigenschap ik beschik over een goede techniek, ben snel en kan aardig dribbelen. Zwakke voetbaleigenschap scoren met het hoofd gaat me tot nu toe niet goed af. Vertegenwoordigend elftal ik was aanvoerder van het nationale olympisch elftal onder de 23 jaar. In Marokko wonnen wij de coupe d'Afrique. Ik scoorde een doel punt in die finale. De supporter die op bijgaande foto omcirkeld is zal tijdens de wedstrijd Willem ll-Heerenveen uitgeroepen worden tot 'suppor ter van de week'. Het betreft Pe ter van Drunen, die bij een busin cident na de uitwedstrijd tegen NEC ernstig aan zijn hand ge wond raakte. ZATERDAG 18 APRIL 19.30 UUR Clubartikel van de wedstrijd 1954'55 1970'71 1971'72 1972'73 1973'74 1974'75 1975'76 1976'77 1977'78 1978'79 1984'85 1985'86 1986'87 1990'91 1993'94 1994'95 1995'96 1996'97 1997'98 0-C 0-C Met nog d einde. Het nog enkele balseizoen het aanvra LS LR N Thuis 18 9 6 3-0 0-3 0-5 0-2 1-0 1- 0 2- 0 3- 0 0-0 3- 2 4- 2 5- 2 Totaal 37 12 12 54-58 1- 3 2- 1 1-2 1- 0 2- 2 3- 1 1-3 ik zit vi bij Wi Eretrib FenG Ter gelegenheid van de wedstijd Willem II - SC Heerenveen ain- staande zaterdag in de aanbe ding 10 kartonnen bordjes en 10 plastic bekertjes samen voor miar f6,50. De dubwinkel is iedere woens-, donder- en vrijdagmiddag open van 14.00 tot 16.00 uur en bij ie thuiswedstrijden. Dan zijn ook ie verkooppunten bij vak B en M cp- opend. Heden uitverkoop van kb- ding in Willem II dubwinkel z»- lang de voorraad strekt. Ui: 1- 1 3-) 3-1 2- 1 3- 1 0-( 2-1 gesp. gel. doelsal. Hummel Jot van Hom groep Interpolis Var rederingen Rabobank Tilburg <E> GROEP ZORGVERZEKERINGEN Hoofdsponsor Willem II en voor 5.000.001ste bezoeker. tieken wijzen verder uit dat de van het Jaar-avond op maandag éénmiljoenste bezoeker werd ge- 11 mei vanaf 20.00 uur in het supporterscafé zelf bepalen wie Bezoekers van Willem ll-SC Heerenveen kunnen op de zondag (19 april) na de wedstrijd in de winkel van Noud van Loon Profile de Koen van Santvoord Fietsspecialist op de Westermarkt bij een aankoop boven 100 gul den de prijs van hun kaartje (tot 25 gulden) terugkrijgen. Ook op vertoon van uw Seizoen Club Card ontvangt u 25 gulden retour bij Kranten en sportbladen ik lees een aankoop boven 100 gulden. Van Loon heeft alle vertrouwen hier de Italiaanse krant Gazetta in het succes van de actie. Vorig jaar kreeg hij bij een soortgelijke actie rond deze wedstrijd maar liefst 400 extra klanten. De heer Van Drunen krijgt een mooie plaats op de hoofdtribune en ontvangt een rondleiding door het stadion, een blijvend aanden ken en een uitnodiging voor het bijwonen van een busreis van de supportersclub. Bovendien mag hij samen met een speler naar aanse op de foto. Deze blijvende keuze of trainer-coach Co Adri- herinnering wordt aangebeden door Fotoburo A. Damen. Deheer Van Drunen kan zijn toegangs kaart afhalen aan het loket Inlich tingen en wordt vervolgens een half uur voor aanvang vai de wedstrijd verwacht bij de admini stratie van Willem II. Leeftijd: 20 jaar. Woonplaats Tilburg. Burgerlijke staat: ongehuwd. Nationaliteit: Marokkaan. Broers en zussen: ik heb een broer van 12 en een zus van 16 jaar die nog bij mijn ouders wo nen Godsdienst: moslim. Opleiding: diploma baccalaure aat richting economie en infor matica. Zaakwaarnemer Ricci Domeni co. Contractduur tot het einde van dit seizoen. Lengte: 179 centimeter. Gewicht: 73 kilo. Clubs: in Marokko de club K.A.C.M. De club promoveerde dit jaar naar de hoogste divisie. Uit 19 4 6 9 33-25 21-33 Foto:A. Damen Favoriete club: Juventus. Mooiste shirt: Barcelona, maar dat van Borussia Dortmund ziet er ook goed uit. Mooiste stadion: Barcelona. Grote teleurstelling: telkens wanneer ik slecht speel. Jammer: dat ik niet dagelijks met Kampioen van Nederland mijn ouders kan praten. Ik bel ze Ajax. weïlêdere vier dagen op. Vrije tijd: ik bezoek graag ande re steden in dit land. Den Haag beviel me heel goed. Tilburg: een heel rustige mooie stad waar de straten schoon zijn; Hobby's: ik houd van een spelle tje biljart en tepnis graag. Laatst gelezen boek: het Franse boek "Jamais sans ma fille" Supporters kiezen speler van het jaar Uit de tussenstand na 14 thuis wedstrijden blijkt dat Sami Hyypia, Geoffrey Prommayon en Tomés ker werd verwelkomd op 16 Galések de meeste kans maken Willem II -SC Heerenveen Thuis men, werden echt enthousiast ding kom je niet vooruit. Met een omdat Willem Zwei dat weekend momenten reageert. sor van Heerenveen - begint op aanvallende wel. Je loopt de kans het grote Ajax had verslagen. Ambitie: ik wil een ster worden, die manier inmiddels iets van een Willem Zwei dat je af en toe een misser maakt, Toen konden we niet meer kapot. Italiaanse competitie: is sterker traditie te worden. Je zou de wed- Naast deze sponsoring is Noud maar dat is het risico. Zonder risi- Zo zie je dat Willem II Tilburg als dan de Nederlandse. Italië heeft strijd volgens Dick van Loon kun: van Loon ook al ruim drie jaar lid co's bereik je niets en dus moetje stad op de landkaart kan zetten. 12 of 13 uitstekende clubs, Ne- nen zien als Noud van Loon Profi- van de businessclub van Willem II, die nemen.' Als we Europees voetbal zouden derland heeft er zes of zeven. dello sport. Muziek: ik luister graag naar langzame muziek. Daar word ik De wedstrijden tegen Heerenveen Batavus zijn uitgenodigd voor de rustig van. Bob Marley met zijn zijn voor directeur Dick van Loon - uitwedstrijden van Willem II in reggae muziek ligt me wel. zoon van oprichter Noud - altijd Heerenveen. Dat was echt bere- Favoriet gerecht: pasta en vis- bijzonder. Zo heeft hij afgelopen gezellig. Dit jaar viel die wedstrijd schotels. seizoen de etalage van de winkels in het weekend van het WK- Hekel aan: een gesprek zonder in de week voor deze wedstrijd schaatsen in het Thialf-stadion opgefleurd met allerlei attributen waar 13.000 mensen zaten. En in zoals shirtjes van beide teams. Of het Abe Lenstra-stadion zaten hij dat dit jaar weer doet, is nog 13.000 mensen dus het was voor even de vraag. Zeker is wel dat en na één groot feest. Wij waren niet alleen goed voor het netwerk, hanger van Willem II, maar ook als Noud van Loon samen met Ba- helemaal gelukkig omdat Willem maar is bovendien erg gezellig, ondernemer en sponsor. Van Heerenveen is misschien wel de grootste verrassing van het sei- Ajax bleek te sterk. Na het enigs- zoen. Afgelopen jaar vertrok bijna een dozijn spelers onder wie zins ingecalculeerde verlies tegen Tomasson, Korneev, Sier, Wouden en Tobiassen. De Friezen Ie- Feyenoord werden totaal onver- ken de prijs voor het succes te betalen. Wonderbaarlijk genoeg wacht twee thuisnederlagen op rij heeft Foppe de Haan met het aantrekken van een vreemdelin- geleden tegen respectievelijk NEC genlegioen en Ruud van Nistelrooy een succesvol geheel weten en Willem II. Lichte paniek brak te smeden dat zijn plekje in de subtop heeft kunnen behouden, uit en De Haan meldde dat het een schande zou zijn als Heeren- van grootspraak en lijken nog de veen nu nog Europees voetbal uit zijn identiteit door het grote aan- kunst van het relativeren te ver- handen zou geven. De ploeg her- staan binnen de verharde en ver- stelde zich vlug van zijn dipje en veel gehoorde noodkreet sinds zakelijkte voetbalwereld. De sup- won weer van FC Utrecht en be- porters zijn net zo sportief als ze haalde daarna dankzij een over maalt niemand daarom. Het ge- fanatiek zijn en de actie 'hekken winning op Fortuna Sittard de hal- heel van Roemenen, Nigerianen, weg, gekken weg' bewijst dat de ve finale van de Amstel Cup. Een Polen, Nederlanders en een enke- club ook vernieuwend en mee- le Fries is zo succesvol dat Euro- denkend is. Onder andere dankzij baar in Friesland, pees voetbal voor het oprapen dit alles vergaarde de gehele or ganisatie van Heerenveen de titel De wedstrijd Willem II - Heeren- 'Chihvan hotiaar' Maar wio Taait vopn k vnnr hpirlp nlnaapn van Radio Paloma heeft voor van avond Arno Arts uitgenodigd. Hij zal in het programma Willem II Club Show vanaf 19.30 uur uit voerig aan de tand worden ge voeld. De telefoon is een belang rijk onderdeel van het 'live' pro gramma. Luisteraars kunnen bellen naar de studio om de gast vragen te stellen of om mee te doen aan een spelletje, waarmee vrijkaarten voor de komende wed strijd te winnen zijn. Radio Paloma is te vinden op de frequentie 106 FM. Radio Paloma is telefonisch bereikbaar via het nummer: 00-3214659192. ligt. Het meest opvallend zijn ech- ganisatie van Heerenveen de titel De wedstrijd Willem II - Heeren ter de prestaties van Ruud van Nis- 'Club van het jaar'. Maar wie zaait veen is voor beide ploegen van telrooy. De pas 21 -jarige oud-spe- wil oogsten, ook Heerenveen. Vo- groot belang. Wil Heerenveen het Ier van FC Den Bosch baart opzien rig jaar ging alles op het laatste zich niet onnodig moeilijk maken met zijn fluwelen taalbehandeling, moment mis toen zij de bekerfina- in de eindfase van de competitie, spelinzicht en doelpunten. Maar Ie verloren van Roda JC en als ze- dan mag er niet verloren worden, ook hij is een exponent van het vende eindigde in de competitie Voor de tricolores geldt dat zij, vakmanschap van Foppe de Haan, waardoor Europees voetbal op mits zij nog aanspraak willen ma- onlangs uitgeroepen tot trainer een haar na werd gemist. De ken op een hogere eindrangschik- van het jaar. Als de succescoach er ploeg werd verweten niet met de king dan de zesde plaats, moeten niet in geslaagd was om de ploeg druk om te kunnen gaan. winnen. Het belooft een open te voorzien van de blauwdruk wedstrijd te worden aangezien voor succes zou ook Van Nistel- Dipje Willem II in thuiswedstrijden altijd rooy in de anonimiteit zijn geble- Dit jaar bleef Heerenveen conse- vol op de winst speelt en Heeren- ven. quent punten pakken. Vooral in veen zich zelden aanpast aan de Lof is er genoeg voor Heerenveen. het Abe Lenstra stadion leek Heer- tegenstander. De trainer en voorzitter zijn vies enveen onverslaanbaar, alleen Verplichte buscombi: Ajax - Willem II Buscombikaarten voor de wedstrijd Ajax - Willem II op donderdag 23 april kunt u al leen nog kopen voor en na de wedstrijd tegen Heerenveen. De kosten bedragen voor passe-partout houders f 27,50, leden f 45,- en niet- leden van de supportersclub f 50,-. Er wordt om 17.15 uur vertrokken vanaf het suppor terscafé. Het is niet mogelijk de wedstrijd op eigen gele genheid te bezoeken. nen zien als Noud van Loon Profi- van de businessclub van Willem II, die nemen.' Ie-Batavus. 'De relatie is heel iets wat Dick van Loon iedere on- Het perspectief op Europees voet- halen, lukt dat natuurlijk nog be- goed. Dat blijkt wel uit het feit dat dernemer in Midden-Brabant kan bal ziet Van Loon wel zitten. Niet ter', aldus Van Loon. Peter Année we vorig seizoen en dit jaar door aanraden. Het lidmaatschap is alleen als echte Tilburger en aan- René Frederick behoorlijke inhoud. Wereldkampioen: Brazilië. Favoriete televisieprogram ma's: sportprogramma's. Nederlanders: hier lijken de Noud van Loon samen met Ba- helemaal gelukkig omdat Willem maar is bovendien erg gezellig. mensen serieuzer dan in Marök- tavus wedstrijdsponsor is van II won', herinnert Van Loon zich. Ook op sportief vlak staat het aan- Loon heeft namelijk uit eers e ko. Ze zijn sympathiek. Willem ll-Heerenveen. Voor, tij- 'Het leuke van de wedstrijden te- vallend voetbal van Willem II hem hand meegemaakt hoe ver de ii- Racisme: heb ik hier geen last dens en na de wedstrijd is de gen Heerenveen is dat de ploegen aan. Het kenmerkt de onderne- vloed van voetbal over de grenzen van. naam van de overbekende fiet- aan elkaar gewaagd zijn en ieder- mer in de fan Van Loon die vindt reikt.'We hadden in de week ra Huidig Willem II. goed elftal dat sen- en sportzaak in Tilburg te ho- een elkaar in zijn waarde laat. Op dat alleen degenen die aanvallen die historische overwinning van modern voetbal speelt. ren door de luidsprekers en te Ie- het veld en erbuiten. Er was totaal uiteindelijk zullen winnen.''Je Willem II op Ajax een beurs n zen op het interne televisiecircuit geen trammelant. Bovendien moet er als sporter vol in gaan en München. De beursgangers de staan we in de competitie vlak bij dat is in het zakenleven niet an- hoorden dat we uit Tilburg kwa- Co Adriaanse: een intelligente king met de Friese fietsenprodu- elkaar dus dat maakt deze wed- ders. Met een verdedigende hou- rustige trainer die op de juiste cent Batavus - tevens hoofdspon- strijd extra spannend.' sor van Heerenveen - begint op die manier inmiddels iets van een Trainers op bezoek bij Willem II Op donderdag 2 april kwa men 125 trainers van ama teurclubs uit Noord-Brabant en Zeeland naar het Willem II stadion. De belangenvereni ging van de trainers, de WON, had de trainers uitge nodigd voor een nadere ken nismaking met de gang van zaken bij een betaald voetbal- organisatie. De technische staf van Willem II liet zich van haar beste zijde zien. Tijdens de eerste sessie legde direc teur voetbalzaken Martin van Geel uit hoe de organisatie structuur van Willem II zich ontwikkelde tussen 1984 en 1988. Daarna volgde een fantastische demonstratietrai- ning onder leiding van trai- ner-coach Co Adriaanse. Tweeëneenhalf uur lang wa ren de selectiespelers op het hoofdveld in touw om de vele oefenvormen aan het trai- nersgilde te tonen. Na de lunchpauze gaf hoofdscout Gerard Wielaert zijn visie op de wijze van scouten van een betaald voetbalorganisatie. Aan het einde van de bijeen komst stak Nico de Frel, voor zitter van de WON, een stevi ge pluim op de hoed van de technische staf van Willem II. In de thuiswedstrijd tegen Heerenveen zal Willem II de vijfmil- enveen vanaf het ereterras wordt joenste bezoeker ontvangen sinds de invoering van het betaald gevolgd. Verder krijgt de winnaar maart 1991, in de thuiswedstrijd om te worden genomineerd voor een Seizoen Club Card voor het tegen Fortuna Sittard. Willem II de titel Speler van het Jaar. U als volgend seizoen aangeboden. En won dat duel met 3-2. De statis- supporter kunt tijdens de Speler De wedstrijd tegen subtopper lijnen valt er wat te genieten, dat is nog niet alles: de winnaar Want Willem II ontvangt zaterdag wacht nog een verrassing, maar feest worden. De Friezen gaan al- de vijfmiljoenste bezoeker sinds daarover hult Willem Il-directeur noteerd in het seizoen 1960/1961 tijd met open vizier de strijd in en de invoering van het betaald voet- Van Dommelen zich voorlopig in en wel op 26 maart 1961Op die volgens u het meeste aanspraak het is bekend dat zo'n speelwijze bal in het seizoen 1954/1955. Een stilzwijgen. Dat het een waardevol dag werd buurman NAC met 1-0 maakt op deze titel. Verder zullen Willem II goed ligt. Het belooft mijlpaal die vraagt om een feestje, cadeau is, staat echter vast. Ook verslagen. In de tellingen zijn alle behalve het talent van het jaar dan ook bij voorbaat een open aan degenen die net niet in de officiële wedstrijden meegere- ook de pechvogel en clubman van wedstrijd te worden tussen twee VIP-behandeling prijzen vallen is gedacht. Er zijn kend: wedstrijden voor de compe- het jaar in de bloemetjes worden ploegen met aanvallende ambi- De vijfmiljoenste bezoeker zal flink twee troostprijzen, voor de titie, de beker, de nacompetitie, gezettijdensdezedoordesup- ties. Waar Heerenveen de hoge in het zonnetje worden gezet en 4.999.999ste en voor de de intertoto en wedstrijden in Eu- portersclubgeorganiseerdegala- positie in de subtop wil veiligstel- krijgt - samen met partner - een 5.000.001ste bezoeker. ropees verband. avond. len, staat voor Willem II het ver- VIP-behandeling aangeboden. Het zal nog even duren voordat stevigen van de zesde plaats voor- Het bestuur ontvangt de gelukki- Seizoen 2004/2005 de volgende jubileum-supporter op. Bovendien zullen de Friezen gen persoonlijk in de bestuurska- Voor de vijf miljoen bezoekers kan worden begroet. De zesmil- de 1 -3 thuisnederlaag tegen de mer en biedt hun een rondleiding heeft Willem II ruim veertig jaar joenste bezoeker zal waarschijnlijk Tricolores graag willen wegpoet- aan door het stadion. Daarna mo- nodig gehad. De vorige keer dat de kassa passeren in het seizoen sen. gen de winnaars met de voltallige een dergelijk jubileum kon wor- Maar niet alleen op het veld wordt Willem ll-selectie op de foto, den gevierd is alweer zeven jaar spektakel verwacht, ook buiten de waarna de wedstrijd tegen Heer- geleden. De viermiljoenste bezoe-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1998 | | pagina 10