I dl 5 ■Sr IR .1 Snoeren heeft IN ZIJN NIEUWE SHOWROOM DE GROOTSTE COLLECTIE VAN HEEL Nederland Scootmobiel wint aan populariteit Vrijwilligers gezocht! r Trek in ‘n advies over goede voeding? 1 ZIJNEN SN Opknapbeurt voor bedrijventerrein Nimrodstraat geopend, VAN tot n? Donderdag 9 april 1998pagina 9 DE TILBURGSE KOERIER - pagina 8 Feestelijke heropening met Pasen iarde gratis :iet het istellin 144844 II I3s ■k to RS naar: 5 eigentijds. Iers) d B.V. irg, ren. o» k'-"11' FRANKRIJKSTRAAT 10 (IND.TERR. DE KETS) KAATSHEUVEL TEL: (0416) 28 03 10 jwroom. i. Dat vinden we belang- ’en 81 ing rkt. Wat is er allemaal te zien? Een groot assortiment deuren, serres, dakkapellen, kozijnen, schuifpuien, erkers en accessoires zoals deurknoppen, huis nummers, briefplaten en inbraakveilige slotsystemen. Snoeren heeft een voor treffelijk assortiment met een breed scala aan modellen, leder met een eigen karak ter. Van romantisch-klassiek tot modern- KOZIJNEN, SCHUIFPUIEN, DEUREN, DAKKAPELLEN, SERRES EN ERKERS... VOOR KWALITEIT MOET U IN KAATSHEUVEL ZIJN. Ad Roks poseert graag in zijn t bedrijf prachtige showroom. 60696 ilburg 21, tot uur; kan- chtig ïelf" /K" traaf 37 1358536 «traat 30 r. Herven) 5-6416348 (centrum) >2443894 1» op jd in het paasweek- Dan vindt immers Ook op comfortp pen, met i den en ha handelingen tiepakket is (0800,C22- in Tilburg i straat 106,1 drijf P. Roks&Zn bestaat al se- 57. Sinds 1970 is het bedrijf te aan de Kloosterstraat in Goirle. Ügemc hillenc ’An naar andere belangrij) ,evat de teksten van alle rzieningen, zoals de Algemene Bij- sn Gehandicapten. De verschillen- lichtingen en verwijzingen naar an- -aadpleegbaar in het digitaal resultaat mag showroom van s Zn, Klooster is van binnen vc. eerd. een prachtige ruimte gewor- tarin veel plaats is voor even ige auto’s. en kan dat f gaan zien.] telijke ieuv J gezien worden. Autobedrijf P ‘erstraat 42 i volledig gemo- s Daarnaast wordt er enkel gebruik gemaakt van eersteklas materialen. Zoals hardhout- soorten die bestand zijn tegen het wisselvallige klimaat van Nederland. Ook aan inbraakpreventie wordt gedacht. Alle producten van Snoeren kunnen deskundig worden geplaatst. En desgewenst afgelakt in de kleur van uw keuze. 10.00 16.00 UUR Scootmobielen zijn eenvoudig te be dienen. Je hebt geen rijbewijs nodig. Ze zijn wendbaar, geruisloos en mi- lieu-vriendelijk door de elektrische aandrijving. De accu's worden via het stopcontact opgeladen, tegenwoordig kun je bij meer dan der tig Welzorgwinkels terecht voor des- De Vrijwilligerscentrale zoekt onder meer vrij willigers voor: 1. Federatie Brabantse Uitke ringsgerechtigden Organisaties (BUS): het bijhouden van een krantenknipsel- en docu- mentatiearchief (in de naaste toekomst de be doeling dit via Internet te doen). 2. Verzor gingscentrum ‘t Laar: chauffeur voor bewonersvervoer. 3. Stichting Nieuwkomers en Vluchtelingenwerk: zorgen voor eerste op vang van vluchtelingen met een status bij vesti ging in Tilburg. 4. Stichting Jeugdzorg: vrij williger in bezit van auto voor vervoer van kinderen naar en van pleeggezin/intemaat in, verband met bezoekregeling het begeleiden van jonge kinderen bij opgelegde bezoekrege ling. 5. Zwijsenstichting t.b.v. radio-omroep: technicus m/v presentator m/v voor het pre senteren van muziekprogramma. 6. Solidari- dad: informatie geven aan winkelend publiek, filiaalhouders over de Oké-banaan. 7. Asielzoe kerscentrum Prinsenbosch (Gilze): assiste ren in de kledingwinkel begeleiden van bewo ners bij het tuinproject mee-uitvoeren van vrouwenactiviteit. 8. Buurthuis Binnenstad: klussenman/vrouw assisteren van de beheer der. 9. Zaal 16: assisteren bij de theatertech niek. 10. Regionaal Patinten en Consumen ten Platform (RPCP): houden van interviews bij ouderen over thuiszorg. 11. Speelotheek Speleboel is dringend op zoek naar vrijwilligers die willen helpen bij de uitleen van speelgoed. De aandacht voor kleine bedrijventerreinen hangt samen met het Grote-stedenbeleid (GSB). Een doelstelling van het GSB is de be drijvigheid in stadswijken te stimuleren. In het verleden zijn veel kleine bedrijventerreinen in Tilburg verloren gegaan en veranderd in woon gebied. Ook in dit gebied ligt momenteel een verzoek van een projectontwikkelaar om een bedrijfspand te slopen om er woningen te kun nen bouwen. De gemeente wil hieraan geen me dewerking verlenen. De aanpak van het bedrijventerrein Nimrod- Nederlandse wetten op CD-Rom bij bibliotheek Iedere burger wordt geacht de wet te kennen. Denk bijvoorbeeld maar eens aan het aanvra gen van huursubsidie, het afsluiten van een hypotheek of het opstellen van een testament. Daarom is de collectie van de Openbare Bibliotheek Tilburg uitgebreid met drie gegevens bestanden, die snel en eenvoudig toegang geven tot de Nederlandse wet- en regelgeving: De Algemene Databank Wet- en regelgeving (ADW) bevat de teksten van alle Nederlandse wetten en regelingen, zoals verdragen, wetten en koninklijke besluiten. De Encyclopedie Sociale Verzekering (ESV) geeft een overzicht van alle wetten en regelingen met betrek king tot de Nederlandse sociale verzekering, waaronder de Algemene Ouderdomswet, de Wet op de Studiefinanciering en de Ziekenfondswet. De verschillende wetten en regelingen zijn bovendien voorzien van toelichtingen en verwijzingen naar andere belangrijke beslui ten. De Encyclopedie Sociale Voorzieningen (ESVZ) bevat de teksten van alle wetten en regelingen op het gebied van de Nederlandse sociale voorzir -J~ standswet, de Huursubsidiewet en de Wet Voorzieningen Gehandicapten. I de wetten en regelingen zijn bovendien voorzien van toelichtingen en verwijd dere belangrijke besluiten. Deze gegevensbestanden zijn raadpleegbaar i informatiecentrum van de centrale bibliotheek op het Koningsplein. kundig advies over scootmobielen. Welzorg heeft een ruim assortiment merken en typen en kan snel leveren, vaak binnen een dag. Voordelige gebruikte scootmobielen van de Welzorg Huisselectie zijn voor veel mensen een aantrekkelijk alterna tief voor nieuwe. j gebied van andere hulp- en tproducten kan Thuiszorg hel- :t relaxfauteuils, hoog/laag bed- nandige hulpjes voor dagelijkse in<’en. Voor een gratis informa- is er een gratis nummer 500,0224900). De Welzorg-winkel is te vinden aan de Goirke- tel. 5427560. De Vrijwilligerscentrale (St.Annaplein i 5038 TV Tilburg) is geopend van maandag en met donderdag van 13.00 tot 17.00 daarnaast telefonisch te bereiken tijdens tooruren op tel. 5434572. Gratis weekend Parijs Natuurlijk draagt de heropening een in Goirle een auto aanschaft ter waa in De heropening van de showroom vindt drankje wordt daarom gez orgd. Verder weekend Parijs aangeboden voor twee. 10. plaats op 10, 11 en 13 april. Vrijdag kunnen de kinderen rekenen op een personen. kunnen belangstellenden terecht van tractatie. Als klap op de vuurpijl orga- 14.00-21.00 uur, zaterdag en maandag niseert Autobedrijf Roks een bijzonde- (tweede paasdag) van 10.00-17.00 uur. re actie. Wie deze dagen bij het bcïrijf De scootmobiel is de laatste jaren steeds meer opgerukt in het straat beeld. Het handige vervoermiddel is met name voor veel ouderen een uit komst. Dankzij de scootmobiel trek ken ook zij er op een mooie voor jaarsdag op uit. Voor familiebezoek, gezellig winkelen in de stad of ge woon een lekker ritje in de buurt. Hoogste punt bouw KUB-studentencentrum Vrijdag werd het hoogste punt (13.50 meter) bereikt bij de bouw van het nieuwe studentencentrum op de campus van de Katholieke Universiteit Brabant.Met de bouw van dit multifunctionele centrum, waar de universi teit circa 5 miljoen gulden in investeert, nadert de campus van de KUB voor lopig zijn voltooiing. Het bestuur van de universiteit ziet het nieuwe cen trum als een belangrijke bijdrage van de instelling aan het student-vriendelijke karakter van de KUB. Met name de culturele functie van het centrum zal sterk worden geprogageerd. Het gebouw heeft een vloeroppervlak van ca. 2500 m! en telt 40 kamers voor de huisvesting van de studieverenigingen en de culturele studentenverenigingen, die de uni versiteit rijk is. Er komen een compleet 'muzisch centrum in, met ruimten voor theater, dans, muziek, beeldende kunst en een zogeheten ‘zwarte doos’ met verrijdbare tribune; een grand café completeert het geheel. Architect is Christian Kieckens uit Aalst, België; het project is bouwkundig in handen van HEVO bouwmanagement bv te ‘s-Hertogenbosch. De ge meente Tilburg heeft een half miljoen gulden subsidie aan het centrum ver leend. :aak overgenomen van vader Piet, mensen persoonlijk benaderen en 'oon blijven doen. Dat is het be- ’rijkste uitgangspunt voor Ad ;s. Daarnaast heeft de Goirlenaar nee hoog in het vaandel staan. klant kan bij Roks terecht voor de koop van alle merken nieuwe en ruikte auto’s. Financiering is daar mogelijk. Ook voor APK-keurin- onderhoud, reparaties en het her- van schades is de consument bij dit ound bedrijf aan het juiste adres. Goirlese autobedrijf blijft vemieu- t om de klant steeds beter van dienst De gemeente gaat samen met de betrokken 1 van het bedrijventerrein aan de Nimrodstraat herkenbaarheid, de veroudering van sommige naar de woningen liggen. Hoewel het terrein s] personen. straat zal ook een gunstig effect hebben op het leefklimaat van de omwonenden, hoopt de ge meente. Het plan zal in nauw overleg met de bedrijven en de direct omwonenden worden gemaakt. Zo ontvangen de circa vijftien bedrijven deze maand een enquête. In mei wordt een inspraak bijeenkomst gehouden voor de bedrijven en omwonenden. In december 1997 heeft het college al 450.000,- gulden gereserveerd voor het opknappen van dit bedrijventerrein. bedrijven een plan maken voor het opknappen aat in ‘t Zand. De problemen nu zijn een slechte ;e gebouwen en het feit dat bedrijven met de rug slechts 3 hectare groot is, werken er circa 425 deskundige een inleiding in de kantine waarbij aan de hand van posters tekst en uitleg wordt ge geven over goede voeding. Alle deelnemers krijgen een handig loepje kado voor het lezen van de kleine lettertjes op het etiket en vervol gens begint er een rondleiding langs de schap pen. Er wordt aandacht besteed aan diverse pro ductgroepen, bijvoorbeeld de zuivel, groenten en fruit, de koekjes, sauzen, deegwaren etc. Bij elk schap krijgen de deelnemers informatie en worden diverse producten vergeleken. Soms is er gelegenheid om producten te proeven en na tuurlijk kunnen er vragen worden gesteld. Na afloop van de demonstratie krijgen de deelne mers de brochure ‘Kopen=Kiezen’, de folder ‘Goede voeding, wat let je?’ en diverse pro ductfolders mee, zodat men thuis op zijn gemak alles nog eens kan nalezen. De demonstraties vinden plaats in de maanden april en mei. Aan een demonstratie kunnen maxiaal 15 mensen deelnemen en de demon stratie duurt in totaal ongeveer 1,5 uur. Alle deelnemers aan een ‘Goede voeding demon stratie’ maken kans op twee minuten gratis win kelen. In iedere regio (Noord-, Midden- en Zuid-Nederland) wordt er een prijs verloot. In supermartk A. Heijn, Jan Heinstraat 10 te Til burg (tel. 5435121) kunt u deelnemen aan gratis Goede voeding demonstratie(s) op vrijdaga vond 24 april, 19.30u,, donderdagavond 14 april, 19.30u. en vrijdagmorgen 8 mei, 09.30u. Voor informatie en aanmelding kunt u terecht bij bovengenoemde supermarkt. We willen allemaal wel gezond en verstandig eten. Iedereen heeft er ideeën over, maar hoe het nou precies zit... Het is nu mogelijk om in korte tijd veel te weten te komen over goede voeding. Onder leiding van een voedingsdeskundige kan iedereen gratis deelnemen aan een ‘Goede voe ding demonstratie in de supermarkt’. De de monstraties zijn een onderdeel van de voorlicht tingscampagne ‘Goede voeding, wat let je?’ en zijn een idee van de Nederlandse Hartstichting. Het doel van de campagne is de consument erop te wijzen dat het belangrijk is om méér produc ten te eten als brood, aardappelen, rijst, pasta, groenten en fruit en minder (verzadigt) vet. Ie dereen die geïnteresseerd is kan zich gratis in schrijven. De demonstraties zijn dus niet speci aal bestemd voor mensen met een dieet. Waarom een ‘Goede voeding demonstratie’ in een supermarkt waar u al regelmatig komt? In de supermarkt verschijnen voortdurend nieuwe producten en het wordt steeds moeilijker om een verstandige keuze te maken. Meestal staan op de verpakking de ingrediënten en de voe dingswaarde vermeld. De voedingsdeskundige vertelt de deelnemers van een demonstratie, wat termen als verzadigd en onverzadigd vet, kool hydraten en voedingsvezel betekenen. Ook om schrijvingen als light, dieet, mager en halfvol komen aan bod. Het doel van de demonstraties is dat de consument op basis van de verkregen informatie bewuster kan kiezen uit het grote aanbod van voedingsmiddelen. Een ‘Goede voeding demonstratie’ bestaat uit een aantal onderdelen. Eerst houdt de voedings-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1998 | | pagina 9