2009 v\ I I d Br meentenieuws "ti Precariobelasting in Berkel-Enschot en Udenhout Tekenwedstrijd wijkveiligheidsplan Jeruzalem r 3 in beeld door de mensen die er wonen” “De binnenkant van de stad wordt gemaakt Donderdag 9 april 1998 - pagina 15 - pagina 14 DE TILBURGSE KOERIER Inventarisatie gebruik gemeentegrond voor aanslagen gemeente Tilburg Sportbedrijf iet Puur natuur en helemaal niet zo duur! en Ook ondernemers in winkelcentrum Eikenbosch te Berkel-Enschot gaat precariobelasting betalen. (Foto Peter v/d Kerkhof) gemeente 89 83. rijzen Voor twee kwartjes uw fiets veilig gestald srs, ieling 000 AS Zie verder ook euws op pagina 16 (Foto Peter v/d Kerkhof) Fotografe Gemma van Linden: mee weten mee praten niet mee beslissen mmavan Linden m/. Tilburg idee Voor fotografe Gemma van Linden (29) is het duidelijk dat een kunstenaar een belangrijke soci- aal-maatschappelijke functie heeft. Van Linden is een van de vijf kunstenaars die door de ge meente gevraagd werd een beeld te maken in het kader van ‘Tilburg 2009’. De beelden zijn be doeld om de deelnemers aan het Atelier te inspireren bij het maken van hun beeld. “Kunstenaars zijn bij uitstek geschikt om een brug te slaan tussen de politiek en wat er in de we reld gebeurt. Kunstenaars krijgen daarin wat mij betreft een steeds belangrijker rol. Stel dat het stadsvisieproject Tilburg 2009 een permanent karakter krijgt, dan zouden kunstenaars uitste kend kunnen fungeren als intermediairs die de door burgers gemaakte beelden vertalen naar de politiek.” Gemma van Linden maakte een diaprogramma waarin ze laat zien hoe diverse oude gebouwen in Tilburg een nieuwe bestemming hebben gekregen. “Ik wil ermee laten zien dat oud en nieuw heel goed naast elkaar kun nen blijven bestaan,” licht ze toe. “Ik bedoel niet te zeggen dat geen enkel oud gebouw meer gesloopt mag worden. Maar vóór een gebouw gesloopt wordt zou eerst goed bekeken moeten worden wat de mogelijkhe den voor hergebruik ervan zijn.” Bewoners Heel belangrijk vindt Van Linden dat de aard van de stad wordt gevormd door de bewoners. “Je kunt wel hele hoge pilaren van gebouwen neerzetten die samen voor een indrukwekkende sky-line zorgen, maar zo komt alleen de buitenkant van de stad tot stand. De binnenkant van de stad wordt gemaakt door de mensen die er wonen. En de uitstraling van een stad moet toch van binnenuit komen, die kun je er niet opplakken.” “Bij het ontwikkelen van een toekomstvisie op de stad is het belangrijk om te kijken naar de sociale Totempaal “Tilburg bestaat uit een heleboel kleine woongemeenschappen met ieder hun eigen cultuur,” gaat ze verder. ”lk denk datje die contrasten niet moet ontkennen, maar er juist op voortbouwen. Iedere wijk heeft dan ook z’n eigen ‘totempaal’ nodig. Vroeger hadden de kerken in iedere wijk een belangrijke sociale functie. Tegen woordig zijn er nauwelijks nog gelovigen voor die kerken. Waarom geven we die kerken dan niet een nieuwe bestemming die past bij de wensen van de bewoners van de wijken? Vestig er bingohallen, gemeenschappe lijke sleutelgarages, indoor-golfbanen!” Herbestemming dus. Gemma van Linden ziet het ook in de toekomst nog veel gebeuren. "Wie weet”, zegt ze, “is de Muziekzaal over twintig jaar wel in gebruik als bejaardenopvangcentrum...” maart 1998 ie um <0 -Enschot en U e zich onder, >atie is t rken de inven- ;emeente- i preca- yrden geven de hting naar tiling irmee na de 1998 nemer of particulier een verzoek om die vergunning alsnog aan te vragen. structuur,” stelt Van Linden. “Je moet nagaan wat bijvoorbeeld bepaalde gebouwen voor de bewoners betekenen. Toen het zwembad aan Ringbaan Oost twee jaar geleden dicht ging, merkte ik dat bewoners heel betrokken waren bij dat gebouw, nadat een groep kunstenaars-onder wie ikzelf-een expositie in het zwembad verzorgd had vlak voor het gesloopt zou worden. Een soort ode aan het bad. Daar kwamen heel veel mensen op af die je normaal niet snel bij kunsttentoonstellingen ziet. Die mensen kwamen kijken ómdat ze nog in dat bad hadden gezwommen, en er een band mee hadden gekregen." 'een ineerd ember iooi haakt - /centrum Milieu Educatie Centrum Yvonne Jansen en haar familie met hun nieuwe aanwinst bij Gamma. (Foto MultiVision en Partners) Verwijsbor juiste richt fietsenstaL Concertzaal aan. Loon op Zand naar Tilburg. Daar begint het klussen pas echt. Het oude gereedschap dat we dubbel DHZ-branche ‘We waren ontzettend verrast. De gereedschapskist komt heel goed uit. We verhuizen binnenkort van ’arkeren van Openbare Werl rchot en Udenhout met dt jnder, op of boven ge nodig om aanslagen snel vertrouwd met het water. Met veel plezier volgen zij iedere week de gevarieerde zwemlessen. En het behalen van het diploma kost bij het nieuwe ABC-plan niet meer tijd dan voorheen. In de Tilburgse zwembaden zijn iedere dag zwem lessen, ook op zaterdag. Vanaf oktober gaan alle zwembaden in Nederland voor het instructie- zwemmen officieel het nieuwe ABC- plan hanteren. De zwembaden van de gemeente Tilburg zijn al geruime tijd bezig met deze zwemlessen nieuwe stijl. Vorig jaar werd zelfs een landelijk record gebroken met de uitreiking van het 750e zwemdi ploma! Meer informatie: 013 - 542 99 99. De gemeente Tilburj Voor twee kwartje: ling op de Heuvel, Concertzaal. Een jc kost 30 gulden. urg heeft in de binnenstad vier fietsenstallingen. *s per keer kunt u uw fiets kwijt in de fietsenstal- het Pieter Vreedeplein, bij de Katterug en de ien jaarabonnement dat geldig is in alle stallingen, 2] juni 1998 mee denken najaar 1998 41 maart 1999 verkiezen april 1999 6 I 999 - 2009 Tilburg 2009 -idee in beeld Kijk elke dinsdag om 18.45 uur naar Tilburg TV en op Internet http://www.tilburg.nl/stadsvisie Twee medewerkers van WVP zijn tot eind mei bezig met deze inventari satie. In de loop van 1998 worden de precarioaanslagen verstuurd. Ondernemers en particulieren in Tilburg waren al langer bekend met precariobelasting. Voor Berkel- Enschot en Udenhout is het een betrekkelijk nieuw begrip waai men te maken heeft gekregen r gemeentelijke herindeling, in 1 worden hier voor het eerst aanslagen opgelegd. Hoe en waarom Straten, pleinen, trottoirs en derge lijke zijn voor iedereen toeganke lijke, openbare terreinen. Het is gemeentegrond. Wanneer iemand gemeentegrond wil gebruiken, voor welk doel dan ook, moet hij of zij voor dat gebruik belasting betalen: de precariobelasting. Waarvoor moet u precario betalen? Er zijn verschillende groepen gebruikers van gemeentegrond. Zo moeten aannemers en bouwbedrijven betalen voor het plaatsen van bouw keten en steigers op gemeente grond. Ondernemers, maar ook particulieren, betalen voor staan plaatsen en de plaatsing van terrassen, uitstallingen, reclame borden (licht)reclames, zonne schermen en automaten. En ook wanneer u als vereniging of organisatie een festiviteit of evene ment organiseert, moet u precario betalen voor de gebruikte gemeen tegrond. Een complete lijst van voorwerpen waarvoor precario betaald moet worden, inclusief tarieven, is op te vragen bij de afdeling Wegen, Verkeer en Parkeren. Moderne ngen uit prijzen. De tzonder- //N.O. ffangent In het midden staan de prijs winnaars. V.l.n.r.: Jan Blans, Uselot Smulders, Colinda van Campen en Marjon Hooijen. Achter hen burgemeester Stekelenburg. (Foto MultiVision en Partners) Nieuwe cursus Aquaslank In samenwerking met Voedingsadviesbureau ‘Reduce’ organiseert het Sportbedrijf ee: unieke afslankcursus gecombir mer actief Aquasporten. Op woensdag 22 april gaat de cursus van start in zwembad Stappegoor, op vrijdag 24 april in zwembad de Drieburcht. Onder deskundige begeleiding van een diëtist en een aquasportinstructeur worden verantwoorde voedingsadviezen afgewisseld met actief bezig zijn in het water Iedere les begint met een informa tieve bijeenkomst onder leiding van een diëtist, het gewicht wordt gecontroleerd en het weekmenu wordt besproken. Daarna volgt ht gevarieerde Aquasportprogramma hebben, is al verdeeld onder onze zoons van negen en elf. Zij zijn daar dolblij mee. Eigenlijk klussen we erg weinig. We moeten ons dus nog goed oriënteren op het gebied van de materialen. We proberen wel de natuur zoveel mogelijk te ontlasten.’ Dit is niet de eerste keer dat het gezin in de prijzen valt. Vorig jaar won de familie op de Voorjaarsbeurs een reis naar Parijs voor twee personen. Voor sommigen is geluk gewoon wegge legd! De afdeling Wegen, Verkeer en P: Tilburg start half april in Berkel-L tarisatie van alle voorwerpen die grond bevinden. Deze inventarisal riobelasting op te kunnen leggen. Vergunning Wanneer u als ondernemer of parti culier gebruik maakt van gemeente grond, moet u daarvoor bovendien een vergunning aanvragen. Doel van het afgeven van zo'n vergun ning is onder meer het voorkomen van problemen met omwonenden of Bezoekers van de onlangs gehouden Voorjaarsbeurs maakten in de stand van de gemeente kans op een volledig ingerichte gereed schapskist van bouwmarkt Gamma. Yvonne Jansen is het creatieve brein achter de winnende slagzin: ‘Klussen doe ik natuurlijk, want ik houd van puur natuur. En bovendien is het helemaal niet zo duur!’ Afgelopen zaterdag heeft zij samen met haar gezin de gereed schapskist in ontvangst genomen bij Gamma aan de Ceramstraat in Tilburg. met o.m. aquatraining en aquafi vormen gericht op conditie, spierverster- king, coördinatie en souplesse komen elke les terug. De cursus Aquaslank is er op gericht geboekte resultaten vast te houden door oude gewoontes te veranderen. Voor meer informatie: 013-542 99 99. Wilt u meer weten over de inventari satie, de voorwerpen waarvoor u precario moet betalen of het aanvragen van een vergunning? Neem dan contact op met de afdeling Wegen, Verkeer en Parkeren van Openbare Werken Tilburg, tel. 013 - 542 86 36. Zwemlessen volgens ABC-plan Bij het diploma-zwemmen volgens het nieuwe ABC-plan worden hogere eisen gesteld aan de veiligheid van uw kind in het water. Bij het aanleren van de zwemslagen moeten kinderen zonder angst het water in kunnen gaan. De instruc teurs van het Sportbedrijf zorgen voor veel afwisseling tijdens de zwemlessen. De kinderen raken de gemeente. Zo bekijkt de gemeente bij uw aanvraag voor bijvoorbeeld een reclamebord, lichtreclame of uitstalling of deze aan bepaalde eisen voldoet. Is de reclame niet storend voor de omgeving en/of uw buren, past deze in het (beschermd) stads- of dorpsgezicht en komt de verkeers veiligheid niet in het geding, zijn enkele zaken die de revue passeren. Tijdens de inventarisatie bekijken de medewerkers van WVP of er een vergunning is afgegeven. Is dat niet het geval dan ontvangt de onder- Het wijkveiligheidsplan Jeruzalem e.o. werd op vrijdag 3 april officieel gepresenteerd in het wijkcentrum van Jeruzalem. De komende jaren zal een groot aantal projecten starten om deze wijk en de omgeving van de Koninghoeven en Hoevenseweg veiliger te maken. Op de Andreasschool, waar veel kinderen uit de wijk zitten, is voorafgaand aan de presentatie een tekenwedstrijd gehouden. Alle 280 kinderen hebben hun best gedaan orri via hun tekeningen te laten zien hoe een speelplek er uit moet zien of wat de politie in de wijk moet doen. Ook tekende een aantal kinderen hoe je een wijk schoon moet houden. De vier prijs winnaars kregen door de burge meester hun prijs uitgereikt. t de kandi- te worden ieling 717, 5000 ■■n O september 1997 Vooral bij een bezoek aan Schouwburg of Popcluster is de stalling bij de Concertzaal een ideale oplossing. De stalling blijft namelijk altijd open totdat voorstel lingen zijn afgelopen. Wanneer er op zondag voorstellingen zijn, gaat de stalling voor die gelegenheid open. De Tilburgse fietsenstallingen zijn erg in trek. Per week stallen er zo'n 10.000 fietsers hun fiets en binnen kort verwacht het Parkeerbedrijf de 1 miljoenste fietser te begroeten. Wilt u meer informatie over de Tilburgse fietsenstallingen?Kijk dan op pagina 172 van Tilburg-TXT, de gemeentelijke teletekst achter het kanaal van TV Krant Tilburg. van

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1998 | | pagina 15