c KNAL ACTIE 50% h I Bill 3 LEEG,VERKOOP p G I Twee varianten in beeld voor haven Vossenberg 0 II OP 0P r Ck C- F F 'F Bacterie l- Actie ‘Een boom voor het leven’ groot succes DE HOEVE Opsporing verzocht! Kopijsluiting I KORTING! MEUBELHUIS Cadeau van supermarkten voor nieuwe Rode Kruis leden GGZ vaart wel bij ambulantiseren AKTIE ZUINIG STOKEN PROFILE -£• 4 SANITAIR EN BADKAMERS WIE ANDERS Nog onduidelijkheid over WVG-tekort - pagina 2 Donderdag 19 maart 1998pagina3 DE TILBURGSE KOERIER r is nog niet werkelijk Ipa en de regio al jarenlang Te dicht bij woonwijk *Achterdempers, prijzen incl. BTW en montage Geldig t/m 28 maart 1998. I 78 ilzijn rurt’. langstraat bingo's Woonstad I dinsdagavond open NIET ALLEEN BETER IN BANDEN van GRENEN EN ROTAN HUISKAMER- MEUBELEN Alle dagen open van 10 tot 19 uur. Zaterdag en zondag open van 10 tot 18 uur. Dinsdag gesloten. Rondom Hart van Brabant d’ambiejans zoekt muzikanten moeder-aarde- wandeling gift voor stichting binnenstad rommelmarkten, ruilbeurzen en braderies I I I I I I I RONDOM HART VAN BRABANT 'inkel) inkel) BANDEN UITLATEN ACCU'S VELGEN UITLIJNEN BALANCEREN TREKHAKEN VW Golf II 11OO, 1300, 1600, bj 83-86 suTt één- Peugeot 405 1.4, I.S, 14, bj 47-92 bez 521 het tel. en steeds éénper- 17 0,526 10,167 18 0.557 10,765 jn ■IH IV u jt voor ons .Ze al in irtcen- dburg. stadsverwarming GJ r- 800 1000 1200 1400 1600 1800 2000 2200 2400 2600 2800 3000 3250 3500 3750 4000 4250 4500 4750 5000 5250 5500 5750 6000 I Het: aan etmaaht, ander Energiebedrijven 37 74 116 124 147 155 ;?0 GAS m3 a.s. vrijdag en zaterdag... tielenhuis De Oliemeulen, i venstraat 3-, De avondbegi uur. Iedereen is van harte v toegang is gratis. i, Reitse Hoe- ïgint om 20.00 :e welkom. De TYRECENTER Tilburg, Ind Terr "Loven", Siriusstroat 116, Tel. 013-54 36 122. Tilburg, Ind Terr "Katsbogten"', Emma Goldmanweg 6, Tel. 013 59 00 589. ding, boe- lie Kunst Oude School aan de Kas- een n Roy. als altijd maakt in plein 5, N uur,- ten 5353400. Staat uw auto er niet bij? Bel ons voor de laagste prijs. BLOKENWEG 3 WASPIK Langs de A59 afslag 35 BEZOEK-TIP Kom op weekdagen: meer aandacht, minder drukte. soldaten van het Eerste Bataljon van de Grenadier Guards werden in twee Tilburgse straten ingekwartierd, TILBURGSEWEG 64 (slaapwit Zandkuilstraat 23 (woonwir POPPEL-BELGIË f meent te t contact op M. Siebols, fronten. Zij ier contact zorgdragen. anti-discriminatie- bureau bij de ketting Bij moedercentrum De Ketting komt het Anti discriminatiebureau op be zoek. Alle vrouwen en kinder van harte maart van 9.3 ting is een centrum vo< kinderen uit de wijk Groenewoui het Pater van den Elsenplein 87. meer informatie: tel. 5421982. a alle super- mee. Bij een 'uijfpunt in tenlidwor- Harmonia heeft een openbare ave waarnemingen a werpen en foto’s in zaal De Goede! 6; aanvang 20.001 5433855. 8 Bingo t.b.v. een kinderkamp in wijk huis De Vleugel, Laurens Kosterplein 8 in Tilburg. Vrijdag 20 maart vanaf 13.30 uur. 478 598 718 837 957 1076 1196 1316 1435 1555 -- i i 1674 32.5 1,005 19,436 1794 35 1,082 20,931 1944 37.5 1,159 22,426 2093 40 1,237 23,921 2243 2392 2542 2691 2841 2990 3140 3289 3439 3588 ven in een hoge loods, direct het kanaal en onmiddellijk ni woonwijk, is stedenbouw niet acceptabel. De overig0 rianten kennen deze t niet. Voorde aanleg i senberg overigens 1 de ontwikkelingen in indt Variant 1 ligt dicht bij de woonwijk Reeshof en brengt te veel beperkin gen met zich mee. Door de verwach te geluidhinder kunnen langs de ha ven geen grote bedrijven worden gevestigd die veel goederenvervoer aantrekken. Verder zouden er sterke beperkingen gelden voor bedrijvig heid tijdens nachtelijke uren. Dit zelfde bezwaar geldt voor een langs- haven bij Vossenberg-west (variant 3). Het ‘inpakken’ van de langsha- lezing klonen van mensen Drs. Harry Vervest houdt op zondag 22 maart van 14.00 tot 16.00 uur bij Terra Nova een lezing over het klonen van mensen. De filosoof zal uitvoerig in gaan op het ethische aspect van klonen. Kun je zo met leven omspringen! Ter ra Nova, Nieuwlandstraat 44-46; tel. 5426269. Ernie Small, die onlangs zijn.77e ver jaardag vierde, woont tegenwoordig in een tehuis voor gehandicapte vetera nen. Hij begrijpt dat de kans niet groot is dat iemand hem herkent uit genoem de gegevens of van bijgaande foto. Maar eerdere soortgelijke oproepen in De Tilburgse Koerier leverden vrijwel altijd resultaat op. Wie Ernie Small wordt Volvo 440 1.6, 1.7, 14, bj 18-' Suzuki Allo vanof SB (s)Taporkest D’Ambiejans wil het or kest wat uit breiden met diverse muzi kanten en instrumenten. Ze zijn daar om op zoek naar gezr - een instrument bezitt val bezig willen zijn n beetje kunnen blazeni is daarbij onontbeerlijk, fi gende instrument-uitbreidi gedacht: bas, trompetten, Suara-Indo, Culturele Verer Indische Nederlanders en lenden Tilburg organiseer, uu.. avond in Den Boogaard op zaterdaga vond 21 maart. Het is een dansavond met muziek van Chain met in de pauze muzikale ondersteuning van D.J. Natuurlijk is er ook een bingo en d lekkere Indische hapjes, ge neigen keuken. Adres: St. Jans- Moergestel. Zaal opent 19.00 aanvang 20.00 -01.30 uur. Kaar- bestellen bij Ted Kwee, tel. VERKOOP EN INSTALLATIE VAN Opel Kodett hatchback 1.3, IA 1.8, bj 84 tot 91 intergas I Wij monteren snel, vakkundig en I I voordelig een originele ROMAX uitlaat. Met twee jaar garantie! I Profiteer van onze lage prijzen! inleverne paaspak- ketten polen Er is weer gelegenheid tot het inleve ren van pakketten voor familie, vrien den en kennissen in Polen. Het pakket „scnminaucoureau op uc- wordt in Polen aan huis afgeleverd. In- vrouwen en kinderen zijn ,everen van kketten kan geschieden centrum voor vrouwen en maart van 14.oo-17 00 uur en vrijdag t de wijk Groenewoud aan 27 maart van 18.00-20.00uur. Voorin- n den E senplem 87. Voor formatie kunt u bellen: tel. 5434913. Citroen I 14,14, 1.9, bjxxV Jeannie de Leeuw overhandigt haar 'hrijfformulier aan de ere-voorzitter het Rode Kruis afdeling Tilburg, Vorig jaar is door de gemeente in het kader van de WVG f 18 miljoen uitge keerd en voor 1998 wordt een bedrag geraamd van 20,2 miljoen. Op basis van onderzoek wordt voor 1998 een te kort van 3,2 miljoen verwacht en voor 1999 3,6 miljoen. Op dit moment wordt door het rijk on derzocht welke verdeelsleutel met in gang van 1 januari 1998 het meest ge schikt is voor verdeling van de WVG-middelen. Deze herverdeling biedt mogelijk een oplossing voorde in Tilburg te verwachten tekorten in 1999. Mocht dit echter niet zo zijn, dan langs naast een luuuwkundig irige twee va- beperkingen is de haven Vos- afhankelijk van iustriege- ledenavond artun tilliburgis Op donderdag 19 maart a.s. zal Ben Hartman een lezing voor Artum Tilli burgis verzorgen: “Het is vergeefs ge pijpt als bruid niet dansen wil”. Be sproken wordt de ontwikkeling van de doedelzak vanaf de “aulos” van Pallas .i-speeld door keizer Nero le _r r.Jrk van Her man de Wit. De inleider laat zien welke typen doedelzakken in onze strek, voorkwamen en in welke periodes. I lezing gaat dus niet over de Schot doedelzak! Herders, engelen, koni gen, góden en duivels staan soms a.o beeld met een doedelzak. Dat kunnen we zien op schilderijen van b.v. Jeroen Bosch of op het perkament van gebe denboeken in de zg. miniaturen. Er worden niet alleen dia’s vertoont tij dens de lezing, er is doedelzakmuziek vanaf cassette en de inleider demon streert drie typen Vlaamse doedelzak ken. De avond wordt gehouden in de Vijverzaal van café-restaurant Boerke Mutsaers, Vij verlaan 2. Aanvang 20.00 uur. Ook niet-leden zijn welkom. open dag de vuurvogel Met Kring, Contractwerk, Project werk, Ateliers en Vrije Aktiviteit ver zorgt De Vuurvogel. Ervaringsgericht onderwijs? Om belangstellenden daar mee kennis te laten maken is er een open dag op woensdag 25 maart van 17.00 tot 19.00 uur. De koffie staat klaar en de kinderen laten een aantal activiteiten zien. Op OBS De Vuurvo gel, Eikstraat 11 (tel. 5423767). spit-demonstratie Spitten is vaak een vermoeide bezig heid. Grond kan met ook lekker losma ken met een zgn. “grelinette” een soort woelvork. Door het juist gebruik van de greninette, kompost e.d. zal Ton Jansen van het Velt een demonstratie verzorgen bij volkstuinvereniging De Kaaistoep gelegen aan de oude Rielse Baan nabij het fietspad (Belslijntje). U bent welkom zaterdag 21 maart tussen 10.00 en 12.00 uur. Uiteraard is de toe gang gratis. Informatie bij P. Bevers, tel. 4670273. mogelijk gedurende een groot deel van het laatste oorlogsjaar. Het gezin bij wie Ernie Small verbleef, woonde in een rijtjeshuis. Wellicht was er aan het eind van de weg een garage, die de troepen als opslagruimte gebruikten. Toen Emie verder moest, gaf de vader de Engelse soldaat een gouden horlo geketting, een familie-erfstuk. Bij het afscheid, op een avond rond midder nacht, toen Emie vertrok in de vracht wagen met munitie waarvan hij de chauffeur was, vloeide menige traan. Dat Emie zich de naam van de familie niet herinnert, heeft te maken met het feit dat hij dat soort gegevens moest nietigen, voor hij weer ten strijde aantal behandelplaatsen in de vorm van dagbehandeling. Ander doel van de fusie was meer continuïteit van be handelaar. Cliënten kunnen nu in veel gevallen bij verandering van behande ling dezelfde behandelaar houden. Ook is er door de fusie voor de regio één loket voor de geestelijke gezond heidszorg ontstaan. Op deze manier kan de wachtlijst in de regio sneller af nemen. Afhankelijk van de vorm van behande ling varieert de wachtlijst voorde gees telijke gezondhiedszorg in Midden- Brabant van enkele weken tot enkele maanden. In geval van nood is de cri sisdienst nog dezelfde dag ter plaatse. GGZ Midden-Brabant is in 1993 ont staan uit een fusie van RIAGG en Jan Wier. Bij de instelling werken onge veer 750 mensen. GGZ Midden-Bra bant biedt zorg aan mensen met ernsti ge psychische problemen. De instelling biedt alle mogelijke vormen van behandeling aan kinderen, jeugdi gen, volwassenen, ouderen en mensen die langdurige zorg nodig hebben. ce KTS te Oudenbosch organiseert in het kader van de festiviteiten rondom 50 jaar technisch onderwijs in Ouden bosch, op zaterdag 6 juni een reünie voor oud-leerlingen en oud-docenten, van 15.00 tot 20.00 uur in het gebouw van de dependance KTS. Wie deel wil nemen kan voor meer inlichtingen bellen met R. de Raad (015) 2620231/2131636. koffie-inloop feniks e woensdagochtend is er vanaf J.00 uur koffie-inloop bij Feniks. Je jnt binnenlopen voor een kopje kof- reunie markland college wen uit Tilburg en omgeving zijn wel- De RK Nijverheidsschool St. Jozef, kom bij: Feniks, Wilhelminapark 62, LTS St. Jozef en KTS Oudenbosch in- 5041 ED Tilburg; tel. 5421896. middels Markland College dependan- Sinds eeuwen waren Udenhout en Bie- zenmortel één eenheid. De heeft een einde gemaakt aan menhang. Tussen de broeder Udenhout en Biezenmortel is d< heid gebleven. In 1998 is er wede De traditie wordt is op zaterdag 21 maart 1998 in cafi Schol. Hier wordt bekendgemaakt wie de zeventiende Udenhoutse broeder is. De Udenhoutse broeder is een initiatief van Stichting Karnaval Udenhout. SKU reikt deze benoeming uit aan een persoon die als vrijwilliger verdienste lijk geweest is voor de Udenhoutse en Biezenmortelse gemeenschap. Het programma begint om 20.00 uur met koffie en Udenhoutse broeder. Om 20.30 uur volgt installatie van de nieuwe broeder door het genootschap van de Udenhoutse Broeder. Na de in stallatie kunt U gelukwensen aan de nieuwe broeder overbrengen. mossenexcursie Slaapmossen, levermossen, topkap- selmossen. Een paar termen, die u uit gelegd worden tijdens de mossenex cursie van IVN afd. Oisterwijk e.o. op zondag 22 maart. Vertrek vanaf het be zoekerscentrum aan de Van Tienho- venlaan te Oisterwijk om 14.00 uur. Tijdens de excursie komt een loupe goed van pas. En omdat er meer wordt stilgestaan is warme kleding erg be langrijk. Deelname is gratis. info-avond borst voeding Hoewel het geven van borstvoeding aan een pasgeboren baby heel natuur lijk is, gaat het vaak toch niet helemaal vanzelf. Als je goed geïnformeerd bent is de kans op slagen van de borstvoe ding groter. Daarom organiseert de Vereniging Borstvoeding Natuurlijk informatie-avonden. De avonden zijn bedoeld voor iedereen die geïnteres seerd is in borstvoeding: zwangeren, maar ook partners zijn van harte wel kom, voedende moeders en medewer kers in de gezondheidszorg. De toe gang is gratis, er wordt een bijdrage gevraagd voor koffie en thee. De avon den worden gehouden op 26 maart, 2, 16 en 29 april, de aanvangstijd is 20.00 uur. Voor meer informatie en aanmel ding kun je contact opnemen met Hel- ma van Heumen, Torentjeshoeve 8 (bij het Trappistenklooster), Tilburg; tel. 5430753. De eventuele toekomstige haven bij Vossenberg kan op twee ma nieren gerealiseerd worden. De ene optie is een insteekhaven in het ‘kassengebied’, min of meer paral lel aan het tracé van de toekomsti ge Noordwesttangent. De andere een haven langs de noordzijde van het kanaal meer in de richting van Dongen. Overigens is nog niet zeker of de haven er werkelijk komt. Dit hangt ondermeer af van het tempo waarin het vervoer over water bij industrieterrein Loven zich ont wikkelt. jonge moeders Feniks organiseert elke maand een an der thema voor jonge moeders (tot 26 jaar). De maand april staat in het teken van zelf (kinder)kleding maken. Op het programma staan: patronen lezen, stof kopen op de markt en zelf iets naai en. De bijeenkomsten vinden plaats op de woensdagochtend 1, 8, 22 en 29 april van 9.30 tot 11.30 uur. Deelname is gratis, kinderopvang is aanwezig (ƒ1,25 per kind per keer). Voor meer informatie of aanmelding: tel. 5421896; Feniks, Nieuwlandstraat 62, Tilburg. aids-lezing De HIV-vereniging Nederland, afde ling Brabant, organiseert op woensdag 25 maart een informatie-avond met als onderwerp ‘de tandarts’. Voor deze avond is een gastspreker uitgenodigd, dhr. Koper, tandarts. De avond geeft informatie over hoe de tandarts met HIV en Aids omgaat en hoe de betrok kene zijn/haar gebit het beste kan on derhouden. De avond is bedoeld voor iedereen die geïnteresseerd is in dit on derwerp en wordt gehouden in het pand aan de Lambert de Wijsstraat 27 van 20.00 tot 21.30 uur. Vanaf 19.30 uur is de zaal open. Voor nadere infor matie kunt u bellen op werkdagen van 13.30-16.30 uur, tel. 5436455. De supermarkt is jarig en trakteert. 50 Jaar geleden werd in Nederland het eerste zelfbedieningswinkeltje geo pend. De supermarkten vieren hun ver jaardag door een cadeau aan te bieden aan het Nederlandse Rode Kruis. Tot en met 11 april gaan de supermarkten in heel Nederland actie voeren voor het Rode Kruis. Maar niet alleen het Rode Kruis krijgt een cadeau. Ook voor de nieuwe leden wordt het interessant. Ie dereen die in de supermarkt voor ƒ35,- per jaar lid wordt van het Rode Kruis, krijgt een aantal waardebonnen voor artikelen ter waarde van ƒ50,-. Het be looft een groot spektakel te worden. Nog nooit eerder hebben zo veel su permarkten tegelijkertijd op deze ma- _„e_.rnier actie gevoerd. jurg al jarenlang Ook de supermarkten in Tilburg, Goir- ;n. In kleine kweke- le> R*el’ Gilze-Rijen, Berkel-Enschot en Udenhout zijn van de partij. Alle su permarkten aangesloten bij het Cen traal Bureau voor de Levensmiddelen branche doen aan deze actie mee. “Wij zijn enorm blij met het initiatief van de supermarkten”, aan het woord is dhr. V. van Dijk, voorzitter van het Rode Kruis van Tilburg e.o. waaronder vallen de plaatsen Tilburg, Berkel-En schot, Udenhout, Goirle, Riel en Gilze- Rijen. De opbrengst van de actie zal met name ten goede komen aan projecten voor eenzame, oude, chronische zieke en Rijkswaterstaat (RWS) is bezig met een studie over het Wilhelminaka- naal bij Tilburg. Deze beschouwt een aantal alternatieven voor de kanaal- verruiming. Al deze alternatieven gaan uit van een haven bij Vossen berg. RWS heeft Tilburg gevraagd op korte termijn de situering van deze haven bij Vossenberg aan te ge ven zodat men kan aansluiten op de planvorming bij de gemeente en pro cedures kan stroomlijnen. Voor de haven bij Vossenberg heeft de gemeente vier mogelijkheden be keken: een schuine insteekhaven; de haakse insteekhaven in het ‘kassen gebied’, min of meer parallel aan het tracé van de toekomstige Noord westtangent; een ‘langshaven’ op Vossenberg-west; en de langshaven ten westen van de geplande Noord westtangent bij Dongen. Deze va rianten zijn bekeken op hun conse quenties voor de ruimterlijke ordening (Streekplan), economische ontwikkelingsmogelijkheden, ge luidsoverlast en stedenbouwkundige inpassing. i zoek naar gezellige mensen die tten en rond cama- i met muziek. Een n en muziek lezen Aan de vol dingen wordt 1, trombones en saxofoons. Het orkest repeteert het gehele jaar door, behalve in de vakan tiemaanden, op maandagavond vanaf 20.00 uur. Interesse? Bel even voor in formatie 06-53284150 (Dion van Gorp). gehandicapte mensen. Juist onder hen bestaat een grote vraag naar hulp van het Rode Kruis. Zo organiseren wij bijvoorbeeld groepsmiddagen, huisbezoeken, va- kantie-projecten en boottochten. “Het is belangrijk dat we deze activiteiten in stand houden en liefst nog uitbreiden, dus de actie van de supermarkten komt als geroepen.” In Tilburg e.o. doen bijna markten aan deze actie m< duidelijk aangegeven inschr„ de supermarkt kunnen klanten 1 den. Rommelmarkt in ontmoetingsruimte De Symfonie, ingang flat Mendels- sohnstraat te Tilburg. Zaterdag 21 maart van 10-17 uur. Markt voor gebruikte kledir ken en platen van Harmonie Adelt in de Oude School aan de Kas- Wie Ernie Small kent of >elaer tar|jelaan in Helvoirt. Zaterdag van 10- kennen, wordt verzocht cc oezellioe 15 uur. te nemen met mevrouw IV voorecht- Rornmelmarkt >n verzorgingscen- HetToplicht3,8251DJDr 10 jaar en trum Den Herdgang, Berlagehof 60 in zal voor verder contact zo Op 11 februari nam wethouder Hor- vershet eerste Tilburgse buxusboom- pje in ontvangst en moedigde hij de aanwezige basisschoolleerlingen aan zoveel mogelijk boompjes te verko pen. Inmiddels is bekend dat er door ze ven Tilburgse scholen meer dan 1000 boompjes zijn verkocht. Hoeveel boompjes er exact zijn verkocht zal de wethouder op de Boomfeestdag -25 maart- bekend maken, als hij samen met 200 leerlingen bomen gaat planten in de Dongevallei (Reeshof). Tevens zal die dag de landelijke opbrengst van de actie bekend worden gemaakt. Twintig procent van de opbrengst gaat naar projecten in Nicaragua en Tanza- Het college van B en W wil voor het tekort van 3,2 miljoen dat dit jaar bij de WVG (Wet Voorzieningen Ge handicapten) verwacht wordt een beroep doen op de bestaande reser ves. Die reserves 2,8 miljoen) zijn van 1994 tot en met 1996 opgebouwd uit overschotten op de WVG. De ont brekende vier ton kan mogelijk ge vonden worden door de woningcor poraties minder geld voor risico’s bij woningaanpassingen te geven. Ook zal het kabinet dit jaar eenma lig extra geld geven aan gemeenten die met een tekort kampen. harmonia t woensdag 25 maart zond mét paranormale aan de hand van voor- i’s door dhr. G. Heuting Herder Isidorusstraat I uur precies. Tel. info: nia. Met de stad Matagalpa en de i Same heeft Tilbu vriendschapsbanden, u. uit rijen worden boompjes gekweekt, aan inwoners wordt voorlichting gegeven en in wijken en dorpen worden bomen geplant en houtbesparende fornuizen geïntroduceerd. Ook scholen en leer lingen zijn betrokken bij de uitvoering. Door deze integrale aanpak hopen de plaatselijke organisaties verdere ont bossing tegen te gaan en reeds aange- richtë schade te herstellen. De werk groep Tanzania en de Stedenband Tilburg-Matagalpa (SSTN) onder steunen de projecten vanuit Tilburg. “Door in Midden-Brabant te ambulan tiseren komen er meer (acute) opna- mebedden vrij, waardoor we minder vaak problemen hebben met het plaat sen van acute psychiatrische cliënten”, zegt Willem van Hezewijk, directeur behandelzaken van GGZ Midden-Bra bant. Van Hezewijk doet deze uit spraak naar aanleiding van de berich ten uit Amsterdam dat daar veel te vaak geen plaats is voor acute psychiatriep- atiënten.In tegenstelling tot Amster dam heeft Tilburg minder last van een tekort aan bedden voor acute psychia trie. “De afstemmingsproblemen tus sen de crisisdienst van de RIAGG en de opname-afdelingen van het APZ ko men in Tilburg minder vaak voor, om dat de RIAGG en het psychiatrische j 4 ziekenhuis hier zijn gefuseerd”, zegt doel ambulantiseren. De laatste jaren is de capaciteit voor de regio Midden- Brabant daadwerkelijk verschoven van klinisch naar ambulant. In Mid den-Brabant is een kwart van het totaal Zondag 22 maart is er een gezellige dansmiddag voor 40-plussers in wijk centrum De Reit (Westertorenlaan 4). De toegang is gratis. Aanvang 14.00 uur, einde 18.00 uur. dansen in ypt Vrijdag 20 maart is er een g dans- en ontmoetingsavond vc paren en alleenstaanden van 18 jaar en ouder in wijkcentrum De Ypelaer (Co- rellistraat 10). De avond is van 20.00 tot 01.00 uur. De voordeur is geopend tot 21.30 uur. Hoeve, 1 udenhoutse broeder Zondag 1998 ons genoegen Op donderdag 19 maart nodigt aquari- umvereniging Ons Genoegen alle aquariumliefhebbers uit voor een ge zellige en leerzame lezing. Tijdens deze lezing, geïllustreerd met prachti ge dia’s, wordt ingegaan op de ex- en interieurs van huiskameraquaria. Ook filtersystemen, verlichtingm planten en vissen worden uitgebreid bespro ken. De lezing wordt gegeven in rep- 45 1,391 26,911 50 1,546 29,902 55 1,700 32,892 60 1,855 35,882 65 2,010 38,872 70 2,164 41,862 75 2,319 44,852 100 3,092 59,803 125 3,865 74,754 150 I 4.638I 89,705 et streefverbruik wordt bepaald en de hand van de gemiddelde etmaaltemperatuur en enkele andere gegevens. Berichten voor de rubriek Rondom Hart van Brabant dienen ingeleverd te zijn op de vrijdag voorafgaand aan plaatsing om uiterlijk 12.00 uur ‘s middags. open dag rennevoirt Het kiezen van een basisschool is een belangrijk moment in het leven van ie dere ouder. Daarom houdt basisschool Rennevoirt in Berkel-Enschot op vrij dag 20 maart een open dag. Ouders en hun kinderen kunnen dan tussen 16.30- 18.30 uur kennismaken met het Jena- planonderwijs en zien hoe leerlingen er werken. Ook een gesprek met de di rectie of leerkrachten is mogelijk. Ren nevoirt ligt aan de Antonie van Dijck- laan 1 in Berkel-Enschot. Voor vragen en meer informatie: Els van Brakel- Maagdenberg, tel. 5333565. Twee tot drie weken nadat de machti ging is ondertekend krijgt het nieuwe lid de bonnen toegezonden. Bij alle supermarkten die aan de actie meedoen zijn de bonnen in te wisselen voor producten als frisdrank, tandpas ta, margarine en diepvriesproducten. “We verwachten dat de actie een groot succes wordt”, geeft dhr. V. van Dijk aan. De actie werd maandag 16 maart ge start door Jan Melis, ere-voorzitter van het Rode Kruis afd. Tilburg e.o. bij de EmTé supermarkt aan de Besterdring 29. bied Loven. Hier staat een verslag- terminal waar containers van vracht wagen op schip kunnen worden gela den (en andersom). Naarmate de maximale capaciteit hiervan wordt bereikt, is aanleg van een haven op Vossenberg noodzake lijk. Woningcorporatie De Woonstad is ge start met openstelling van hun kantoor op de vroege dinsdagavonden. Naast de gebruikelijke kantoortijden van ‘s morgens 9.00 tot ‘s middags 16.00 uur, is voortaan elke dinsdag het kantoor ook open van 17.00 tot 19.30 uur. De Woonstad merkt de laatste jarer meer dat met name onder de soons huishoudens en twee verdieners onder hun klanten de behoefte bestaat om ook na ‘normale’ kantooruren za ken te kunnen doen met de organisatie. Om aan deze wens tegemoet te komen kunnen de klanten sinds 17 maart voor taan op dinsdagavond het kantoor be zoeken. trum Den Herdgang, Berlagehof 60 in Tilburg. Zondag 22 maart van 11-16 uur. Rommelmarkt van de Tilburgse Operette Vereniging in De Postelse Hoeve, Dr. Deelenlaan 10 in Tilburg. g van 10-16 uur. Rommelmarkt van Scouting Bol- stergroep Riel in zalencentrum Hart van Brabant aan de Rielseweg in Til- politiek burg. Zondag van 10.00-15.30 uur. deze sa- Snuffelmarkt in Pellikaan Sport ders uit trilln aan de Rueckertbaan in Tilt s de één- Zondag van 9.00-16.30 uur. Rommelmarkt van de Zuid Ned. wederom een broederfist. Operette Spelers bij Boerke Mutsa- -°°rtRincaféS erS’ Vijver'aan 2 in Tilburg' 200(138 van 1 °-3°-16 00 uur- Rommelmarkt van BV Padua in De Baselaer, Hoefstraat 175 in Tilburg. Zondag van 10-16 uur. Rommelmarkt van Vogelvereniging Witroka bij café Bierings, Goirke- straat 50 in Tilburg. Zondag van 11-16 uur. Vlooienmarkt Van de Goirlese mu ziekvereniging S.O.S. in De Haspel te Goirle. Zondag van 10-16 uur. Rommelmarkt van postduivenver eniging Rayon Zuid in het clubge bouw aan de MacAllisterstraat 60 in Tilburg. Zondag van 10-16 uur. STOOKTABEL/ GIGAJOULETABEL (stadsverwarming) in samenwerking met De Tilburgse Koerier voor de week van 9 maart tot 15 maart 1998 zal ombuiging van het beleid niet uit kunnen blijven. Duidelijkheid hier voor komt er deze of volgende maand. Bij eventuele aanpassingen van het be leid door de gemeente wordt gedacht aan de mogelijkheid om bij de woon voorzieningen inkomensafhankelijk heid in te voeren. Ook zou de tege moetkoming voor verhuis- en inrichtingskosten verlaagd kunnen worden. Verder zou bij het vervoer een (Vervolg van pag 1 inkomensgrens ingevoerd kunnen worden en zou het aantal stippen voor De collectief aanvullend vervoer beperkt kunnen worden. Open dag Efteling Golfpark Nog nooit gegolft, maar geïnte resseerd in de golfsport? Of juist al jaren een fervent golfer? Ieder een die kennis wil maken met de golfsport of met de mogelijkhe den van het Efteling Golfpark, is van harte welkom op de open dag van het Efteling golfpark, op zon dag 22 maart. Tijdens de open dag verzorgen golfprofessionals de monstraties waarin wordt inge gaan op de grondbeginselen van de golfsport. Ook kan worden deelgenomen aan een ‘putting-wedstrijd’. Ge vorderde spelers kunnen nieuw materiaal uitproberen en er zijn stands van bekende merken. Ou dere kinderen kunnen het golf- programma volgen, terwijl er voor jongere kinderen speciale activiteiten worden georgani seerd. Belangstellenden zijn op zondag 22 maart van 12.00 tot 18.00 uur welkom in het Clubhuis van het Efteling Golfpark aan de Veldstraat 6 in Kaatsheuvel. Voor meer informatie: tel. 0416- 288399. Stichting Binnenstad heeft van het Ju liana Welzijn Fonds een bijdrage ont- Speelgoedbeurs van Speelotheek vangen van ƒ8.500,-.Debijdrageisbe- Speleboel in buurthuis Binnenstad, doeld voor de inrichting van een Langestraat 13 in Tilburg. Zaterdag 21 werkruimte voor tieners en is toege- maart van J 3.00-15.30jtur. Op zondag 22 maart start om 11.00 uur kend in het kader van het jubileumpro- Ruilbeurs in De Coppele, Willem de vemii bij het bezoekerscentrum Oisterwijk ject van het Juliana Welzijn Fonds: Zwijgerlaan 61 in Oisterwijk. Zondag trok, van NatuyjTnonumenten aan de Van ‘guurthuis, hart van dg buurt’. ?2 maart van Ijp-13 uur. Emie ■fienhoveniaan 5 een Moeder-Aarde- tocht voor volwassenen. Tijdens deze dansmiddag in wandeling kunt u eens op een heel an- dere manier met de natuur kennis ma ken. De aarde is onze moeder: ze draagt ons, ze voedt ons, zorgt wat betreft warmte en beschutting, i is ook de moeder van wat we meestal één woord de natuur noemen, van alle dieren, bomen en andere planten. Lo gische conclusie is dus dat al die ande re levende wezens onze broeders en zusters zijn. Tijdens deze wandeling gaan deelne mers bijvoorbeeld proberen zich in te leven in een boom, voel eens wat het is een boom te zijn. Ze gaan geblinddoekt een wandeling maken om andere zin tuigen als de ogen eens de kans te ge ven aan het werk te gaan. De tijdsduur is 1,5 tot 2 uur. Voor alle excursies moet u zich vooraf aanmelden bij ïzoekerscentrum Oisterwijk, 219209. suara-indo dansavond :reniging van Athene, nog gespeeld door keizer Nero n belangstel- via de hoompijp met enkèle of dubbele art een dans- speelpijp tot aan de doedelzak van Her- welke -eken _j. De hotse conin- ;afge- A Hl fenifkadj i aan n4.rk..rtikol«° 1U F

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1998 | | pagina 3