in beeld Meld u nu aan via 013-5429559! rrr Tilburg idee Tilburg 200Sj idee in beeld JE TILBURGSE KOERIER Donderdag 19 maart 1998 - pagina 11 pagina 10 In een stad hebben alle dingen met elkaar te maken Een visie op Tilburg in de toekomst is een visie over de stad als geheel. Alle dingen hebben immers met elkaar te maken. Wie een idee heeft voor een bedrijventerrein, zal ook moeten nadenken over de bereikbaarheid, de werkgelegenheid, de gevolgen voor de omliggende gebieden, enzovoort. Het is niet eenvoudig om een totaal beeld te maken zonder te blijven hangen op één onderwerp. Maar je moet wel érgens beginnen. Om een overzicht te krijgen over alle onderwerpen zijn ze te sorteren naar een paar thema’s. In het project ‘Tilburg 2009’ wordt gewerkt met een ordening die beleidsmakers in het binnen- en buitenland steeds vaker gebruiken. De verschillende aspecten van de stad worden ondergebracht bij de thema’s economische kracht, sociaal-culturele binding, ruimtelijk-fysieke aantrekkelijkheid en modern bestuur. het i aan om uur- Ruimtelijk-fysieke aantrekkingskracht t u VB in •rgt pa- Meer rustige buitenwijken Tilburg vol wolkenkrabbers eeld\ ver- Sociaal-culturele binding fformulier op in een envelop naar onderstaand adres Schetsh eronder uw idee Inschrijfformulier og ‘Tilburg 2009’ Stadszaken Stadsplanning i de JA, ik doe wij doen graag mee aan "Tilburg 2009” en (een of meerdere mogelijkheden aankruisen) (U kunt dit inschrijfformulier ook afgeven in het Atelier aan het Stadhuisplein) ik ook 2t jaar In haar kersttoespraak van 1997 zei koningin Beatrix: ‘Een samenleving die schrij nende tegenstellingen toelaat, toont haar ar moede in een tekort aan sociale rechtvaar digheid en een gebrek aan mededogen’. Ze doelde daarmee op de ‘twee deling’ die in de samenleving dreigt te ont staan. Een tweedeling tussen rijke mensen en mensen die in armoede leven, tussen mensen met een baan en (langdurig) werklozen, tussen gezonde en (langdurig) zieke mensen... Eén van de taken van de gemeente is ervoor te zorgen dat ook de minder kansrijke men sen in de stad zo goed mogelijk geholpen worden. Dat betekent dat er voorzieningen moeten zijn voor bijvoorbeeld gehandicap ten, daklozen, verslaafden en ouderen. In de toekomst zullen er met name meer (zorg)voorzieningen voor ouderen moeten komen, omdat er sprake is van een toene mende vergrijzing. Er wordt zelfs gesproken van ‘dubbele vergrijzing’, omdat er steeds meer ouderen komen die gemiddeld langer leven. Ook onderwijs en cultuur hebben te maken met het thema ‘sociaal-culturele binding’. Het stadsbestuur van Tilburg vindt dat de af stand tussen hen en de burgers groot is. Door met (groepen) burgers in gesprek te ko men wil het bestuur proberen om keuzes te maken die zoveel mogelijk overeenkomen met wat de bevolking wil. Om de gemeente beter met de gebruikers van de stad te laten samenwerken is het Permanente Ontwikke lingsproces (POP) in het leven geroepen. In het POP worden drie niveaus onderscheiden waarop de gemeente en de burgers contact kunnen hebben: persoonlijk contact - Steeds meer gemeentebestuurders geloven dat mensen een stad in zijn geheel aan trekkelijk vinden als ze de binnenstad aantrekkelijk vinden. Deze bestuurders vinden het daarom belangrijk dat het stads centrum er mooi en gezellig uitziet. Er worden verschillende dingen gedaan om de binnenstad aantrekkelijker te maken: de openbare ruimte wordt verfraaid, op het Pieter Vreedeplein komt een nieuw winkelge bied en het pop- en het kunstcluster zullen ervoor zorgen dat het stadscentrum een culturele uitstraling krijgt. De ‘dorpse’ opbouw van de wijken rond de bijvoorbeeld aan een loket in het gemeente huis, contact met bewoners op wijkniveau en contact met groepen mensen op stadsni veau. Een aantal Tilburgers heeft al wat van het POP gemerkt door de manier waarop de gemeente diverse plannen aanpakte, zoals de wijkontwikkelingsplannen in noord en west en het verkeersplan voor de binnen stad. Bij de laatste gemeenteraadsverkiezin gen (in ‘96) ging 34 procent van de Tilburg-- bevolking naarde stembus. HetTilburgse opkomstpercentage lag beneden het lande lijk gemiddelde, terwijl dat ook al vrij laag was. binnenstad wordt beschouwd als een sterk punt van de stad. Want al geeft het Tilburg geen stadse allure, de mensen wonen er wel goed en prettig, leder ‘dorp’ van de stad kan van oudsher goed voor zijn bewoners zorgen. In verschillende delen van Tilburg zijn daardoor sterke winkelcentra ontstaan, die geduchte concurrentie voor de binnenstad betekenen. Naam groep persoon: Aantal personen: contactpersoon: breng brengen een bezoek aan het "Atelier Tilburg 2009” aan het Stadhuisplein tijdens de inloopuren Lang niet iedereen zal genoeg hebben aan twee uur om een fantastisch kunstwerk of een doordachte visie te creëren. Ceen nood: als u uw beeld of visie niet hebt kunnen voltooien in de tijd dat u in het Atelier was, kunt u het meenemen om er thuis of ergens anders mee verder te gaan. teder programma duurt twee tot drie uur. In het Atelier zijn steeds twee studenten aanwezig die u ont vangen, wegwijs maken en begeleiden. Het begin van het programma ziet er bij alle vier de varianten hetzelfde uit. Nadat iedereen zich heeft voorgesteld aan de andere aanwezigen, vertelt een van de studenten in het kort wat het project ‘Tilburg 2009' inhoudt. Ook krijgt u te horen welke werkmateria len in het Atelier aanwezig zijn en wat u daarmee we! en niet kunt doen. Daarna gaat u, alleen of in een groepje, aan de slag met de variant van uw keuze. Voor vragen, advies en tips kunt u ook tijdens het ‘beeldhouwen' bij de studenten terecht. Houdt u er wel rekening mee dat uw beeld voor 25 mei klaar moet zijn! Tilburg 2009 - idee in beeld: ook op Internet. http: www. tilburg. nl/stadsvisie Antwoordnummer 6001 9 5000 VB Tilburg Z-tJ Hu inteeela iedi- ellé- len Jkan ad- aan eei- igen zo- we stuur sturen inzending voor 25 mei 1998 aan "Tilburg 2009", Stadszaken/Stadsplanning, Antwoordnummer 60019, 5000 VB Tilburg of breng mijn inzending naar het Gemeentelijk Informatie Centrüm. Van I8 maart tot 25 mei is in het Gemeentelijk Informatiecentrum aan het Stadhuisplein het Atelier Tilburg 2009 ingericht. Hier worden inwoners van Tilburg in de gelegenheid ge steld om letterlijk hun beeld van Tilburg in de toekomst te maken. In het Atelier Tilburg 2009 kunnen maximaal dertig mensen tegelijk aan de slag. Om iedereen die mee wil doen een plaats te kunnen geven dient u zich van tevoren in te schrijven voor één van de varianten - de creatieve variant, de persconferentie, de fotovariant ofdejeugdgemeenteraad. U kunt daarvoor het inschrijfformulier op deze pagina gebruiken. Op dinsdagavond, woensdagmiddag en zaterdagmiddag kunt u welis waar tijdens de inloopuren in het Atelier terecht zonder inschrijving vooraf, maar dan geldt wel: vol is vol. Wat kuntu in Atelier Tilburg 2009 verwachten? Naam Adres: va aten pers- radd. en ie, Postcode woonplaats: Tel: 2009 Centrum Tilburg autovrij Met de auto de winkel in Besluitvorming via Internet De provincie beslist Breda en Tilburg samen als wereldstad Tilburg in het groen Modern bestuur Op elke straathoek een politieagent Samen zorgen voor de stad Tilburg temidden van bedrijven Werken in je eigen wijk of woning Alle vrachtverkeer onder de grond Vracht via zeppelins en hoovercrafts leder voor zich Tilburg: het dorpsgevoel In 1992 kreeg Tilburg een missie die werd sariengevat in een slogan die iedereen wel eeis gehoord of gelezen heeft: Tilburg Mo de ne Industriestad. De slogan gaf niet alleen aai wat Tilburg in 1992 al een beetje was, m;ar ook wat de Stad in de jaren daarna ver- de moest ontwikkelen. Eei belangrijk thema in de missie is eonomische kracht. Economische kracht op (irter)nationaal niveau kan Tilburg ontlenen aai samenwerking met Eindhoven, Dsn Bosch, Breda en Helmond. Gezamenlijk kinnen de vijf steden een eigen plaats en en eigen gezicht ontwikkelen naast de Randstad, de Belgische vierhoek en het Roer gebied. Op lokaal niveau wil de stad economische ;racht verkrijgen door het voor moderne be drijven aantrekkelijk te maken zich hier te vestigen. Want nieuwe bedrijven leveren nieuwe werkgelegenheid. En dat kan Tilburg goed gebruiken. Want hoewel de werkgele genheid de afgelopen jaren steeg, daalde de werkloosheid niet net zo hard. Vooral men sen die minder dan een jaar werkloos waren kregen weer werk. Van de mensen met wei nig of met een niet afgemaakte opleiding en van de mensen uit minderheidsgroepen von den er maar weinig (weer) een baan. ontvang ontvangen in mei een aankondiging van de beeldententoonstelling schrijf mij ons in voor het Atelier en ontvang per omgaande een bevestiging van de reservering. (Om zoveel mogelijk men sen te kunnen plaatsen bij voorkeur drie mogelijkheden opgeven met uw eerste, tweede en derde voorkeur. Reserveringen in volgorde van binnenkomst.) Economische kracht

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1998 | | pagina 11