emeentenieuws I I Atelier Tilburg 2009 van 18 maart tot 25 mei geopend .1 DE TILBURGSE KOERIER DE TIL Donderdag 19 maart 1998 - pagina 10 Maak uw beeld van de stad in 2009 Beste Stadgenoten, De toekomst van Tilburg gaat ons allen aan. Daarom nodig ik u uit die toekomst mee De gemeente nodigt iedere Tilburger uit om te laten zien hoe zijn of haar beeld van de stad in het vorm te geven. Dat moet u niet alleen overlaten aan ambtenaren, raadsleden of burge meester en wethouders. De komende weken heeft u volop de gelegenheid uw stem te laten horen en mee te doen. mee weten alleen of in groepsverband, (letterlijk) uw beeld te maken van de stad over ruim tien jaar. Natuur lijk kunt u ook thuis of bij de vereniging waarvan u lid bent uw beeld maken. In dat geval kunt u Op deze pagina's kunt u lezen hoe en waar u moet zijn om duidelijk te maken wat u vindt van Tilburg het opsturen naar ‘Tilburg 2009’, Stadszaken/Stadsplanning, Antwoordnummer 60019, 5000 VB in nu en in de toekomst. De kwaliteit van besluiten over de toekomst van Tilburg wordt beter als zoveel Tilburg, of het zelf komen brengen naar het Atelier in het Gemeentelijk Informatiecentrum. Zorgt mogelijk mensen daar hun opvattingen geven. Tilburg in 2009 moet nog mooier, leuker en leefbaarder worden. Uw ideeën daar over zijn mee praten onmisbaar. Laat u horen en doe mee. De toekomst van Tilburg is van ons allemaal. Ik reken op u. maart 1999 Namens het college van b&w, Vier varianten Beeldenfestival Waarom eigenlijk dat jaartal 2009? Ondertussen aan de keukentafel van Het jaar 2009 is in twee opzichten een jubileumjaar voor Tilburg. In de eerste plaats omdat het Huib Anna dan 1 300 jaar geleden is dat er voor het eerst sprake was van de naam Tilburg, toen nog Tillibur- gis. Het was de aanduiding voor een groot gebied dat onder meer Helvoirt, Udenhout, Berkel-En- schot en Goirle omvatte. Oisterwijk was de oostelijke ‘wijk’ van Tilliburgis. In de loop van de tijd zijn de omliggende dorpen zelfstandig geworden, waardoor alleen de stad Tilburg overbleef. Dat Berkel-Enschot en Udenhout door de gemeentelijk herindeling nu weer bij Tilburg horen, is dus ei genlijk niets nieuws. Dat was in 709 al zo... Daarnaast is 2009 een jubileumjaar omdat Tilburg dan 200 jaar als stad bestaat. In 1809 keeg Til burg bezoek van Lodewijk Napoleon, die er honderden fabrieken aantrof. Drie weken na dit be zoek werd Tilburg tot stad verheven en kreeg het een bestuur van burgemeester, wethouders en gemeenteraad. En dan zijn er natuurlijk de gemeenteraadsverkiezingen in maart 1999, waarbij de toekomstbeelden van de Tilburgers een wezenlijke rol zullen spelen. we/^ Burgemeesterjohan Stekelenburg heeft op dinsdag 1 7 maart in het Gemeentelijk Informatiecentrum de of ficiële opening verricht van ‘Atelier Tilburg 2009’. Tij dens de openingsmanifestatie presenteerden zes Til- burgse kunstenaars de kunstwerken die zij gemaakt hebben in het kader van ‘Tilburg in 2009’. De kunst werken zijn bedoeld als inspiratiebron voorde inwo ners van Tilburg die in de periode van 18 maart tot 25 mei hun eigen beeld zullen maken van de stad over ruim tien jaar, en op dit moment te be wonderen in het Atelier. Na de periode van het ‘beeldhouwen’ (17 maart tot 25 mei) worden in de laatste week van mei alle beelden die gemaakt zijn van Tilburg in 2009 tentoongesteld in het Atelier. Deze tentoonstelling vormt samen met een slotmanifestatie het Beeldenfestival. Na een korte zomerstop gaan de gemeente bestuurders bekijken welke toekomstbeelden bij el kaar passen, welke uitvoerbaar zijn en welke ‘stromingen’ zichtbaar zijn geworden. Dat wordt uitgewerkt in een aantal hoofdlijnen. De openingsceremonie werd onder meer bijgewoond door de ‘tandems’ die actief bezig zijn (geweest) om mensen uit te nodigen voor een bezoek aan het Ate lier. Een tandem bestaat uit een gemeenteraadslid en iemand van buiten het gemeentebestuur, die samen weer andere mensen uitnodigen om actief deel te ne men aan de Stadsvisie. Daarnaast zijn er studenten uitgenodigd die de deel nemers aan ‘Tilburg 2009’ in het Atelier zullen begeleiden bij het maken van hun beeld. In de najaarsconferentie worden die verschillende we gen naar de toekomst besproken door de politieke partijen. De nieuwe gemeenteraad, die in maart 1999 wordt gekozen, zal zoals gebruikelijk een algemeen beleidsplan (ABP) vaststellen, waarin de keuzes staan die in de komende raadsperiode worden gemaakt. In dat beleidsplan zullen gegarandeerd een aantal van de ideeën terug te vinden zijn die door inwoners van Tilburg zijn gemaakt. Johan Stekelenburg burgemeester van Tilburg najaar 1998 april 1999 niet mee beslissen Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg Ja, als ik het goed begrepen heb, dan heb je dat goed begrepen. u er wel voor dat u vóór 25 mei uw beeld verstuurd of gebracht heeft. Een beeld is een weergave van de werkelijkheid. Beelddragers zijn: foto, film, video, schildersdoek, tekenpa pier, poppenkastpoppen, decors, maquettes, computerschijven, was, klei, brooddeeg, papier-maché, hout, metaal, gips, billboards en zo verder. Een beeld heeft vele verschijningsvormen en kan zowel twee- als driedi mensionaal zijn. Een beeld kan statisch, mechanisch, elektronisch, digitaal of dynamisch zijn: Internet, spelle tjes, zang, dans, tonebl en tableaus vivants. En dan zijn er natuurlijk nog klankbeelden, droombeelden en denkbeelden. Ook is een beeld te verwoorden - in de vorm van proza en poëzie. Maar daarmee kom je nog niet dichter bij de binnenstad te wonen... het Stadhuisplein het Atelier Tilburg 2009 ingericht. In het Atelier zijn diverse mogelijkheden om Officiële opening ‘Atelier Tilburg 2009’ op 17 maart Het maken van een toekomstbeeld is de creatieve va riant om uw idee over de stad in de toekomst te laten zien. Maar er zijn nog andere mogelijkheden: de pers conferentie, de fotovariant en de jeugdgemeenteradd. Bij de persconferentievariant wordt in groepjes een discussie gevoerd die leidt tot een persconferentie, waarin u uw beeld van de toekomst presenteert. Ook legt u uw ideeën vast in een manifest of op een affiche, dat op het Beeldenfestival tentoongesteld kan worden. Bij de fotovariant selecteert u, alleen of in groepsver band, bestaande beelden die u vervolgens verwerkt tot een collage of een verhaal. Speciaal voor jongeren is er de jeugdgemeenteraad- variant. De jongeren nemen er in schoolverband aan deel en werken in twee uur tijd toe naar een gemeen teraadsvergadering waarin zij met beelden uitleggen hoe zij de toekomst van Tilburg zien. jaar 2009 eruit ziet. Daartoe is van 18 maart tot 25 mei in het Gemeentelijk Informatiecentrum aan Dus als ik het goed begrijp mogen jij en ik ook een beeld maken van hoe Tilburg er in het jaar 2009 uitziet? Ja, maar je moppert wel altijd over dat er zo veel verkeer door de straat komt, en dat we zover van de binnenstad afwonen... Goh, 2009... Dan ben ik 46, en jij 51 Dan ben je al een ouwe vent! 1999 - 2009 >u Ja, zeg! Ik ken mensen van 51 die nog elke dag met gemak tien kilometer hardlopen. Daar zou jij met je aerobics nog wat van kunnen leren! Hier, Huib. Pak ‘es een pen. Dan kun je dit in schrijfformulier invullen voor het Atelier Til burg 2009. Want ik hoor het al: aan jou zullen ze een goeie hebben! Okee, sorrie. Als je 51 bent, dan ben je nog niet oud. Maar wat denk je, Huib, hoe zitten wij er over tien jaar bij? Wonen we dan nog hier? verkiezen 0 september 1997 B 11 maart 1998 2 juni 1998 mee denken rja, na wonen. tui Dat is waar. Wat mij betreft zouden ze onze straat best mogen afsluiten voor doorgaand verkeer. Maar dan zouden ze de verkeerssituatie in de hele wijk beter kunnen veranderen. Eén of twee grote doorgaande wegen... Maar misschien moeten die bedrijven hierachter ook wel naar een andere plek verhuizen, dan hoeft het vrachtverkeer hier ook niet meer langs. Nee, ....maar ik krijg opeens een heel gek idee: ze zouden een systeem met buurtbusjes of zo moe ten maken die dan op een bepaalde plaats samen een stadstrein vormen die dan naar de binnenstad gaat, dan kan iedereen bij wijze van spreken bij z’n eigen voordeur op de busjestrein stappen, en... Wat zit je nou raar op de krant te tikken, Anna waarom niet? Ik vind dat we hier op zich pri- 1. We hebben een gezellig huis, een leuk tintje, een winkelcentrum om de hoek...

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1998 | | pagina 10