il .1990 1992 I -1990 1992 1 .1990 I .1991 .1989 I .1989 .1991 .1989 I: I I ZD J a. Daihatsu Applause w :k Rii-impressie ik 11 n M' In één complete uitvoering Nog 100 kandidaten voor Camel Trophy Ford Ka d'Eco Nieuwe samenwerking tussen Daewoo en GM ST Geen meerprijs voor Escort turbodiesel Per camper door Amerika of Canada I I I I I I I I I I I I ^7 I - I I I I I wiw tw V.,k DE AUTOMAAT Donderdag 19 februari 1998 «pagina^ DE TILBURGSE KOERIER pagina 4 I! Meer souplesse Nieuw dashboard lé r de Uiterlijk 00,- RG ION 17.30 uur 23 15 I I I I 4N iENS ex )unt 170 50,- 50,- 50,- 50,- 50,- 50,- 50,- 50,- 50,- 50,- 50,- 50,- 50,- 50,- )0,- 50,- 50,- 50,- 50,- 50,- 50,- 50,- 50,- .1992 .1990 .1992 .1990 £">tinds 1990 kennen we de Applause van Daihatsu, een als sedan ogende auto die als grote verrassing een vijfde deur blijkt te heb ben. Na achtjaar produktie vond het Japanse merk de tijd rijp voor een flinke facelift, terwijl het leveringsprogramma tot één complete uitrustings- variant wordt teruggebracht. t merk slechts één ■ing voor £34.995,=. De rat kost £3.200,= extra. I denkt dit zend exem- vennogen 60 naar 50 tevens het De orgénisc. Trophy ont liefst 3.000 i de 1998 edit 500 perse verdeeld januari aan een namen. Daaruit stofverbi kleurenpaLc l vrolijke tinten roze, grasgroen, blauw. Hierdoor nog sterker dan persoonlijk tintje Uiteraard is de met een aantal baar. itiac en rantiewerk- icieel aange- menwer- als lan- lenlijke produk- echnologie. In de reeds icerns. zerden de ban- an Daewoo en venture op Wie de bestaande Applause kent, zal in het interieur weinig vertrouwde elementen tegenko men. Zo is onder meer het dashboard helemaal nieuw. Nu moeten we ook op dit punt geen spektakel verwachten, maar De reisorganisatie ACSI, vooral bekend door haar Internationale Campinggids heeft sinds 1996 enkele reizen door de Verenigde Staten en Canada op haar programma staan die allemaal plaatsvin den in het voor- en naseizoen. De vlucht, enkele hotelover nachtingen, camperhuur en alle standplaatsen op campings zijn van te voren geboekt. Dat geldt ook voor excursies en gezamenlijke maaltijden. De heel handig een bekerhouder gemaakt. Natuurlijk worden de portieren centraal geopend en gesloten en heeft de Applause getint glas en stuur bekrachtiging. Als opties kun nen alleen nog maar een auto maat en airconditioning wor den besteld, alle andere denk bare zaken zijn standaard in de auto aanwezig. Deze extra complete uitrusting en de aan zienlijk toename in veilig heidsvoorzieningen zijn dé aankoopargumenten voor de Daihatsu Applause, veel meer dan de vormgeving en verfijn de technieken. Zoals gezegd levert het merk slechts één uitvoering automaat Daihatsu Holland duiz aruik. Verder is het ipallet uitgebreid met als geel, oranje, violet en kan men de Ka voorheen een je geven. Ka d’Eco ook opties lever- heeft een prettige en directe bediening. De Applause weegt 960 kg, haalt een top van 180 km/u en trekt in 10,6 seconden vanuit stilstand naar de 100 km/u. Ook kan de Applause worden besteld met een vier- traps automaat, die 175 km/u hard gaat en voor het sprintje 13,9 seconden geduld vraagt. Rondom bedient de Applause zich van een McPherson ophan ging die op details is aangepast De opvallende Ford Ka is met directe ingang leverbaar vanaf £19.990,=. Hiervoor heeft Ford een extra uitvoering geïntrodu ceerd, de Ka d’Eco. Deze heeft dezelfde 1,3 liter motor als de reeds bestaande Ka, maar het 1 is teruggebracht van >0 pk. Hierdoor daalt =t gemiddelde brand- Hierdoor daalt het omslagpu voor de turbodiesel naar 9.31 kilometer per jaar en daardoor wordt de Escort TD ook aan trekkelijk voor privégebruik. De 90 pk turbodieselmotor heeft een gemiddeld verbruik van 1 liter op 14,9 kilometer. gletsjer en het Grizzly Discovery Center. Een tweede trip duurt eveneens 7 weken en gaat door West-Amerika met de Grand Canyon, Monument Valley, San Fransisco, Los Angeles, San Diego en Las Vegas afgewisseld met Zion, Yosemite, Bryce en Seqouia National Park. In het Camper rally’s Magazine staan deze rei zen uitgebreid beschreven. Het is gratis aan te vragen bij ACSI: 0488-452055. Toch heeft Daihatsu deze mid denklasser flink aangepakt en maar liefst op 1328 punten gewijzigd. De veranderingen aan voor- en achterkant sprin gen het meest in het oog. Zo heeft de auto een nieuwe motorkap met chroom omlijste grille en gewijzigde lichtunits waarin hoofdverlichting en richtingaanwijzers zijn geïnte greerd. De nieuw vormgegeven bumpers worden in de carrosse- riekleur gespoten net als de buitenspiegelbehuizing en de portiergrepen. De zwarte raam- stijlen en chromen omlijsting zorgen voor het nodige con trast, zeker bij een aantal beschikbare donkere tinten. Overigens is metaallak stan daard. Aan het profiel van de Applause is niet gesleuteld. Aan de achterzijde zijn het met name de nieuwe lampen die erop wijzen dat het hier de tweede generatie betreft. De meegespoten nummerbordom- lijsting heeft eveneens een trips worden immers afgelegd met meerdere campers, zodat de voordelen van een individu ele vakantie worden gemengd met die van een groepsreis. Er staan twee camperreizen op het programma. Zo kan men zeven weken reizen door Noord-Amerika en Canada met onder meer Jasper, het Banff National Park, Yellowstone park en de Rocky Mountains. Er worden uitstapjes gemaakt naar Vancouver, een ranch, Het moge duidelijk zijn dat Daihatsu het vooral moet heb ben van haar compacte model len, de nieuwe serie ruimtewa gens en 4x4-voertuigen en dat de ‘grote’ Applause wat minder tot de omzet bijdraagt. Immers na acht jaar mag een auto onderhand wel vervangen worden, zeker daar veel Japanse collega’s hun model len in dit segment niet langer dan vier tot vijfjaar laten meedraaien. lisatie van de Cam ..itving in ons land f'/)0 inschrijvingen editie. Daaruit we sonen geselecteerd 1 over twee weekenden in voorselectie deel- kwamen 100 jren die verder gaan. Van 28 februari tot en met 2 maart vindt een mini-Camel Trophy. Tijdens deze dagen moe ten de deelnemers in vier groe pen hun eigen weg zoeken van Zeist naar Snow World in Zoetermeer, terwijl ze onderweg met behulp van kaart en kompas drie plaatsen moeten aandoen. Ze krijgen een vlot, peddels, zwemvesten en vijftig meter touw mee en mogen zelf bepalen hoe ze zich verplaatsen: liften, trein, busje, fietsen huren of lopen. Op zondagavond vindt in Zoetermeer een grote barbecue plaats en op maandag tonen de kandidaten hun verrichtingen in de sneeuw. Ook volgt een condi- tietest, mountainbikeparcours en een interview voor de camera. Uiteindelijk blijven nog tien kan didaten over die van 20 tot en met 23 maart rond het Franse Les Arcs op hun wintervaardig- heid worden getest. Vier perso nen gaan vervolgens tussen 26 april en 3 mei naar de internatio nale selecties in Zweden. Uit dit viertal wordt het definitieve team en het reserve-team geko zen. Op 5 augustus gaat de Camel Trophy van start in de Chileens hoofdstad Santiago en eindigt op 25 augustus in de meest zuidelijk gelegen plaats ter wereld: Ushuaia. chromen lijstje. De leeftijd van de Applause is aan de lijnvoe- ring inmiddels goed af te lezen en daarom valt de auto in het huidige verkeer eigenlijk niet op. De Applause zal het de komende tijd in ons land vooral moeten hebben van zijn zeer complete standaarduitrusting. om het comfort verder te verbe teren. Standaard staat de auto op 14 inch wielen met 185/60 R14 banden. Iedere Applause heeft verder een 4-kanaals ABS, zodat een veilige, korte remweg Ook onder extreme omstandigheden gegarandeerd wordt. In het vooronder heeft de Applause nog steeds zijn ver trouwde 1,6 liter 16-kleppen motor die tot nu toe opviel door een hoog vermogen. Tbch heeft men er hard aan gewerkt om met name de souplesse te ver groten. Daarvoor werd het ver mogen teruggebracht naar 99 pk bij 6000 tr/min. Het koppel Normaal geldt er een meerprijs van £2.500,= voor de Ford Escort met turbodieselmotor ten opzichte van de 1,6 liter benzine. Vanaf dit moment zijn beide motoren leverbaar voor hetzelde bedrag en dat bete kent vanaf £31.490,=. voerd. Het instrumentarium bestaat standaard uit een snel heidsmeter en toerenteller. De buitenspiegels worden elek trisch van binnenuit versteld en ook de vier portierruiten openen en sluiten met een druk op de knop. In het stuurwiel is een airbag opgenomen, terwijl een tweede exemplaar aan de passagierskant boven het dash boardkastje is geplaatst. De verwarming en ventiliatie wor den met schuifknoppen gere geld. Het meubilair is met een stevi ge stof bekleed. De randen in donker grijs, de middenbaan in licht grijs gestreept. Op alle vier de zitplaatsen zijn hoofd steunen aanwezig. Tussen de voorstoelen is een opbergvak nam iets toe tot 138 Nm en wordt bij een lager toerental van 3600 tr/min bereikt. Bovendien loopt de koppel- kromme veel vlakker. En dat alles resulteert in een soepel rijdende auto, waarbij het geluidsniveau redelijk binnen de perken blijft. Belangrijk is ook het verschil bij een tussen- acceleratie van 80 tot 120 km/u die nu 3 seconden korter duurt. De handgeschakelde vijfbak In Korea verlenen inmiddels tien Daewoo-dealers after sales service aan berijders van een Buick, Chevrolet, Pont1 Cadillac. Het gaat hier zowel om onderhoud als garai zaamheden. Daewoo en General Motors hebben offici kondigd te kijken of er meerdere mogelijkheden tot same king te realiseren zijn. Het gaat zowel over Korea zelf al. den daarbuiten. Er wordt gesproken over gezame tie en distributie alsmede het uitwisselen van tec principe is deze overeenkomst een uitbreiding van jaren bestaande samenwerking tussen beide conc Na een samenwerking van maar liefst 15 jaar we den op het gebied van autoproduktie in 1992 tusser GM verbroken. Maar er bleef een succesvolle joint i het gebied van de produktie van auto-onderdelen. ST-VX-89 rieur in saaie grijstinten uitge- fl ïl maar mor den lie

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1998 | | pagina 25