ttKC 4 ■?3y V F J A. ■L^i I iê K, j- - ✓7 “T ide. sscl voor carnaval 1998 door Prins Carnaval. I o i e a Donderdag 19 februari Zondag 22 februari Maandag 23 februari Samenwerken geeft plezier Van oudsher is Tilburg sterk in het samen optrekken. Vroeger was dat denk ik vooral een noodgedwongen keuze, letterlijk uit armoe. Als je niets hebt, kun je alleen wat bereiken door je krachten te bundelen met lotgenoten. De geschiedenis van de vakbewe ging spreekt wat dat betreft boekdelen. He ben er bijzonder trots op dat ik u allen mag voorgaan deze dagen. Mijn gevolg en ik hebben inmiddels ervaren hoe ge zellig en enthousiast carnaval in Kruikenstad wordt gevierd. Sinds 11 november hebben we heel wat evenementen mogen bijwonen. Ze waren allemaal van een hoog niveau, Kruiken stad waardig! V K Zaterdag 21 februari 9. 1 Namens mijn adjudant, de Raad van Elf, lijfwacht en hofkapel, wens ik u een fantastisch carna val toe, en... agge me stuupert zèèkur! ‘Agge me stuupert, zèèkuris een motto dat me als burgemeester en oud-vakhondsbestuurder wel aanspreekt. Het doet me denken aan het oude liedje van de Beatles: ‘With a Little Help From My Friends Of aan die twee ragebollen uit Sesamstraat, die na enig onverstaanbaar gebrabbel steevast op de conclusie ‘Samen wer ken uitkomen. We maken ons nu op voor d'n Inhaol. Ik hoop dat u zaterdag allen aanwezig bent op het station, waar wij om 14.11 uur hopen aan te komen. Vervolgens bent u, vanaf 16.30 uur, van harte uitgenodigd voor de receptie in de Studiozaal van de schouwburg. Tegenwoordig heet samenwerking vaak anders. ‘Coproductie’, of ‘interactie', of, heel duur: ‘sy nergie Het komt allemaal een beetje op het zelfde neer. Het verschil met vroeger is dat we tegenwoordig deze weg kiezen uit vrije wil. Het gemeentebestuur is ervan overtuigd dat echte kwaliteit alleen te bereiken A valt met vrijwillige (maar niet vrijblij- vende) samenwerking van alle be- trokken partijen. Wat dat betreft is het carnaval in Tilburg ook weer een goed voorbeeld van elkaar het goede duwtje geven. 13.00 uur: vertrek van de grote optocht. De route is als volgt: Prinsenhoeven,St. Josephstraat, Heuvel, Spoorlaan, Stationsstraat, Nieuwlandstraat, Heuvelstraat, Schoolstraat, Schouwburgring, Bisschop Zwijsenstraat, Primus van Gilsstraat.Piusstraat. Piusplein. Heuvelring, 16.30 uur: prijsuitreiking op de Heuvel door Prins Joepd'n Twidde. 13.45 uur. start Kènderstoet vanaf de NK Harmonie in de Stationsstraat. Route: Stationsstraat, Nieuwlandstraat, Heuvelstraat, Schoolstraat, Schouwbuigring. Oude Markt, Heuvelstraat, Heuvel. 15.00 uur: prijsuitreiking van de camavalsteken-. kleur- en plakwedstrijd op de Heuvel door Prins Joep d’n Twidde. Aansluitend worden de prijswinnaars van de kènderstoet bekend gemaakt. 16.00 uur. Boeliekroeliefist op het Piusplein met meidengroep WOW, Blow You’re Mind en disco. 17.30 18.00 uur: ontbinden van het ‘oncdnc’ huwelijk van het Kruikenpaar. 22.00 uur: Ut Subiet, het einde van camaval 1995 op de Heuvel. Om 24.00 uur de officiële sluiting en bekendmaking van het n We hebben ook van heel nabij kunnen zien hoeveel werk dooi de carnavalsverenigingen en de Carnavalsstichting wordt verzet om het zottenfeest volgens traditie en in stijl te organiseren. Voor de een is dat het bouwen van een carnavalswagen, voor de ander het maken van muziek in één van de ruim zestig dweilorkesten, en voor weereen ander het organiseren van een groots carnavalsevenement. Zo is eenieder op zijn of haar met carnaval bezig en dat verdient veel respect! 12.45 uur: Kruikenmis in de Heuvelse kerk 14.30 uur: het Kruikenpaar Toine Fèn en Resy Vip wordt op de Heuvel ‘in den onecht’ verbonden. 15.00 uur: op de Korte Heuvel begint Ut Kaajbaande Festival met veel muziek. Het grote aftellen is begonnen. Na maanden van voorberei ding kan het carnavalsfeest losbarsten: Tilburg wordt vier dagen Kruikenstad en zal worden bevolkt door intens feestende en plezier makende Kruiken en Kruikinnen. '1 1 k 1 Kruikenconcert. Aanvang 20.11 uur in Schouwburg Tilburg. Prins Joep d’n Twidde reikt ‘s middags op de basis? kleurwedstrijd. Om 20.30 uur gaat de vijfde kroege Diverse carnavalsverenigingen starten in hun eigej 13.00 uur: Opwèrmuurke in de NK Harmonie aan de Stationsstraat. 14.11 uur. aankomst van Prins Joep d’n Twiddftop het centraal static 15.00 uur: burgemeester Johan Stekelenburg ontvangt Prins Joep d’n Twidde op het Paleis-Raadhuis en overhandigt hem de Stadssleutel. 15.45 uur. De Kruikenzeiker wordt op de Heirvel geplaatst. 15.50 uur: Guus Meeuwis verzorgt een optreden op de Heuvel. 16.30-18.15 uur. receptie van de Prins en zijn gevolg inde schoüwbiitg.i Ik wens u een vrolijk en veilig carnaval, liefst zonder enige vorm van kater. Lieve Kruikinnen, beste Kruiken!

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1998 | | pagina 1