CZA HE PICTURE □■c Vitesse speelt aanvallend voetbal oot ooc 1 ooc ooc ooc ooc ooc ooc ooc ooc ooc ooc ooc ooc ooc O Kru SPOREL Interpolis OOC OOI 0 'De voe Amateurs en jeugd in titelrace 7UiEOosrbv CHRYSLER w DE TILbuRGOE KOERIER Donderdag 5 februari 1998 pagina 8 DE TILBURG Hoofd-s Statistische Feiten Harrie Verhoeven Supporter van de week Henry v/d Vegt, Willem II- Vitesse, vorig seizoen. Rechts oud Willem Ilers Van Hintum en Laros Foto: A. Damen stratie van Willem II. Fotoburo: A Damen Katja van der Linden Voor de BESTE voorzet... Foto: A. Damen GSBW nam de koppositie over. SEAT SAAB MVV vervroegd ook na de winterstop nog flink Berry van Ierland LOON OP ZAND De H< Ad Damen Foto: Persburo van Eijndhoven Peter Année ijytr GOEDBETERBERTENS Sportprijzen? Media manager Petra van Rooij naar KNVB Aktie halve seizoenkaart zorgt voor record De winterstop is voorbij en dus mogen de voetbalschoenen weer uit de kast. In de tweede helft van het seizoen is Vitesse de eerste tegenstander voor Willem II. De club uit Arnhem speelt zeer aantrekkelijk voetbal en staat daarmee voorlopig op de derde plaats in de PTT Telecompetitie. Ook dit jaar lijkt het er weer op dat de ploeg van trainer Henk ten Cate Europees voet bal bereikt. ZATERDAG 7 FEBRUARI 19.30 UUR Terwijl de profs van Willem II in warmer oorden (Marokko) overwinterden, bereidden de jeugd- en amateurclubs zich op de velden aan de Goirleseweg voor op de tweede helft van het seizoen. En dat gebeurde zeer serieus, want zowel het eerste amateurteam als de lan delijke A-jeugd maakt zich op voor de strijd om het kam pioenschap. nimaal is. Wereldvoetballer: Ronaldo van wege zijn surplus aan techniek, Beste voetballer bij Willem II: Sjel de Bruyckere was een voet- Hij beschikte over een fabelachti ge techniek. Speler die zorgt voor sfeer in het team: Marco Heering. Mooiste shirt: Willem II. Mooiste stadion: PSV stadion. Sportief dieptepunt: de degra datie uit de ere divisie in 1985. Sportief hoogtepunt: de pro motie naar de ere divisie in 1987. Jammer: dat ik geen 18 meer ben want dan zou ik weer gaan voetballen. Vrije tijdsbesteding: klussen in huis. Hobby: Willem II. Kranten en sportbladen: Bra bants Dagblad en Voetbal International. Hekel aan: oneerlijke mensen die hun beloften niet nakomen. Muziek: country muziek. Favoriet gerecht: frites met wie- nerschnitzel. meer voor elke voetballiefhebber en zeker voor wie Willem II een Uit 23 S 2 16 Wielaert (45) d res de eindver het jeugdscout naast heeft hij nische staf een het aan- en vc het eerste elfta aparte functies duidelijk. Op het vlak var bekleedt Wiel een coördiner bied waarin Wi scout loopt gr via Den Bosch aan het Belgisc nen deze zone ding in totaal zaam', somt h acht scouts dL woordelijkheic eigen deelgebh keepersscouts i bestrijken en c twee coördinat alle informatie deelgebieden v mij doorsturen Computerbes 'Het is vervolge zorgen dat alle talenten word een computer hand daarvan I met de amatei. Ier die we wille de talentenschr geperiode bij e Willem II. We eerste instant! amateurclubs, achter hun ruc deren. Ik merk die strategie w. Sinds drie jaa en buitenlanc in Hilvarenbc geld naar het van het Bosr hoofd-scoutir volgt, voor di niet oppasser ken op een sc Favoriete televisieprogram ma: ik kijk graag naar oorlogs films. Gewerkt onder de trainers: Brouwer, de Visser, Reker, de Jong, Calderwood en Adriaanse. Huidig Willem II: wij hebben een uitstekend elftal met goede begeleiders. Kampioen van Nederland: Ajax. Willem II spelersbus: ziet er schitterend uit. Op weg naar een uitwedstrijd zit ik altijd voor in de bus en merk dat veel mensen er speciaal aandacht aan schenken. Co Adriaanse: is een oprechte man waar je van op aan kunt. Bo vendien biedt hij de spelers inte ressante oefenstof. Wereldkampioen: Nederland. Als ik een kaartje kan krijgen ga ik in Frankrijk kijken. 0-2 0-0 3-1 Totaal 45 12 9 24 51-82 Uit 0-2 4-1 2- 1 3- 0 gesp. gel doelsal. 22 1- 1 0-0 2- 4 1- 2 0-3 0-5 2- 1 Bij juiste invu het sleutelw toepasselijke oplossing binr briefkaart na< tie van Willen 5000 AE Tilbu ding van 'f nieuws'. Ond van goede O| den enkele m loot. 2-1 1- 0 6-0 2- 0 3- 2 0-1 2-0 2- 0 3- 1 2-0 0-1 2-2 2- 0 3- 1 Vele supporters hebben in de win terstop een zogenaamde "halve” seizoenkaart gekocht. Zij profite ren hiermee van een aantal voor delen: acht wedstrijden voor de prijs van vier losse kaarten geen SenS-toeslag 3x gratis Tricolores Magazine Bezoekt u regelmatig de thuis wedstrijden van Willem II pak dan nu uw voordeel en bestel een Sei zoen Club Card voor de resteren de wedstrijden. Meer dan 300 supporters zijn u in middels voorgegaan. Het record van 7.000 Willem ll-seizoenkaart- houders is daardoor weer verbro ken. 7.317 supporters hebben zich inmiddels verzekerd van een plaats in het stadion. Informatie: Willem II, telefoon 013-5490590. GROEP ZORGVERZEKERINGEN Hoofdsponsor Willem II CITROEN BERTENS TILBURG BV Geminiweg 39, TILBURG (industrieterrein Oost), telefoon 013/5423030 Vitesse bestaat pas sinds 15 juni der tijd ook topspelers als Van den 1984, toen het zich afsplitste van Brom (weer terug op het oude Vitesse 1892. Een jaar ervoor had nest), Cocu, Helder, Vierklau en Karei Aalbers de voorzittershamer Van der Weerden. Toen vorig sei- overgenomen. Met hem is ook zoen ook nog spits Makaay ver gelijk de grote man binnen Vites- trok naar Tenerife was het de se genoemd. Hij stond aan de vraag wie er dan moest gaan sco- wieg van het huidige succes. Sinds ren voor Vitesse. Terwijl hij er vo- de promotie in 1989 naar de ere- rig jaar nog weinig van bakte, divisie is het niet meer echt slecht stond dit seizoen ineens de Griek met Vitesse gegaan. De ploeg is Machias op met maar liefst 22 uitgegroeid tot een constante goals in 18 duels. (sub) topper die na de promotie, nooit lager eindigde dan op de Gelredome zesde plaats. Vitesse speelde totdusver zijn thuiswedstrijden op Nieuw Mon- nikkenhuize, maar op 25 maart moet de ultieme droom van Aal- dan alleen maar een stadion. Zo- 1957’58 1967’68 1968’69 1969’70 1970’71 1972’73 1973’74 1974’75 1975’76 1976’77 1979’80 1984’85 1985’86 1986’87 1989’90 1990’91 1991’92 1992’93 1993’94 1994’95 1995’96 1996’97 1997’98 Leeftijd: 63 jaar. Kinderen: 2 zonen. Ze zijn 32 en 34 jaar. Ik heb ook nog 4 klein kinderen. Woonplaats: Tilburg. Burgelijke staat: Ik ben al bijna 40 jaar getrouwd met mijn gelief de Corrie. Opleiding: ik werkte destijds als voeger in de bouw. Clubs: lang geleden gedurende zes jaar bij Were di en één jaar in Willem II -Vitesse Thuis 5-3 0-1 2-1 0-1 1-0 1-3 8 28-34 23-48 SEAT r SAAB Ringbaan Zuid 301, TILBURG - 013-4647676 <3?^ OpdewedstnuHogvonof 18 30 uw Co-spon$ers: Boagers Auto Lease InterpotetaMUirgen cz Kapelmeesterlaan 112a (Stokhasselt) Tilburg 013-4561199 1 van Willem II voert dan ook met ruime voorsprong de ranglijst aan. Bij een kampioenschap kan het Lesje team van Jos Bogers zich gaan De landelijke B-jeugd wist voor mengen in de strijd om de landsti- aanvang van het seizoen al dat tel. De weg daarheen is echter het erg lastig zou worden. Trainer nog lang, zodat deze jonge Wil- Patrick Cohen kreeg de beschik- lem ll'ers voorlopig met beide programma. Een motivatie te king over een jong team, met veel beentjes op de grond moeten blij de loer. De Graafschap, de num- Monsterscore mer twee, bezorgde Willem II zijn De C-1 van Willem II is misschien enige competitienederlaag. wel het meest getalenteerde team Willem II is favoriet voor de titel, uit de jeugdopleiding. De groep maar daardoor ook de te kloppen (onder 14 jaar) haalde de krant ploeg. Aan het team van Clemens met een monsterscore (0-32) te- Bastiaansen de taak om te laten gen DSC, maar veelzeggender zien dat de jeugd van Willem II waren de klinkende overwinnin- thuishöort op het hoogste niveau, gen op Sparta, NAC en PSV. De C- zoals zovelen binnen en buiten de club beweren. het vierde elftal van Willem II. Status bij de club: ik ben nu be zig aan mijn 16e seizoen als ma- teriaalverzorger van het eerste elftal. Daarvoor fungeerde ik drie jaar als jeugdleider van een A team. Belangrijkste taak: beheer van materiaal en kleding, het op spanning brengen van ballen, tij dens trainingen behulpzaam zijn zijn spelinzicht en loopvermogen, met plaatsen materiaal op het veld waardoor het aantal onder brekingen tijdens de training mi- baller uit de kampioensperiode. Werelddub: Ajax. De wedstrijd Willem II - MW is wachtingen. Willem II bleef lange heid om promotie af te dwin vervroegd. Op zaterdag 21 maart, tijd ongeslagen en stak en passant via de nacompetitie. Mocht Wil- beert nu het verloren terrein snel wedstrijden. Zeker is dat de B-1 oren) eens een kijkje te komen ne- 19.30 uur is de club uit Maastricht de eerste periodetitel op zak. lem II daarin slagen, dan staan er te heroveren. Dat lijkt aardig te ook na de winterstop nog flink men op het Willem ll-complex. U onze gast. Het duel stond oor- Daarna begon de ploeg wat stroe- voor volgend seizoen mogelijk gaan lukkeTTDe tricolores voeren aan de bak moet om zijn positie te bent er van harte welkom. LI ->rrinlzr> rT ri r L-»» t1 c Fnnnn z-lz-v i ir-+ In vopr v spronkelijk op 11 april opl de voet- ver te draaien en kreeg te maken weer klassieke derby's tegen de ranglijst in de eerste divisie aan, handhaven of liever nog te verbe- balkalender. met een aantal ernstige blessures. NOAD, Longa en RKTVV op het maar de concurrentie ligt nog op teren. Nieuwe spelers De kracht van Vitesse is dat er elk jaar een goed elftal staat. Hiervoor bers uitkomen: dan speelt zijn Vi- dra Vitesse niet hoeft te spelen, alleen flink onderuit tégen Feye- ploeg staat nu wel op de zesde politieke partij, maar in de voet- van de supportersclub. Bovendien worden dan ook veel nieuwe spe- tesse tegen NAC de eerste wed- wordt de voetbalmat weggescho- noord(5-1)en Ajax (5-0). Er vallen plaats met goed en leuk voetbal, ballerij Iers gekocht. Dit seizoen maar strijd in het futuristische Gelredo- liefst twaalf, waaronder Willem II- me. Het is voor het eerst op de menten plaatsvinden. speler Van Hintum, Kreek, Trust- wereld dat een wedstrijd op een full. Reuser en Fortes. Aan de an- uitschuifbaar veld wordt gespeeld. Profiteren dere kant verdwenen in de loop Het Gelredome is dan ook meer De Arnhemse club speelt aanval- wat op het spel. Het seizoen be- team zoveel mogelijk intact blijft. Met ingang van 1 maart treedt Petra van Rooij in dienst van de KNVB als communicatie-advi- seur. Media manager Petra van Rooij trad 1 maart 1993 in dienst van Willem II. fysiek vlak moet de B-1 leren vechten tegen een overmacht. Welkom Het team leert zijn lesje echter Zowel jeugd als amateurs preste- De amateurs van Willem II promo veerden afgelopen zomer naar de derde klasse KNVB. De jonge, goed ingespeelde groep bleef bij maar is nog steeds binnen bereik meer om de komende maanden eerstejaars B-junioren. Vooral op ven staan, elkaar en kreeg nog wat verster- van Willem II dat de Goirlenaren de rug nog eens extra te rechten, king van buitenaf. De verwachting nog te gast krijgt op het Willem II- was dan ook dat de tricolores aar- complex. De Willem ll-amateurs A-jeugd dig mee zouden draaien op het zijn dan ook vast van plan om een Voor de landelijke A-jeugd, het snel, want halverwege het seizoen ren dus opperbest. Een reden te hogere niveau. De start van het serieuze gooi te doen naar het hoogste team van de jeugdoplei- heeft Willem II enige afstand ge- team van de nieuwe trainer Cees kampioenschap. Lukt dat niet, ding, geldt een ander verhaal. Dit nomen van de degradatiezone. van Loon overtrof echter alle ver- dan rest altijd nog de mogelijk- team degradeerde immers vorig Opvallend daarbij is dat de mees- warm hart toedraagt, om op za- ingen seizoen uit de eredivisie en pro- te punten werden vergaard in uit- terdag (junioren) of zondag (seni- tWil- Momenteel is zij verantwoor delijk voor het interne en exter ne communicatie-beleid. On der andere inhoudende het persbeleid en de totale organi satie van de uitgifte van de ei gen media zoals Tricolores Ma gazine, Stadionkrant, Stadion- Nieuws, Ondernemend Willem II, Wedstrijdbulletin enzovoorts. loogt 12A 5175 AX Loon op Zand Telefoon (0416) 36 39 93 Fax (0416) 36 19 89 De supporter die op bijgaande mag de supporter samen met een foto omcirkeld is, zal tijdens'cde speler naar keuze of trainer-coach wedstrijd Willem ll-Vitesse uitge- Co Adriaanse op de foto. Deze roepen worden tot 'supporter van blijvende herinnering wordt aan- deweek’. geboden door Fotoburo A. Da men. De gelukkige kan zijn toe- De supporter van de week krijgt gangskaart afhalen aan het loket een mooie plaats op de hoofdtri- Inlichtingen en wordt vervolgens bune en ontvangt een rondleiding een half uur voor aanvang van de door het stadion, een blijvend wedstrijd verwacht bij de admini- aandenken en een uitnodiging lend voetbal en ging dit seizoen gon weliswaar slecht, maar de Ooit was het een slogan voor een voor het bijwonen van een busreis kan die ook goed worden ven en kunnen er andere evene- dus zo nu en dan gaten in de ver- Grote vraag is of die lijn kan wor- gebruikt: laat Adriaanse zijn karvvij dediging en daar moet Willem II den doorgetrokken. Het is te ho- afmaken! van weten te profiteren. Want pen dat Adriaanse de rust in zijn ook voor Willem II staat er heel ploeg kan behouden en dat het

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1998 | | pagina 8