IS I Citroën Xantia op details verfijnd Michelin Iris Auto van Porsche Boxster Amerikaanse 'Auto van het Jaar' Wiel van de toekomst Succes voor Mitsubishi L200 pickup Oudste Renault maakt wereldreis Eigen label voor Daewoo schadeherstel hei Jaar Trofee Hoge Koreaanse onderscheiding voor Hyundai-importeur i ie DE TILBURGSE KOERIER aagina 4 DE AUTOMAAT - Donderdag 22 januari - pagina 5 >ven zitten de t Roestvrijstaal kilometer per jaar k ie en de ms Am. an het Iris- ien te veel LEr jramma 8-1995 4-1995 6-1994 8-1993 Ivelgen, /mnd JAULT >EN MANIER 4 LEVEN sgin jaren zestig 3rd. De eerlijkheid te zeggen dat de Xward officieel wordt snd aan één persoon, aval Bert Kreber, die de gemu^cu op de kome Raiopde, zien zijn. leking, I van Porsche Schwab, pres Porsche Cars Opmerkelijk is de grote belangstelling vanuit de agrarische sector, waardoor de multifunctionaliteit van de auto uitstekend aansluit bij de eisen. Ook de bestuurd. De Export Award werd begin jaren zestig ingevoerd. De eerlijkheid gebied te zeggen dat de Export Al toegeken in dit geval Bert Kreber, die de eer echter direct doorschoof naar zijn directe medewerkers van Greenib. Mogelijkheden die tot nu toe alleen waren voorbehouden aan lichtmetalen wielen bestemd voor auto's uit de hogere marktsegmenten, vorden met dit nieuwe stalen «ici uu geopend voor auto's uit andere marktsegmenten. gebruiksmogelijkheden en de extra trekkracht van de 4WD scoren hoge ogen. Overigens is Mitsubishi in Nederland ook zeer tevreden over de verkoopresultaten die het afgelopen jaar met de L400 en nieuwe Canter werden behaald. model onmogelijk over de hele wereld uitlenen voor expositiedoeleinden. Maar met veertien niet van echt te onderscheiden auto's van het A-type kan dat veel gemakkelijker. Eén auto zal amende Bedrijfsauto ie Renault-stand te Bij Michelin zijn de band en het wiel steeds met elkaar verbonden geweest en dus gelijk met elkaar opgegaan in hun ontwikkeling. Als marktleider presenteert Michelin nu het Iris-wiel; een product met het uiterlijk van een lichtmetalen wiel en met de sterkte van staal. Op 12 januari jl. werd in Stockholm de Auto van het Jaar 1998-Trofee uitgereikt door jury voorzitter Ray Hutton aan Roberto Testore, de verantwoordelijke man achter de winnaar van dit jaar, de Alfa 156. In zijn speech prees Hutton de winnende auto niet alleen vanwege zijn vormgeving, maar vooral ook voor de rij- eigenschappen en de prachtige reeks motoren, waaronder de door de Fiat Groep zelf ontwikkelde Common Rail diesels. Slechts één keer in de 36-jarige historie van deze titel was de voorsprong op de nummer twee zo groot als dit jaar. De Alfa 156 kreeg 454 van de 560 maximaal haalbare punten, terwijl de Volkswagen Golf op de tweede plaats het met 188 punten minder moest doen. In het dankwoord benadrukte Testore dat hij niet alleen verantwoordelijk geweest is voor deze fraaie auto. Ook Paolo Cantarella, zijn voorganger en huidige president directeur van de totale Fiat Groep en ontwerper Walter de' Silva komt de eer toe. Dat de Alfa 156 ook bij het publiek aanslaat blijkt uit het feit dat begin 1998 al 55.000 exemplaren waren besteld, waarvan 55% buiten Italië. Alfa Romeo levert de 156 in 48 landen. Stevigheid De wieldop is geklemd op de volle omtrek van het wiel en vervolgens aan vastgelast. x>jarmee is de stevigheid van *- it Iris-wiel gewaarborgd en «.uil het zware “jomstandigheden aan. Bij mterne testen voorafgaand ~m de introductie heeft het i.nchelin Iris-wiel meer dan 5 miljoen kilometer Op 24 december 1898 verkocht Louis Renault aan zijn vrienden maar liefst 12 exemplaren van zijn eigenhandig gebouwde auto. Daarmee werd de basis gelegd van het huidige Renault-concern. Renault zal daarom gedurende dit jaar op verschillende manieren immers Nissan komt op de Bedrijfsauto Rai met een nieuwe King Cab, Opel en Toyota kwamen ook recent met nieuwe modellen. Mitsubishi heeft voor het 1998 modeljaar de standaarduitvoering verder uitgebreid. De Citroën-dealers presenteren de vernieuwde Xantia die op diverse details is verfijnd, zonder nu te kunnen spreken van een facelift. Het uiterlijk is vooral te herkennen aan de nieuwe bumpers, stootstrips, grille, motorkap en achterlichtunits. De nieuwe bumpers zorgen ervoor dat de berline maar liefst 8 centimeter is gegroeid en de break zo'n vijf centimeter lengte erbij heeft gekregen. Alle Xantia's staan standaard op 15 inch wielen, waarvoor de voorspatborden aangepast moesten worden. Wel nieuw is de automatische versnellingsbak die door PSA en Renault samen werd ontwikkeld. Op dit moment kan deze viertraps versnellingsbak met fuzzy logic worden besteld op de 1,8 16V en 1,9 liter turbodiesel. Komend voorjaar komt daar de 2.0 16V bij. De fuzzy logic- technologie bepaalt afhankelijk van diverse omstandigheden de gewenste schakelmomenten, waardoor het rijkarakter van een handgeschakelde bak zoveel mogelijk wordt benaderd. Er is een Normaal programma met zes verschillende zelfleerschakelpatronen, een Sport programma met twee mogelijkheden en een Sneeuw programma voor maximale grip. De electronica houdt ook rekening met bijvoorbeeld een koude motor en oververhitting en beschermt in deze gevallen de techniek. Al bij al heeft de bak tien verschillende schakelprogramma's. Naast de selecteurhendel zitten drie druktoetsen. Op het dashboard wordt de stand van de hendel en het gekozen schakelprogramma aangegeven. 1,8 en 2,0. Daarboven 2 liter turbo en V6. Dieselrijders kunnen uit drie mogelijkheden kiezen. Later komt de Xantia beschikbaar met Common Rail diesels. Er zijn drie uitrustingsniveau's: basis, Exclusive en Activa. Deze Activa met zijn geavanceerde veersysteem is alleen verkrijgbaar als berline met 2 liter turbo of V6- motor. Verder loopt het leveringsprogramma van de berline en break vrijwel gelijk. De break blijft overigens onveranderd op grijs kenteken verkrijgbaar. Het Michelin Iris-wiel is een integraal en moduleerbaar wiel. Het bestaat uit een zeer sterk stalen wiel waarop een roestvrijstalen wieldop is gelast. De stijl van de wieldop worden met varieert al naar gelang het wiel nu ook i type voertuig, maar het wiel op zich blijft gelijk. na de voorrondes over. Deze modellen werden onderworpen aan diverse rij tests, waama de Boxster als winnaar naar voren kwam voor de Chevrolet Corvette, Chrysler Concorde, Oldsmobile Intrigue Pontiac Firebird Trar De bijbehorende prijs werd tijdens de Detroit Motor Show uitgereikt aan Dr. Wendelin Wiedeking, bestuursvoorzitter ie en Frederick J. resident van rrs North America. Koreaanse Export Award wordt ieder jaar uitgereikt aan een buitenlandse onderneming die aantoonbare successen heeft geboekt in de internationale handel met Koreaanse producten. Greenib Car B.V. werd in 1981 opgericht en door Bert Kreber de meeste jaren Het marktaandeel steeg daardoor van 3,37 naar 4,6 procent. De Nederlandse importeur denkt dit jaar te kunnen doorgroeien naar 5,5 procent marktaandeel. erve Daa hetl kanl rijon inte- aan de intiu Michelin Ir 1,5 miljoen afgelegd. De wieldop is dus niet langer een los onderdeel, maar is vast aan het wiel verbonden. Zo ontstaat een uniformer geheel en kan men nog nauwkeuriger uitbalanceren. Toch kan het Iris-wiel onafhankelijk van de l verder worden ontwikken meeprofiteren van alle verbeteringen op het gebied van stalen wielen; zeker als het gaat om het gewicht. Dat blijft daardoor op het niveau van een stalen wiel met een (veelal kunststof) wieldop. Het Iris-wiel is voorzien van een roestvrijstalen (duurzaam!) wieldop die het hele wiel bedekt tot aan de rand van de velghoorn. Hierdoor wordt zowel de kwaliteit als het uiterlijk verbeterd van stalen wielen die gebruikt worden voor grote series voertuigen. Het pickup-segment op de Nederlandse markt is uiterst bescheiden. In 1997 werden er net iets meer dan duizend stuks verkocht. Eén op de drie is een Mitsubishi L200 en dat komt neer op 346 verkochte eenheden. Dit jaar verwacht Mitsubishi er in ons land zelfs 600 stuks van te kunnen afzetten en dat zou betekenen dat de L200 zo'n 65 procent van de markt voor zich opeist. Overigens wordt een grotere belangstelling voor de pickup in het algemeen verwacht, aandacht aan het 100-jarig bestaan schenken. Het afgelopen jaar is er op de restauratie-afdeling hard gewerkt aan het volledig nabouwen van een veertiental exemplaren van deze eerste Renault. Het merk heeft een originele auto in bezit, maar kan dit unieke Het motorenprogramma is bekend. De basis 1,6 liter is vervangen door de 1,8 liter gevolgd door de zestienkleps De Nederlandse Hyundai- importeur Greenib heeft op 9 januari jl. in de persoon van Bert Kreber de Export Award van de Zuid-Koreaanse Eerste Minister, Mr. Kun Koh, in ontvangst mogen nemen. De Koreaanse ambassadeur in Nederland, Mr. In-Hyun Kwon, verzorgde de uitreiking. De Door de toepassing van roestvrijstaal bij de vervaardiging van de wieldop, behoudt het Iris-wiel ook na verloop van tijd zijn esthetische kwaliteiten. Met dit materiaal kan men bovendien veel fijnere details en een grotere verscheidenheid van vormen bereiken dan doorgaans met kunststof wieldoppen het geval is. Het Michelin Iris-wiel versterkt tenslotte de harmonie met het voertuig, want er is niet langer sprake wieldop van losse onderdelen. Verlies kkeld en diefstal van de wieldop is uitgesloten. Omdat het Iris-wiel geen losse onderdelen kent, is de fabrieksmontage en latere demontage vereenvoudigd. Alle materialen die zijn gebruikt voor de vervaardiging var wiel zijn bovendie recyclen. Door het aantrekkelijke uiterlijk, de betrouwbaarheid en de gunstige prijs is het Iris- wiel een nieuw alternatief voor licht .metalen wielen en voor stalen wielen met kunststof wieldoppen. De eerste Daewoo-dealers zijn inmiddels gecertificeerd als Erkend Schadehersteller door importeur Daewoo Motor Benelux. Zij zijn daardoor hét aangewezen adres voor schadereparaties aan de diverse Daewoo-modellen. De Daewoo Erkend Schadehersteller zorgt voor een gratis Vervangende Daewoo gedurende het herstel. Na een eindcontrole wordt ook nog een garantie gegeven van 2 jaar op de herstelwerkzaamheden. Verzekeringsmaatschappijen verenigd in de Stichting Schade Garant ondersteunen deze ontwikkeling en zijn bereid hun verzekerden bij schade actief naar Daewoo Erkend Schadeherstel dealers te verwijzden. De Daewoo-dealer neemt in dat geval ook alle adminstratieve rompslomp rondom de schade-afwikkeling van de klant over. Verder zien we in het interieur een gewijzigd dashboard en nieuwe portierpanelen. Standaard is de Xantia voortaan uitgerust met airconditioning, een nieuw stuurwiel met airbag, startblokkering met transponder, elektrisch bediende buitenspiegel aan passagierskant en elektrisch bediende voorportierruiten met klembeveiliging. De prijzen van de nieuwe Xantia beginnen bij f.40.990,=. Het gaat dan om een berline 1,8 in de basisuitvoering. Tijdelijk is er nog de Xantia Deauville vanaf f.38.990,=. Het Amerikaanse blad "Automobile Magazine" heeft de Porsche Boxster uitgeroepen tot 'Auto van het Jaar 1997'. Van alle in 1997 op de Amerikaanse markt geïntroduceerde nieuwe auto's bleven er negen stuks

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1998 | | pagina 21