1 1 Doet ie 't of doet ie 't niet? II 3 icia neo Nieuwe Volvo C70 bij Van Roosmalen Eerste Subaru Forester door Dekkers afgeleverd Prijzen voor kleurwedstrijd Auto Noordhoek Meerijden in een rally-auto bij Denissen 1 ULT u Bra' Zuid-Oost gaat knallend het oude jaar uit DE TILBURGSE KOERIER DE AUTOMAAT - Woensdag 24 december 1997 - pagina 3 pagina 2 Honda CR-V mal 29.990,- iar is iste 43. Double wishbones Douche Sprendlingenstr. 27 Oisterwijk 013-521 59 59 Verbruik: 1994 cm Goirkestraat 144a Tilburg 013-543 07 00 Prijs: bant -56 T O T E S A T U honda Auto Oisterwijk B.V.| W HONDA Auto Accent B.V. In een zeer korte tijd heeft Honda al een succes weten te maken van de CR-V, een auto die voor het merk in een nieuw segment valt. De CR-V houdt het midden tussen een ruimtewagen, terreinauto en royale stationwagon en wordt door de Amerikanen zo passend 'Sports Utility' genoemd. 1992 1995 1994 1995 1986 1991 1993 1992 1989 1994 1990 1992 1994 1996 Stoer en lief Bovendien komt de auto douche. Deze bestaat i douchekc pompje. I 1991 1987 1994 1989 liever rden Op hoge mate aan betrouwbaarheid. Dat weten we uit eigen ervaring." 1 van er dan rn de iden rken en zo srs. scheidt ils chauffeur! iver 200 is voorzien van: ortiervergren- hehrachtiging rstelbaar stuur rtelnotenhout rieur en karak- Op 19 december Dekkers van 7 Dekkers aan i Tilburg de eers af aan dhr. Har firma L. Andriesse en aan de Trouwlaan 38. Dit bedrijf is een groothandel in porcelein en horecabenodigdheden en levert door geheel Nederland. Technische gegevens: Merk en type: Aantal cilinders: Cilinderinhoud: Boring x slag: Vermogen: Koppel: Afmetingen: Gewicht: Aanhanggewicht: Prestaties: en servicebeurt vooral op com ving. Onder Dat heeft wel idigheden met Na een jaar van bouwen en verhuizen gaat Seat- en Saab-dealer Zuid-Oost 1997 nog even knallend afsluiten. Het bedrijf organiseert vanuit haar nieuwe vestiging aan de Ringbaan Zuid (to. het Willem II stadion) een eindejaarsactie op haar occasions. Iedereen die tot en met 31 december een gebruikte auto koop bij Zuid-Oost krijgt een aantrekkelijke korting van duizend gulden. Dit aanbod geldt voor auto's vanaf f.4.000,= aanschafprijs. Honda CR-V automaat 4 in lijn 1973 cc 84 x 89 mm 128 pk bij 5500 tr/min 182 Nm bij 4200 tr/min lengte 4,52 meter, breedte 1,75 meter 1340 kg 1200 kg (geremd) topsnelheid 166 km/u acceleratie 0-100 in 12,5 sec. stadscyclus 13,2 liter/100 km buitenwegcyclus 8,5 liter/100 km gecombineerd 10,2 liter/100 km f.56.490,= zich niet alleen door zijn modellen, maar heeft lage onderhoudskosten en een lekker compact over, maar is in werkelijkheid met zijn lengte van 4,52 meter meer uit de kluiten gewassen dan bijvoorbeeld een Jeep Cherokee. De combinatie van stoer en lief zet zich in het hele concept voort. De zwarte grille met dikke chromen lijst en groot Honda-embleem steekt erg luxueus af bij de hoge grijze bumpers en stoere stalen wielen. Gelukkig zijn veel onderdelen in donker grijs uitgevoerd zoals de portiergrepen, Honda zet een stap in het 4x4- segment en doet dat meteen goed met deze geslaagde CR- V. Deze auto biedt een prima combinatie tussen gebruiksgemak en comfort. De 2 liter motor is voldoende krachtig en het onderstel is vooral op comfort afgestemd. duikneigingen bij remmen en hangen in bochten tot gevolg. Ook zit er in de bagageruimte een 12 Volt aansluiting. Hierop kan bijvoorbeeld een compressor worden aangesloten voor het oppompen van een roeiboot of de bij Honda verkrijgbare roohlands is Ideurs boven- clusieve kleur t: lederen iten stuur •telnotenhout. ind december root slechts :1. inbouw en al een Rover 748,- p/mnd* zandaard voor- irantie en drie ntie op diesel- angs voor een de winnaar, of liever winnares worden aangewezen. Op woensdag 17 december jl. werd een jaarabonnement op Lolland, een speelland in Tilburg, uitgereikt aan de 7-jarige Joella van Loon uit Tilburg. Daarnaast kregen negen andere prijswinnaartjes een miniatuurmodel van de nieuwe Seat Arosa. een bruikbare topsnelheid van 166 km/u en heeft 12,5 seconden nodig om vanuit stilstand naar de 100 km/u te accelereren. Het gemiddelde brandstofverbruik van deze variant ligt op 1 liter Eurosuper op 9,3 kilometer. De Honda CR-V is voorzien van een fraaie De CR-V is voorzien van een bijzonder geavanceerde permanente vierwielaandrijving. Onder normale omstandig 2 voldoende grip functioneert sr jl. leverde Peter i Automobielbedrijf i de Korvelseweg 99 in erste Subaru Forester ictns Marcelis van de -n Co gevestigd In het vooronder ligt een nieuwe 2 liter motor die compact van bouw is om bij deze auto de binnenruimte z<-> maximaal mogelijk te mak«u. De 4 cilinder 16-klepper levert met multipoint injectie en twee bovenliggende nokkenassen een vermogen van 128 pk bij 5500 tr/min en een koppel van 182 Nm bij 4200 tr/min. De motor is keurig stil en voldoende krachtig voor nette prestaties. De door ons gereden auto was voorzien van een viertraps automaat met zogenaamde auto-adaptieve schakelprogramma's. Honda noemt dit fuzzy logic en het komt erop neer dat de bak went aan zijn bestuurder en afhankelijk van de omstandigheden en rijstijl gaat over- en terugschakelen. Bovendien is de programmatuur zo gemaakt dat er bij afremmen teruggeschakeld kan worden en de auto afremt op de motor. Wie goed oplet zal dit effect onder het rijden af en toe merken. De automaat heeft Op zaterdag 27 december biedt Nissan-dealer Denissen aan liefhebbers de unieke mogelijkheid om mee te rijden in een echte rally-auto, namelijk de Nissan Micro Challenge-auto van het equipe Verkooijen/Verdonk. Het afgelopen seizoen eindigde het duo op de vierde plaats van de Micro Challenge Cup. Neem naast Nelis Verkooijen plaats op de kuipstoel van Geert Jan Verdonk. Er is een parcours uitgestippeld van zo'n 15 kilometer. De ideale manier om het oorverdovende geweld van de uitlaat en de gierende close-ratio versnellingsbak te horen. En ook de stugge vering en flitsende acceleratie zullen de adreline in het bloed doen stijgen. Uiteraard wordt uw veiligheid niet uit het oog verloren en de verkeersregels in acht genomen. Als aandenken wordt bij terugkomst nog een foto van u gemaakt in de rally-Micra. Nelis Verkooijen is op zaterdag 27 december bij Nissan Denissen aan de Burg. Jansenstraat 52-56 aanwezig van 11.00 tot 16.00 uur. Tijdens de afgelopen intocht van Sinterklaas reed Seat dealer Auto Noordhoek mee in de feestelijke optocht. Er werden die middag maar liefst 2500 tekeningen uitgedeeld aan de grote massa toegestroomde kinderen. De weken daarna mocht de dealer vele kleurrijke inzendingen begroeten en daaruit moest uit een <op en een elektrisch Door de pomp in een emmer water of jerrycan te steken kan men bij de auto douchen, of bijveeld de auto wassen. De Honda CR-V beschikt over een ruim interieur waarin vijf volwassenen voldoende hoofd- en beenruimte vinden. De vloer is relatief hoog geplaatst, zodat men voorin in ieder geval een zitpositie aanneemt die sterk overeenkomt met die van een normale personenauto. Door de hogere zit is het uitzicht rondom uitstekend. Voor- en achterkant zijn goed in te schatten door de redelijk rechthoekige neus en de band die door de achteruit net te zien is. Het is alleen zo jammer dat Honda bij de inrichting van het interieur In de showroom van de Tilburgse Volvo- dealer Van Roosmalen aan de Ringbaan Zuid is zojuist het eerste exemplaar van de bijzonder fraaie C70 Coupé gearriveerd. Deze auto staat op hetzelfde onderstel als de S70/V70 en beschikt over een 240 pk sterke 5 cilinder turbomotor, goed voor een acceleratie van 0 tot 100 in 6,9 seconden. De betreffende Volvo C70 bij Van Roosmalen is voorzien van een zogenaamd introduktiepakket bestaande uit een Dolby Surround audiosysteem, een bekleding met leer en alcantara en 17 inch lichtmetalen velgen. Liefhebbers die deze auto willen zien, zullen echter snel moeten zijn. Het exemplaar wordt namelijk op 2 januari as. afgeleverd aan dhr. M. v. Ierse, directeur van Vitron Service Groep. alleen grijstinten gebruikt, waardoor het geheel er ondanks de uitstekende afwerking en degelijke materialen weinig feestelijk uitziet. De enige kleuren die in de auto te vinden zijn zitten op de knop van de alarmlichten en op een rand rond de snelheidsmeter en toerenteller. Dashboard en portierpanelen worden gelukkig nog in twee tinten grijs uitgevoerd voor enig contrast. Stoelen en achterbank hebben een velours bekleding bedrukt met een visgraatje. De bestuurder heeft achter het verstelbare airbag-stuurwiel een instrumentarium met toerenteller. Links van hem of haar zitten de vier knoppen waarmee de elektrische zijruiten worden geopend en gesloten en tevens de bediening van de buitenspiegels. Het digitale klokje zit boven de middenconsole, waar we verder de inbouwruimte voor de radio en drie draaiknoppen voor de bediening van verwarming en ventilatie tegenkomen. Asbak, bekerhouders en opbergruimte zijn onderin de wielophanging. Rondom console gesitueerd. Heel komen we namelijk de double wishbones tegen die zorgen voor een voldoende grote wieluitslag om een comfortabel veergedrag te verkrijgen. Zowel voor- als achter wordt een stabilisatorstang gemonteerd Honda bi< om de bewegingen van de f.52.990,= carrosserie binnen de perken te houden. Toch vertoont de auto bij remmen lichte duikneigingen en helt in snel genomen bochten wel wat over. Daaruit kan worden afgeleid dat de CR-V vooral voor comfortabel gebruik op de verharde weg is gemaakt. iken. Vierwielaandrijving buitenspiegels, ruimtomlijsting en stootstrips. Hierdoor wordt het broodnodige contrast verkregen. Aardig is ook dat de achterlichten hoog geplaatst zijn naast de achterruit. Het derde remlicht is tegen de dakrand gemonteerd, de enige juis plek. Het reservewiel is buitenop de achterzijde te vinden, waardoor in het interieur ruimte bespaard wordt. De bagageruimte kan worden bereikt door eerst de achterruit naar boven de scharnieren (dit kan met de sleutel of van binnenuit) en daarna het onderste gedeelte naar rechts te openen. De standaard bagageruimte heeft een inhoud van 375 liter en dat is niet meer normaal. Maar de mogelijkheden houden daarmee niet op. De achterbank kan in twee delen worden neergeklapt, waardoor de CR-V een kleine bestelwagen wordt. Verder heeft Honda nog wat extra mogelijkheden gecreeërd onder de vloer. Wie de mat van de bagageruimte wegklapt, kan een grote vierkante kunststof plaat uitnemen. Aan de onderkant zijn hieraan uitklapbare poten gemaakt, zodat men altijd een picknicktafel bij de hand heeft. Onder deze tafel zit verder een uitneembare plastic bak waarin bijvoorbeeld vuile schoenen of natte zwemkleding kan worden opgeborgen, zonder dat de bekleding van de laadruimte vuil of nat wordt. De af geleverde Forester is de eerste van een reeks nu al verkochte exemplaren van dit type die de komende weken af geleverd gaan worden. De keuze voor een Subaru was voor fa. Andriesse geen moeilijke, gezien de jarenlange ervaring met het merk en Automobielbedrijf Dekkers Marcelis: "Subaru onderscl de CR-V als een voorwielaandrijver. In het achterdifferentieel bevinden zich twee hydraulische pompen, de één aangedreven door de voorwielen, de ander door de achterwielen. Op het moment dat er een verschil in draaisnelheid optreedt, grijpt de hydraulisch bediende meervoudige plaatkoppeling aan en stuurt een deel van de aandrijfkrachten naar de achterwielen. Een fraaie oplossing, waarvan berijder en inzittende eigenlijk niets merkc hoort het ook. biedt de CR-V aan voor met een handgeschakelde vijfbak en voor f.56.490,= met de automaat. Deze bedragen zijn exclusief metaallok. De enige niet metaallok is wit. Het grappige is dat de Honda CR-V er vriendelijk en onschuldig uitziet. Alleen de relatief hoge stand op de wielen en de stoere grijze bumpers doen vermoeden dat de auto meer in zijn mars heeft, dan men in eerste instantie zou denken. De CR-V heeft permanente vierwielaandrijving, zonder een Spartaanse terreinganger te zijn. console gesitue—-- handig is het uitklapbare tafeltje tussen de voorstoelen in. Overigens is de ruimte tussen de twee stoelen zo royaal dat bij een ingeklapt tafeltje men makkelijk naar achteren kan doorlopen. Door de flinke hoogte van het dashboard heeft de CR-V zowel een passagiersairbag als een fors dashboardkastje. “z-XS-58 Ki LAutpmaat

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1997 | | pagina 29