High Tea bij at at at at en TINELLO KEUKENS 1 De Koffer Portretten L W presenteert zich van tilburg KEUKENS van tilburg KEUKENS van tilburg KEUKENS org OP van tilburg KEUKENS BON Tinello van tilburg KEUKENS vanTilburgers DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 11 december 1997 pagina 5 97 pagina 4 Apollo Kwis?Niks Cinecitta Midi BURG Daarbij staat veel op het spel. ge/d d vies Beeld uit Seven Years in Tibet. De Koerier ERVAREN KEUKENMONTEURS liner jubels ie 19 CVT Keukens daagt u uit! :ns jstauratie Tilburg Literair V: Toonwoord Kerstconcert Balkankoor Midi, Heuvelpoort en Apollo Le Carrefour' 200 Tilburg 5354122 Met twee naar de zondagochtendfilm voor de prijs van één on 5420537 kleurmakerij Sterk zijn als slachtoffer machten onderwerel i tot en met zaterdag 24 januari 1998 ge- 1 libliotheek. ie iuupeest l^eLreid 14.00 i koekjes ASSISTENTE BOEKHOUDING MA/ (FULLTIME) CINECITTA Willem II straal 29. 5038 NBA TILBURG RECEPTIONISTE/GASTVROUWEN (PARTTIME EN FULL TIME) eeuw) se varia jitsu uitga Budo (vechtsp zelfverdedigir Dee* bergs. IILEN Richt uw sollicitatie, voorzien van uw pasfoto, aan: CVT Keukens, afd. personeelszaken Zomerstraat 49b, 5038 TR Tilburg doet op uw veel- 8 weer met licht 'e com- iten en TILBURG - Zomerstraat 49b, Tel: (013) 583 97 97 Bondag H DECEMBER XX 10.00 TO I 17.00 i t r CINECITTA tegen inlevering van deze De werkzaamheden bestaan o.a. uit het verzorgen van de crediteurenadministratie. Wij vragen MEA0/MB0 werk- en denkniveau. Deze baan is voor 40 uur per week. Sprookje alleen sti staan besch dig...o scholen gegeven, wat prakt vrouwen; verdedinj wordt r .ncert Wil- met de be- .iciden op 'e Volks- i tezamen’ **-*21.30 uuren Heuvelpoort Fathers Day Advocaat Jack Lawrence is op alle f bieden succesvol. Afgezien van zj ongeduldigheid heeft hij alles wat hij zich wensen kan. De schrijver “al jaren in spe” Dale Putney is op alle gel neurotisch. Ze hebben beiden o< u de uitdaging aan? Richt uv7sollicitatie, voorzien van uw pasfoto, aan: CVT Keukens, afd. personeelszaken Zomerstraat 49b, 5038 TR Tilburg Zelfs als vrouw dient je, als het nodig is, je mannetje te staan. Duidelijkheid is daarbij een cruciaal woord. i van 7.00 uur. I Louis I 14 dec Braveheart 21 dec Het huis met de geesten 28 dec Legends of the fall 4 jan My best friend’s wedding 11 jan Bridges of Madison County 18 jan Shine 25 jan Forrest gump 1 feb Farinelli 8 feb Kaos 15 feb II postino 1 mrt The portrait of a lady 8 mrt First Knight 15 mrt Carrington gezien’, regie Oda Buijs. Woensdag 17 december 20.15 uur: cursuspreser.ua o.l.v. Oda Buijs; ‘Ockhams scheermes’ je. Traject 2, 21.00 uv_ o__. ling ‘Ockhams scheermes’ d Meisje. Reserveren: tel. 54331 sen 14.00 en 19.00 uur). ffKeukens om in te wonen een en 17.30 uur. Tel. (013) 583 97 97. U vraagt naar Sylvia Janssen of Carina Kruijsse voor het maken van een afspraak. Richt uw solllclt&u., CVT Keukens, Zomerstraat 49b Tinello: Bevrijdingsweg 6, 5171 PS Kaatsheuvel. Geopend van maandag tot en met zaterdag (vrijdag koopavond). Tel: (0416) 27 79 17 Fax: (0416) 28 30 76. uur. Compleet met 5 en gebakjes. Daar naast is er een demonstratie van de AGA-Cooker. Kortom: volop bedrijvigheid in onze keukens. LEERLING KEUKENVERKOPER MA/ Een uitdagende startersjob voor jonge mensen die zijn geïnteresseerd in de keukenbranche. Natuurlijk is het in deze job belangrijk dat u over goede contactuele eigenschappen beschikt en uw gevoel voor commercie kunt ondersteunen met een enthousiaste uitstraling. CVT Keukens biedt de mogelijkheid om een gedegen interne opleiding te volgen, zodat u kunt doorgroeien naar de functie van zelfstandig keukenverkoper. Leeftijd 23-30 jaar. «iiuis aan i at 1 in Goir arsgehoud. portret-, karakter- andeugende beren <*n er demonstrati u de kunst af kunt kijken, inspiratie vindt u J- een- en bladenstand i Mater-'—--’-- Egta-concours voor gitaarensembles Op 13 december wordt voor de tweede maal het concours voor gi taarensembles gehouden. Evenals vorig jaar vindt dit plaats in de en- semblezaal van het Brabants Con servatorium aan het Zwijsenplein. Belangstellende luisteraars kun nen vanaf 11.00 uur van zeer geva rieerde ensembles (14 groepen, 120 spelers) en uiteenlopend re pertoire genieten: van Josquin des Prez tot Lennon/McCartney en van Spaans tot Klezmer. Omdat 1997 in het teken staat van Franz Schu bert’s geboortejaar zal ieder en semble op zijn eigen wijze een hommage brengen aan deze com ponist. eest Op zaterdag 13 december wordt in het Jan van Besouwhuis aan de Thomas van Diessenstraat pen- en berenbeur_ o fantasie-, kinder-, vNoot- en babypoppen, ondeugenc 1 America), lieve teddy’s zijn er der nstens twee- r ijn. Er wordt i Dobre is op om 20.30 uur De Leybron, gratis. De man/vrouw die voor deze functie in aanmerking komt heeft al enige ervaring in een soortgelijke functie, en bij voorkeur ervaring met Exact. ERVAREN KEUKENVERKOPER MA/ Uw sporen al verdiend in de keukenverkoop? Dan is deze job beslist een prima carrièrestap. Onze be drijfsfilosofie gaat uit van pure klantgerichtheid, maar u dient natuurlijk wèl in staat te zijn een goed adviserend gesprek om te buigen naar een verkooptransactie. De klant dient blind te kunnen varen op de afspraken die hij of zij met u maakt, want bij CVT Keukens geldt altijd ‘afpraak is afspraak’. Leeftijd bij voorkeur 25-40 jaar. „..e...e Woensdag 17 december speelt het Tii- toer en vindt plaats in de burgs Studenten Symfonie Orkest An- ;skerk, Prof. Cobbenhagen- anta onder leiding van Antony Hermus Iburg. Met dit concert wil- in de Majella Gerardus kerk in de Was- ^ch, samen met de be- senaerlaan 32. Aanvang: 20.30 uur. voorbereiden op Het Tilburgs Studenten Symfonie Or- stfeest. De Volks- test Ananta repeteert sinds de lente omt allen tezamen’ van 1996. Het orkest bestaat uit ruim en duurt tot 21.30 veertig leden, voomameljk studenten vanaf 19.30 uur en en medewerkers van de Katholieke Universiteit Brabant. Op 17 december zal Ar—**J zellige ambiance van ardus kerk een winter met op het progr; ‘die Zauberflöte’ nie nr 1 van Beethoven concert nr 1 van Webér n talentvolle soE_. 1.2 klarinet. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Spiero Muziek, Willem Il-straat 4. rwi eigd ook, steeds vaker worden ook ouderen van afpersing, bedreiging en zelfs Op zaterdag 13 december verzorgt f— Tilburgs Christelijk Gemengd Volkskerstzangavond: ‘Komt al len tezamen’. Deze avond wordt ver zorgd door het Tilburgs Christelijk Ge mengd Koor en de Christelijk Gemengde Zangvereniging Excelsoir ‘:-Gravenmoer en vindt plaats in Opstandingskerk, ProfT laan 8 te Tilburg. Met i len beide koren zich, sa volking van Tilburg, het naderende kerstfr programma: Maandag 15 decem- kerstzangavond ‘Kon: traject 1,20.15 uur: open les basis- begint om 20.00 uur e xï-u’n:-‘u-i. se Uur. De kerk is open va e de toegang is vrij. Hercules Disney’s Hercules speelt in de mytho logische wereld van de Griekse oud heid. Om zijn rechtmatige plaats onder de góden van Olympus te kunnen inne men moet de jonge Hercules (Here) be wijzen dat hij een echte held is. Hij en zijn vrienden moeten daarbij opboksen tegen de duistere machten van Hades, die heerst over de onderwereld. De vijfde editie van de jaarlijkse mani festatie Tilburg Literair heeft als the ma: Toonwoord. Zes groepen, waar van vijf met hun programma een première brengen, zullen op zaterdag 13 december zowel in De Vorst als in Paradox optreden. De organiserende Stichting Volzin werkt ditmaal dan ook nauw samen met Paradox en De Vorst. Èerder stonden de literaire evenemen ten in het teken van de kleinkunst en jan de beeldende kunst zoals succes- Volle, erotisch getinte lust-gebeuren. £)it jaar wordt er vooral tussen muziek (‘toon’) en letteren (‘woord’) gekop peld. De optredens worden verzorgd door een septet onder leiding van Tom America die zijn gloednieuwe project Nootspraak presenteert, een trio rond de dichter Herman Coenen, klanktove- naar Han Bührs komt met zijn groep The Schismatics, het duo René Jagers én Jacques Palinckx (reeds werkend jan het toneelstuk Mussolini in Til burg), een kwartet met als spil zange rs Marylou die met haar unieke stem Jen ode aan Burt Bacharach brengt, en tenslotte het duo Pietjan Dusee, tek sten, en componist Geurt Grasveld. Behalve de opening om half negen in de Middenzaal van De Vorst (Noot- en babypoppen, ondeugende beren en spraak-project van Tom America), lieve teddy’s zijn er demonstraties gullen alle optredens minstens twee- waar u de kunst af kunt kijken. Nog maal te zien en te horen zijn. Er wordt meer inspiratie vindt u bij de grootste naar gestreefd dat het publiek alles kan boeken- en bladenstand op dit gebied, theemaken (daarvoor moet men wel op Materiaalstands, poppenkleding, “be en neer tussen De Vorst en Paradox). ren velletjes”, ach het is teveel om alles Toonwoord in De Vorst, Willem II- te noemen wat u hier ziet. straat 49 en Paradox, Willem Il-straat De poppen- en berenbeurs wordt geor- 24 op zaterdag 13 december. Stip be- ganiseerd door Niesje Wolters-van gin 20.30 uur in De Vorst. Let op: Bemmel en is geopend van 10.00 tot kaartverkoop alleen bij De Vorst, tel. 16.00 uur. Voor meer informatie: tel. 5433127. 0578-620502. Een job die een beroep di zijdigheid. Soms bent u druk in de administratief werk of tikt u een brief uit op de puter. Dan weer staat u per telefoon onze Riante zakelijke relaties ter woord. De bezoekers van onze showroom kunnen altijd op u rekenen als gastvrouw, waarbij u hen op een passend moment een lekker kopje koffie aanbiedt. -time werktijden zijn in overleg te in ieder geval rekening houden met jen. De full-time werktijden zijn dinsdag ig, plus 12 zondagen per jaar. Richt uw sollicitatie, voorzien van uw pasfoto, aan: CVT Keukens, afd. personeelszaken Zomerstraat 49b, 5038 TR Tilburg Soorten jiu jitsu Al eeuwen bestaan er in het Oosten gesystematiseer de krijgskunsten voor persoonlijke zelfverdediging. Daarvan acht Mark Sterke de Japanse krijgskunsten het meest geschikt voor zelfbescherming. In ons land worden voornamelijk de volgende jiu jitsu ‘soorten’ beoefend: jiu jitsu, ‘flexibele kunsten’, een grotendeels onge wapende krijgskunst die in Nederland vooral beoe fend wordt als zelfverdedigingssport. Voor deze vorm van jiu jitsu kan men terecht bij traditionele jiu jitsu scholen, die meestal weinig cursisten hebben maar kwaliteit bieden als het gaat om technieken, strategie ën en leerstelling. In deze stroming kent men geen wedstrijden. jiu jitsu-do, ‘de weg van de flexibele kunsten’, een Nederlandse vechtsport die lijkt op bv j udo of karate- do. Deze sport wordt wel in wedstrijdverband beoe fend. Jiu jitsu-do is ontstaan uit het jiu jitsu zoals dat door de Japanse ‘Tenshin shinyo ryu-school’ (19e ontwikkeld is. Het is dus eigenlijk een Wester- iant op een Oosters uitgangspunt. De meeste jiu- j scholen in Nederland hebben dit jTü jitsu-do als gangspunt. Daarmee maken ze onderdeel uit van de D"do (vechtsporten) Ï-Zljngsprogramma’s zijn meestal afgeleid van vechtsporten als jiu jitsu-do, taekwondo en wus- Dus: als je nagefloten of betast wordt en je bent daarvan niet gediend laat dat dan merken. Sla de hand weg en kijk kwaad. Zeg op niet mis te verstane wijze dat je van dergelijke avances niet gediend bent. Meest al zal de betrokkene zich schamen en zijn veront schuldigingen aanbieden. ben je in gezelschap, spreek dan luid. Ook anderen zullen zij n gedrag dan afkeuren. wordt het echt vervelend: stamp op de wreef van de voet of knijp aan de binnenzijde van de benen van de hinderlijke man. Ook een kniestoot tegen de zijkant van het bovenbeen heeft vaak het gewenste effect. laatje niet voortdurend pesten entreiteren: word ge rust kwaad en vertel hoe je erover denkt. Vaak is het probleem dan de wereld uit. ga over tot zelfverdeding als je aangerand wordt. De part-t bepalen. U moet in de zaterdagt t/m zaterdag Een avond met Joost Swarte Op dinsdag 16 december om 19.30 uur komt tekenaar Joost Swarte in de cen trale bibliotheek. Deze lezing is een initiatief van de PBC Noord-Brabant Poppen- en beren- S.Isi»m»»-.»i™. beurs in Goirle land een tekende striptekenaar, die di verse prijzen in de wacht sleepte. Hij is ook bekend als ontwerper van boek- omslagen, platenhoezen, affiches en oirleeenpop- omslagtekeningen van tijdschriften, iden. Behalve Voor de PTT ontwierp hij postzegels, telefoon-en ansichtkaarten. Overzich- zelf zegt Swarte: “Ik denk met mijn potlood en van al mijn ideeën maak ik tekeningen”. Zijn ideeën werkt hij uit op een zeer knappe technische manier. De tekeningen staan tussen de grafi sche vormgeving en de beeldende kunst in. Toen hij eindjaren zeventig voor Vrij Nederland omslagen van de boekenbijlage ging maken, werd zijn belangstelling voor literatuur gewekt. Kaarten zijn te verkrijgen aan het in lichtingenbureau op de begane grond van de Centrale bibliotheek. The Lost World Steven Spielberg’s The Lost World is het lang verwachte vervolg op Jurassic Park. Vier jaar na de ramp in Jurassic Park wordt dr. Ian Malcolm (Jeff Gold blum) weer geconfronteerd met dinos aurussen. Tijdens een bezoek aan Hammond (Richard Attenborough) hoort dr. Mal colm tot zijn schrik dat er op een ander eiland, Site B, nog dinosaurussen le ven. De neef van Hammond wil de di nosaurussen vangen en in een speciale dierentuin neerzetten. Zijn oom wil dit voorkomen.... Weerbaarheid schrikt af hu. Ze worden vaak voor een speciale doelgroep ont- I wikkeld. Meestal zijn het korte, afgeronde trainingen. I Zelfvertrouwen en zelfbescherming als doel Opvallend is de motivatie die maar liefst 80 tot 97% I van de cursisten heeft om voor een vorm van jiu-jitsu I te kiezen: meer zelfvertrouwen en/of zelfbescherming I krijgen. Nader onderzoek onder cursisten toont aan dat zij zeker geen vechters, criminelen of a-sociale I personen zijn. Integendeel! Als leerling zijn zij zelfs opvallend minder vaak dan I voorheen betrokken bij conflicten, ruzies en soortge- I lijke situaties. Toch komen zelfvertrouwen en zelfbe- I scheming niet vanzelf aan waaien: onderzoek toont I aan dat na zo’n 50 lesuren het opbouwen van zelfver- I trouwen en zelfverdediging begint en de leerling het I na zo’n 240 tot 300 lesuren pas op kan nemen tegen I een (on)gewapende tegenstander. Investeren in jezelf I dus, maar zoals een cursist opmerkte: “Het kost we, (moeite doen), mar dan hedde ok we” De ideale leraar Waar is de ideale leraar zelfverdediging of jiu jitsu(- I do) te vinden? De organisatie in ‘vechtsportland’ I maakt het er niet makkelijker op: in Pyttersen’s Ne- I derlandse Almanak 1997-1998 worden maarliefst 31 I organisaties genoemd. Daarom wat richtlijnen omu te I helpen die ene speld in de hooiberg te vinden. Is het I leerplan gedocumenteerd in een boekje of via een vi- I deo? Kent men diversiteit in de technieken? Mogelijk I ken je iemand die ervaring heeft met de betreffende I lera(a)r(es). Heeft hij/zij een leraar- en EHBO-oplei- I ding gevolgd? Zijn er inschrijfvoorwaarden gesteld waarmee je het eens bent? Is de organisatie inge- I schreven bij de Kamer van Koophandel? Vraag om I een proefles. Als die goed verloopt en je de boven- staande vragen bevredigend kunt beantwoorden, is de I kans groot datje ‘goed’ zit. Sta je mannetje Ouderen bedrei Hoe schandalig het slachtoffer aanranding. Speciaal voor hen de volgende adviezen: bewaar geen geld in huis en neem weinig geld mee als u weggaat. laat niemand binnen. Als er onverwachts iemand voor de deur staat, doe dan niet zonder meer open, (ketting aan de deur). Soms biedt een hond uitkomst. de man van waterleiding, gas enz. heeft een identi teitsbewijs. Daar kunt u altijd naar vragen. sluit de deuren. soms biedt een alarmknop, die bij u thuis geïnstal leerd kan worden, een gevoel van veel veiligheid. uw buren zijn soms goud waard. word u op straat aangevallen: geef alles af. Als u ge slagen wordt, ga dan liggen, rol u zoveel mogelijk op en bescherm met handen en armen uw hoofd. U kunt een hartaanval ensceneren. Smeek niet, dat werkt soms averrechts. Hulp komt alleen als u erom roept. Waarschuw nadien zeker de politie. De laatste schakels in het hele traject van verkoop, advies en begeleiding zijn de mensen die de keukens moeten plaatsen, van hen wordt verwacht dat de keuken precies dat “plaatje” wordt, zoals de klant zich had voorgesteld. Vakkundige keukenmonteurs kunnen bij ons hun hart ophalen. Want elk karwei is anders. Maatwerk tot op de millimeter nauwkeurig. Ook vragen wij LEERLING KEUKEN MONTEURS 17-25 jaar, welke graag opgeleid willen worden tot keukenmonteur. Opleiding: LBO (timmerman/meubelmaker). De gestage groei van CVT Keukens gaat gepaard met nieuwe, uitdagende jobs. korte termijn zoeken wij voor Onze zaak in TILBURG een tel jonge, pittige medewerkers binnen hun eigen vak een top- etatie willen neerzetten. Jonge, motiveerde mensen die van pakken weten. Mark Sterke/ Marijke van de Wouw Steeds meer mensen, zowel jong als oud, voelen zich niet echt *veilig’ in onze huidige samenleving. Intoleran tie en agressiviteit nemen toe en eisen hun tol. Tot en met februari wordt maandelijks onder de kop ‘Sterk zijn als slachtoffer1 in de Koerier een aspect van het zich on veilig voelen in de hedendaagse maatschappij nader be licht. De Tilburgse Koerier benaderde voor de invulling van deze artikelenreeks Mark Sterke, psycholoog en grootmeester 9e Dan Jiu Jitsu. Hij werkt veel met men sen die lijden onder de gevolgen van depressies, angsten' en rouwverwerking. In deze artikelen licht hij diverse items nader toe en geeft daarnaast praktische aanwij zingen en tips. Op 4 september en 30 oktober versche nen eerdere artikelen in deze reeks. Vandaag staat ‘zelf bescherming’ centraal. De volksmuziekgroep Kwis?Niks verzorgt onder de titel ‘Kinder swijcht, so mooch-die horen’ een kerstconcert met Nederlandse kerstliederen uit de middeleeu wen, Duitse, Franse en Engelse kerstliederen, klavierimprovisa- ties over bekende kerstliederen, Noëls voor orgel. Het programma duurt ca. twee uur met een pauze waarin koffie te verkrijgen is. Er zijn teksten voor alle aanwezigen; de keerverzen kunnen zodoende worden meegezongen. Het concert vindt plaats op 13 december om 19.30 uur in het Generalaat de Fra ters aan de Gasthuisring 54. Aanvang: 11.00 uur I Toegangsprijs per voorstelling: 15,- I Reserveren: kan elke dag, bij voorkeur tussen 19.00 uur en 24.00 uur., j Telefoonnummer: 013 - 542 13 79 jes bestaan niet. Net zo min als de fabeltjes dat inwii stoere binken en ferme knapen hun mannetje ””11 als ze bedreigd worden. Iedereen kan aan zelf bescherming door middel van bijvoorbeeld zelfverde- iiging doen. Niet voor niets worden op diverse basis- 'en al zelfverdedigingscursussen aan meisjes 'en. In dit artikel geeft Mark Sterke niet alleen —ktische adviezen voor met name ouderen en “<’n; ook het jiu jitsu wordt nader belicht als zelf- dingssport. In de Koerier van 24 december t nader ingaan op de moderne vechtsporten. Ananta in de ge- de Majella Ger- srconcert brengen jramma de Ouverture nuic’ van Mozart, Symfo- Regis :n en Klarinet- Andn van Webér met de jonge, solist Marcel Geraeds op Zoals ieder jaar organiseert Balkan koor Biti Dobre uit Goirle ook nu weer een kerstconcert. Tijdens dit optreden zijn vooral kerst-, nieuwjaars en drie koningenliederen uit de Balkanlanden te beluisteren. Kerstliederen uit onze eigen omgeving (bijvoorbeeld De Kempen) staan deze keer eveneens op het repertoire. Het kerstconcert door Biti woensdag 17 december in ontmoetingscentrum Dorpsplein 20, Riel. toegang gr De Koffer is de toneelvereniging voor Oda Buijs. Traject 2, 21.00 uur: cur- studenten van de KUB en Tilburg. On- suspresentatie De Rand o.l.v. Oda der leiding van een artistiek medewer- Buijs; ‘Heb jij mijn kleine jongen niet ker en een handjevol jonge, talentvolle gezien’, regie Oda Buijs. theaterdocenten werken elk jaar ver- Woensdag 17 december: traject 1, Schillende groepen aan theater. Zowel 20.15 uur: cursuspresentatie De Rand beginners als gevorderden nemen deel o.l.v. Oda Buijs; gastvoorstelling aan een aantal gevarieerde cursussen ‘Ockhams scheermes’ door Net Meis- en producties: basis- en themacursus- je. Traject 2, 21.00 uur: gastvoorstel- sen, workshops, halfjaar- en jaarpro- ling ‘Ockhams scheermes’ door Net ducties. Meisje. Reserveren: tel. 5433127 (tus- Op maandag 15 en woensdag 17 de- sen 14.00en 19.00uur). cember presenteert De Koffer het re- sultaat van twee cursussen, een basis- genïZ Volkskerstzang- avond Concert Tilburgs Gouden Regen Festival te zien is ge- Op zaterdag 13 december verzorgt het Qf iirlpnf Pil weest, namelijk ‘Heb jij mijn kleine Tilburgs Christelijk Gemengd Koor CJiUUCiilCii jongen niet gezien', onder regio van een Volkskerstzangavond: ‘Komt al- SVITlfOIliC OfkcSt Oda Buijs. De tweede gastvoorstelling len tezamen’. Deze avond wordt ver- is de voorstelling ‘Ockhams scheer- zorgd door het Tilburgs Christelijk Ge- Ananta ines’ van theatergroep Net Meisje uit Utrecht. Deze voorstelling is de zeer terechte winnaar van het Nationaal ‘s-Gr: Studenten Theaterconcours, dat afge- Opsta Jopen september in Nijmegen heeft c blaatsgevonden. De presentaties vin nen plaats in theater De Vorst, Willem Il-straat 49. Het f - ber: traject 120.15 uur: open les basis cursus o.l.v. John Heijligers; ‘Heb je Jnijn kleine jongen niet gezien’, regie Wie meer informatie wil hebben over dit onderwerp en de daarvoor gebruikte li teratuur, kan een gratis ser vicepaper aanvragen. Een briefje naar: De Tilburgse Koerier, Postbus 10001 5000JA Tilburg, met de ver melding: service-paper 3 en je naam en adres is voldoen de. Het paper wordt dan toe gestuurd. L.A. Confidential Het Los Angeles van de jaren vijftig. Een stad die op het punt staat om tot een metropool uit te groeien. Onder het verleidelijke uiterlijk van de stad groeit de corruptie. In L.A. Confidential brengen uiteenlopende karakters de controversiële realiteit van Los Ange les tot leven. De glamour, charme en ambitie doorkruisen de corruptie en het verval. The Full Monty Een groep werklozen besluit om naar aanleiding van een optreden van de Chippendales zelf een stripact op te zetten. Ze hebben echter een probleem. Ze zijn oerlelijk. Om nu toch iets beters te bieden dan de professionals beslui ten zij “Full Monty” ofwel geheel naakt te gaan. In het geheim beginnen ze hun voorbereidingen maar al gauw slaat ook bij hen de twijfel toe. Toch zetten zij door en hun optreden wordt een doorslaand succes. A Life Less Ordinary jisseur Danny Boyle, producer Andrew McDonald en scenarioschrij ver John Hodge, de makers van Train spotting, leveren met deze nieuwe film een opmerkelijk liefdesverhaal af. Robert, een Schotse jongen in Ameri ka, droomt van een ander, minder saai leven. Als hij ontslagen wordt ontvoert hij de dochter van zijn baas. De bedoe ling is natuurlijk dat beiden verliefd worden op elkaar. Maar ja, wat is nor maal in deze film? Broos De gezusters in deze film komen bijeen om een videofilm met het thema “lieve pap en mam” te maken, omdat hun ou ders binnenkort veertig jaar getrouwd zijn. Uiteraard hebben ze allemaal een ander idee over wat er op die tape moet komen. Wie zusjes heeft herkent veel van de situaties in de film. Sneak Preview Elke dinsdagavond om 22.00 uur een verrassingsfilm. Tegen een geredu ceerde prijs kunt u een sprongetje in het duister wagen. Wie wil zich niet een keer laten verrassen. Braveheart Oscar-winnaar van 1996 is een histori sche spektakelfilm met de regisseur zelf in de heldhaftige hoofdrol. Wil liam Wallace, een 13e eeuwse Schotse rebel, voert zijn volk aan tegen de En gelse overheersing. In spektakulaire massascenes jaagt hij zijn getrouwen over de Schotse hooglanden. itatle, voorzien van uw pasfoto, aan: afd. personeelszaken Jb, 5038 TR Tilburg expositie wordt morgen geopend door de portretschilder Jan Assel- gs. Asselbergs is jarenlang als begeleider verbonden geweest aan de Kunstkring en heeft er aan meegewerkt de vereniging op een hoger niveau te brengen.Een video waarop het werken in het atelier van de Tilburgse Kunstkring te zien is, zal tijdens de expositie in de bibliotheek worden ver toond. Ook zal op de zaterdagen 13 en 20 december en 10 januari door le den van de Kunstkring in de bibliotheek worden getekend en geschilderd. De tentoonstelling is te bezichtigen tc durende de openingstijden van de bit De openingstijden zijn: maandag t/m woensdag van 11.00 tot 20.00 uur; donderdag van 11.00 tot 21.00 uur; vrijdag en zaterdag van 10.00 totl7.00 uur. Op de kerstdagen en nieuwjaarsdag is de bibliotheek uiteraard gesloten. ZONDAGOCHTENDFILMS 19 9 7-1998 I P ROG R A M M A - O VE RZI C HT The Game Nicholas van Orton is een geslepen en succesvol zakenman die altijd de touwtjes in handen heeft. Hij heeft al les bereikt wat hij wilde bereiken en leidt een rijk en geordend leven. Hier aan komt een einde als zijn broer Con- 5 ge. rad hem een bijzonder veijaardagsca- 'zjjn deau geeft: The Game. Of hij wil of it hij n’et’ toj moet het spel zien te winnen. Dale Putney is op alle gebieden jdsch. Ze hebben beiden ooit het j bed gedeeld met Colette. De twee on- dememen een hilarische zoektocht I naar Colette’s 16-jarige zoon, van wie I ieder denkt dat hij de vader is. Alien 4 Resurrection Ripley (Sigourney Weaver) is terug. In I Alien 4 trachten wetenschappers via I het clonen van Ripley s bloedcellen de I aliens weer tot leven te brengen. Ze I kweken een perfecte kopie van Ripley I met in haar een exemplaar van het I monster. De geleerden denken het I monster te kunnen temmen... The Peacemaker Dr. Julia Kelly komt tot de ontdekking I dat een treinongeluk in de voormalige I Sovjet-Unie een dekmantel is voor de I diefstal van kernbommen. Zij krijgt de opdracht om de gestolen wapens terug te halen met de steun van de doorge- I winterde kolonel en commando Tho- mas Devoe. Maar hun manier van wer- ken is heel anders. Als dat maar goed il gaat in de bloedstollende race tegen de I klok. My Best Friend’s Wedding W at doe je als blijkt datje toch van hem I houdt maar hij gaat trouwen met een I ander? Dat betekent paniekEn de op- I gave voor Julianne Potter (Julia Ro- beits) om ervoor te zorgen, dat Micha el O’Neal (Dermot Mulroney) zich bedenkt. Seven Years in Tibet Seven Years in Tibet is een epische I film over de reis van de Oostenrijkse I bergbeklimmer Heinrich Harrer door I het Himalaya-gebergte ten tijde van de I tweede wereldoorlog. Harrer heeft geen idee wat hem te wachten staat. Bij het uitbreken van de oorlog wordt hij gevangen genomen. Na een ontsnap- ping volgt de reis naar de Himalaya die hem uiteindelijk in het mysterieuze Ti- 1 bet doet belanden. Country style kitchens: de plaats bij uitstek voor een traditionele Engelse High Tea. Kom op de thee bij Tinello op zondag 14 december. It’s Tea- Time van 10.00 tot Het jubileumjaar van de Tilburgse Kunstkring zal worden afgesloten met een expositie in de Openbare Bibliotheek aan het Koningsplein. Na een ex positie over Tilburg, nu één over Tilburgers. Leden van de Tilburgse Kunstkring hebben gedurende vijftig jaren vele mensen geportretteerd. Vijftig van die portretten zijn nu te zien in de bibliotheek. Toverlantaarns in De Verschijning Op 13 en 21 december toont De Ver schijning: De Diascoop. Zes kunste naars presenteren, met behulp van au thentieke toverlantaarns en geluidsopnamen, korte bewegende verhalen en humoristische intermez zo’s. Oorspronkelijk werden de beel den in een toverlantaam-voorstelling begeleid met een gesproken tekst die de plaatjes toelichtte. Dit en het feit dat de beelden minitieus op een klein gla zen oppervlak worden vervaardigd, sluit goed aan bij de werkwijzen en disciplines van de deelnemende kun stenaars. Op 14 en van 18 t/m 21 de cember is ook ander werk van de af zonderlijke kunstenaars te zien. Aan de diascoop en expositie wordt deelgeno men door: Francien van Everdingen, Anne-Marie van Sprang, Pauline Hoogweg, Machteld van Thiel, Jop Horst, Yarre Stooker en Ida Lohman. De diascoop-voorstellingen vinden plaats in De Verschijning, Lancier- straat 42 op 13 december om 20.00 uur en 21 december om 16.00 uur. FILMS

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1997 | | pagina 5