7£7Z n Integra Type R Technische fijnslijperij Mercedes V-klasse compleet BMW 3-serie in moderner jasje 1 5 DAGEN TOT HET JAAR 2000 Nog maar 8 Civic ’97 modellen F 2 Stoelendans T sr) Bijlage van: De Tilburgse Koerier Goedkopere kenteken* registratie W Set/ai - )7 pagina 18 Oplage: 103.000 Donderdag 20 november 1997 lend Exclusief njl in de vind it bij ?e- zilt. jis. >ek Autotest: Lees verder Seat Arosa 1.0 in dit nummer o.a.: pag. 3 pag. 5 en Rij-impressie: 9 miljoen testkilometers. Nieuwe Astra zaterdag 22 en zondag 23 november Jaargang 9 Nummer 44 smiddelde automobilist zich verplaatst twoorde middenklasser met veel Auto Oisterwijk B.V. Sprendlingenstraat 27 Oisterwijk telefoon: 013=521 59 59 Hhoivda Auto Accent B.V. Goirkestraat 144a Tilburg telefoon: 013-543 07 00 OPEN HUIS want we bestaan 50 JAAR Hoes Motors, Rijksweg 96, Rijen KOM SNEL KIJKEN IN ONZE SHOWROOM MOTORS ichten. De ijk irbags. heeft j het Onder de motorkap huist een 2,8 liter 6 cilinder met een vermogen van 174 pk en een koppel van 237 Nm tussen 2800 en 3200 tr/min. Deze krachtbron wordt door Mercedes bij Volkswagen gekocht. http.-Wwww.autogigastore. com email: tonyvos@globe.nl korte tijd later in de sh~ zal verschijnen. Zoals gebruikelijk begint het merk met de vierdeurs sedan, terwijl de huidige coupé, sgra Type loeld voor sn. i registratie van n tientje Er wordt al weer eet gespeculeerd over de nieuwe 3-serie van BMW. Alhoewel het huidige model nog steeds zeer succesvol is, kon een brengen die vrijwel identiek zo het circuit op kan: de Integra Type R. ...□ten in de "iekleur. Aan de .unt oogt de Integra maar het werkelijk wordt eigenlijk alleen achterspoiler Terwijl de gei in een veranti gebruiksmogelijkheden, maakt de coureur zijn rondjes op een circuit ingesnoerd door een vijfpuntsgordel en omringd door op prestaties afgestemde techniek. Deze twee bestuurders komen elkaar nooit tegen,... nooit? Vanaf 1 januari gaat het RDW Centrum voor voertuigtechniek en informatie minder geld vragen voor een aantal van haar dienster Zo wordt de r< een auto een goedkoper. Door het doelmatiger maken van de werkwijze kost de afgifte van een kentekenbewijs deel I voortaan negentig in plaats van honderd gulden. De tarieven van de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer dalen gemiddeld met vier procent. Zo hoeven garagebedrijven voor het af melden van een APK-keuring volgend jaar geen zeven, maar zes gulden per afmelding te betalen. iertraps role. ionda uc ranbrenc, isolatiemc enkele dei weggelater aandrijfas versnell Redactie: Tony Vos Tel. 013/4686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/5368805 Fax 013/5359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur Vanaf januari gaat Mercedes het topmodel uit de V-klasse leveren, de V280. Deze auto komt beschikbaar naast de reeds bestaande V230 en V230 Turbodiesel. Er kan worden gekozen uit drie uitrustingsvarianten Trend, Fashion en Ambiente. De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goir- le, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moer gestel en Hilvarenbeek. En die plannen heeft Honda nu juist niet. De Integra Type R wordt in zo'n exclusief aantal naar Europa verscheept, dat Honda te weinig auto's heeft om een merkencup op te zetten. Wel zullen individuele rijders met deze Type R aan de start verschijnen. Overigens blijft het niet bij deze Integra. Volgens hetzelfde concept is er in Japan inmiddels al een Civic Type R, terwijl in de toekomst ook een snelle Accord mag worden verwacht. De naam Integra stamt voor wat Europa betreft uit het Honda-verleden. Maar nadat de Integra hier door de Concerto werd vervangen, kwamen er wel nieuwe generaties voor Japan en de Verenigde Staten. De driedeurs Integra Type R is een Amerikaanse versie die daar al enkele jaren wordt verkocht. Het gesloten front kenmerkt zich door V afzonderlijke ronde W koplampen. De Type R kan Beide verlagingen leveren de RDW 11 miljoen gulden minder inkomsten op. Het Japanse merk Honda staat bekend om haar innovatieve en verfijnde techniek die enerzijds voor een laag verbruik anderzijds voor een Nü met Gratis 4 jaar Honda Totaal Garantie Tevens airco van f 3.725,- voor f 1 .990,- Aktie geldt tot 31-11-’97 op op Al jaren wordt er gesproken over het feit dat Rolls Royce wel eens verkocht zou kunnen worden. En natuurlijk wordt in het verlengde daarvan even lang gediscussieerd over de meest geschikte kandidaat. BMW ligt dan als eerste op de tong. Waarom? Ten eerste is BMW een merk dat uitsluitend in de hogere marktsegmenten opereert. Deprodukten van Rolls Royce en Bentley zijn aanvulle op het BMW-programma. Verder heeft het Beierse merk al een stevige voet op Engelse bodem gezet door de overname van de Rover Group enkele jaren geleden. En er zijn de laatste tijd diverse vormen van samenwerking opgezet. De volledig onafhankelijk van de autoproduktie opererende Rolls Royce vliegtuigmotorenfabriek ontwikkeld en bouwt samen met BMW. Verder ziet het er naar uit dat de komende generatie van Rolls Royce en Bentley zal worden voorzien van BMW 12 cilinder motoren. Kortom, redenen genoeg om aan te nemen dat het BMW ernst is als het gaat om Rolls Royce. En het Engelse publiek zal er inmiddels wel aan gewend zijn dat wederom een stukje Britse traditie in buitenlandse handen komt. Maar, tot mijn grote verbazing hoorde ik kort geleden op het journaal dat Volkswagen definitief Rolls Royce gekocht zou hebben. Nu heb ik persoonlijk geen probleem met zo'n overname, maar ik vind beide bedrijven niet bij elkaar passen. Volkswagen is teveel een generalist om de produkten van Rolls Royce te laten aansluiten. Maar een dag later werd al duidelijk dat het ging om een vergaande interesse en dat de uiteindelijke partij nog niet bekend is. Naast BMW zijn er overigens nog meer bedrijven die interesse tonen waaronder Chrysler, zodat de stoelendans nu werkelijk begonnen is. BMW heeft overigens laten weten dat als het Engelse merk door een ander wordt overgenomen de levering van motoren geen zekerheid meer is. En dat lijkt me logisch... Tony Vos showroom cabrio, touring en compact gewoon leverbaar blijven. De auto is in z'n geheel fractioneel groter geworden, waarbij de ruimtewinst volledig ten goede komt aan het interieur. Uiteraard heeft de nieuwe 3-serie zijn typische BMW-uitstraling behouden en heeft daarbij een aantal grappige details gekregen. Zo zitten de koplampen zoals gebruikelijk achter één glas, maar de vorm van de afzonderlijke ronde lampen wordt extra benadrukt. sn hele tijd opvolger niet uitblijven. BMW de nieuwe heeft inmiddels de eerste foto's vrijgegeven en meldt dat de auto in mei 1998 gepresenteerd zal worden en Gewichtsbesparing Centraal worden de portieren geopend en bij de eerste blik in het interieur kun je de verleiding niet meer weerstaan om te gaan zitten. Voorin staan namelijk twee racy Recaro kuipen die bekleed zijn met een rode stof, terwijl de rest van het interieur vooral in zwarte en donker grijze tinten is uitgevoerd met hier en daar enkele panelen in een kevlar- look. Veel ruimte achterin is er niet vanwege de pompeuze voorstoelen en de lage daklijn, maar de Inte<™ R is dan ook niet bedoel familie-uitstapjes. De Recaro's bieden een uitstekende zit en ondersteunen het lichaam op alle plaatsen waar dat nodig is op de juiste manier. Het dashboard is voor dit type auto wat karig uitgerust. alleen in de kleur wit worden besteld met bescheiden typebenamingen op zij- en achterkant. De schreeuwende stickers op het door ons gereden model zijn niet standaard. De auto is ten opzichte van de bestaande varianten lager op de wielen gezet en voorzien van een drietal spoilers. De voorbumper is specifiek qua ontwerp en ligt dichter bij de grond (oppassen bij verkeersdrempels). Aan de onderkant van de achterbumper is tevens een spoiler bevestigd en het meest in het oog sprint het grote exemplaar op de achterklep. Deze zit overigens precies middenin het gezichtsveld als men door de achteruitkijkspiegel een indruk probeert te krijgen van wie of wat er achter je rijdt. De witte tienspaaks velgen zijn voorzien van 195/55 R 15 Bridgestone Potenza banden. Buitenspiegels en portiergrepen zijn meegespoten in de carrosseriekleur. Aan buitenkant oogt de Int, sportief, geweld v door de achterspoi verraden. De standaarduitrusting van de V280 omvat onder meer lichtmetalen velgen, airconditioning, een vier automaat, cruise-contrc. zware dynamo en motorrestwarmte-installatie. De aldus uitgeruste V280 Trend kost f. 102.000,=. Wie f.11.800,= extra uitgeeft krijgt de Ambiente-uitvoering met lederen bekleding, koelbox, metaallok, met leer bekleed stuurwiel, klaptafel en een dashboard in de kleur van het interieur. mrlijk is er een Kortom, de Honda Integra snteller, snelheidsmeter, Type R mag rumoerig zijn en trillen. Een aantal andere maatregelen maken de auto juist weer zwaarder. Er moet dan vooral gedacht worden aan verstevigingen in de carroserie. Natui tOGIÖUlKSXX^X, OX1VJUiVllXOLUV IVA brandstof- en temperatuurmeter. Maar je zou toch op z'n minst nog een olietemperatuur- en oliedrukmeter verwac1 uitrusting is behoorlijk compleet met twee airl getint glas, elektrisch verstelbare buitenspiegels en Lees verder pagina 5 elektrisch bediende portierruiten. Een deel van het geheim van de Integra zit in de gewichtsbesparing. Zo is er een thuiskomer in de kofferbak geplaatst en zijn vliegwiel en uitlaatsysteem zo licht mogelijk geconstrueerd. Ook Honda bespaard bij aanbrengen van materiaal en er zijn smpergewichten 1 m bij schakelstang, len llingsbaksteun. hoog prestatieniveau kan worden aangewend. Het past dan ook helemaal binnen de politiek van het merk om een sportwagen op de markt te Motorisch heeft BMW een flinke keuze. Dit begint bij een 4 cilinder van 118 pk en loopt door tot een 6-pitter van 193 pk. Verder belooft BMW bij de nieuwe 3-reeks een aantal technische elementen die tot nu toe alleen aan grotere auto's waren voorbehouden. De eerste 3-serie werd in 1975 geïntroduceerd, gevolgd door de andere generaties in 1982 en 1990.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1997 | | pagina 19