r C Subaru Forester AWD De Essen Motor Show jubileert «F X a 7 Stationwagon plus! Renault '98 Neo Retro kalender a Alle grote merken geven acte de presence Zeer snelle MGF op zoutvlakte Aanmelden voor Henry Ford European Conservation Award ll AfffR RIJDEN, MINDER BETALEN MINDER WERKEN, MINDER BETALEN Brav It Renault centraliseert afvalstroom ML- 997 pagina 4 DE AUTOMAAT - Donderdag 13 november 1997 - pagina 5 DETILBURGSE KOERIER Pebble Beach ie Bravo en Brava o Burg. Jansenstraat 52-56, Tilburg, 013-468391 1 ZD3 arbij Conservation Project of the jeugd Year". Ier en ital m die Prijzen Vervolg van pagina 1 47676. Rechthoekig 100 >per IW iwi :e 0 kost slechts ‘rgelijking met re motor, Saab plampvertrager Colani Mercedes bedoeld voor de 24 uur van Le Mans en diverse vliegtuigmodellen. ran, zoals i's GRATIS turbo diesel of GRATIS automaat op de Primera 2.0 v.o. f41.995,- (Zolang de voorrond strekt) 1W4 1990 1994 11-1996 1992 1991 1995 I9S6 19S6 1990 1993 1992 1991 1994 1990 1992 1994 1996 - cm/u. Berd is de Jportlimousine Forester erg compleet is uitgerust. Daarnaast levert Subaru nog een versie met optiepakket. Deze is voorzien van twee airbags, ABS en automatische niveau- regeling op de achteras. tie en servicebeurt tot 26 februari 1998, waar’ projecten gericht op de jeugd zeker aangemoedigd zullen worden. De jury let onder meer op originaliteit, creativiteit, uitvoerbaarheid navolgbaarheid en financiëL behoeften. In Nederland worden drie prijzen van actie f .5.000,= en één van f. 10.000,= Lanc uitgeloofd. Deze hoofdwinnaar neemt tevens deel aan de "European elkaar geplaatste koplampen. Op 24 december 1998 bestaat Renault precies jaar, een datum die uiteraard speciaal wordt aangegeven. De Renault '98 Neo Retro kalender is te bestellen door overmaking van f.24,95 pei exemplaar (inclusief verzending) op bankrekeningnummer 60.67.11.503 van Losange, Postbus 410,5000 AK Tilburg Tijdens de laatste autotentoonstelling in Turijn toonde diverse Italiaanse ontwerpers hun visie op basis van de Fiat Bravo en Brava. Deze negen prototypes van De motor van de Forester kennen we bijvoorbeeld uit de Impreza. Het is een 2 liter boxer met 4 kleppen per cilinder, een vermogen van 122 pk bij 5600 tr/min en een koppel van 176 Nm bij 4000 tr/min. De 1280 kg wegende Forester haalt hiermee een topsnelheid van 178 km/u en heeft 10,8 seconden nodig om vanuit stilstand de 100 km/u te er tot bereiken. De motor is onder De aiie omstandigheden erg i van stoelen vierwielaandrijving. Op het onderstel van deze auto kunnen designers op termijn hun lusten botvieren. Klein, fijn en slim is de Peugeot Asphalte, een tweezits sportwagen met de twee achterwielen dicht tegen elkaar geplaatst. Opvallend is hoe makkelijk de Forester rijdt, men hoeft er nauwelijks aan te wennen. Alle bedieningen gaa we van Japanse auto's gewend zijn, licht en gemakkelijk. Het uitzicht is vanaf de bestuurdersstoel royaal en door de relatief rechthoekige neus en rechte achterkant is de auto goed in te schatten als er geparkeerd moet worden. Op dezelfde locatie bereikte Stirling Moss in 1957 met de gestroomlijnde MG EX181 een historisch snelheidsrecord in de klasse van 1100 tot 1500 cc. In mei werd het project van de snelle MGF pas gestart. Het eerste doel was om met een zo standaard mogelijke auto de grens van 200 mijl per uur te bereiken en daarom is het uiteindelijke resultaat van 217,4 mijl een flinke meevaller. Deze recordauto is daarmee 150 km/u sneller dan de standaard MGF. Aan het stuur zat Terry Kilbourne, een monteur van een lenault staat van de sluit De vorig keer ging de hoofdprijs naar de Federatie eid. Behoudt de :iële Langstraatspoorbruggen. Dit is een bundeling van locale iegroepen in de Brabantse igstraat die zich inzet voor het conserveren en restaureren van een aantal historische spoorbruggen die deel uitmaakten van het Deelnameformulier Met de vijftiende editie van de "Henry Ford European Conservation Award" wil Ford projecten stimuleren met betrekking tot het behoud van ons natuurlijk en cultureel erfgoed. Zowel organisaties, groepen als personen die zich concreet hiermee bezighouden kunnen hieraan deelnemen. In de categoriën 'cultuur' en 'natuur' kunnen projecten worden aangemeld Het 100-jarig bestaan van Re»»u« voor de deur. De tweede editie v Renault Neo Retro kalender sl daardoor uitstekend bij de te verwachten festiviteiten aan. Een heel jaar lang trekken twaalf verschillende modellen voorbij, keurig verdeeld over het heden en verleden. uit 1933. In het vooronder van deze gigant ligt een 12 cilinder 7,5 liter met 160 pk. Sierlijk en opvallend is de gele Voisin C27 uit 1934 met een Figoni cabriolet- carrosserie. Van deze auto werden er slechts twee gebouwd. De Essen Motor Show 1997 wordt gehouden van vrijdag 28 november tot en met Een team enthousiaste technici van het Gaydon Design Engineering Centre van Rover Group heeft in hun vrije tijd een bijzondere MGF gemaakt die recent op een zoutvlakte nabij Bonneville in de staat Utah een snelheid wist te halen van 346,31 km/u. Dit alles in het kader van de legendarische Speedweek- festiviteiten aldaar. Geen omlijsting Het interieur is zakelijk van inrichting en dat past prima bij het doelmatige karakter van de auto. Fantasievol is echter anders. Het dashboard heeft de bekende elementen en is compleet met een toerenteller en digitale kilometerteller. De console bestaat van boven naar beneden uit een opbergvakje met klep, twee uitstroomopeningen, de bediening van verwarming en ventilatie, diverse knopjes en de plaats voor de audio- installatie. Het stuurwiel kan worden versteld. De Subaru Forester biedt meer dan voldoende ruimte aan vier vijf volwassen personen. F achterbank is voorzien v'™ hoofdsteunen. De voorste^ hebben uitklapbare armleuningen, erg comfortabel in combinatie met een automatische versnellingsbak of als op de snelweg wordt gereden. De I bestuurdersstoel kan in hoogte worden aangepast en ook de zithoek is te variëren. Alle vier de portierruiten worden elektrisch geopend en gesloten en zoals het bij een echte Subaru hoort hebben de ruiten geen omlijsting. De buitenspiegels worden links en rechts op elektrische wijze van stand veranderd. Iedere passagier kijkt door getint glas naar buiten en in de voorruit is een donkere rand opgenomen. De portieren en achterklep kunnen met een afstandsbediening centraal worden geopend en gesloten. Dat betekent dat de standaardversie van de In Essen komen onder meer de opvallende creaties van Colani aan bod. Hij werd in de autowereld bekend door zijn speciale carrosserie voor een Fiat 1100 TV die tijdens de autotentoonstelling van Genève in 1954 werd gepresenteerd. Maar ook op het gebied van motorfietsen en vliegtuigen baarde hij opzien, om nog maar niet te spreken van brillen, TV- toestellen, meubels en pennen. In Essen zijn onder meer te zien de Colani Mazda met een vierschijfs wankelmotor, de Colani Super-Corvette met een 985 pk sterke V8-motor, een Colani GT op Kever-basis, een rustig wat betreft geluid. Naast de handgeschakelde vijfbak is er ook een viertraps automaat te bestellen. Die brengt de top terug naar 166 km/u en heeft voor het bekende sprintje 12,1 seconden nodig. Alle vier de wielen worden permanent aangedreven. De variant met vijfbak krijgt in de meest luxueuze versie een inschakelbare lage gearing voor het extra zware werk. Het onderstel is uiterst modem met rondom onafhankelijke opgehangen wielen die zorgen voor een goede afvering en een uitstekend comfort. Aantrekkelijk is tevens het feit dat de Forester een aanhangwagen van 1500 kg mag trekken. Deelnameformulieren kunnen worden aangevraagd bij Ford Nederland, Postbus 795,1000 AT Amsterdam en bij de Stichting Nationaal Contact Monumenten, Erfgoedhuis, Herengracht 474,1017 CA Amsterdam. jwthema van 1997 is: aileum - 30 jaar Essen Show in vogelvlucht'. zondag 7 december en is dagelijks geopend van 10.00 tot 18.00 uur. Óp de weekenddagen gaat de show een uur eerder open. De Messe Essen ligt aan het Grugapark direct aan de autobaan A52. Neem vanuit Venlo de autobaan A40, afrit Ieder jaar wordt in het Amerikaanse Pebble Beach een bijeenkomst van zeer exclusieve klassieke auto's gehouden. Een kleine selectie hiervan wordt naar Essen overgevlogen. Altijd indrukwerkkend is een Duesenberg met veel chroom, zoals de Sport Coupe uit 1931 met een 7 liter 8 cilinder motor met compressor en een voor die tijd ongelofelijke topsnelheid van 200 kr Haast overgerestauree Packard 1006 Sportli— Middelpunt In de vijf beursonderdelen van de Essen motor Show, ook wel "het middelpunt van de auto- en motorsport" genoemd, zullen automobielen uit nagenoeg alle automobielproducerende landen te zien zijn, alsook 's werelds meest complete tuningaanbod, exclusieve motoren en t oebeho ren, extravagante oldtimers en zeldzame classic cars en in het showcentrum opzienbarende en adembenemende autorariteiten en - curiositeiten. Het showtherr 'Hetjubi Motor Sl onder meer Bertone, Italdesign, Pininfarina, IDEA en Zagato zijn allemaal in Essen te zien. Er zijn echter nog meer speciale creaties van deze topdesigners te bewonderen. Een goed voorbeeld is de Bertone Sportut, een prototype van een Alfa Romeo Sport Utility. Sbarro is altijd goed voor opvallende creaties, zoals de I in Essen te bezichtigen lonos, I een Super-Sportwagen met I twee 2,4 liter 5 cilinder I motoren met meer dan 350 pk I en de aandrijving van de Porsche Carrera 4. De Franse I Heuliez Intruder is een forse vierwielaangedreven I roadster met I Mercedestechniek. Om je I vingers bij af te likken is ongetwijfeld de Argento Vivo, een Honda tweezitter van Pininfarina gemaakt uit t kunststof, hout, leer en glas. De Alfa Nuvola heeft een 3 liter motor van 300 pk en Prijstechnisch zet Subaru de Forester zeer concurrerend neer. De basisversie kost namelijk f.44.995,=. Inclusief de reeds genoemde airbags, abs, lage gearing en niveauregeling komt de auto op f.49.995,=. De versie met automaat wordt alleen in de meest complete uitvoering geleverd, echter zonder lage gearing, voor f.53.495,=. Kijken we even naar de Subaru Impreza Plus met dezelfde motor en vierwielaandrijving, dan kost deze auto al f.39.995,=. Aan de andere kant staat de Legacy Touringwagon als basis 2.0 GL met AWD voor f.45.995,=. Met deze Forester heeft Subaru er een aantrekkelijke nieuwe auto bij die een unieke mix biedt met veel gebruiksmogelijkheden voor diverse doelgroepen. Renault Nederland is een samenwerkingsverband aangegaan met afvalinzamelaar Van Gansewinkel voor een centralisatie van de afvalstroom van haar dealers. De Renault-dealers kunnen hun eigen afvalstroom laten analyseren door Van Gansewinkel waaruit een advies over afvoer en verwerking naar voren komt. De afvalstroom van een dealerbedrijf is zeer divers en bestaat onder meer uit autoruiten, accu's, vloeistoffen en banden. Als het geheel in kaart| is gebracht wordt een compleet servicepakket aangeboden met als doel het afval op de meest verantwoorde en efficiënte wijze aan te pakken. Al vanaf de ontwerpfase van een nieuw model krijgt het milieu bij Renault de volle aandacht. Zo worden bepaalde onderdelen gemaakt uit gerecycleerde materialen, worden kunststofbumpers milieuvriendelijk verwerkt en worden afgedankte auto's op verantwoorde wijze gedemonteerd. De Essen Motor Show Internationaal 1997 viert feest: voor de 30e keer, van 28 november tot en met 7 december 1997 treedt het schitterende PK-festival voor het voetlicht van de Messe Essen. Na de première als 'Sport- en Racewagententoonstelling' in 1968 werd onder de naam "Jochen Rindt Show" de huidige status van populariteit bereikt. Tegenwoordig behoort de Essen Motor Show tot de Europese topgebeurtenissen in de automobielbranche. De tentoonstelling heeft zich tot de meest complete en veelzijdige beurs rondom de individuele automobielliefhebberij ontwikkeld. Op de omslag figureren de zomerse Renault Mégane Cabrio 16V en zijn historische tegenhanger, de Caravelle 1965. Het huidige modellenaanbod van Renault wordt vertegenwoordigd door Laguna V6, Espace RXT, Mégane Cabrii Sport Spider met voorruit, Kangoo Expn en de Mégane dTi. De kalender opent meteen sportief met een 'dikke' 5 Turbo 1980. Het gaat om een exemplaar uit de eerste serie met een gedeeltelijk aluminium carrosserie en specifiek interieur. In maart maken we een uitsta naar de jaren vijftig met de fraai gelijnc Frégate, in dit geval een exemplaar uit met het tweede type grille en een opvallend ornament op de motorkap. A de maand mei de natuur weer in bloei staat, torent een witte R16 TX uit 1975 boven de rode tulpen uit. Een auto die ii die jaren met standaard centrale vergrendeling, een achterspoiler, vijfbc en elektrisch bediende portierruiten zet bijzonder was. In de vakantiemaand ju) zullen sommigen naar Frankrijk trekke: om bijvoorbeeld terug te komen met eei 'koddige' 4CV. Deze auto uit 1956 heeft c 'snorren', de kenmerkende sterwielen e een instrumentarium boven de stuurko' En de vuldop achterop is voor het koelv, en niet de benzine! De voor-oorlogse historie van Renault wordt dit jaar vertegenwoordigd door een Vivaquatre 1936, de grootste 4 cilinder uit die jaren. Alpine Renault A310 uit 1972 is nog een 'oerversie' met 4 cilinder motor en zes n Essen-Frohnhausen of Essen- Centrum. Het tentoonstellingscomplex staat duidelijk aangegeven. De entreeprijs voor volwassenen bedraagt DM 26,00 en voor kinderen van 6 t/m 15 jaar en studenten (studentenpas!) DM 22,00. Califomische Land Rover- dealer die beschikte over de noodzakelijke SCTC competitielicenties. De luchtweerstandscoëfficiënt van de MGF bedraagt in deze versie slechts 0,25 onder meer door toevoeging van de 40 centimeter lange 'longtail', een geheel vlakke tonneau- cover en een gestroomlijnde rolbeugel ter hoogte van het hoofd van de bestuurder. De voorruit en spiegels werden gedemonteerd. De standaard 1,8 liter motor werd vervangen door een speciale versie van de 1,4 liter K-serie voorzien van een turbocompressor en lagere compressieverhouding. De 1,4 turbo leverde maar liefst 333 pk en een koppel van 336 Nm. Rover heeft nu al toegezegd zich volgend jaar te gaan richten op de eerdere records van Stirling Moss en Phil Hill die snelheden wisten te realiseren van net onder en boven de 400 km/u. Meer dan 550 exposanten, waaronder zonder uitzondering de grote merken uit de autowereld, presenteren in dit jubileumjaar in 18 hallen het wereldaanbod aan sportieve automobielen en motoren. Met circa 350.000 bezoekers (waarvan alleen al 140.000 bezoekers uit Nederland en België!), is de Essen Motor Show de tweede best bezochte beurs onder de automobieltentoonstellingen in Duitsland. Pje 1956

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1997 | | pagina 27