CZA te 1 w 7UICQOSTbv i tl - A s HE PICTURE KS5ÏRÏI rVERZII FC TWENTE EEN CONSTANTE SUBTOPPER \x\terpolis SPOREL ■4b. CHRYSLER lid Aanvoerder Bert Konterman over Voetbal, verziek het niet! GOEDQEÏERBERTENS BEST FC TWENTE. AG Tftjl LOON OP ZAND DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 13 november 1997 pagina 15 Statistische Feiten Willem II - FC Twente geld Harrie Verhoeven ivies Supporter van de week Willem II - Twente Fotoburo: A Damen gen de succesvolle UEFA-Cup NaudJ. van der Ven )95 3“ 95 Voor de BESTE voorzet. Foto: Fotoburo A Damen 156991 René T. Frederick VERZIEK HET WIET na een wedstrijd tussen Arsenal Peter Année Foto: Persburo van Eijndhoven ilburg Sportprijzen? c/ 5 22-16 11 7-32 Genodigden Wijkactie jaarbij Haladas VFC. Positie: ik speel meestal op het middenveld maar kan ook in de defensie uit de voeten. Speelt voor Willem II: sinds 1 juli 1997. Aantal gespeelde competitie wedstrijden drie. Bekerwedstrijden twee. Gescoorde doelpunten voor Willem II: geen Eerste wedstrijd in het eerste team tegen Eindhoven op 12 augustus 1997 voor de Amstei- cup. Beste voetbaleigenschap ik ben kopsterk. Zwakke voetbal eigenschap mijn traptechniek met mijn linker been is voor verbetering vatbaar. Sliding: die moet blijven; hoort bij het voetbalspel mits goed uit gevoerd. Beste voetballer met wie ge speeld bij Willem II: Joonas Kolkka. Beste voetballer in Nederland Jaap Stam. Vertegenwoordigend elftal: ik behoorde twee keer tot de natio nale selectie van het Hongaars elftal. Beste nationale team Neder land of Hongarije: het Neder lands elftal. Het heeft meer tech nische en snellere spelers. Favoriete club: AC Milan. Mooiste shirt: AC Milan. Mooiste stadion: De Arena in Amsterdam. Sportief hoogtepunt: drie jaar geleden won ik met Haladas VFC tegen Ferencvaros de Hongaarse beker. Sportief dieptepunt: nog geen. Vrije tijd: vroeger viste ik veel. Nu bezoek ik met mijn vrouw de Nederlandse steden. Kranten en sportbladen ik probeer de berichtgeving over Willem II in de krant te lezen. Dat gaat wel. Ik krijg hulp van Leon Smeets die mij de Nederlandse taal leert. Muziek: disco. Favoriet gerecht: in Hongarije at ik graag goulash. Hier is maca roni mijn lievelingskost. Hekel aan: de kou. Ik houd van de zon! Favoriete televisie program ma's: ik kijk veel naar sportpro gramma's en naar Lingo. Wereldtrainer: Fabio Capello. Favoriete voetballer de Frans man Desailly van AC Milan. Tilburg: ik heb hier al leuke con tacten. Ik voel me aardig thuis in de selectie. Nederland: schone wegen en veel groen. Een fijn land. 15 november 't Zand Tilburg en De Moer 30 november Wandelbos Tilburg en Hulten 7 december Het Goirke Tilburg en Gilze Clubartikel van de wedstrijd Zaterdag in de aanbieding Willem II shawl. U kunt deze acrylshawl in de dubwinkel kopen voor de spe ciale prijs van 7,50 i.p.v. 12,50. jrg •n 5420537 kleurmakerij en, Jer- gesp. gel. doelsal. 0-0 0-0 Willem II Stadsbus Sinds zaterdag 8 november rijdt in Tilburg en omgeving de Tricolo- res-BBA-bus. Eén van de ideeën die voortkwamen uit de suppor- tersworkshop van 4 augustus met als doel meer Willem II in de stad en de oproep "Gullie komt toch ók wel kèke behorend bij de wedstrijdaankondiging op de bus. Frans Kyvantes tekende voor het ontwerp. Thuis 4-0 0-2 1-0 0-2 0-2 1-0 Uit 6-1 ZATERDAG 15 november 19.30 UUR 3-1 0-1 2-0 2-2 5-2 1-2 Uit 16 0-0 5-1 2-0 0-0 1- 0 0-0 2- 0 2-0 1-0 1- 0 4-0 0-3 2- 1 Totaal 32 8 8 16 29-48 CITROEN BERTENS TILBURG BV Geminiuieg 39, TILBURG (industrieterrein Oost), telefoon 013-5423030 .00 uur tongen Xuto Lm» loc von Ham groep iNwpoln Vmrekermqen GROEP ZORGVERZEKERINGEN Hoofdsponsor Willem II 5051HCGoir- jer (gecombi- e Knowledge 47 TR Tilburg. maatschappij 47 TR Tilburg. personeel ser- 5047 TR Til- Voor de 33e keer staan de elftallen van FC Twente en Willem II in nog slechts een enkeling uit het competitieverband tegenover elkaar. De voorgaande ontmoe- Middenbrabantse afkomstig is. tingen in Tilburg hebben voor de tricolores nog de meeste pun ten opgeleverd. De uitslagenreeks in het Diekman-stadion was Doelpunten schaars gewoon rampzalig. Willem II is een elftal in opbouw, FC Twente De wedstrijden tussen beide is al jaren een constante subtopper. teams zijn in het verleden slechts een enkele keer opgefleurd door ‘Of Fotoburo: A Damen De supporter die op bijgaande door het stadion, een blijvend foto omcirkeld is, zal tijdens de aandenken en een uitnodiging wedstrijd Willem ll-FC Twente uit- voor het bijwonen van een busreis geroepen worden tot 'supporter van de supportersclub. Bovendien van de week'. mag de supporter samen met een De supporter van de week krijgt speler naar keuze of trainer-coach een mooie plaats op de hoofdtri- Co Adriaanse op de foto. Deze bune en ontvangt een rondleiding blijvende herinnering wordt aan geboden door Fotoburo A. Da- men. De gelukkige kan zijn toe- gangskaart afhalen aan het loket Inlichtingen en wordt vervolgens een half uur voor aanvang van de wedstrijd verwacht bij de admini- stratie van Willem II. 1965'66 1966767 1979780 1980781 1981782 1982783 1987788 19887'89 1989790 1990791 1991792 1992793 1993794 1994795 1995796 1996797 Thuis 16 Kapelmeesterlaan 112a (Stokhasselt) Tilburg 013-4561199 Dr. Keijzeriaan nadv.; beh. en ebbe 33, 5032 n kantoor- en Jicj omgt hun ouders zijn uitgenodigd voor heeft meegemaakt dat fans voor de return en hebben een rondlei- en na de oefeninterland tussen ding gekregen door het stadion. Nederland en Ierland in 1994 op Ze hebben bovendien een attentie de Heuvel broederlijk naast elkaar varing met deze trammelant lang gehad en FC Utrecht heeft alle feest vierden. En dat supporters *op zich wachten: Willem ll-FC schade vergoed. Zo kunnen voet- Het Stadionnieuws is een uitgave van Willem II kort voor het einde van de com- petitie mee om het landskam- buitenlandse spelers, nog een onze geschiedenis. het hem zal lukken om Willem II een goede wedstrijd, maar vooral pioenschap. Enkele onnodgige aantal spelers ter beschikking die binnen enkele jaren te brengen op een positief resultaat, nederlagen in de eindfase verhin- uit de regio zelf komen. Een dui- Kansen waar Twente nu staat, daarvan derden dat de Oostelijken voor de delijk verschil met Willem II waar Was de wedstrijd tegen Feye- zijn we overtuigd. De wedstrijd te- De aanloop naar de Champions League-wedstrijd tussen Feye- noord en Manchester United is vorige week woensdag weer het toneel geweest van grootschalige vechtpartijen tussen "fans" van beide clubs. Menigeen zal zich vertwijfeld afvragen: houdt dat gedoe met die voetbalsupporters nou nooit op? Het antwoord is: ja, het houdt ooit op. De campagne "Voetbal, verziek het niet", die op .26 oktober is gestart, moet daar dit seizoen een bijdrage aan leve ren. De aanvoerders van de prof clubs spreken zich namens alle spelers uit voor het initiatief. Zijn eerste ervaring met voetbal vandalisme heeft diepe indruk ge maakt op aanvoerder Bert Konter man van Willem II. In de tijd dat Utrecht van vorig seizoen. "Het baldubs zich toch heel goed van Nederlandse maatschappij. Ruud Gullit nog bij Feyenoord was zo jammer dat zo'n leuke pot hun positieve kant laten zien en voetbalde, zat hij als 8-jarig jonge- zo wreed werd verstoord door die dat is goed voor de sport. tje met zijn vader in het tjokvolle nare randverschijnselen", herin- «tadion van PEC Zwolle op de tri- nert Konterman zich. "Toch is FC Bij wortels pakken bune naast het gastenvak. Het Le- Utrecht daar later heel goed mee Konterman weet overigens maar gioen gooide met strijkers, bier en omgegaan. Alle ballenjongens en al te goed hoe het wel kan. Hij stadions die zijn ingericht op vei- f alles wat verder los en vast zat en hun ouders zijn uitgenodigd voor heeft meet riep woorden die de kleine Kon- Jterman nog nooit had gehoord. Eenmaal prof liet zijn tweede aan- pagina 14 Hoevenseweg 92d, TILBURG 013-5321405 en Aston Villa in de Londense me- ligheid, waardoor er binnen het tro over de wedstrijd discussieer- stadion weinig narigheid voor den. Het kan zeker, want dat zijn komt. Ook doen de stewards heel echte supporters en die komen waardevol werk, omdat ze dicht voor de wedstrijd. Het kwaad op de fans staan en nuttig samen schuilt in hen die enkel komen om werken met de politie. En de com- ruzie te zoeken. Nu we beter door bikaart, hoewel die voor welwil- hebben wie dat zijn en waar de lende supporters soms ongemak wortels dus zitten, kunnen we ze oplevert, heeft zeker voordelen aanpakken. Dan is er voor hen bij die - al is het maar voor even - het voetbal weinig plezier meer te moeten prevaleren boven deze halen", stelt Konterman. nadelen, is de mening van Konter- Dat hun vandalisme een destruc- man. "Ik proef dat gezinnen te- tieve invloed op de sport heeft, rugkeren in het stadion", zegt de boeit hen blijkbaar niet. De com- Willem ll-aanvoerder. "In Tilburg petitie wordt een chaos en wed- zie je dat aan het kindervak dat strijden worden talloze malen ver- voller zit en aan het aantal jonge- zet, spelers raken zo hun regel- ren en studenten. Maar ik hoor maat en wedstrijdritme kwijt, deze geluiden ook bij Heeren- supporters moeten op de raarste veen, FC Twente en Roda JC. Dat avonden het huis uit en boven- is een goede ontwikkeling want dien drie weekenden op rij thuis dat zijn de supporters van de toe verkopen dat ze zaterdagavond komst. Clubs moeten hierop in- wéér op stap gaan. Deze trends springen zoals Vitesse dat doet, zijn desastreus voor het Neder- Een thuiswedstrijd in Arnhem landse voetbal en slecht voor de wordt in de toekomst een middag vol activiteiten, waarvan voetbal er één van is. Voetbal is entertain- Toch werpen de structurele veilig- ment en daar hoort ruzie niet bij. heidsmaatregelen volgens Konter- Als we het zo zien, wint voetbal man wel degelijk vruchten af. Zo het altijd van vandalisme. Daar hebben de meeste clubs nieuwe ben ik zeker van. Radio Paloma Willem II Club Show Radio Paloma heeft voor van avond (19.30 uur) de Fin Sami Hyypia en mediama nager Petra van Rooij uitge nodigd. Luisteraars kunnen bellen naar de studio om de gasten vragen te stellen of om mee te doen aan een spelletje, waarmee vrijkaarten voor de komende wedstrijd te winnen zijn. Radio Paloma is te vinden op de frequentie 106 FM. Telefonisch bereik baar via het nummer 00- 3214659192. ganisatie b.v., R Tilburg. Uit- scentrum b.v., R Tilburg. Be was, Rubin- Iburg. Schoon- ingen, Kruize- surg. Systeem- Istvan Szekèr Leeftijd: 26. Woonplaats Tilburg. Burgelijke staat: getrouwd met Kataline. t Broers/zussen: ik heb één zus. Opleiding: ik ben opgeleid voor automonteur. Tolk: ex-voetballer van Willem II Gabor Keresztes. Contractduur: tot 1 juli 2000. Lengte 188 cm. Gewicht: 82 kilo. Clubs: tot mijn 16e jaar bij Ban- I tasz in Varpalota, en de laatste 10 Voorverkoop Brabantse derby De voorverkoop voor de wed strijd Willem II - NAC is zater dag 8 november via de SENS Service Points gestart. Een vervroegde start van de voor verkoop om de Willem II (Sei zoen) Club Card-houders de mogelijkheid te bieden tijdig één of twee toegangskaarten voor deze Brabantse derby te kopen. In tegenstelling tot voorgaan de jaren betaalt de supporter niet de hogere topwedstrijd- prijs. Kaarten zijn verkrijgbaar vanaf 15,- (exclusief SENS- toeslag). De wedstrijd wordt gespeeld op zondag 30 november, 14.30 uur. Op de wedstrijd dag zijn de kassa's gesloten. Voor de wedstrijd in Breda kunnen de Willem ll-ers van daag 13 november tussen 18.00 en 20.00 uur een bus- kaart kopen bij de suppor tersclub. De toegangskaart krijgen zij, 18 november, in de bus, in ruil voor het om- wisselbiljet dat zij via SENS kunnen kopen. De voorverkoop voor de an dere Brabantse derby, zon dag 7 december 18.00 uur tegen PSV, start zaterdag 15 november. Ook op 7 decem ber zijn de kassa's gesloten. De Hoogt 12A 5175 AX Loon op Zand Telefoon (0416)36 39 93 Fax (0416)361989 Verruiming openingstijden In de maanden november en december is de dubartikelen- winkel niet alleen op woens dag, donderdag en vrijdag van 14.00 tot 16.00 uur open maar ook op zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur. Op maandag 1, dinsdag 2, maandag 22 en dinsdag 23 december is het bovendien koopavond van 18.00 tot 21.00 uur. Op 1 juli 1965 vond in de regio eerste keer in het betaald voetbal veel doelpunten. Dat was thuis in Twente een belangrijke fusie de hoogste eer voor zich konden 1965/1966 (4-0) en dertig jaar la- plaats. De clubs Enschedese Boys opeisen. ter eveneens in Tilburg (5-2). Als >(1906) en Sportclub Enschedé men deze uitslagen buiten be- I (1910), besloten om de krachten Duitsland schouwing laat, komt de produc- 1 te bundelen. Achteraf bezien is Uit dit grote land, met een echte tie van de tricolores op 13 doel- Ideze fusie de enige in Nederland voetbaltraditie en een enorm re- punten in 14 wedstrijden! De die geslaagd mag heten. servoir aan voetbaltalent, heeft thuisbalans is met zeven overwin- men verschillende toppers naar nigen en vijf nederlagen nog net Subtopper Enschedé kunnen halen. Een re- in ons voordeel. In uitwedstrijden In de loop van ruim dertig jaren cent voorbeeld hiervan is Rico lag de productiviteit van Willem II heeft FC Twente zich eigenlijk Steinmann, die door trainer Hans nog lager. Pas in het seizoen moeiteloos kunnen handhaven in Meyer werd overgehaald om in 1994/1995 behaalde Willem II zijn de rij van sterke teams. Met uit- het Diekman te komen acteren, eerste uit-overwinning, Sylla was noordeenuitschieter?WasFeye- zondering van het begin van de Maar er is meer aan de hand bij de held in die merkwaardige noord uit vorm of... is Willem II op deelnemer zal erg zwaar worden, tachtiger jaren is Twente, een re- Twente. Binnen afzienbare tijd sneeuwwedstrijd. Als men die uit- de goede weg? Dat laatste lijkt Twente heefteen uitgebalanceerd gioclub bij uitstek, erin geslaagd verrijst in Enschedé een prachtig schieter (0-3) buiten beschouwing het geval. elftal met veel talentvolle en ge ombijnajaarlijks tenminste het modern stadion. laat, dan constateren we dat Wil- Co Adriaanse is stap voor stap be- routineerde spelers. Aan deze UEFA-Cup toernooi te bereiken. De jeugdopleiding is een van de lem II in ruim 30 jaar slechts vier zig om de juiste balans in het elf- goed voetballende tegenstander Vorig jaar nog speelde Twente tot beste in Nederland. Bovendien doelpunten heeft kunnen maken tal te vinden. kunnen onze spelers zich optrek- heeft men, naast enkele goede in Enschedé. Een diepterecord in Hij heeft daar tijd voor nodig. Dat ken. Wij rekenen niet alleen op buitenlandse spelers, nog een onze geschiedenis.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1997 | | pagina 15