Auto Braaf Tilburg geopend 't Begint al met records RS Verkiezingskoorts bij Opel Daihatsu Winterinspectie Stabiele Goedkope Daihatsu- onderdelen Peugeot-dealer voert Wintercontrole uit Stichting Verkeersbrigadiers en Vredestein gaan samen voor veiligheid scholieren autoverkopen in Nederland lRU W me e/cri/ee AL 3 en link d 3dean Overcapaciteit als bedreiging DE AUTOMAAT Donderdag 16 oktober 1997 pagina 5 DE TILBURGSE KOERIER )7 pagina 4 3 MOND Cc Aixam uit te Het nieuwe pand aan de Kraaivenstraat Ook moeder Braat speelt een belangrijke rol in het bedrijf. teur. De Vestigingsmanager Joep Vos bij de splinternieuwe DAEWOO Leganza issic :on aan uw iki, ie de lover 111 L zitten. Ook Aixam voert botsproeven uit." 11-'91 63.000 km ƒ9.500,- op rar iijf jebouwd. it twee sk, jm den riek 11.900,- 13.950,- 8.750,- 18.950,- 22.950,- 24.750,- 16.900,- 11.900,- 7.950,- 10.950,- 21.900,- 16.500,- 9.500,- 14.950,- 10.750,- nxrabber r de sot-dealer ivien. ui Bns ook ierder compressc Deze wc— oktober kraamkc" ter werel 1 april st starten, ineen Auto Braat Tilburg B. Kraaivenstraat 28 5048 AB Tilburg Tel. 013-4680044 Fax 013-4680212 'uikte 2 maanden aand tie na over 414 Si 10^91 143.000 km ƒ9.750,- met 31 maart 1998. Mocht de auto onverhoopt niet starten dan wordt deze desnoods aan huis door de dealer gerepareerd. Iedereen die de winterinspectie laat rijgt van de dealer i attentie in de indig In sneltreinvaart heeft Auto Braat, de nieuwe Daewoo-dealer voor Tilburg en omstreken, haar nieuwe pand aan de Kraaivenstraat 28 als het ware uit de grond gestampd. Op 15 mei jl. werd de eerste steen gelegd door beide dochters van directeur Erick Braat en afgelopen dinsdag 14 oktober werd het fraaie gebouwd officieel in gebruik genomen. Zakelijke markt Joep Vos, geen onbekende in de Tilburgse dealerwereld, is aangesteld aan vestigingsmanager van Auto geleverd met 50.0 Braat Tilburg. Joep Vos: "Erick onderhoud. Verdc Rover 214 Sprint 1-'95 28.000 km tover 214i 6-'97 nault Safrane 2.2i RN 3-'93 88.000 km memen Maar erdag 18 is het De winterperiode stelt zware eisen auto. En hoe ouder een auto is, hoe belangrijker de manier waarop hij voor de winter is klaaargemaakt. De Peugeot-dealer voert voor slechts f.25,een wintercontrole uit en geeft na goedkeuring een startgarantiebewijs dat geldig is tot 1 1998. Wil de auto dan onverhoopt niet dan wordt hulp aan huis geboden. Kaï accu na een flinke nachtvorst de motor nog starten? Hebben de banden nog voldoende profiel en hoe staat het met de remmen? gunstige financiering tegen een rente van 5,9% (netto 3,5%) op basis van 48 maanden. Dit aanbod geldt overiger voor nieuwe auto's. Ve kan de klant kiezen voor een gratis radio/CD-speler als niet van dit financieringsaanbod gebruik smaakt wordt. En natuurlijk otaat Auto Braat altijd klaar met een passend inruilvoorstel. Uiteraard heeft Auto Braat in Tilburg niet alleen een showroom gebouwd. Er is een complete werkplaats ingericht met onder meer een snelservice-afdeling. Verder heeft het bedrijf een eigen 24- uurs service. Buiten openingstijden kunnen klanten het servicenummer bellen dat altijd bemand is. Tot en met 31 december van dit jaar organiseren de Opel-dealers in ons land een zogenaamde Vrije Verkiezing. Iedereen die in het bezit is van een rijbewijs wordt van harte uitgenodigd om een vrijblijvende proefrit te maken met een Opel Corsa Sport, Astra Sport, Astra Edition 'Cool' of een Vectra met 16-kleppen direct ingespoten dieselmotor. Na de testrit krijgt men een stembiljet dat moet worden ingevuld. Er worden vragen gesteld over de ervaring met de zojuist gereden nieuwe Opel. Het stembiljet kan in een bus in de showroom worden gedeponeerd, waarna men kans maakt op een gratis exemplaar van de hierboven genoemde auto's. Voor f.42,50 controleert de Daihatsu-dealer alle functies van uw auto (ongeacht het merk) die in de komende winterperiode problemen kunnen veroorzaken. De klant krijgt een overzichtelijk inspectierapport waarop de conditie van de auto en de gecontroleerde onderdelen vermeld staan. Als alle punten in orde zijn wordt een startgarantie afgegeven die geldig is tot en 'er Estate 2.0i >cot stationcar 5-'94 87.000 km ƒ18.750,- speciaal naar Tilburg gekomen om de nieuwste aanwinst van Daewoo in de showroom te onthullen, de grote Leganza die vanaf nu ook daadwerkelijk te koop is. Meteen na de onthulling werden twintig exemplaren van deze auto uitgereikt aan diverse directeuren van Tilburgse bedrijven die dit model een maand lang kostenloos gaan rijden. Zo'n duizend auto's (Leganza en Nubira) zullen door Daewoo in het hele land op deze manier worden uitgezet, een half jaar lang. Wie overigens bij Auto Braat nog dit jaar een Leganza of Nubira koopt krijgt hierbij een terugkoopverklaring met een restwaardegarantie. Binnen de Daihatsu Economy Parts Line introduceerde het Japanse merk al eerder schokdempers, radiateuren een aandrijfasdelen. Daaraan worden nu ook de uitlaten toegevoegd. Hierdoor kan de klant voortaan kiezen uit een roestvrij stalen originele uitlaat of een goedkoper alternatief met een voordeel dat kan oplopen tot enkele honderden guldens. Dat Daihatsu deze onderdelen zelf op de markt brengt, wil natuurlijk zeggen dat men overtuigd is van het hoge kwaliteitsnivo. Maar het monteren van eerste montage kwaliteit onderdelen is vooral bij oudere auto's niet altijd meer noodzakelijk of gewenst, zodat de vervangingskwaliteit volstaat. Bovendien hoeft de Daihatsu-rijder voor een lagere prijs niet meer naar beun-de-haas. De meeste onderdelen kunnen bij de Daihatsu Quick Service zonder afspraak worden vervangen. sorhok en wasplaats, rasplaats werd op 14 >r 1960 gebruikt als kamer waar Erick Braat -eld kwam. ireerd. I inspect! uitvoeren krijg een aardige Gl vorm van een har koeltasje met schoonmaakartikelen, ijskrabber en een flacon milieu-vriendelijke ruitensproeier anti-vries. Opel wil met deze actie de drempel tot het maken van een proefrit verlagen. Consumenten durven de 'grote' stap om een proefrit te vragen niet aan. Alle Nederlandse Opel-dealers zijn volledig uitgerust om aan het grote aantal proefritverzoeken te voldoèn. en ik voelen elkaar uitstekend aan, dat hebben we wel gemerkt in het half jaar dat ik in Sprang Capelle heb meegedraaid. Daewoo wordt nu vooral aan particuliere klanten verkocht, maar het is de bedoeling dat we ook de zakelijke markt gaan 1111( veroveren. We gaan daar gei gegarandeerd in slagen door sta de goede prijs/kwaliteitverhouding en de uitstekende service." Vandaag houdt Auto Braat Tilburg open huis tot en met 21.00 uur. Bezoekers worden ontvangen met een hapje en drankje en kunnen een champagneglas meene van de recordpoging. N ook op vrijdag 17, zater en zondag 19 oktober ia bedrijf geopend ter kennismaking. Om zoveel mogelijk gebruikte auto's in deze dagen te verkopen, zijn er diverse acties. Zo wordt iedere gebruikte Daewoo geleverd met 50.000 km gratis ier is er een mouwen en een capuchon in de kraag. De mouwlengte is verstelbaar met klitteband en er wordt een baseball-cap bijgeleverd in plaats van de oude zuidwester. De verkoopresultaten over de eerste negen maanden van dit jaar zijn door de Rai bekend gemaakt. Daaruit blijkt dat er sprake is van een lichte verbetering van 393.228 auto's vorig jaar tot 394.799 stuks nu. Drie soorten auto's mogen zich in een warme belangstelling verheugen, de ruimtewagen, stationwagon en cabriolet. Het feit dat de markt stabiel is gebleven, wil zeggen dat er weinig merken zijn die flink winst hebben geboekt. Uitzonderingen zijn Daihatsu, Mitsubishi, Peugeot, Renault, Seat, Suzuki, Toyota en Volkswagen. Het zijn met name de grote merken Opel en Ford en een aantal Japanse en alle Koreaanse merken die behoorlijk tot fors hebben moeten inleveren. Uit cijfers van de Bovag blijkt dat er van januari t/m september 1162.000 gebruikte auto's van eigenaar wisselden. Hiervan werden 729.000 eenheden door professionele autobedrijven verkocht, de rest door particulieren. Het aantal rechtstreeks door particulieren verkochte gebruikte auto's neemt af. De verkoop top 10 ziet er als volgt uit: 1. Opel: 51.681 (53.660) 2. VW: 48.576(46.500) 3. Ford: 34.591(40.292) 4. Renault: 32.957(28.093) 5. Peugeot: 28.723 (25.089) 6. Toyota: 17.085(16.543) 7. Fiat: 16.987(17.511) 8. Volvo: 15.669 (15.823) 9. Nissan: 14.204 (15.596) 10. Suzuki 13.539(12.811) Dat zijn allemaal vragen die men als automobilist voor de aanvang van de winter moet stellen. Na een bezoek aan de Peugeot- dealer die de Nationale Wintercontrole uitvoert, hoeft u zich als Peugeot-rijder nergens meer druk om te maken. Na het uitvoeren van de wintercontrole krijgt u bovendien een fles ruitontdooier, anti- condensdoek, een fles anti-vries voor de ruitensproeier, slotontdooier en ruitenkrc - met handschoen. De afspraken voor de wintercontrole kunnen bij de Peugec worden gemaakt tot 1 november. veilig te laten oversteken. Dit gaat prima hand in hand. Deze maand bestaan de Nederlandse brigadiers exact vijftig jaar. Zo'n 50.000 vrijwilligers staat iedere dag weer klaar. Sinds 1981 zijn weggebruikers verplicht te stoppen bij een stopteken een brigadier. De komenc tijd zal er alles aan gedaan worden om de automobilist op de taken en bevoegdheden van de verkeersbrigadiers te wijzen. Op 27 oktober, exact de dag van het vijftigjarig bestaan, wordt de nieuwe kleding gepresenteerd bestaande uit een veiligheidsjas in fluor-oranje met retro-reflecterende banden op de voor- en achterkant van de mouwen. De jacks hebben uitristbare geven, hield zij het service station op orde. Toen Vader Braat in 1970 overleed zette zij het bedrijf in haar eentje voort. Voor Erick betekende dat al op jonge leeftijd meehelpen en na een studie en stage kwam hij eind jaren zeventig definitief in het ouderlijk bedrijf. De thuisvestiging in Sprang Capelle werd in 1980 door nieuwbouw vervangen die vervolgens in drie etappes werd vergroot tot het huidige oppervlak van 1000 vierkante meter. In 1994 kwam het Koreaanse merk Daewoo in beeld. Erick: "Ik had samen met mijn moeder het verlangen om onze bedrijfsactiviteiten uit te breiden. In november 1994 werd het merk op grootse wijze aan aspirant-dealers gepresenteerd. In maart 1995 werden we als dealer aangesteld en stelden een bescheiden verwachting o] die meteen in het eerste jac_ vele malen werd overtroffen. In datzelfde jaar opende we in Moerdijk een 24 uur Texaco tankstation voor Thuisvestiging vrachtwagens en een jaar Ook moeder Braat speelt een later de firma Auto Braat ___ngrijke rol in het bedrijf. Techniek. Dit is een bedrijf Als vader weg was om rijles te speciaal ingericht voor het Van de 81 autofabrieken in Europa worden de Fiat- vestiging in het Italiaanse Arese waar de Alfa's Spider en GTV worden gemaakt en de Ford-fabriek in het Engelse Halewood (Escort) het meest bedreigd met sluiting wegens inefficiency, zo blijkt uit een recent rapport van Automotive News Europe. Volgens analisten wordt ongeveer eenderde van de beschikbare productiecapaciteit van Europese autofabrieken niet benut. Dit had begin dit jaar al tot gevolg dat de Renault- fabriek in het Belgische Vilvoorde de poorten moest sluiten. "Fiat, PSA en Ford beschikken over relatief veel extra capaciteit en lopen bij teruglopende verkopen het grootste risico", aldus de analisten. De stap die Auto Braat maakte naar Tilburg ging uitermate snel. In februari van dit jaar werd via Indutil de grond aangekocht op bedrijventerrein Kraaiven en werd een plan ontwikkeld. Op 1 april volgde de aanbesteding en zoals gezegd anderhalve maand later het plaatsen van de eerste steen. Begin juli was de fraaie showroom 'verkoopklaar'. Rond diezelfde tijd verwierf Braat ook het dealerschap van Aixam, de grootste Franse producent van zogenaamde brommobielen. Deze mini-auto mag in ons land zonder rijbewijs gereden worden. De eigenaar heeft slechts een brommercertificaat nodig or toegelaten te kunnen worde op de openbare weg. En Erk zou geen Braat met zijn achternaam heten als hij voor dit unieke produkt een eigen programma ontwikkelde. "Ik verkoop de Aixam uitsluitend met rijlessen. De mensen die een dergelijk vervoermidde kopen gaan eerst begeleid weg op. Ik begin met een duidelijke uitleg van alle bedieningsorganen in de ai en afhankelijk van hoe snel de klant dit oppikt wordt bepaald hoeveel lessen men nodig heeft. De meest complete Aixam staat hier in de showroom voor f.24.500,= en is voorzien van een 2 cilinder dieselmotor, automaat, lederen bekleding, lichtmetalen velgen, houten dashboard, elektrische ruiten en een radio. Kortom, een complete auto in mini formaat die maximaal 45 km/u kan rijden. En over de veiligheid hoeft men niet in te Kort geleden werd het startschot gegeven voor de samenwerking tussen Stichting Verkeersbrigadiers en de Nederlandse bandenfabrikant Vredestein om te komen tot een grotere verkeersveiligheid voor schoolgaande jeugd. Vredestein-directeur Oudshoom overhandigde een cheque t.w.v. f.50.000,= aan drs. J.G. Goos van de Stichting Verkeersbrigadiers. Dit geld zal met name besteed worden aan de ontwikkeling van nieuwe veiligheidskleding. Vredestein bevordert de verkeersveiligheid door banden te leveren met een goede grip en korte remweg, terwijl verkeersbrigadiers nabij scholen weggebruikers laten stoppen om scholieren Vader Jan Braat startte in 1956 in Sprang Capelle met een autorijschool. Twee jaar later werd aan de Raadhuisstraat grond gekocht waarop een Caltex Quick Service en Filling station werd ge Het bedrijf bestond uit benzinepompen, kiosl smeerkuil, kantoor. klaarmaken van alle nieuwe auto's. Er worden alarmsystemen ingebouwd, LPG-installaties en airconditioning. Verder hebben we een eigen leasebedrijf en een autoverhuurbedrijf, zodat je gerust kunt stellen dat we uitermate flexibel zijn op het gebied van vervoer en mobiliteit". Champagne De officiële opening van Auto Braat Tilburg startte meteen met een record. In de tsuu showroom was een Üe gigantische toren met jej champagneglazen de opgestapeld die van bovenaf werden gevuld. Het ging om 7200 glazen en dat betekent luto een nieuw record in het jl Guiness Book of Records. Na deze ludieke actie, mede verzorgd door Maison Luuk, Catering Partyservice volgenden de toespraken Erick Braat, vestigingsmanager Joep Vos en een vertegenwoordiger van de Daewoo-importe officiële opening werd verricht door mevrouw mr. C.J.M. Aarts-Engbers, de gedeputeerde Economische Zaken SMB. Dhr. Hong, president directeur van Daewoo Motors Benelux was rsEui ten w erde' Daewoo i.: JAP

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1997 | | pagina 27