won n I 1^1 :|&l Boordevol emotie Baanrecord van Integra Type R y 0 8 o 6 Hoge inruilwaarde voor Mitsubishi Carisma M DAGEN TOT HET JAAR 2000 Dealer of handel Bijlage van: De Tilburgse Koerier Alfa 156 pesso. re etc. Méér rijplezier... met 'n VW- of Audi occasion WOUTERS AUTOBEDRIJF Quty - 97 pagina 22 Oplage: 103.000 Donderdag 16 oktober 1997 Aërodynamica Lees verder pagina 7 :er bij a occe l Tony Vos 2 autc Ook Autotest: Lees verder Mitsubishi Galant in dit nummer 2.0 GLS TDI 2.5 o.a.: pag.3 pag. 5 RII-IMPRESSIE: Audi S4 en A4 ^rtieve sedan van c men van een Alfa http:\\www.autogigastore.com email: tonyvos@globe.nl J. Op t de 156 Vanaf 24 oktober in de showroom 1 Kapt. Hatterasstraat 21 5015 BB Tilburg 013-5430022 Hout, metaal of carbon De Alfa 156 heeft een bagageruimte van 378 liter en dat is in deze klasse verre van overdreven. Bovendien kent de 156 niet de mogelijkheid metalen achter loor het itage is de extra’s, geprijsd 1 of Audi 165,Tilburg 013 532 1411 112, Oisterwijk 013 5283226 reagerer roeper gebrui hanc’ parti wat als i voorl bent uit?: Jaargang 9 Nummer 39 Alle andere auto's komen daaronder. Ook uitstekend scoren de Toyota Carina E, Lange tijd is er gediscussieerd over hoe de opvolger van de Alfa 155 zou gaan heten. Vele Alfisten waren verwonderd dat 'hun' merk met de typebenaming 156 op de proppen kwam, omdat algemeen werd verwacht dat de naam Guilletta opnieuw zou worden ingevoerd. Maar hoe het beestje ook heet, Alfa-ontwerper Walter de' Silva heeft er een sportieve sedan van gemaakt met alle kenmerken die men van een Alfa Romeo mag verwachten. Jos Verstappen reed de wedstrijd in Japan uit maar finishte als veertiende en laatste op een ronde achterstand. Jos was overigens verschrikkelijk boos op zijn team omdat zij Mika Salo het voordeel van de eerste pitstop gaven terwijl hij op dat moment voor de Fin reed. Of het verstandig is om tijdens de voorlaatste race van het seizoen je team via de boordradio stijf te vloeken terwijl je contract nog niet vernieuwd is, is overigens een andere vraag. en de Mitsubishi Carisma 1.6 GLi aan kop met een waarde na een jaar van 71% van de oorspronkelijke nieuwprijs. Dat betekent dat men bij deze twee auto's in een jaar tijd 29 procent van de aanschafwaarde afschrijft. Redactie: Tony Vos Tel. 013/4686023 Postbus 410-5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/5368805 Fax 013/5359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur De,4utoMaat -n-'-n-a—n-m- De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goir- le, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moer gestel en Hilvarenbeek. Het front verdient hierbij het hoogste cijfer. Natuurlijk is de driehoekige, chroom omlijste Alfa-grille aanwezig met ernaast de zogenaamde snorren die nu niet meer zijn dan zwarte stootstrips op de Op het circuit van Thruxton werd de Bri t Jonny Kane de nieuwe Engelse Formule 3 kampioen. Kane finishte als tweede achter Nicolas Minassian. De Fransman had nog een kans op de titel maar dan mocht Kane maar één puntje scoren. Met Jonny Kane behaalde het team van Paul Stewart Racing, zoon van de legendarische Jacky, voor de vijfde opeenvolgende keer de rijderstitel. Nissan Primera, Seat Toledo, Daewoo Espero, Hyundai Lantra sedan, Renault Laguna, Ford Mondeo sedan en hatchback en de Citroen Xantia. Kijken we naar hetzelfde overzicht over de maand september dan heeft de Mitsubishi Carisma een toppositie ingenomen met 73%. Kom kijken in onze showroom en lees de speciale folder over deze actie AUTO BONGERS Ringbaan Noord 6 Sprendlingenstraat Begin volgend jaar brengt Honda de zeer sportieve Integra Type R op de markt. Voorafgaand aan deze introductie werd onlangs de Integra Lap Challenge gehouden, een rondreis langs negen Europese circuits waar op maar liefst acht banen het ronderecord in de Group N 2 liter werd verbroken. Volgens de reglementen van de Group N mogen slechts kleine wijzigingen aan de standaardauto zijn doorgevoerd zoals de montage van een rollbar, brandblusser en profielloze De laatste weken houd ik met name in een groot landelijk dagblad de prijzen van gebruikte auto's in de gaten. Ik merk dan onder meer dat de bedragen die voor ogenschijnlijk dezelfde auto's worden gevraagd door het hele land heen variëren. Maar het is nu eenmaal zo dat waar het aanbod het grootst is, de prijzen lager zijn. Een normaal marketingprincipe, niet waar! Maar er zijn meer verschillen te bespeuren. De zogenaamde 'handel' en particulieren zitten redelijk op één lijn als je af moet gaan op de vraagprijzen. Maar het zijn met name de officiële dealerbedrijven die duurder tot fors duurder zijn. Als ik dan onnadenkend zou m, zou ik moeten "koop uw sruikte auto in de idel of bij een irticulier". FOUT! Want :t gaat u antwoorden ik u een andere vraag >rleg. Met welke auto it u het goedkoopst Een particulier of uit de handel gekochte auto die een berg ellende blijkt te zijn of hetzelfde model dat via een dealer voor een hogere prijs wordt aangeschaft, maar met volledige garantie en een goede service? Juist, dus toch naar de dealer. Die hogere prijs die de dealer vraagt zit niet in dat hij zonodig meer op een auto moet verdienen omdat hij in de zomer langer op vakantie wil. Neen. De dealer heeft zijn naam hoog te houden, verkoopt alleen auto's die hij vertrouwd en kent en stoot zelf juist de minder goede auto's door naar de handel die u op uw beurt weer voor weinig geld aanschaft met alle gevolgen van dien. Het klinkt allemaal heel logisch, maar wij zijn als Nederlanders allemaal graag uit op een koopje en zijn dan haast verblind als we een prijsverschil van enkele duizenden gulden zien en weigeren dan nog nuchter na te denken. Ik overigens ook hoor... Op het moment van schrijven is het nog maar zeer de vraag of Villeneuve de twee punten voor die vijfde plaats wel mag houden. Tijdens de trainingen negeerde de Williams- Renault-rijder een gele vlag, een situatie waarvoor hij in Monza al voorwaardelijk gestraft was met uitsluiting van een wedstrijd. De wedstrijdleiding diskwalificeerde Villeneuve dan ook op zaterdagavond maar omdat het team protest aantekende mocht 'Blondie' onder voorbehoud van start. Als zijn uitsluiting inderdaad bevestigd wordt betekent het dat de Canadees een achterstand van een punt beeft op Schumacher in plaats van een voorsprong. De West-Brabant rally werd gewonnen door de Duitse Ford rijder Dieter Depping. Op de tweede plaats eindigde Hans Stacey, die daarmee de Ford Escort van Eddy van den Hoorn voor bleef. Subaru coureur Stacey staat nu nog slechts één punt achter Van den Hoorn en daarmee lijkt het Dutch Rally Open een bijzonder spannende slotfase te krijgen. Op het circuit van Suzuka in Japan verkleinde de Duitser Michael Schumacher zijn achterstand op Jacques Villeneuve tot slechts één punt. In een uitgekookt tactisch scenario van de Scuderia Ferrari vervulde de Ier Eddie Irvine de rol van baas. Irvine sloeg in de beginfase een enorm gat en liet na de pitsstops zijn teammaat voorbij om vervolgens Villeneuve achter zich te houden. Dat kostte niet zoveel moeite want de Canadees kwam na zijn eerste stop niet meer echt in de wedstrijd en moest met een vijfde plaats genoegen nemen. Deze week 18/19 oktober FIA GT serie op het circuit van Sebring (VS) zondag 19 oktober Formule Opel Nations Cup te Donington (GB) Formule Ford festival te Brands Hatch (GB) Doordat de wagen van de Duitser Farnbacher illegaal bevonden werd tijdens de laatste race van de Porsche Supercup ging de titel alsnog en zeer verdiend naar onze landgenoot Patrick Huisman. Tijdens de finale op de Nürburgring werd Huisman, die op dat moment het klassement aanvoerde, van de baan gereden door de Duitse gastrijder Roland Ash terwijl Farnbacher de race won. over fraai gevormde met deurkrukken. Deze zijn i niet aanwezig, waardor lijkt alsof ze bij de mont wat vergeten zijn. Hier i deurkruk echter verwerkt in de zwarte ruitomlijsting. Het aardige is dat Alfa hiermee nog sterker het idee opwerkt van een tussenvorm van een sedan en coupé. De taillelijn loopt relatief hoog en wordt boven de wielen extra versterkt. De carrosserie loopt volgens de basisprincipes van de aërodynamica naar achter hoger op. Daar zien we een forse bumper met stootstrip en smalle reflectorstroken naast de behuizing van de nummerplaat. De lichtfuncties zijn ondergebracht in twee units die voor een deel op het kofferdeksel zijn geplaatst. De klep gaat tot op de bumper open, maar omdat deze aan de hoge kant is de tildrempel niet overdreven laag. om de achterbank neer te klappen. Er is alleen een skiluik vanaf de 1.8 liter. Het interieur is net zo apart als de buitenkant van de 156. Direct achter het in hoogte verstelbare stuurwiel zitten twee grote ronde klokken, één voor de snelheidsmeter, de andervoorhet motortoerental. Andere functies zijn bovenin de middenconsole geplaatst waar nog drie ronde instrumenten te vinden zijn. Deze console kan worden uitgevoerd in een houtprint, metaallook, carbon of in iedere carrosseriekleur. Verder zijn er afhankelijk van de uitvoering ook diverse stuurwielen in hout of met lederen bekleding. De pook van de vijfversnellingsbak steekt relatief hoog het ige Alfa 156 is bumper. Over de smalle grille tussen de koplampen loopt een chromen strip en in de bumper is de grote luchtlaat 5. Alfa naar de motor geplaatst. Voorbumper en spatborden lopen haast 'natuurlijk' in elkaar over. De motorkap heeft verschillende groeven waarmee onder meer de V- vorm van de Alfa-grille wordt voortgezet, de vorm van de koplampen extra wordt benadrukt en het Alfa-logo een haast aërodynamisch verantwoord item is geworden. Alhoewel de bumpers in de carroseriekleur zijn gespoten, zijn juist de spiegels en ruitomlijsting zwart. De portiergrepen vragen wat extra uitleg. de voordeuren beschikt i Alles in autoland wordt statistisch bijgehouden, zo ook de inruilwaarde na een bepaalde gebruikstijd. Dit gebeurt op basis van de gegevens van de ANWB en BOVAG. Kijken we naar de auto's die het minst af schrijven over een periode van 1 jaar en 20.000 km, dan stonden in april nog de Opel Vectra hatchback 1.6 16V GL Twee weken na zijn angstaanjagende crash in Fontana was Arie Luyendijk weer present bij de slotrace van de Indy Racing League in Las Vegas. Arie bracht het in de wedstrijd tot de tweede plaats maar viel toen helaas uit. De race werd gewonnen door de Chileen Eliseo Salazar terwijl Stewart de nieuwe kampioen werd. banden. De motor, transmissie, wielophanging, carrosserie en de wielen waren exact hetzelfde als bij de produktieversie. Er werd gereden op Paul Ricard (F), Nurburgring (D), Zolder (B), Zandvoort (NL), Silverstone (GB), Donington (GB), Hockenheim (D) en Spa- Francorchamps (B). Alleen op de Al Ring in Oostenrijk greep de Integra Type R op de natte baan mis. Coureur Marco Wemer bleef 2,5 seconden verwijderd van het staande ronderecord. De 4,43 meter lange- een auto in de hogere midden klasse naast bijvoorbeeld de VW Passat, Opel Vectra, Volvo S40 en Peugeot 406. biedt met deze vierdeurs sedan een zeer apart gelijnde auto aan die met name liefhebbers zal aanspreken. Afwijkende vormgevingsdetails zijn aan alle kanten van de 156 te vinden. interieur in, een typisch Alfa- kenmerk. Het vinden van een goede zitpositie vraagt even wat tijd. De stoelen zijn in voldoende mate verstelbaar en bieden een goede ondersteuning aan de diverse lichaamsdelen. Alleen zijn de pedalen niet helemaal recht voor de bestuurdersstoel geplaatst. Ook het samenspel tussen koppelingspedaal en gas moet even worden gezocht. Op de achterbank kunnen twee volwassenen een behoorlijke ruimte vinden. De auto heeft een voor deze klasse uitzonderlijk lange wielbasis, maar de beenruimte achterin is niet meer dan behoorlijk. Zoals u weet doet Auto Bongers méér voor haar klanten. Ook als u een occasion van Audi of VW koopt... Nu: méér muziek méér comfort, méér functionaliteit, méér sportiviteit, of nog méér extr"’~ extra scherp gt aanschaf van uw VW o jasion. J^<lT-229 IN

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1997 | | pagina 23