Deawoo Leganza I 1/£ UT t! IW Lexus-occasions in Raamsdonksveer Complete familie Spectaculaire privé lease actie bij Nissan - Denissen Suzuki Wagon R+ Vol met slimmigheden Nissan Denissen Rally-team naar West Brabant Rally DAEWOO AUTO BRAAT B.V. r LER GM P DE AUTOMAAT - Donderdag 9 oktober 1997 - pagina 5 DE TILBURGSE KOERIER pagina 4 12.900 31.500 40.750 Beenruimte Overeenkomsten cs de ar de Vervolg van pag. 1 lag op hi jruik dai ipte e Geen keuze srs. Royaal voorzien 80044 M P R E S S dealer Denissen aan de Burg. Jansenstraat 52-56 te Tilburg (West). sganza ige Turbo-diesel 24.900 Turbo-diesel 47.500 21.500,- 5.950, - 28.750, - 17.750, - 4.950, - 7.750,- 17.750, - 7.950, - 21.500, - 10.750, - 16.750, - 10.750, - 4.350,- 24.500, - 12.450,- 24.750, - 9.250,- 12.750, - 16.750, - 41.750 en vaak een loeidheid sic ie nachte U BENT TOE, AAN 'N DAEWOO van de meest ambitieuze DAEWOO-dealer Raadhuisstraat 11 SPRANG-CAPELLE 0416-272753 Kraaivenstraat 28 TILBURG 013-4680044 I24V 38.850 RT 24.650 lige krijgt Jinere andstof en een gedrag. ende tardoor ide o naar taven vaak te _r is nu •ekeken naar Europese >r veel consumenten zal voordeliger zijn hun te financieren c.q. sasen dan contant te Opvallend is dat de Leganza slechts met één motorvariant geleverd wordt. Deze viercilinder twee liter zestienklepper is bekend uit de Nubira en is van GM- direct. De versnellingsbak laat zich makkelijk bedienen en er is een goed samenspel tussen koppeling en bak. De Leganza veert comfortabel. In het verleden waren Koreaanse auto's naar westerse maatstav soepel geveerd. Er duidelijk meer gek. de wensen van de I consument. De prijzen van de Leganza beginnen bij f.44.995,= voor de SX-uitvoering. Voor een CDX wordt een bedrag van f.50.995,= in rekening gebracht. Een automaat is leverbaar op beide varianten tegen een meerprijs van f.3.500,=. (Martijn Scholten) Voor Deawoo breekt nu een belangrijke periode aan. Na een aanvangsperiode waarin actieve marketing centraal stond om de naam bekend te maken bij het publiek, gaat het merk zich nu vooral richten op het bouwen van eigen modellen op een kwalitatief hoogstaand niveau. De Leganza ziet er goed afgewerkt uit. Er is duidelijk veel aandacht besteed aan de styling en materiaalkeuze waardoor het geheel een degelijke indruk achterlaat. Schuiflade Onder de bijrijdersstoel zit een uitneembare kunststof boodschappenmand en onder de bestuurderstoel is een handige schuiflade aangebracht. Hoofd- en beenruimte is er op alle zitplaatsen in royale mate voorhanden. De achterbank biedt plaats aan twee De komende weken staan bij de Tilburgse Nissan dealer Garage Denissen b.v. in het teken van privé lease en financieringsvoordeel. De consument die nu besluit tot de aanschaf van een nieuwe Nissan Micra, Almera of Primera, kan deze auto privé leasen of financieren met een ongekend laag rentepercentage van 5,9% Dit jaar heeft Deawoo laten zien de professie in huis te hebben om zelf volledig auto's te ontwikkelen. Aansluitend op de Lanos en de Nubira wordt er nu een derde model geïntroduceerd. De nieuwe Leganza komt in het programma boven de Nubira. daarvan. Na het centraal ontgrendelen van de portieren valt direct bij het betreden van het interieur de vrolijke bekledingsstof op. De randen van stoelen en achterbank zijn in een effen stof bekleed, terwijl Suzuki van de middenbaan een waar kunstwerk heeft gemaakt met de kleuren groen, oranje, geel en paars. Op de portierpanelen komt deze stof terug. De gebruikte kunststoffen zijn allemaal grijs van tint. Het dashboard ziet er solide en goed afgewerkt uit. Natuurlijk heeft de Wagon R+ twee airbags standaard en een compleet instrumentarium met toerenteller. Er is voorzien in een centraal geplaatst digitaal klokje, vier verstelbare uitstroomopeningen, schuifknoppen voor de bediening van verwarming en ventilatie en diverse opbergvakken in het dashboard en de portieren. Het Lexus Occasion Evenement is geopend op beide dagen van 10.00 tot 17.00 uur. De koepelshowroom van Louwman Parqui is gelegen aan de snelweg A27 van Breda naar Utrecht, afslag 20. origine. Met een maximum vermogen van 133 pk bij 5400 tr/min en een maximaal koppel bij 4600 tr/min van 185 Nm heeft Deawoo de Lee uitgerust met een aardic krachtbron. De motor is leverbaar met zowel een handgeschakelde vijfbak alsmede een viertraps automaat. De handgeschakelde versie acceleert van stilstand tot 100 km/u in 10,2 seconden. Met de automaat wordt een waarde van 12,5 seconden voorgeschreven. De topsnelheid is 206 km/u voor de handgeschakelde versie. Een Leganza met een automaat zal niet verder komen dan 192 km/u. Het geluidsniveau in het interieur is wat aan de hoge kant. •Vooral in de hogere toerentallen laat de motor goed van zich horen. De motor laat zich gekoppeld aan een automaat merkbaar minder horen. Het rijden met de Leganza is zeer aangenaam. Bochten kunnen behoorlijk hard genomen worden zonder dat de carrosserie uit breekt. Ook op langere afstanden gedraagt de auto zich keurig. Met name de CDX-uitvoering stuurt vanwege de snelheidsafhankelijke stuurbekrachtiging prettig en Het interieur ziet er fraai uit. Het dashbord heeft een mooie lijn en is opgebouwd uit een zachte, licht grijs getinte kunststof. Achter het met airbag uitgevoerde stuurwiel bevinden zich de gebruikelijke klokken en meters zoals een snelheidsmeter, toerenteller, brandstof- en olietemperatuurmeter. De middenconsole loopt vanaf het dashboard door tot tussen de voorstoelen naar een middenarmsteun met opbergruimte. Ook is er ruimte te vinden in de portierpanelen en in het dashbordkastje. Ondanks montage van een passagiersairbag (standaard) is er toch een behoorlijke opbergruimte verkregen. In de deurpanelen zijn verchroomde deurgrepen gemonteerd. De stoelen bieden een goede zit. Ondanks de harde zitting geven ze prima steun. Voor achterpassagiers is er behoorlijk wat ruimte. Zowel de hoofd- als beenruimte zijn van een behoorlijk formaat. De zit, van de in delen neer te klappen achterbank, is prima. Daarnaast is er standaard een neerklapbare middenarmsteun gemonteerd die het comfort voor de achterpassagiers extra verhoogt. De inhoud van de kofferruimte is met 400 liter normaal te noemen. Jammer is wel dat de scharnieren van de achterklep bij het sluiten ver in de kofferbak binnendringen en daar een aanslag doen op d< effectieve laadruimte. gesponsorde team zal het komende weekend dus flink moeten terugvechten. De Micra rally-auto is mede dankzij de technische specialisten van Denissen weer in optima forma. Het team heeft dit jaar met deze auto alle verreden wedstrijden uit weten te rijden. De rally van dit weekend is behoorlijk zwaar. Regen, mist en gladheid spelen vaak een rol en de vermoeidheid slaat vooral tijdens de nachtelijke ritten toe. Het duo Verkooijen/Verdonk hoopt bij de Micra Challenge in de top 3 te kunnen eindigen. Voor bezoekers is het aardig te weten dat na de start op zaterdag om 11.30 uur de finish op dezelfde plaats wordt verwacht om 4.00 uur vroeg in de zondagochtend. Er zijn op verschillende plaatsen informatiepakketten te verkrijgen. In het weekend van zaterdag 11 en zondag 12 oktober wordt bij Lexus-importeur Louwman Parqui in Raamsdonksveer het Lexus Occasion Evenement gehouden waarbij de vijf Lexus-dealers een keur aan gebruikte auto's van dit merk te koop aanbieden. buitentemperatuurmeter, elektrisch verstelbare bestuurdersstoel, een volledig automatische airconditioning en 15 inch lichtmetalen wielen. Aanvullend op de ABS wordt de CDX uitgevoerd met tractioncontrole. Het meubilair wordt bij de CDX met leer overtrokken terwijl bij de SX een licht grijze stof met een patroon van fletse kleuren wordt toegepast. Beide varianten krijgen standaard zes luidsprekers en een elektrische antenne mee. Het uiterlijk van de Leganza vertoont duidelijk overeenkomsten met de Lanos en Nubira. Vooral het front met de verchroomde grille kennen we al van de twee broertjes. Het is als het ware een uitvergroting van het Deawoo-logo. Aansluitend hierop wordt de lijn voortgezet in de motorkap die vanaf het midden in een V- vorm naar de buitenspiegels loopt. De koplampen hebben een druppelvorm en buigen net om de carrosserie naar de zijkant. Samen met de in de bumpers gemonteerde knipperlichten en de standaard gemonteerde mistlampen geeft de voorkant een robuuste indruk. De bumpers zijn overigens in de kleur van de auto gespoten. De sierlijsten en de portiergrepen zijn tevens in de carrosseriekleur gespoten. Standaard vanaf de basisuitvoering zijn 15 inch stalen velgen met aardig0 wieldeksels. De zijkant k..,. echter een veel fraaier aanzicht wanneer er lichtmetalen wielen gemonteerd zijn. De achterzijde wordt gesierd door de nodige chromen details. Een tamelijk groot Deawoo-logo alsmede een balk boven de nummerplaat, die de kentekenplaatverlichting verbergt, zijn de blikvanger Ook de uitlaatmonding is verchroomd. Tot 5.000,- rentevoordeel Door berekening van slechts 5,9% effectieve rente, kan het rentevoordeel over 48 maanden oplopen tot zo'n 5.000,-. Voor het nu v< Nissan t privé lec betalen. Door de fiscale aftrekbaarheid van rente zal de netto te betalen rente in vele gevallen minder zijn dan de opbrengst van de rente op spaargeld. Voor slechts 169,- per maand least u al 'n Micra privé, terwijl een Almera 1,4 LX 16V al vanaf 199,- te privé leasen is. Wilt u meer weten over alle privé lease en financieringsmogelijkheden, dan bent u van harte welkom in de showroom van Nissan Alle auto's worden geleverd met Lexus Premium Warranty, een garantie tot maar liefst 300.000 km. Bezoekers van dit evenement mogen gratis een kijkje nemen in het nabij gelegen Nationaal Automobiel Museum. Op zaterdag 11 oktober as. starten om 11.30 uur vanaf het podium in Sportcentrum Leysdream in Roosendaal meer dan honderd equipes met de De van Donge De Roo/West-Brabant Rally, de voormalige Nacht van Achtmaal. Er moeten zo'n twintig klassementsproeven worden af gelegd en 185 wedstrijdkilometers worden gereden. Er wordt weer driftig om diverse titels gestreden, zoals onder andere de Nissan Micra Challenge. Ook Oirschottenaar Nelis Verkooijen heeft zich met navigator Geert-Jan Verdonk goed voorbereid. Zij willen hun positie de komende tweede (laatste) rallies nog proberen te verbeteren. Door familie-omstandigheden kon niet aan de vorige rally worden deelgenomen, waardoor het duo de vierde plaats in het klassement moest prijsgeven. Het door Nissan-dealer Denissen Vrolijke bekleding Een prettige voorziening is de standaard stuurbekrachtiging. Suzuki past een elektrische bekrachtiging toe die snelheidsafhankelijk werkt. Een elektrische stuurbekrachtiging doet een kleinere aanslag op het brandstofverbruik dan de conventionele hydraulische variant. De Wagon R+ heeft een ten opzichte van zijn lengte relatief lange wielbasis van 2,335 meter en dat betekent dat de wielen zo ver mogelijk op de hoeken van de carrosserie geplaatst zijn. De wielophanging zorgt voor voldoende comfort e" voorspelbaar weggec Voor zien we de beker McPhersons en achter getrokken draagarmen en schroefveren. De auto staat op 13 inch stalen wielen met 165/65R13 banden. Belangrijk is vooral de forse breedte van de Wagon R+ waardoor de stabiliteit zowel in bochten als bij rechtuit rijden aanzienlijk is toegenomen ten opzichte van bijvoorbeeld de veel smallere Japanse variant. Het belangrijkste bij de Wagon R+ is toch wel het interieur en de enorme gebruiksmogelijkheden volwassenen of drie kinderen. Deze 'bank' bestaat eigenlijk uit twee stoelen die tegen elkaar geplaatst zijn. De rugleuning is verstelbaar, het geheel is gemakkelijk neer te klappen en er is voorzien in© twee hoofdsteunen. De bagageruimte heeft standaard een niet meer dan redelijke inhoud. Suzuki verzwijgt zelfs de exacte waarde en vermeldt alleen trots dat bij een neergeklapte achterbank er tot aan de ruiten voor 633 liter aan ruimte voorhanden is. Maar de multifunctionaliteit maakt veel goed. De standaarduitrusting van de Suzuki Wagon R+ is zeer compleet. Zo heeft de auto onder meer getint glas, een elektronische startonderbreker, elektrisch bediende portierruiten voor en de reeds genoemde stuurbekrachtiging, centrale vergrendeling en twee airbags. Voorlopig blijft het bij deze ene uitvoering die voor f.23.995,= verkocht gaat worden. Tegen het einde van het jaar is de Wagon R+ in de showroom te bewonderen. Voorafgaand is er een Promotour+ door het hele land. Een vloot van zestien Wagon R-plussen doet dertien plaatsen aan met een feestelijke omlijsting. Deze Promotour+ trekt tot en met eind november door ons land. De Leganza wordt geleverd in twee uitrustingniveau's. De SX-variant is het instapniveau, die voor een auto uit dit segment rijk is uitgerust. Zaken als centrale portiervergrendeling, vier elektrisch bediende zijruiten, elektrisch verstelbare en verwarmde buitenspiegels, stoelen met hoogte- en lendesteunverstelling, toerenteller, airconditioning en ABS zitten er standaard in. De CDX-uitgave kent nog meer luxe. Aanvullend op de SX biedt deze variant onder andere een WI!ZP 310 SG-NX-83

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1997 | | pagina 33