1 Prachtige foto’s op gebied van wonen en interieur ra IE w IJF Artemide AKTIE :hoot TIE Poly-Art-Design-DishLamp NÜ... KORTING 5 - 10 en 15% E. DE TILBURGSE KOERIER pagina 16 Donderdag 9 oktober 1997 pagina 17 Tilburgse fotograaf John van Groenedaal: De echte liefhebber van wonen en interieur weet ongetwijfeld zijn vakbladen te vinden. Om de eigen woning in te richten of om eens verlekkerd te kijken hoe de meer gefortuneerden hun stulp weten in te richten en aan te kleden. Kijken naar mooie plaatjes neemt daarbij natuurlijk een belangrijke plaats in.Eigen Huis Interieur, Elle Wonen, Doe-Het-Zelf Woonideeën, Residence. het zijn iet RHMI maar een paar titels op dit vakgebied. Wie één van deze tijdschrif- >422353 Tekenen of KUNST schilderen duurt o me te lang rzorging De woonsferen 1997/1998 (DELLEN iKHOVEN) HOOGSPOOR DishLamp is uniek. N.S. Plein 10 Tilburg Telefoon (013) 542 51 82 06 >420 Hoe kiest u de juiste meubels? Makelaars brengen ‘Verkoopwijzer’ uit op open huis Fotograaf John van Groenedaal maakte deze foto (stoel van Martin Visser) in opdracht van Weverij De Ploeg in Bergeijk ter promotie van de meubelstoffen van dit bedrijf. Op een spannende manier gefotografeerd en een goed voorbeeld van studio-foto- grafie. Afdrukken van 1 bij 1,5 m wor den onder meer gebruikt op beurzen. Fotostudio John van Groenedaal is gevestigd aan de Bisschop Zwijsenstraat 11 in Tilburg. Van Groenedaal werkt voor tijdschriften, architecten, reclamebureau’s en bedrijven. □p onze Artemide modellen. Aktie t/m dec. '97 Tuinen De Tilburgse fotograaf is met het oog op zijn belangstelling voor vormgeving, interieur en archi tectuur min of meer automatisch in dit soort fotografie terecht ge komen. Maar het is niet het enige Retro-stijlen Een belangrijke invalshoek zijn en blijven de retro-stijlen. Ze lopen als een rode draad door alle thema's heen. Van 19e eeuwse romantiek, via art deco tot en met de swingende ‘sixties’. Met het einde van het millennium in zicht bekruipt menigeen een nei ging tot reflectie, zo menen toonaangevende trendwatchers. Zelfs meer vooruitstrevende types hunkeren stilletjes naar het verleden. Kijk maar naar de ongekende revival van de vijftiger en zestiger jaren. Kuipstoeltjes, sprietpootjes, kleurig kunststof en kitscherig chroom - het is allemaal terug van weggeweest. Op de internationale vakbeur zen zijn zelfs de sobere 'seventies’ weer gesignaleerd, strak vormge geven in kubistische meubels, (donkerjbruin edelhout en smetteloos witte lak. Voer voor avantgardisten. Details beeldbepalend Bij de meertoegankelijker woonsferen staan een aantal opmerkelijke nuanceverschuivingen op het programma. Opvallend is dat de sfeer- groepen steeds verder naar elkaar toekruipen en in sommige opzich ten zelfs gaan overlappen. De uitstraling wordt meer en meer bepaald door de details: stoffering (transparanten zijn trend) en accessoires (veel kleurrijk kunststof). Alles komt aan op de persoonlijke combina tie van dergelijke beeldbepalende accenten. De basisinrichting wordt daarentegen steeds soberder. Wonen anno nu; wat is in en wat is uit? Voor komend seizoen draait alles om een verdere verfijning van de bekende sfeergroepen: Inge togen, Multi-functioneel, Uitbundig, Oosters, Landelijk en Weelderig. Kwaliteit en comfort zijn de trefwoorden die centraal staan, meer dan stilistische perfectie. Het zoeken naar inspiratie in verre culturen ver schuift naar de achtergrond. Het interieur van nu is neutraal, westers georiënteerd, met her en der nog een exotisch of etnisch accent. Ook het kleurbeeld is rustiger geworden: kobaltblauw, vergrijsde pastels en een scala aan bruinschakeringen zijn de belangrijkste trendkleuren voor 1997/1998. des maar sn bij het doet er iccolo’ g! 95,- felblad, iegel, •g. ene de lan- SCHILDERS Nieuwe opzet Het Nieuwlanc vraag zitten. DishL Light, NS-Pleir ten open-slaat, loopt geheid de kans om prachtige opnamen tegen te komen van de Tilburgse fotograaf John van Groenedaal. Dit interieur met open haard is een duidelike interieurfoto. John van Groenedaal maakte deze foto voor Elle Wonen. In dit tijdschrift staat deze maand een reportage van de Tilburgse fotograaf over een oude Belgische kasteelhoeve net over de grens bij Maastricht. dan om een stoel en iLamp is te zien »in 10, 5014 DA wat Van Groenedaal doet. “Naast interieurs fotografeer ik architectuur, reclame en culinair. Voor Van Besou w Tapijten heb ik bijvoorbeeld het fotowerk voor een nieuwe brochure gedaan. Verder fotografeer ik ook tuinen. Dit laatste voor ondermeer de tijdschriften Elle Tuinen, Eigen Huis Interieur en het populaire blad Mijn Tuin.” John van Groenedaal werkt altijd in opdracht en werkt vaak op lo- katie. Dat maakt het allemaal no- geens extra boeiend. Poster John van Groenedaal is van veel markten thuis. De verschillende woonbladen hebben ieder hun eigen doelgroep en stijl. Het werk in “Eigen Huis Interieur” is strak en modern en betreft vooral de sign en architectuur. Het tijd schrift “Elle Wonen” biedt een mix van oud en modern. In “Doe- Het-Zelf Woonideeën” vindt de lezer allerlei ideeën om ontwer pen na te maken of na te laten maken. Dit blad bestaat deze maand 40jaar. In verband met dit jubileum heeft de bekende ont werper Jan des Bouvrie een bad- kamermeubel ontworpen. John van Groenedaal heeft dit meubel gefotografeerd in Het Arsenaal te Naarden. Deze foto zit deze maand als poster in “Doe-Het- Zelf Woonideeën”, met een teke ning en uitleg om het badkamer- meubel na te maken, “leder Nieuwe tijden vragen om aanpas sing. Om de grote hoeveelheden meubelen en kleingoed wat sneller te slijten is Het Nieuwland Interieur begonnen met een totale leegver- koop. Dit om plaats te maken voor de nodige aanpassingen. Het voor ste deel van het grote patriciërs huis aan de Nieuwlandstraat zal worden verhuurt aan derden. De bedoeling is om hierin totaal drie winkels onder te brengen. Hierbij behoudt Het Nieuwland ca. 600 m!. Verder zal ook de grote tuin een bestemming krijgen. Sla uw slag bij de totale leegverkoop. Het adres: Nieuw landstraat 34 in Tilburg. Om te beslissen of het een twee- of een driezü bank wordt, lijkt niet zo moeilijk. Maar bedenk dat een bank stel uit een meubeltoonzaal in uw ei gen huiskamer soms eens zo groot toont. Een stoel kan dezelfde omvang hebben als een andere, maar qua compactheid en kleurdominantie enorm verschillen. De keuze voor een nieuw bankstel of een nieuwe eethoek Is niet een voudig. Waar begint u mee? Van zelfsprekend heeft u een idee over i stijl, het materiaal, de kleur, zeg aar de primaire zaken die de ge wenste sfeer moeten opleveren en van het huis een thuis maken. Er zijn echter ook niet-emotionele fac toren die medebepalend zijn voor het maken van een juiste keuze. Zo als de grootte van de ruimte. Inrichten van uw huis Bij de inrichting van een kamer is het van belang om rekening te houden met de lichtval, dit kan een bankstel, een kleur of de stof er ineens heel an ders uit laten zien. Daarnaast bieden de bestaande meubels die in de ruim te blijven een goed uitgangspunt U* stemt de combinatie af op de kleuren, stijl en sfeer die u al in huis heeft. Een ander belangrijk apsect bij de aan koop van een bankstel of eethoek is natuurlijk de samenstelling van het gezin. Kinderen hebben niet alleen ruimte nodig, ook het risico op be schadiging en vlekken is groter. Dat hoeft overigens niet te betekenen dat u geen lichtgekleurde bank of vloer bedekking kunt kopen. Stofferingen kunnen vooraf behandeld worden met een vezelbeschermer die vuH en vlekken bij een juiste reinigingsaan- pak geen kans geeftUw meubels blij ven jaren lang mooi. Richt u voor de eerste keer een huis in, zonder dat daar ai uitgesproken ideeën over bestaan, dan kunt u het beste de woning zelf als uitgangspunt nemen. Het huis zelf is het enige s biele en dus minst veranderlijke i Tips voor aankoop Het uitzoeken van een nieuw bank stel Is een vermoeiend karwei. Op een gegeven moment lijkt een stoel heerlijk te zitten, maar laat u niet mis leiden door uw eigen moeheid. Als regel voorde uitgekiende afmetin gen van een stoei geldt dat de diepte van de zitting plus hoogte van het onderstel bij elkaar nooit meer dan 95 centimeter mogen zijn. Bekken- steun in de rug is belangrijk. Tenslot te: bereidt u goed voorop uw bezoek aan de meubelboulevard. Er bestaat veel literatuur over meubelstijlen, kleurenleer en de inrichting van wo ningen. De aanschaf van een boek loont meer dan de moeite. Van 2 oktober t/m 1 november zijn diverse verlich- tings-schilderijen te zien bij Hoogspoor Design Light in Tilburg. Een DishLamp die niet alleen zorgt voor de nodige verlichting in uw huiskamer, kantoor of verga derruimte, maar die ontworpen wordt door een beel dend kunstenaar. Beeldend kunstenaar Willem Theodor Winnubst is ruim 25 jaar vertrouwd met het verwerken van milieu vriendelijke hars en hoogwaardig pigment. De Dish Lamp, een plafond of wandschilderij, kan ook in op dracht speciaal ontworpen en aangemaakt worden. Kleurtoepassing vanuit een bestaand interieur of een logo-vignet verwerken in een DishLamp gebeurt in ei gen beheer, waardoor de kwaliteit bij iedere Dish Lamp gewaarborgd is voor vele jaren. Van iedere Dis hLamp wordt een referentie gemaakt en die blijft in het archief bewaard. Uit eigen ontwerpen van kunstenaar Willem yvin- nubst kan een keuze gemaakt worden, waarbij in een lage iedere DishLamp van het begin t de hand geproduceerd wordt, en dus gelimiteerde oplas tot het einde met d< uniek is en blijft. Wilt u de uiterlijke en innerlijke balans van een Dish Lamp op zijn juiste waarde beoordelen, om eventueel tot aanschaf over te gaan, v« ga er eventjes rustig voor zit bij Hoogspoor Design Tilburg; tel. 5425182. Weet u wat “executiewaarde", “on derhandse verkoopwaarde", “taxa tie" en WOZ-beschikking beteke nen? En moet u eerst een huis kopen of juist verkopen als u wilt verhuizen? Deze en vele andere vragen worden beantwoord in de ‘Verkoopwtjzer’, een handzaam en helder boek dat door ERA-make- laarsgroep wordt uitgegeven. De ERA-makelaarsgroep is een sa menwerkingsverband van 115 NVM-makelaarskantoren. ERA- makeiaars onderscheiden zich door een actieve marktbenadering. Dat blijkt uit het open huis, dat op zater dag 11 oktober aanstaande op alle 115 ERA-kantoren wordt gehou den. Iedere geïnteresseerde die graag wil zien wat er allemaal aan activiteiten plaatsvindt op een ma kelaarskantoor is deze dag van har te welkom bij Harkema Honders Makelaars, de ERA-makelaar in deze regio. Wie graag zou willen weten hoeveel zijn huis nu waard is en wat er allemaal komt kijker (verjkopen van een woning ook goed aan het open huis te be zoeken. Harkema Honders Make laars biedt namelijk op 11 oktober gratis een waardebepaling van uw woning aan. Tevens krijgt u het in formatieve boekVerkoopwijzer* ca- Het open huis is van 11.00 tot 16.00 uur bij Harkema Honders Make laars, De Lind 18 te Oisterwijk. Voor de kinderen staat er een fantastisch springkussen klaar! Bel voor meer informatie: tel. 5232600. tijdschrift heeft een eigen sfeer”, zegt Van Groenedaal. “Dit bete kent voor elk blad een eigen ma nier van fotograferen. De keer is het reportage-achtig, andere keer studiowerk. Een t dere manier van fotograferen vraagt om een andere manier van uitlichten. Mijn werk is dan ook zeer afwisselend.” John van Groenedaal is geboren in Tilburg. Hij is op dit moment al zo’n tien jaar bezig met fotografie op het gebied van wonen en inte rieur en beschikt dus over de no dige ervaring. “Ik ben erg beel dend ingesteld. Daaruit volgt mijn belangstelling voor fotogra fie. Ik had ook kunnen gaan teke nen of schilderen, maar dat duurt me te lang”, zegt Van Groene daal. “Ik heb gestudeerd aan de School voor Fotografie in Den Haag. Maar ik moet zeggen dat ik meer heb geleerd van Wil van Dusseldorp van de gelijknamige studio aan het Wilhelminapark.” Dit badkamermeubel is een ontwerp van Jan des Bouvrie. De foto verschijnt deze maand in Doe-Het-Zelf Woonideeën. Een tekening is bijgevoegd zodat het meubel door handige mensen zelf kan worden gemaakt. Op deze foto staan vloer en tapijt centraal. Een aardig voorbeeld van studiowerk met een mengeling van daglicht en flits. Alle accessoires worden beschikbaar gesteld door woonwinkels. Een stylist(e) zorgt in nauwe samenwerking met de fotograaf voor een homogene inrichting. Deze foto van Van Groenedaal ver schijnt deze maand in het blad Doe-Het-Zelf Woonideeën. De foto op de voorpagina van deze Koerier is reportage achtig. Hij verscheen eerder in het blad Eigen Huis Interieur. Het pand is een- voormalig postkantoor in IJmuiden.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1997 | | pagina 17