Renovatie Wilheiminapark in beeld r5,- van tilburg KEUKENS lerie erij! Mevrouw Melis Publiek kan kijkje nemen bij 59 bedrijven Jf ber Echtgenote van JatiMelis fi. 60.000,- Banen in Kanaalzone voor omwonenden Honderd jaar ‘Groei en Bloei’ 40-Jarig dienst jubileum SieMatic Keukenideeënboek bij Thuislaven geïntroduceerd Voor iim nieuwe keuken... De PestTest: nieuw meetinstrument voor het onderwijs Albert Heijn Jan Heynsstraat compleet vernieuwd Stad- milieuproject bij Piushaven Beestenboel op ‘t Hooge Veer ‘20 jaar_oud, elke dag in gebruik, en nog altijd een juweeltje. Maar dat komt misschien omdat Jan hooguit een eitje bakt in onze CVT-keuken...’ 25 Jaar Piggelmee Mandemakers Keukens Donderdag 2 oktober 1997 pagina 5 )97 pagina 4 DE TILBURGSE KOERIER Circa 100.000 mensen verwacht op eerste Open Bedrijvendag Zoorws s dat er De lakei. ark. ide hendigheids schaapherde OOROP keK; I heid CVT design Hebaform Peggen Pohl Bulthaup tot ziens bij Bas v/an Wilburg n organisatie iging dgcili- Laat anderen maar duurder zijn! Tilburg - Zomerstraat 49b Tel. (013) 583 97 97 Tussen Korvelseweg en Schouwburgring in het de eent. apark al van eldorp, en het Imina- let rk staat, et komen, looi (de Tijdens de Open Bedrijvendag zijn op een aantal plaatsen indrukwekkende demonstraties te zien. ENRING 77, •TEL 5426356 Winnie Sorgdrager maandag op KUB r, snellingen, iefAXA- Zondag beurt i voord twinti andseZa- tering van ïrreinen. (1 uit het giganti- een verstandige i voor menige consu- winkel. Hier kan de klant bij de diver se maaltijdbuffetten snel en gemakke lijk vers bereide maaltijden krijgen. In het midden bevinden zich de kaas-, en sen krijgen in de kinderkookschool en vleeswarenafdeling. Een koffiehoek is kunnen daar hun veijaardagsfeestje; achter in de winkel geplaatst. Kinderen vieren. maar de ordening daarvan uit van het leveringsp- betreffende r' kelen van het niet kenideeënboek is i illen- opzet uitgegaan.” twee jaar. Op de eerste is nog de dich- zien en op de tweede het grondwerk hekje rond de Wilhelminaboom, net ;etje en de nevel-’fontein’ onderdeel. Op zaterdag 4 oktober viert de afdeling Tilburg van de Koninklijke Maat schappij Tuinbouw en Plantkunde ‘Groei en Bloei’ dat zij honderd jaar gele den werd opgericht. Ter gelegenheid daarvan is er die dag van 16.00 tot 18.00 uur in de aula van de KUB (Warandelaan 2) een bijeenkomst met een dia show van Bruno Blum, getiteld ‘Aarde Vuur Water Lucht’ Voor keukens tussen fl. 6.000, - en kunnen zich vermaken in een speciale kinderhoek met videospelletjes en een groot schoolbord. Nieuw voor een Albert Heijn-filiaal in; Zuid-Nederland is de voordeelstraat met onder andere Euro Shopper-pro- ducten. Deze producten hebben een, zeer gunstige prijs en voldoen aan de. Albert Heijn-kwaliteiteisen. De prij-j zen van deze producten kunnen zo laag blijven omdat Albert Heijn de produc ten samen met andere Europese super marktketens inkoopt. Voorwaarde om te kunnen deelnemen Achterliggend idee is dat consumenten is dat er voor het publiek ook echt iets nieuwsgierig zijn en bedrijven tegen- interessants te zien is: een productie- woordig graag “communiceren met proces, demonstraties of educatie, het publiek”. De bedoeling is dat dit worden geworven. Daarbij gaat het zo wel om vaste arbeidsplaatsen als om uitzend-arbeid. Eerst zullen de grotere werkgevers worden benaderd, daarna de kleinere. Alle drie betrokken f belang bij een positief r meente bij de revitaliser minderen van de werkk» nabijgelegen wijken. De de Kanaalzone zijn f snelde uitvoering vai Zeker nu zich steeds voordoen bij het vitn is het aantrekkelijk ving ei Het arbeic Op 12augustus 1957begondhr. J. van tor. In zijn eerdere functie van bedrijfs- lersel bij IGS (opgericht in 1945) als leider wist hij collega’s te motiveren en stempelmaker. In de afgelopen 40 jaar deelde hij zijn vakkennis d.m.v. het op heeft Van lersel meerdere functies ver- leiden van startende gereedschapma- vuld. Door zijn ervaring op meerdere kers. In zijn werk heeft hij oog voor de- afdelingen binnen IGS High Tech BV, tail en creatieve ideen t.a.v. het ondersteunt hij momenteel de ver- oplossen van technische vraagstuk- koopafdeling in de functie van cacula- ken. lag wordt na een renovatie het Wilheiminapark officieel heropend. Dat ^e- (architectuur en industriële^techme^n^ deramenvan Studio van Dusseidorp, Wilheiminapark 110. Daarhangteen houwen tigtal foto’ s die Wil van Dusseidorp vóór, tijdens en na de renovatie van het De dne foto s tonen de fasen van de laatste tv park maakte te begroeiing langs de rand van het park te i Van Dusseidorp werd in 1936 in Medan op Sumatra geboren en volgde HBS-B aan de vijver. De derde foto toont het nieuwe h_ op het Tilburgse Odulphus Lyceum. Fotografie studeerde hij in Keulen, waarna a's de speeltoestellen, de stoelen, het bruggetje hij in 1966 in Tilburg zijn Studio van Dussseldorp begon. Sinds 1970 werkt en van de nieuwe vormgeving van het park, woont Van Dusseidorp aan het Wilheiminapark. Naar commerciële fotografie De expositie voor de ramen van Studio van Dusseidorp is een maand te zien. partijen hebben f resultaat. De ge- ïring en het ver- kloosheid in de De bedrijven in n gebaat bij een ver ban de revitalisering, eds vaker problemen /inden van personeel, slijk dat geïnvesteerd wordt in de werving en toeleiding van personeel. Het arbeidsbureau hoopt dat dit bijdraagt aan het halen van de taakstelling om (langdurig) werklozen aan werk te helpen. Het geld voor de revitalisering komt _J. 's van het rijk in het kader van het Groot Stedenbeleid (GSB). Daarmee moeten verpauperde wijken opgeknapt worden en werklozen aan iverigens put men voor de fi nanciering niet alleen uit de GSB-pot. Er zijn ook subsidie-aanvragen inge diend bij de provincie Noord-Brabant en het ministerie van Binnenlar ken in het kader van verbeter binnenstedelijke bedrijventen. In België gingen afgelopen weekend zo’n 700.000 mensen een kijkje nemen bij een of meer deelnemers aan de zevende Open Bedrijvendag daar. Het succes van dit fenomeen heeft er toe geleid dat ook Nederland zijn variant krijgt, eerst in het zuiden. Verwacht wordt dat komende zondag circa hon derdduizend mensen in Zeeland, Brabant en Limburg op pad gaan tijdens onze eerste Open Bedrijvendag. Daaraan doen 59 bedrijven mee. Op het terrein, op het plein, in de aula --o en in het aulacafé van ‘t Hooge Veer acte de présence met een infohoekje en aan de Bredaseweg 375 te Tilburg zal etaleert Pluspunt zijn mogelijkgheden op vrijdag 3 oktober een groot aantal - activiteiten plaatsvinden die in het te ken staan van het dier. Met name deelnemers, mensen met een verstandelijke handicap, van de dagactiviteitencentra (AC’s) van de Zwijsenstichting zullen hun best doen om er een beestenboel van te maken. Zo nemen deelnemers van AC boerde rij de Rugdijk hun geiten en schapen mee en verzogen deelnemers van AC ‘t Hooge Veer met hun dieren een knuf- felservice. Daarnaast verkopen deel nemers van bakkerij de Zoete Hoef overheerlijke zelfgebakken koekjes in de vorm van dieren, deelnemers van AC de Vleugel zelfgemaakte beeste" en deelnemers van AC ‘t Park verse e eren. Verder geven honden van hon denschool Alert uit Moergestel een be- hendigheidsshow, verzorgt schaapherder een schap - - J~';r-*— kinderboerderij het Év.«vn«<u»v Tilburg-Noord aanwezig met een aan- Na de succesvolle introductie van de Tuinlaven worden nu de Thuislaven gelanceerd. De sprookjesfiguren uit de Efteling zijn op weg om na de tuinen ook de huizen te veroveren. De Thuislaven zijn ontworpen in nau we samenwerking met creatief direc teur Ton van de Ven van de Efteling. De serie bestaat voorlopig uit elf figu ren. De “volwassen” Thuislaven me ten tot 70 cm. De Babylaven zijn iets kleiner. De Thuislaven zijn verkrijg baar bij verschillende tuincentra, waaronder Tuincentrum Overvecht. Onderzoek heeft aangetoond dat lijk. De eigen testresultaten kunnen 385.000 kinderen vaak tot regelmatig worden uitgeprint en in de groep/klas worden gepest. Dit is één op de vier worden besproken. Op deze wijze wer- kinderen in het basisonderwijs en één ken leerlingen zelf doelgericht mee op de twaalf in het voortgezet onder- aan het (volledig) uitbannen van pes- wijs. Niet voorniets wordt er op school ten in hun groep/klas en school, veel aandacht besteed aan pesten. De PestTest is een instrument om te meten of het beleid op scholen tegen pesten zijn vruchten afwerpt, dan wel bijge steld of aan gescherpt moeten worJ Met behulp van de computer kur leerlingen vanaf groep zes in school tot en met klas drie in I gezet onderwijs zelfstandig niem aan de slag. multiple-choice kunnen leerlingen 45 vragen invullen en de mate aangeven waarin zij worden gepest, zelf pesten, waar en wanr„ tegen wordt ge Omdat elke leerling deze gegevens verstrekt, wordt een compleet beeld van de groep/klas verkregen. Ook een overzicht van de hele school is moge- In totaal strekt de gemeente 10 miljoen gulden maatregelen die voor een ople ving van de Kanaalzone moeten zor gen. Dat zijn ondermeer verbetering van de Maasstraat, Rijnstraat en Goir- 11 Kanaaldijk, inclusief de bereikbaar- ..„d van enkele bedrijven; de aanleg ncl ge‘u van een volledige kruising Rijnstraat 1 Ringbaan met verkeerslichten; het op- nieuw ontwikkelen van een voormali- ge loswal en van een verpauperd per- opgeknapt ceel; en de herinrichting van de Oude banen. Over Lind. Aan 2 miljoen wordt nu dus een voorwaarde verbonden. De overeenkomst regelt dat bedrijven in de Kanaalzone hun vacatures mel den bij het arbeidsbureau, zodat men sen uit aangrenzende wijken kunnen Toeg samenwerking met uu v.v, ouderorganisaties en drs. Bob van Gv. Meer van het Algemeen Pedagogisch De woonmaand oktober is een uitgele- de keukentypen. Om Studiecentrum. Ouderraden en mede- zen moment voor de introductie van sche keukenaanbod e -chapsradcn kunnen de test be- het nieuwe SieMatic Keukenideeën- keuze te maken, is ij de eigen organisatie: Lande- boek. Vandaar dat dit feit bij Mande- ment een hele opgave, lijke Oudervereniging voor Bijzonder makers Keukens centraal staat tijdens Onderwijs op algemene grondslag een open huis, dat de gehele maand zal Documentatie over keukens bevat, rin zij worden gepest, zelf pesten, (LOBO), tel. 070-3850866; Neder- duren. Wat maakt dit nieuwe Keuken- vaak veel afbeeldingen en informatie, ren wanneer dit gebeurt, en water landse Katholieke Oudervereniging ideeënboek van SieMatic nu zo bijzon- maar de ordening daarvan gaat altijd J* gedaan. (NKO), tel. 070-3282882; Ouders, der? Mandemakers Keukens legt uit: uit van het leveringsprogramma van de leerling deze gegevens Christelijk Onderwijs en Opvoeding “Wie van plan is een andere keuken te betreffende fabrikant. Bij het ontwik- wordt een compleet beeld (Ouders COO), tel. 0343-513434; kopen, kan kiezen uit vele honderden kelen van het nieuwe SieMatic Keu- lep/klas verkregen. Ook een Vereniging voor Openbaar Onderwijs modellen, in tal van uitvoeringen. Al- kenideeënboek is men van een andere (VOO), tel. 036-5331500. leen al SieMatic levert 41 verschill— evenement, dat gesteund wordt door het tninisterie van Economische Za ken, volgend jaar het hele land plaats vindt. De deelnemende bedrijven zijn heel verschillend. Van eenmansbedrijf tot multinational, van ambachtelijk tot high-tech, van computergestuurde productieprocessen tot het dagelijks werk in de zorgsector. Publiek kan ook vaak ergens aan mee doen. In Midden-Brabant kunnen tal van be drijven en instellingen bezocht wor den. Dat zijn Alpha Telemarketing (Stationsstraat 19, Tilburg); Broekckx Plasticrecycling (Pastoor Jurgens- straat 28, Esbeek); CSO maat- en or thopedische schoenen (Industrieweg 21B, Moergestel); Centrale Afvalver werking Spinder (Vloei veldweg 8, Til burg); Coca-Cola (Eindsestraat 137, Dongen); ambachtelijke meubelmake rij De Brakelse Hoeve (Brakel 9A, Riel); Dienst Sociale Werkvoorzie ning (Floresstraat 6, Tilburg); DSW Grafisch Centrum (Insulindestraat 5, Tilburg); DSW tapisserie en damast- weverij (Kap. Poellplein 2, Tilburg); lederwarenfabriek De Hoon (Hoofd straat 172, Rijen); automatendraai- werk Marvo (Ledeboerstraat 15, Til burg); TWM waterpompstation (Gilzerbaan 425, Tilburg); kunststo- framenfabriek Op ‘t Hoog (Industrie weg 23, Moergestel); groenonder houd, landmeten, verkeerslichten, riolering van Openbare Werken Til burg (Eikenbosch 47, Berkel-En- schot); reclamestudio P Projects (Krei- tenmolenstraat 134, Udenhout); drukkerij Pabo Print (Kapitein Hatte- rastraat 46, Tilburg); drukwerkvoor- bereiding Tuerlings Quality Partners (Goirkestraat 116, Tilburg); Van Beb- lieunormen wordt afgeweken, zal blij- ber Rneerbewerking (Selenakker 1, ken uit de nog te ontwikkelen visie op Tilburg-Vossenberg). - ’ebied. nulmeting van VROM zal de huidi ge situatie in het gebied rondom de Pi ushaven beschrijven. Deze beschrij ving zal straks vergeleken worden met de toekomstige situatie, zodat gecon troleerd kan worden of veranderingen ---getreden. Onderdeel van de nul- is een «belevingsonderzoek». Hierbij vraagt een onderzoeksbureau aan omwonenden en bedrijven uit het experimentgebied hoe zij het gebied ervaren en beleven. Ook bewoners uit het aangrenzende gebied kunnen hier voor benaderd worden. Het Stad- Milieuproject Piushaven staat volgens B en W los van de dis cussie en de beslissing over de Haven dijkroute. Maandag a.s. wordt in de Aula van de Katholieke Universiteit Bra bant, Warandelaan 2 in Tilburg, een publiek debat gehouden waar aan mevrouw mr. W. Sorgdrager, minister van Justitie, haar mede werking verleent. De minister houdt een inleiding over «Recht en rechtspleging in de toekomst», waarna zij vragen zal beantwoor den over dit onderwerp en in dis cussie wil treden met de zaal. Winnie Sorgdrager heeft aange- kondigd dat zij haar persoonlijke visie zal ontvouwen over de ver houding tussen recht en maat schappij in de komende eeuw. De opbouw van de verzorgingsstaat in de jaren 60 en 70 bracht ook een aantal bezwaren met zich mee. Als reactie ging de samenleving zich meer richten op de vrije markt. Daardoor ontstond er meer behoef te aan recht om geschillen te be slechten. De vraag naar de toegan kelijkheid van het recht nam toe en er kwam meer behoefte aan rechts bijstand. Naar de toekomst zijn twee lijnen mogelijk. Of er ont wikkelt zich een op claims gerich te cultuur, zoals thans in de V.S., of er komt een op consensus gerichte cultuur. De voorkeur van Sorgdra ger gaat uit naar de bindende krachten van recht en samenle ving, en niet naar het dulden en af kopen van onrecht met enorme be dragen. Het is de taak van een minister om die politieke voorkeur te vertalen in concreet beleid. De avond staat onder verantwoor delijkheid van D66-Tilburg en is georganiseerd in samenwerking met de Juridische Faculteit van de KUB en JUVAT, de vereniging van juristen, afgestudeerd aan de KUB. De bijeenkomst begint om 20 uur. De toegang is gratis en alle belangstellenden zijn welkom. De gemeente sluit een overeenkomst met het BOK (Bedrijven Overleg Kanaalzone) en Arbeidsvoorziening om 2 miljoen gulden pas in te zetten voor revitalisering van dit bedrij venterrein als driehonderd werklo zen uit aangrenzende wijken aan werk worden geholpen bij bedrijven in de Kanaalzone. Tot half 1998 gaat het om 130 te werkstellingen bij veertig bedrijven. Uiteindelijk moeten 150 nieuwe mensen vast werk krijgen in de Ka- naalzone. Rond de Piushaven gaat een Stad- Milieuproject van start. B en W van Tilburg hebben toestemming ver- dit ge leend aan het ministerie van VROM De ni om dit najaar te beginnen met een zogenoemde nulmeting in het ge bied. Het project is onderdeel van een landelijke studie, waarvoor 25 gebieden geselecteerd zijn. De Experimentenwet Stad en Milieu biedt de mogelijkheid ruimtelijke ont- wikkeling en milieu-effecten daarvan „2,,^ integraal te benaderen. Door de wet, die binnenkort aan de Tweede Kamer wordt voorgelegd, mag onder strin gente voorwaarden en onder goedkeu ring van de minister van VROM, van de milieunormen worden afgeweken. Verlies aan milieukwaliteit moet wel I gecompenseerd worden. Of (en zo ja, I waar) in het Piushavengébied van mi- Deze maand bestaat peuterspeelzaal Piggelmee in Loon op Zand 25 jaar. Op zondag 5 oktober wordt dit gevierd in De Wetering in Loon op Zand. Alle peuters en kleuters van Loon op Zand zijn dan samen met hun fami lie van harte welkom. Speciaal voor de allerkleinsten worden er diverse activiteiten georganiseerd, o.a. poppenkast, schminken, touwtje trekken, een vertel kabouter van de Efteling komt langs en er is een speciaal spring kussen waar alleen peuters en kleuters op mogen. Ook aan de ouders is gedacht, deze kunnen een heuse veiling bijwonen van peuterkunst, deze veiling is om 13.30u.enom 15.00u.Zo’n50kunst- werken van diverse speciale materialen, gemaakt door de peuters door middel van speciale technieken, zullen onder de hamer komen. De Albert Heijn-supermarkt aan de Jan Heynsstraat 10 opent na een flinke ver bouwing vandaag om 09.00 uur op nieuw de deuren. In tien dagen tijd heeft de winkel een complete meta morfose ondergaan. De winkel heeft maar liefst 23.000 verschillende arti kelen en heeft daarmee het grootste as sortiment van alle Albert Heijn-win- kels in Nederland. De Albert Heijn-supermarkt was van zaterdag 20 september tot en met woensdag 1 oktober gesloten. In die tien dagen werd de winkel volledig verbouwd. De winkelindeling is geba- v seerd op de vier momenten van bood- schappen doen: een verwen-, bood- Bij de vernieuwde supermarkt komt schap-, gemaks- en prijsgedeelte. De ook de AllerHande kookschool. In eeir verwenwereld is aan de zijkant van de aparte ruimte, voorzien van een hyper-, winkel. Hier kan de klant bij de diver- moderne keuken, kunnen klanten kooklessen van professionele koks volgen. Ook kinderen kunnen kookles sen krijgen in de kinderkookschool en tal dieren, geeft de dierenbescherming acte de présence met een infohoekje en spunt zijn mogelijkgheden op het gebied van vrijétijdsvorming voor mensen met een verstandelijke handicap. Actieve bezoekers kunnen tekenen en kleuren, dierenfiguren op hun gezich ten laten schminken, een ritje maken in een sjees, zich laten fotograferen als zwijntje in de knuisten van Obelix, knuffelen met knuffelbeesten en een videofilm over dieren bekijken. Ochtend- en middagprogramma ef Van 10.00 tot 12.00 uur zijn de activi- in teiten bedoeld voor mensen met een ernstige verstandelijke handicap. Be sten zoekers van de activiteitencentra van •ei- de Zwijsenstichting zijn welkom van on- 13.30 tot 15.30 uur. Voor het leukste knuffelbeest, de mooiste foto van het verzorgt een eigen huisdier en de mooiste dierente- apendrijfshow, is kening worden prijzen wegegeven, die Echowaaike uit uiteraard allemaal iets met dieren te maken hebben. neten De test is inhoudelijk ontwikkeld door “““en dr. Ton Mooij van het Instituut voor innen ouderorganisaties en drs. Bob van der i de basis- Meer van het Algemeen Pedagogisch De woonmaand c'-*-1-- „i het voort- Studiecentrum. Ouderraden en mede- zen moment voor du rijs zelfstandig en ano- zeggenschapsraden kunnen de test be- het nieuwe SieMatic de slag. Via het stellen bij de eigen organisatie: Lande- boek. Vandaar dat dit feit bij Mant i-- i^„i;lijke Oudervereniging voor Bijzonder makers Keukens centraal staat tijde Onderwijs op algemene grondslag een open huis, dat de gehele maand z; /at maakt dit nieuwe Keuker in SieMatic nu zo bijzor FOTO’S: STUDIO VAN DUSSELDORF

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1997 | | pagina 5