OS» Een fijne neus Vier Carisma's voor Bressers Metaal Zuid-Oost reikt drie fietsen uit USA-veiling bij Auto Noordhoek -E_ RIJ-IMPRESSIE JGOOD >26 Audi 'l BM DE TILBURGSE KOERIER DE AUTOMAAT - Donderdag 11 september 1997 - pagina 3 I7 pagina 2 Met ingang van 1 oktober staat de nieuwe Citroën middenklasser, de Xsara, bij de Nederlandse dealers en daarmee komt een einde aan bijna 7 jaar Citroën ZX. Technisch is uiterlijk heeft de ontwerpafdeling er meer fantasie in gestopt. Citroën Xsara flanken lijnt 1 Erlt m i-BENZ mrarj SEAT 1993 1995 1994 1995 top gezet 'een p alle snde Zand, 362474 ...1992 ....1992 ....1994 ...1988 ...1990 ...1989 ....1991 ...1991 ...1992 ...1991 ...1988 ...1989 ...1991 :ht ingt het imen sara ongeveer sk garantie uilgarantie lining, an de jTBnrn nsions iternet Jnline.nl >ek naar een e occasion van nerk dan ook? kap sel een Dhr. M. Bressers neemt de sleut Leor. rtels in ontvangst van vier Mitsubishi Carisma's uit handen van mard van de Wiel van Kluitmans B.V. de Xsara op de ZX gebaseerd, maar ilburg. iaÜeLPi nted auto- ring, enst slige jring •uring zo sportief if dit bedrag dgeBOVAG- ‘rekken. szelfde rachten. ontstaat een ruimte van 1190 liter. Langs de voorruit lopen randen die ervoor zorgen dat water niet via de zijruiten maar langs het dak wordt afgevoerd. Afhankelijk van de uitvoering wordt een regensonsor gemonteerd gekoppeld aan een helaas hinderlijk tikkend relais. Het onderstel van de ZX is bekend en vaak geroemd en itvoeringen. ren comfort, Mercedes-Benz over de Xsara. Voor vinden we de zogenaamde pseudo McPherson ophanging en een stabilisatorstang. Achter komen we wederom een geprogrammeerd meesturende as tegen daarvan de flexibele rubbers iets zijn aangepast. De auto veert comfortabel, helt niet overdreven over in bochten en rijdt daardoor uiterst voorspelbaar. De carrosserie ztnnings reductie systeem, ilukkig is men bij Citroen jestapt van een irtbeveiliging met pincode, zit nu een transponder in contactsleutel. Seat-dealer Auto Noordhoek heeft in een verkoopwedstrijd van Seat-importeur Pon Car een reis gewonnen naar Mexico en Amerika. In een aantal jaren tijd is dit automobielbedrijf met vestigingen in Tilburg en Waalwijk uitgegroeid tot de grootste Seat-dealer van het land. De genoemde prijs is gewonnen in een verkoopwedstrijd door beide vestigingen die nummer 1 en 2 werden. Deze goede score is voor Auto Noordhoek de aanleiding om een USA- veiling te houden op donderdag 11, vrijdag 12 en zaterdag 13 september as. De showroom is op donderdag boven het dashboardkastje zijn uit een metaallook kunststof gemaakt en dat doet weer aan bijvoorbeeld de Ford Mondeo denken. De algehele vormgeving van instrumentarium en console is behoorlijk gelijk aan dat van de Saxo. Het is jammer dat vrijwel alles in zwart is opgetrokken, dat maakt het geheel erg somber. Gelukkig zijn er in de bekledingsstoffen beschaafde kleuraccenten verwerkt. Het klokken werk van het dashboard heeft als noviteit een dubbele dagteller en een service-indicator die bij het starten aangeeft hoeveel kilometer nog kan worden gereden tot de volgende beurt. De stuurkolom is in twee richtingen verstelbaar. Standaard heeft de Xsara een bestuurdersairbag en t egen meerprijs een passagiersexemplaar en zij- airbags. Kiest men niet voor een passagiersairbag dan bevindt zich op deze plaats een tweede dashboardkastje. Het eerste kastje heeft geen overdreven inhoud, maar gelukkig heeft men bij Citroen onder de bestuurdersstoel ruimte gemaakt voor het instructieboekje. De voorportieren hebben niet alleen een open vak waarin kaarten alleen rechtop gez kunnen worden, maar ook tweede vakje onder de armsteun, waar volgens de Fransen prima een 'Guide Michelin' inpast. Voorlopig staan er van de Xsara drie verschillende carrosserievarianten op stapel. Er wordt een start gemaakt met de vijfdeurs hatchback. Volgend voorjaar komt de driedeurs coupé beschikbaar enkele weken later gevolgd door de break. Er schijnt ook een ruimteversie in de maak te zijn, die nog wat langer op zich laat wachten. Regensensor Dat de Xsara groot is, is duidelijk te merken. Óp zitplaatsen is er voldoen hoofd- en beenruimte aanwezig en ook het standaardbagagevolume van 408 liter mag er wezen. Heel handig is de hoedenplank tegen de achterkant van de rugleuning te klappen en hoeft niet 'thuisgelaten' te worden. Wordt ook de geopend van 11.00 tot 21.00 uur en op vrijdag en zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur. Ieder uur van de dag worden alle gebruikte auto's van Auto Noordhoek honderd dollar goedkoper (200 gulden). Het principe is simpel. Hoe langer een klant durft te wachten, hoe lager de prijs, maar hoe groter de kans dat de auto naar keuze al door iemand anders is gekocht. Iedere dag beginnen de prijzen op het aanvangsniveau. Dat betekent dat e een voorde* f.2.000,= kar Als de prijs va betreffende ai grens van f.7.L Afgerond De Xsara behoort met zijn lengte van 4,17 meter tot de grotere auto's in het middenklassesegment en daarmee wordt zelfs de grootste binnenruimte bereikt. De wielbasis is identiek aan die van de ZX. Het uiterlijk doet vooral denken aan de Xantia, terwijl bij de Xsara toch meer afgeronde vormen worden i gebruikt. Het front is I nadrukkelijk laag en red van voor bekeken sprir logo met de twee chror ren ernaast direct op. Er lopen over de motorkc drie lijnen die het gehee krachtige uitstraling meegeven. De koplampen hebben geen doorzichtig glas, zoals we reeds bij enkele recent geïntroduceerde auto's hebben gezien. Aan het profiel is duidelijk de oplopende taillelijn te zien alsmede de behoorlijk brede C-stijl die vanaf de bestuurderszitplaats voor flinke dode hoeken zorgt. bij 155 Nm bij 4250 tr/min. Een soepele, krachtige machine als het geheel maar op toeren wordt gehouden. Dan kan ook de top van 195 km/u worden bereikt en in 10,7 seconden de beweging naar de 100 km/u worden gemaakt. De vertrouwde 1,9 liter diesel is met of zonder turbo in de Xsara beschikbaar met vermogens van 68 tot 90 pk. Vooral de turbodiesel is op het gebied van kracht en souplesse een verademi De basisuitvoering van Xsara heeft standaard getint glas, stuurbekrachtiging, centrale vergrendeling, een pollenfilter en interieurverlichting met vertraagde uitschakeling. De Ligne Séduction voegt daar nog aan toe: elektrische raambediening voor, afstandsbediening op de vergrendeling, toerenteller, meegespoten spiegels en elektrisch verstelbare rechter buitenspiegel. Nog een stapje hoger volgt de Ligne Prestige i met een deelbare achterbank, hoofdsteunen achter, velours bekleding en hoogteverstelling op de bestuurdersstoel. Aan de top staat de Xsara Exclusive met dubbele koplampen, mistlampen voor, elektrische ramen achter, twee elektrisch verstelbare en verwarmde buitenspiegels, middenarmsteun achter, automatische airco, tweede airbag, temperatuurmeter en een audio-installatie met bediening op het stuurwiel. nbieden vanaf 1000,= met zes rschillende motoren. Aan basis staat de 1,4 liter met pk, een top van 175 km/u en :eleratie van 0 tot 1Q0 in 14,1 :onden. Het meest populair irdt zonder twijfel de 90 pk rke 1,6 liter die ook met eer ppel van 135 Nm net wat >er te vertellen heeft: 180 i/u, 0-100 in 13,1 seconden, n bekende, vertrouwde >tor die prima functioneert redelijk stil zijn werk doet. 103 pk sterke 1,8 liter wordt een geleverd met tomaat. Daarboven zit de ichtigste benzinemotor, een liter 16-klepper van 112 pk want de medewerkers van Bressers rijden veel kilometers en het is van groot belang dat de auto betrouwbaar en bedrijfszeker is. En natuurlijk is het voor ons prettig dat een bedrijf als Bressers Metaal met ons nationaal produkt rondrijdt als visitekaartje naar hun klanten. De verkopen van de Mitsubishi Carisma zijn mede door de landelijke posteractie verdubbeld. Kluitmans zet deze trend voort door weer nieuwe aanbiedingen van de Carisma. Reden temeer om eens een kijkje te gaan nemen in de showroom aan de Kapt. Hatterasstraat 11 op het industrieterrein Loven. Auto Noordhoek om toch de vanaf uu geldende volledig0 garantie te verstrek Dat iedere koper de2 kwaliteit mag verwc blijkt niet alleen uit deze garantie, maar ook uit de NAP, APK en afleverings- inspectiebeurt. Bovendien is Auto Noordhoek op zoek naar rijders van een Audi 80, Opel Corsa, Toyota Corolla, Mazda 626, Suzuki Swift en VW Golf/Passat. Iedereen die een van deze auto's inruilt op een nieuwe Seat of gebruikte auto krijgt tijdens de Auto Noordhoek USA- veiling 500 dollar extra op de prijs uit de beste koerslijst. Kleuraccenten Na het openen van de portieren is ook aan het interieur te zien dat er met een redelijke fantasie aan gewerkt is. Citroen heeft daarvoor een jonge ontwerper aangetrokken die voorheen bij Ford een deel van zijn kennis heeft opgedaan. Dat is niet zozeer in de vormgeving als wel in het materiaalgebruik te merken. De omranding van het instrumentarium en een lijst Mitsubishi-dealer Kluitmans leverde afgelopen week vier exemplaren van de Carisma Limited Edition af aan Bressers Metaal BV in Til Deze auto's zijn allemaal uitgerust met een Vicll gasinstallatie. De Limi Edition heeft een rijke uitrusting met onder meer standaard airconditioning, twee airbags, zij-airbags, centrale portiervergren- deling, elektrisch bediende portierruiten, stuurbekrach tiging en metaallok. Het 104-jarige Tilburgse bedrijf Bressers Metaal is sinds januari 1995 gevestigd in een ultra-modem bedrijfspand aan de Apollostraat op bedrijventerrein Vossenberg. Bressers heeft voor de Mitsubishi Carisma gekozen vanwege de gunstige prijs/kwaliteitverhouding, de uiterst complete uitrusting, de lage onderhoudsprijzen, drie jaar volledige garantie en de goede service van automobielbedrijf Kluitmans, de Mitsubishi-dealer voor Tilburg en omstreken. Leonard van de Wiel van Kluitmans: "We zijn erg trots dat we Bressers Metaal aan ons klantenbestand kunnen toevoegen, mede omdat dit bedrijf niet over een nacht ijs is gegaan bij de keuze voor nieuwe auto's. Begrijpelijk vijf er maximaal 'sel van f.1.600,= tot can worden gehaald. ran de auto onder de L500,= zakt, is Drie regiogenoten kunnen zich sinds kort de gelukkige eigenaar noemen van een splinternieuwe Giant fiets, die zij hebben gewonnen in de Grote Zomeractie van Seat. Zij vulden in de showroom van Automobielbedrijf Zuid-Oost aan de Hoevenseweg een antwoordkaart in en maakten een slagzin zo origineel mogelijk af. Mevrouw Stads uit Tilburg scoorde met "Seat is in mijn ogen voor eens en al tijd: de autoriteit onder al wat auto rijdt." De tweede prijswinnaar W. Spanninks uit Middelbeers kwam met de volgende vondst: "Seat is in mijn ogen de beste! Seat doorstaat alle testen." De derde fiets ter waar de van f .800,= ging naar Sjef van Gestel uit Oisterwijk met "Seat is in mijn ogen gelijk aan een diamant schitterend in autoland." Automatisch dingen deze drie winnaars mee naar de landelijke hoofdprijs, een Seat Toledo 1.6 SE ter waarde van f.35.000,=. Zuid-Oost hoopt oprecht een van deze drie winnaars blij te kunnen maken met deze auto. Binnenkort wordt bekend gemaakt wie uit het land deze hoofdprijs heeft gewonnen. De uitreiking van de drie Giant fietsen vond plaats aan de Ringbaan Zuid te genover het Willem II stadion. Daar is de nieuwbouw van Automobielbedrijf Zuid-Oost in een vergevorderd stadi um. en voelt solide aan. Verder past Citroen de vergaande isolatie toe die voor het eerst bij de Saxo werd geïntroduceerd. De veiligheid heeft de volle aandacht gekregen. De deuren hebben een vierde bevestigingspunt en in de portieren zijn zogenaamde paddings opgenomen om de krachten bij een zijdelingse aanrijding op de juiste plek te icentreren. De gordels zijn rel voor- als achterin in De achterruit staat zo schuin dat de hoogte beperkt is en dat is weer te merken als men door de achteruitkijkspiegel kijkt. In alle gevallen zijn de voor- en achterbumper in de carrosseriekleur meegespoten en voorzien van dikke stootranden. Deze worden op de i voortgezet. Afhankelijk van de uitrusting worden ook buitenspiegels en portiergrepen meegespoten. Iedere Xsara heeft 14 inch wielen, maar de wieldoppen variëren weer met het type. De lage plaatsing van het derde remlicht op de achterklep is volgens een woordvoerder van Citroën ingegeven door de vormgevers, terwijl een hoger geplaatst exemplaar uit veiligheidsoogpunt toch echt de voorkeur geniet. Het aardige aan de Xsara is dat door de specifieke vorm van de achterlichten de auto niet op een andere model lijkt. 65 BDG 32 ertifikaat ationale iutopas iegelijk Ot 1 iaar

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1997 | | pagina 25