Daihatsu Terios o ffl I Japanse 'Way of Life' Motorisch Mercedes nieuws u n 0 8 4 8 Grotere V8 voor Jeep Grand Cherokee DAGEN TOT HET JAAR 2000 w Bijlage van: De Tilburgse Koerier i je ’»»x .«flïx '-;4B imiWBiiiii i97 pagina 20 Oplage: 103.000 Donderdag 4 augustus 1997 BJ >zijn seft Zo Lees Verder op pagina 7 rong en zoi Tony Vos ide Autotest: Audi voert kleine Lees verder BMW728i wijzigingen door in dit nummer Executive o.a.: pag.3 pag.7 De/lutoMaat esso, etc. Jaargang 9 Nummer 34 De nieuwe TERIOS staat al in onze showroom j met rondom le Quadra-Trac DAIHATSU Ad v.d. Wouw Loon op Zand OFF. DAIHATSUDEALER TILBURG e.o. Kloosterstraat 20, Tel. 0416-363412 mii Hie grille m< door dei dakrail en acht in de voorruit. i zijn van d http.-Wwww.autogigastore.com e-mail: tonyvos@globe.nl ilxuczxI in neer. Op ie plaats De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D .A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goir- le, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moer gestel en Hilvarenbeek. Er wordt geLx vu in leer en hout er). Zelfs de xjde isole, de elen, pookknop van uc tussenbak en de handgreep van de hc zijn met De stoelen kennen een elektrische verwarming en de 60/40-neerklapbare achterbank is uitgerust met een uitklapbare midden- armsteun. Vrolijke indruk Direct na het openen van de portieren is te zien dat portiervakken ontbreken en dat is jammer. Het interieur maakt een vrolijke indruk vooral door de bekleding met Deze week zondag 7 september Formule 1 Grand Prix van Italië op het circuit van Monza PPG CART World Series in Laguna Seca (USA) STW Cup en Duitse Formule 3 te Lahr (D) BTCC op het circuit van Brands Hatch (GB) Amsterdam Rallysprint meetellend voor het NKS In de hoes van het reservewiel zijn handige opbergvakken aangebracht. Aan de buitenkant is de auto te herkennen aan de meegespoten grille, louvres in de motorkap, in de carrosseriekleur uitgevoerde skirts en een verchroomde uitlaatmond. De type aanduidingen zijn in chroom op de carrosserie te vinden. Nieuw is de kleur Deep Slate. De Finse 1000 Meren- Rally werd gewonnen door de Fin Tommi Makinen in zijn Mitsubishi Lanc«’ de tweede en derde eindigden zijn landgenoten Juha Kankkunen en Jarmo Kytolehto. Makinen's concurrenten voor de WK titel Colin McRae en Carlos Sainz vielen uit met respectievelijk een kapotte ophanging en een defecte motor. Na tien van de veertien rally's heeft Makinen een voorspre van 22 punten op de Spaanse Ford Escort rijder Carlos Sainz. foto ziet zonder andere auto's of een gebouw erbij zou direct denken dat ie veel groter is. De toegankelijkheid van het interieur laat niets te wensen over. De instap is niet overdreven hoog. Het exterieur van de completere SX-uitgave kenmerkt zich onder meer door de in zilvergrijs gespoten bumpers, flankbeschermers en spatbordverbreders, een grille met chroom maar ook >e standaard ilings, spatlappen voor iter en een donkere rand linimale druk van 1350 bar. __ierdoor kan een nauwkeurige elektronsiche sturing worden toegepast en een zeer efficiënte verbranding worden bewerkstelligd. Daarmee worden het prestatieniveau, het brandstofverbruik en het milieu gediend. Vrij snel komt in de C-klasse de 220 Turbodiesel beschikbaar, een 2,2 liter 4 cilinder volgens het Common Rail principe. De krachtbron is goed voor 125 pk, heeft directe inspuiting, vier kleppen per cilinder, een Redactie: Tony Vos Tel. 013/4686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/5368805 Fax 013/5359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur verschillende tinten blauw, rood en paars. De randen zijn in effen grijs uitgevoerd. De portierpanelen en het dashboard zijn volledig in grijstinten opgetrokken. Het instrumentarium brengt gelukkig wat leven in de Veelzijdig De lengte van 3,845 meter en breedte van 1,555 meter zorgen ervoor dat de 1015 kg wegende Terios bijzonder compacte is aan de buitenkant. Het lijkt wel een miniatuur-uitvoering van de grote Amerikaanse Sports Utility's. In ieder geval deelt de Terios zijn veelzijdigheid met de grote Amerikaanse broeders. De Terios heeft een grappige en originele uitstraling. De auto toont lieflijk en stoer tegelijk. De standaardversie is voorzien van 15 inch stalen wielen en bumpers, stootranden en spatbordverbreders in zwart. De achterlichten zijn in het verlengde van de achterruit geplaatst en het reservewiel is op de vijfde deur gemonteerd. Het front kenmerkt zich door een relatief hoge bumper met forse luchtinlaten, een grille omgeven door een rand in de carrosseriekleur en koplampen van een normaal formaat. Wie de Terios op een turbo en intercooler. Het maximale koppel van 300 Nm is tussen 1800 en 2600 tr/min constant aanwezig. In de topklasse gaat Mercedes deze moderne techniek in de toekomst toepassen. Nog experimenteel is de 4 liter V8 turbodiesel met Common Rail. Deze motor levert een vermogen van 238 pk bij 4200 tr/min en zorgt voor een haast ondenkbaar hoog koppel van 560 Nm bij 2200 tr/min. En dat alles bij een gemiddeld verbruik van 1 liter dieselolie op 12,5 kilometer. In de E-klasse zijn ook twee nieuwe motoren te vinden, in dit geval gestookt op benzine. De 2,4 liter V6 krijgt een plaats in de E240 en vervangt de E230. De E430 is de opvolger van de huidige E420 en beschikt over een V8 motor met een vermogen van 279 pk die aanzienlijk zuiniger is geworden dan zijn voorganger. Het leveringsprogrammt V-klasse wordt defin uitgebreid met de 2,f cilinder. Deze motor 1 pk en een koppel var Deze motor is n Mercedes zelf, hier om de bekende Volkswagen. De Terios werd onder een codenaam op de af gelopen Salon van Genève in maart getoond met de nadrukkelijke boodschap dat het model nog voor het einde van het jaar leverbaar zou worden. Aldus geschiede! Komende zondag wordt te Monza, het snelste circuit op de Formule 1 kalender, de Grote Prijs van Italië verreden. Vorig jaar won Michael Schumacher en als hij dat nu weet te herhalen dan begint de WK titel echt in zicht te komen voor de Duitser. Vanwege het gebrek aan motorvermogen mogen de Tyrrells van Salo en Verstappen kansloos geacht worden voor WK punten. Het enige wat zij kunnen doen is uitrijden en hopen op veel uitvallers. brouwerij door de blauwe wijzerplaten van toerenteller, snelheidsmeter en een combinatie van brandstof- en temperatuurmeter. In de middenconsole zitten de schuifknoppen voor de bediening van verwarming en ventilatie, een vak waarin de radio kan worden gebouwd en een asbak met aansteker. Er is voorzien in een dashboardkastje en opbergvakje in de console. De Terios heeft een relatief hoge carrosserie, zodat het interieur behoorlijk de ruimte biedt, al is binnenin te merken dat de auto niet overdreven breed is. Als er vier personen aan boord zijn heeft de Terios een bagageinhoud van 270 liter. Wordt de bank (rugleuning gescheiden) neergeklapt, dan neemt het volume maximaal toe tot 1168 liter en dat geeft al direct aan hoe veelzijdig de Daihatsu Terios kan worden ingezet. De buitenspiegels worden elektrisch van binnenuit in stelling gebracht, de ruiten getint glas en zowel bestuurder als voorpassagiers kunnen in noodgevallen rekenen op een airbag. De SX-uitvoering hef bovendien centrale vergrendeling, elektrisch bediende voorportierruiten, hoofdsteunen op de achterbank stoffen inleg op de portierpanelen en speakers voor. wielophanging schroefveren, de permanente vierwielaandrijving en een zelfsperrende Track-Lok achteras. De auto staat op specifieke 16 inch lichtmetalen wielen met P225/70R16 Wrangler HP banden. In het interieur is aan alles gedacht. Er wordt gebruik ge maakt van lee. v (esdoomfineei armsteun op o middencons -1 portierpanekx de tussenbak eep van de handrem leer bekleed. Op de Nürburgring werd afgelopen weekend de zevende ronde van het Auto Trader Dutch verreden in combinatie met de Duitse groep N toerwagens van het DTC. Renault Mégane coureur Frans Verschuur was het snelste van de Dutch rijders, gevolgd door Sandor van Es en Duncan Huisman van het HP BMW team. Huisman behield de leiding in het klassement maar wordt nu op één punt gevolgd door teamgenoot In enkele maanden tijd heeft Daihatsu haar programma uitgebreid met drie zeer bijzondere auto's. Naast de Move en Gran Move ruimtewagens staat vanaf nu de nieuwe Terios bij de Nederlandse dealers. Het is een compacte, permanent vierwiel- aangedreven vijfdeurs met een uiterst veelzijdig karakter. In het Canadese Vancouver behaalde oud Formule 1 rijder Mauricio Gugelmin afgelopen weekend zijn eerste overwinning in de CART World Serie. Alessandro Zanardi was de snelste van het veld maar in zijn ontstuimigheid kwam de Italiaanse titelaspirant twee keer naast de baan terecht en moest dus twee keer aan een inhaalrace beginnen. Desondanks finishte Alex op de vierde plaats achter Gugelmin, teamgenoot Jimmy Vasser en Gil de Ferran. De Ferran is de enige die, met nog twee races te gaan, in theorie Zanardi nog van de CART titel af zou kunnen houden. BMW wil weer terug in de Formule 1 en als meest waarschijnlijke partner wordt steeds vaker het team van Frank Williams genoemd. De samenwerking zou op 1 laatst in 1999 van start gaan. In 1983 behaalde de Braziliaan Nelson Piquet in een Brabham BMW Turbo zijn tweede wereldtitel in de koningsklasse van de autosport. Op de IAA zal vooral de nieuwe A-klasse van Mercedes behoorlijk de aandacht gaan trekken. Daarnaast beleeft ook de ML 230, de in Amerika gebouwde Sports Utility, zijn Europese debuut. Maar Mercedes heeft daarnaast het nodige motorische nieuws in petto. De kleine A-klasse zal vanaf begin volgend jaar leverbaar zijn met een 1,7 liter turbodiesel met Common Rail techniek. De brandstof loopt bij deze motor rond door een hoge druk leiding met een 1,8 liter 6 jr levert 174 >pel van 237 Nm. niet van maar het gaat sVR6 van Het leveringsprogramma van de Jeep Grand Cherokee wordt uitgebreid met een nieuwe topversie, de LX voorzien van een 5,9 liter V8 motor. De grotere motor levert een maximaal vermogen van 237 pk bij 4050 tr/min en een machtig koppel van 472 Nm bij 3050 tr/min. De vier wielen worden aangedreven middels een nieuwe, volledig elektronisch geregelde viertraps automaat. De 1933 kg wegende top Grand Cherokee staat met deze techniek vanuit stilstand binnen 7,4 seconden op de 100 km/u. Natuurlijk heeft ook deze auto de Quadra-Coil Interessant Er zijn een paar auto- evenementen per jaar die zo groots van opzet zijn dat iedere liefhebber er bijna wel naar toe gaat. Dat geldt in ieder geval ook voor de komende IAA autotentoonstelling in het Duitse Frankfurt am Main. Dit tweejaarlijkse evenement gaat op donderdag 11 september van start en sluit zijn poorten weer op zondag 21 september. De IAA vormt in de eerste plaats hét decor waar de Duitse industrie zich presenteert. Bijna alle merken of concerns hebben wel een eigen hal die volledig in de huisstijl wordt opgetrokken. Bovendien hebben de diverse merken ook het nodige nieuws te presenteren. De nieuwe Volkswagen Golf en Opel Astra beleven er hun publieke debuut en Mercedes luidt met de IAA de verkoopstart in van de A-klasse. BMW zoekt het exclusieve segment op met de M Coupé net als Porsche met de nieuwe 911. Maar ook andere merken hebben hun primeurs tot Frankfurt bewaard. Zo komen met name de Koreaanse merken met de nodige noviteiten en breiden zowel Hyundai als Daewoo hun programma's naar beneden uit. De Japanse merken mogen er ook zijn. Honda toont de Civic Aerodeck in definitieve versie, Mitsubishi brengt de bestaande Carisma met nieuwe direct ingespoten bezinemotor, Nissan laat de Primera Stationwagon zien alsmede de nieuwe Patrol, bij Mazda debuteert de 626 Wagon en Subaru komt met een geheel nieuw- vierwielaangedreven model. En de rest van Europa? Ja hoor, ook die spelen hun partijtje in het Frankfurtse circus mee. Citroen brengt de Xsara middenklasser op de markt, Seat toont de Cordoba Vario, Alfa steelt de show met de nieuwe 156, Ford heeft een prototype dat volgend jaar moet resulteren in de Mondeo Coupé, Renault laat de handige mogelijkheden van de Kangoo zien en Cadillac heeft de IAA uitgekozen om voor het eerst in haar historie een nieuwe auto buiten de eigen landsgrenzen te laten debuteren. Ik ben met deze opsomming verre van compleet, maar het zal u duidelijk zijn dat de IAA weer enorm interessant gaat worden Uil

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1997 | | pagina 21