MS s r I Hoofdsponsors Tilburg Culinair Beeldhouwkunst krijgt bijzondere aandacht De Itop© Koerier 0p korte termijn zoeken wij enkele BEZORGERS omgeving: Centrum V Op 4 september vanaf22.00 uur op Heuvel Start Ronde van Nederland Nieuwe milieustraat in Berkel-Enschot Parelfestival Oisterwijk Filmvoorstelling Independence Day op superformaat Nieuwe dienstregeling stadsbussen Zondag Kempendag pagina 10 Weerstanden EN Gemeentenieuws o De stadsbussen gaan rijden volgens een nieuwe dienstregeling. ig lat <<5 FOTOPETER LICHTENBERG 855 org mode in maat 50 t/m 140 Donderdag 28 augustus 1997 40ste jaargang nr. 2018 LEES VERDER IN DIT NUMMER: ium. Vanaf 20.30 uur e twee podia ijzersterke Fragment uit Independence Day. Op 4 september op de Heuvel te zien op superformaat. pag.5 pag.7 pag.9 ■pag.9 n 47 zal sngewijk- 3/5443330 1/5430022 ^30 Overige wijzigingen In Goirle zal een kleine routewijziging van lijn 41 worden doorgevoerd, zodat wijk de Nieuwe Erven beter wordt be- Reeshof Goirle Udenhout Oisterwijk Ruim 20 restaurants en andere culi nair gerichte bedrijven presenteren zich dan met culinaire hapjes en bij passende drankjes. Superkeus in winterjassen t/m maat 140 o.a.: Miniman, licks, Lego Kidswear, Impi Dimpi, Kanz. O 1 Tijdens het laatste weekend van september, op 26,27 en 28 septem ber, bouwt Tilburg Culinair het Wil- lemsplein opnieuw om tot een sfeer vol culinair dorp. Mega Vurige 40 Cursussen B&W besluiten Rondom Hart van Brabant Gemeentenieuwspag. 10 en 11 Kultuur/Amusementpag. 13 Parochienieuwspag. 15 Filmspag. 17 Sportpag. 17 ^Uitagendapag. 17^ handhaven ter hoogte van de Gentiaan- laan en Kwendelhof. De Koerier Dnnderdan ?R aiiniistus 1M7 I w GJpIciQe 102 500 Op de foto zien we Jan Ullrich in gesprek met staatssecretaris van sport, Erica Terpstra. Burgemeester Johan Stekelenburg (uiterst rechts) volgt de gebeurtenissen op afstand. feestkleding. Op zaterdagmiddag vin den er op de Lind vanaf 13.00 uur al lerlei demonstraties plaats. Op het Raadhuis-podium start rond 15.00 uur de ‘Bits Bats Bots show’, een lekker belachelijk optreden van de clown Fa- bula Rasa, die iedereen van zijn stoel laat rollen van het lachen! Even later begint op het Lindeind-podium een optreden van de Parelmuzikanten. Een grote ABAB-luchtballon stijgt om 19.00 uur op in het Willem v.d. Aa- park in de Pannenschuur en neemt dan de winnaars van de fietstocht mee voor een spannende vlucht boven Oister wijk en omstreken. Vanaf 20.00 uur kunt u genieten van een wervelende De precieze openingstijden zijn nog niet bekend, maar het zal waarschijn lijk niet meer zijn dan een uur of 10 per week. De gemeente beschouwt de mi lieustraat als extra service en als een dige, aanvulling op de Albionstraat. lieu- De uren worden zo gekozen dat zoveel alle mogelijk mensen er gebruik van kunnen maken. Stoepkrijten tijdens Korvelse Vogeltjesmert Op zondag 7 september van 10.00- 17.00 uur vindt de derde Korvelse Vogeltjesmert plaats. Op het pro gramma staan ondermeer presen taties van oude ambachten en ver schillende soorten dieren. Ook voor de kinderen zal het nodige te beleven zijn. Zo wordt bijvoor beeld een wedstrijd stoepkrijten georganiseerd voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Het stoepkrijt wordt gratis beschikbaar gesteld door Foto Frans van Aarle. Kinderen die mee willen doen kunnen zich tele fonisch aanmelden bij de heer D. Maas van Maas Herenmode via nummer (013) 5424283. Een deskundige jury zal de krijtte keningen beoordelen en de besten eruit kiezen. Maar niemand hoeft te treuren, want er is een prijsje voor iedereen. Binnenkort wordt gestart met de bouw van een tijdelijke milieu straat aan de Hoolstraat in Berkel-Enschot. Al vóór de herindeling hadden Udenhout en Berkel-Enschot gezamenlijk een plan voor de aanleg van een milieustraat op deze locatie. De herindeling heeft de plannen wat vertraagd, maar als de gemeenteraad met de plannen instemt zal in oktober worden gestart met de werkzaamheden. Mk, O O Vanaf 31 augustus Vanaf 30 augustus is het werk te be- wondere van vier vooraanstaande Ne derlandse beeldhouwers: Eddy Roos, Jos Riemsdijk, Paul de Swaaf en Ben van Pinxteren. Van Eddy Roos is te zien de fameuze zwevende tors “Len nie IF’, een tweetal indrukwekkende portretten en het prachtige beeld van “Patricia”. Van Jos van Reimsdijk zijn er enkele werken geïnspireerd op het “Ballet van de dikke mensen”, alsme de enkele dierplastieken en een dramatische kleine “Pavarotti”. Van Paul de Swaaf worden enkele fraaie verbeeldingen van jonge kinde ren en ontluikende pubers getoond. Van Ben van Pinxteren is er o.a. een klassiek-mythologisch vrouwenbeeld uit geaderd Portugees marmer. IllÓUrg _,,V ™..UV ,0.1 MVUU..U.M van start gegaan. Het publiek kon ken nis maken met de groten op professio neel wielergebied. Grootste blikvan ger was vanzelfsprekend de Duitse kampioen Jan Ullrich, die in juli de Nieuwe impulsen De vertoning van de film met veel spe ciale effecten is een initiatief van M. Doreleijers van bioscooptheater MIDI aan de Heuvelring. De manager van MIDI vertelt: “Ik liep al enkele jaren met het idee rond om het fenomeen film op deze manier te promoten. Maar nu pas leent het Heuvelplein zich voor zo’n evenement Ik meen dat de Heu vel ook wat nieuwe impulsen kan ge bruiken. Deze filmvoorstelling is mede mogelijk dankzij bijdragen van MIDI en de horeca op de Heuvel. Als het aanslaat kan het mogelijk uitgroei en tot een jaarlijks terugkerend evene ment” Voor belangstellenden zijn er tijdens de voorstelling de nodige staan plaatsen. Daarnaast is het mogelijk om op de terrassen plaats te nemen. De ho reca zorgt voor extra terrassen. M. Doreleijers heeft al veel positieve reacties gehad op zijn initiatief. Hij zegt: “Ik ben er bijna zeker van dat de opkomst goed zal zijn. Als het weer mee werkt natuurlijk.” In de film Independence Day legt een onverklaarbare stroomstoring op 2 juli de wereldwijde communicatie plat. Boven de grote steden verschijnen enorme ruimteschepen die de aarde verduisteren. Een dag later ontvluch ten burgers in paniek de steden. In de hoop te ontkomen aan verovering en vernietiging. Vier juli, Independence Day in Amerika, is de dag dat de we reld zich herpakt en terug begint te vechten. Er is een kleurwedstrijd voor kinde ren, het festival heeft een Parelkonin- gin, het VARA Kindersongfestival komt naar Oisterwijk, er zijn specta culaire demonstraties van Sportschool Action, de brandweer verzorgt span nende demonstraties, er zijn skating- demo’s, een mini-kermis, entertain ment op vrijdagavond, enkele fantastische artiesten op zaterdag avond en natuurlijk het grote straat- theaterfestival op zondag, met vrolij ke, droevige, gekke, spannende, ondeugende en gevaarlijke acts van de beste theatergroepen uit het hele land. Verschillende winkeliers van de win keliersvereniging VOW hebben de winkels zondag geopend. De Lind zal Het college van B en W heeft inge stemd met een nieuwe dienstregeling voor de stadsdienst Tilburg/Goirle. Deze nieuwe dienstregeling gaat 31 au gustus in. Er komt een proef met een stadslijn naar Berkel-Enschot en Uden hout. Deze lijn krijgt het lijnnummer 49. De proefperiode duurt negen maan den, namelijk van 1 september 1997 tot 24 mei 1998. Op basis van een evalu atie wordt bepaald of deze stadslijn de finitief in de dienstregeling opgeno men wordt. Inwoners van Berkel- Kees van Wanrooy met ‘Paris in de Balbian Ver.,™.™...,.- met ‘De vliegende picknick’, Vries (een smartlappenduo), ‘Vis in de Regen’ met ‘De Dreu Theater van de Verloren Tijd met nel culmaire stant d Amour, Seggel en Zeep, c v Theater Staal met ‘Boeren’ Tejater- Brand Bj groep Snippers met Goed-speels (rondtrekkend), La Violou (rondtrek kend), Theatermaker Poncin (rond trekkend) en Frans Custers met ‘Na tuurlijk theater’. Efteling trakteert 50-plussers Op weekdagen in de maand september worden mensen van 50 jaar en ouder in de watten gelegd door de Efteling. Onder het motto “Neem je opa en oma voor 45 kwartjes mee naar de Efteling” kunnen 50-plussers voor slechts f 11,25 het attractiepark in Kaatsheuvel bezoeken. Deze speciale entreeprijs kan gewoon aan de kassa worden vol daan. Men dient wel een legitimatiebe wijs te tonen. diend. Vorig jaar heeft het college be sloten dat met ingang van een nieuwe dienstregeling lijn 44 tussen het Cen traal Station en Zorgvlied komt te ver vallen. Lijn 44 blijft echter gehand haafd totdat een gehele Hoogwaardige Openbaar Vervoerlijn in gebruik wordt genomen. Enschot en Udenhout ontvangen huis- aan-huis informatie over het openbaar vervoer tussen Tilburg en de beide dor pen. Door prioriteit bij verkeerslichten, vermindering van het aantal haltes en een meer directe route kan de bus het traject tussen Ringbaan West en de oostrand van de Reeshof sneller en stip ter afleggen. Naar aanleiding van de in- spraakreacties op de versnelling van de bus op dit traject is besloten in de wijk Wandelbos, in plaats van een nieuwe halte, twee goed gebruikte haltes te maar in het bijzonder voor bewoners van Berkel-Enschot en Udenhout. De regels zijn dezelfde als op de milieu straat Albion. Songfestival Het tweede Parelfestival Oisterwijk begint op vrijdagavond 29 augustus met de officiële opening om 19.15 uur door de Oisterwijkse burgemeester Kortmann. Hij kondigt dan meteen het VARA-kindersongfestival aan. Dit festival is de finale voor Noord-Bra- bant en hier wordt bepaald wie door mag gaan naar de landelijke finale in november. Dit spannende songfesti val wordt gepresenteerd door Henk modeshow, die gegeven wordt op het Hoefstraat 179 Tilburg Op vrijdagavond 29, zaterdag 30 en zondag 31 augustus wordt voor de tweede maal het Parelfestival Oisterwijk georganiseerd. Het De zaterdag I centrum van Oisterwijk, de Parel van Brabant, wordt weer omge toverd tot één groot feest- en cultuurterrein. Raadhuis-podiu treden er op de i artiesten op. Zondag 31 augustus is de dag van het straattheater. Om 13.15 uur begint ook het straatfestival met Theater Popject, xty met ‘Paris, Texas’ jrsterlaan, Plu en Plop Lies de ^uteF1 Brand Bier en Rabobank Tilburg zijn dit jaar de hoofdsponsors van e7lJ^ het culinaire evenement Tilburg imorgen 28 augustus 3ier een sponsorcon tract met Tilburg Culinair onderte kend. De ondertekening vindt plaats op het Willemsplein in Tilburg- Centrum. Met de Rabobank zijn reeds afspraken gemaakt. Het kan muisstil zijn in het Wil lem Il-stadion. Op zomaar een doordeweekse middag, maar vaak ook tijdens een thuiswed strijd van Willem II. Er zal heel wat water door de zee moeten, wil een avondje Willem II dezelfde klank krijgen als een avondje NAC. Maar laten we niet wanho pen. Rome is ook niet op één dag gebouwd Willem II heeft een rustig en be schaafd publiek. Met uitzonde ring misschien van de opgescho ten jongelui, die na afloop van Willem II-NEC jacht maakten op Nijmeegse supporters. Je hoort de supporters van de Tricolores weleens klagen als het even te genzit, maar ze zijn doorgaans erg tolerant. Als traineren speler heb je in Tilburg nogal wat kre diet, zo is de ervaring. In de Antwerpese Kempen wordt komende zondag een Kempendag gehouden. In verschillende plaat sen niet ver van de Belgisch-Neder- landse grens worden verschillende leuke en gezellige activiteiten geor ganiseerd. Deze activiteiten staan vooral in het teken van musea, am bachten en folklore. Ook in Turnhout wordt de Kem pendag op gepaste wijze gevierd. Op de Grote Markt vindt vanaf 14.00 uur animatie plaats door ver schillende gezelschappen. Zij betwisten die middag de finale van een concours terrastheater. Tijdens de Kempendag zijn verder alle mu sea in Turnhout van 10.00-18.00 uur gratis geopend voor het publiek. Op de Grote Markt staan koetsen klaar die u op de juiste bestemming brengen, ‘s Middags wordt de Grote Markt ook nogeens omgebouwd tot een openluchtmu seum voor oldtimers. De milieustraat wordt voorlopig -voor een periode van 10 jaar- op de locatie aan de Hoolstraat gevestigd. In de toekomst moet hier het centrum gebied van de nieuwe wijk Noordoost verrijzen. Er is tóch gekozen voor een milieustraat op deze plek, omdat er op korte termijn geen andere geschikte locatie voor handen is. Ingenieursbu reau Witteveen Bos heeft een ont werp gemaakt voor een eenvoudige, gelijkvloerse milieustraat. De milii straat is toegankelijk voor t inwoners van de gemeente Tilburg, Vee/ haltes buslijnen 47 eu 46 Mar nieuwe plaats Vestiging voorkeursrecht KaïsbogtenZuidt en vele rubrieken zie pagina 10 en 11 B^nV°°RjOü? Bcl °13-505359; Het logo van de Rabobank siert het «Tilburgs Troske», het betaalmid del tijdens Tilburg Culinair. Tilburg Culinair gaat met deze sponsors een overeenkomst aan voor de duur van 3 jaar. Dat is een nieuw gegeven in het bestaan van Tilburg Culinair en geeft een be langrijke waarborg voor het voort bestaan van het evenement. Westbroek. Na dit songfestival treden er op de terrassen op de Lind nog en kele artiesten op. j begint een beetje sportief met een recreatieve fietstocht van on geveer 15 km, waarbij de mogelijk heid bestaat om onderweg een be- tijdens dit festival voor alle verkeer af- zoekJe te brengen aan verschillende gesloten zijn. Omdat er weer een gro- bedrijven, waaronder een veehouderij te opkomst wordt verwacht wordt ie- “"2^" dereen geadviseerd om met de fiets te komen. Voor fietsers is er een be waakte fietsenstalling bij het NS-sta- tion Oisterwijk. Afgelopen dinsdag is op de Heuvel in Tour de France overtuigend wist te Tilburg de 37e Ronde van Nederland winnen. Andere toppers aan het ver trek waren ondermeer Erik Zabel, we reldkampioen Johan Museeuw, Ne derlands kampioen Michael Boogerd, Jeroen Blijlevens en Rolf Sörensen, de winnaar van vorig jaar. Op 30 augustus van 14.00-18.00 uur opent de nieuwe galerie NIKH te Tilburg haar poorten voor het beeldhouwkunstminnend publiek. In galerie NIKH wordt aandacht gegeven aan de figuratieve beeldhouwkunst van de afgelopen vijftig jaar. Gedurende de komende maanden worden speciaal geselecteerde werken getoond van vooraanstaande Nederlandse beeldhouwers, die qua onderwerp en techniek sterk kunnen verschillen. Bij de selectie van de kunst werken zijn museale normen gehanteerd: er is gelet op schoonheid van vorm, vakmanschap en vooral op de unieke verbeeld-taal van elke kunstenaar. Informatievoorziening in bushokjes In de bushokjes in Berkel-Enschot en primeur. Die dag begint or Udenhout wordt vanaf 1 september uit gebreide openbaar vervoerinformatie opgehangen. Zo wordt op een lijnen- netkaart vanaf iedere halte een reisad vies ‘op maat’ gegeven voor de stads dienst Tilburg. Voor de route tussen de vertrekhalte en het Centraal Station is een reistijdindicatie weergegeven. Ook is op de lijnennetkaart een reistijdindi catie gegeven voor de eindbestemmin gen van alle stadslijnen vanaf het Cen traal Station. Daarnaast hebben alle stadslijnen een eigen kleur. Tevens is over lijnen naar de regio informatie op genomen (inclusief een reistijdindica tie). In de bushokjes wordt naast open baar vervoerinformatie ook een plattegrond van de directe omgeving van de halte geplaatst. Dit is een handi ge wegwijzer als mensen onbekend zijn in de omgeving waar ze de bus uit stappen. Deze openbaar vervoerinfor matie wordt eerst opgehangen bij alle bushokjes in Berkel-Enschot en Uden hout en van lijn 47 naar de Reeshof. Vervolgens zal nog dit jaar in de gehe le gemeente Tilburg en in Goirlebij alle bushokjes openbaar vervoerinformatie op maat worden opgehangen. Het is op dit moment niet muisstil in het Willem Il-stadion. In het spelershome, het supporterscafé, in de wandelgangen en rond het trainingsveld lijkt wat vaker ge mopperd te worden dan normaal. Slechte prestaties zijn op zich geen reden voor onrust en pa niek. Maar gekoppeld aan als overbodig ervaren “regelnever- ij" ligt dat anders. Latenwemaar gewoon doen, dan doen we al gek genoeg, hoor je sommigen fluj- Elke organisatie heeft een eigen bedrijfscultuur. Met veel onge schreven regels die diep gewor teld liggen in alles en iedereen die met die organisatie te maken heeft. Wat fris bloed is niet ver keerd. Een organisatie, ook een betaald voetbalorganisatie, mag op zijn tijd best eens wakker ge schud worden. Er zijn echter grenzen. Er kan niet onbeperkt worden ingegrepen in een be staande bedrijfscultuur. En als je nieuwe wetten en regels introdu ceert is het beter om dat planma tig en gedoseerd te doen. Anders gaat het wel heel moeilijk worden om weerstanden tegen verande ring tegemoet te treden. De grotere beelden kunnen goed tot hun recht komen in een grote hal of een fraai aangelegde tuin. Van de meeste exposanten is er ook een aantal interessante kleinere werken beschikbaar. Galerie NIKH zal in de nabije toekomst ook een penningen- kabinet openen en een serie bronzen portretten tonen, ont worpen door verschillende kunste- De galerie is gevestigd in een monu mentale villa aan de Bredaseweg 422 in Tilburg en omvat tevens een fraai aangelegde beeldentuin. De galerie is geopend op donderdag, vrijdag, zater dag en zondag van 14.00-18.00 uur en op afspraak. Tel. 4678557. Uitgave: De Tilburgse Koerier bv Dir.: J.A.J.M. de Beer Oprichter. J.H.G. de Beer Verschijnt in Tilburg, Goirle, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel-Enschot, Oisterwijk, Moergestel, Hilvarenbeek en Hutten Redactie-advertentie-afdehng en administratie: N.S. Plein 14-5014 DA Tilburg Postbus 10001 5000 JA Tilburg Tel. 013/5368805 Fax. 013/5359985 Sluitingstijd voor advertenties en redactie dinsdagavond 22.00 uur Voor mensen met een leeshandicap verschijnt een selectie uit De Tilburgse Koerier ook op cassette ingesproken. Inl.Centrum voor Gesproken Lektuur, \PB 24,5360 AA Grave - Tel.: 0486-482345 j Volgende week donderdag 4 september beleeft Tilburg een tmstreeks 22.00 uur de voorstelling van de succesvolle actiefilm “Independence Day”. Deze bijna 2 1/2 uur durende film wordt vertoond op een megascherm van 10 bij 20 meter, voorzien van een prachtig digitaal geluid. Het supergrote filmscherm wordt door een hijskraan in de juiste positie gebracht en gehouden. Deze hijskraan wordt voor deze gelegenheid gratis ter beschikking gesteld door Kraanverhuurbe- i. Ook drijf Van Riel uit Tilburg. De Kievit/Dongewijk Door de versnelling tussen Ringbaan West en de oostrand van de Reeshof is het mogelijk de lijnen 47 en 48 in De Kievit en Dongewijk verder door te trekken. De kleine personenbus die nu wordt ingezet komt daardoor te verval len. Het eindpunt van lijn 47 is bij de ro tonde Lombardijenlaan/Dongewijk- dreef en het eindpunt van lijn 48 bij de rotonde Langendijk/Bijstervelden- laan. Bij beide eindpunten heeft de bus een halte. De bushalte voor lijn gesitueerd worden aan de Dongi dreef (aan de zuid-oostkant van de ro tonde). De bussen 47 en 48 blijven deze route rijden totdat de busroute in Da- lem-Noord geschikt is voor busverkeer en het mogelijk is de dienstregeling van de stadsbus aan te passen. Wanneer de woonwijk Dalem-Zuid ge realiseerd is zal de bus via Dalem-Zuid gaan rijden en niet meer via de Reu ver- laan en Donge wij kdreef. Inwoners van de wijk Reeshof ontvangen ook huis- aan-huis informatie over het openbaar vervoer.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1997 | | pagina 1