Nieuwe Opel Astra ifw I Hoofdrol voor Mercedes M-klasse I Zakelijke uitvoering Rover 600 V n 0 8 g 2 DAGEN TOT HET JAAR 2000 II Bijlage van: De Tilburgse Koerier 7 pagina 16 Oplage: 102.500 Donderdag 21 augustus 1997 de ten. In alle trisch del kett Tony Vos mps Autotest: Lees verder in dit nummer o.a.: pag. 3 pag.9 De.Auto Ma at sso, etc. SsangYong Korando 602 ELX Jaargang 9 Nummer 32 g het meest weg van surs Opel Vectra. Peugeot 406 1.8 en 605 V6 drie zijn jen 2 srdel31 en haalt ïid van Cruise-control kan op vrijwel alle Rovers worden ingebouwd voor f.499,=. te i zeven jrengen ’t u het hrijven rt zodat Samen met de nieuwe achteras zorgen deze voor een veilig, soepel en plezierig rijgedrag ook bij zware belading. Grappig is de geïntegreerde spoiler die in de achterschermen wegloopt. Het interieur biedt veel meer ruimte. Dit komt niet alleen door de grotere wielbasis, maar wordt ook veroorzaakt aar een haar bewoonde wereld wac tyranosaurus regina h jong volgt naar de havenstand San Diego. In de Verenigde Staten draait de film al en wist in het eerste weekend een recordomzet van 92 miljoen dollar te behalen. De première van Lost World is in Nederland gepland op 25 september. Als aanvulling op de Rover 618i Business, brengt het Engelse merk nu ook een 620 Si Business. Deze auto beschikt over pk sterke 2 liter motor en daarmee een topsnelhei 200 km/u. De standaarduitrusting omvat onder meer ABS, airconditioning, centrale vergrendeling met afstandsbediening, alarm, startonderbreking, vier doordat de voorruit 12 centimeter verder naar voren is geplaatst en de spoorbreedte is toegenomen. In het interieur worden hoogwaardige materialen toegepast. De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goir- le, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moer gestel en Hilvarenbeek. Redactie: TonyVos Tel. 013/4686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/5368805 Fax 013/5359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur De stand in het WK is overigens bijzonder spannend. Tussen de beide titelkandidaten Schumacher en Villeneuve zit slechts een verschil van driepunten en na de zeer verrassende overwinning van Berger in Hockenheim en de nog onwaarschijnlijker geachte bijna-zege van Hill in Boedapest zijn we benieuwd naar wat de Belgische Grand Prix gaat brengen. Deze week zaterdag 23 augustus Formule 3000 te Spa- Francorchamps (B) zondag 24 augustus Formule 1 Grand Prix van België te Spa-Francorchamp' FIA GTserie op het circuit vu« Suzuka(J) STW Cup en Duitse Formule 3 op de Salzburgring (O) maandag 25 augustus BTCC op het circuit van Thruxton (GB) maanden bedraagt f.1.245,= exclusief BTW. Bovendien heeft Rover nog een aantrekkelijk geprijsde EGI gasinstallatie. Voor f.1.750,- wordt deze G3 installatie ingebouwd, waarmee de berijder een korting van f.470,= per jaar krijgt op de wegenbelasting. Tijdens de IAA autotentoonstelling in Frankfurt (11 t/m 21 september as.) debuteert de nieuwe Opel Astra die niet alleen een dynamische styling heeft, maar ook op het gebied van kwaliteit en aandrijving- /chassistechnologie voorop loopt. De levering begint in de eerste helft van volgend jaar. Sports Utility, een luxueuze terreinauto die zowel op de openbare weg als in het terrein zijn kwaliteiten bewijst. De film speelt op een tropisch eiland waar dinosauriërs worden gekweekt, maar moeten worden beschermd tegen comemrciële exploitatie. De climax speelt dit keer in de Aluminium Bij Opel zelf wordt gesproken over de 'Tech-Style' als het om de vormgeving van de nieuwe Astra gaat. Hiermee bedoelt men het samengaan van zowel ronde als strakke lijnen. De hoge profiellijn loop naar achteren verder op en gaat langs de opvallend brede C- stijl. Samen met het 'kontje' daarachter bepaald dit deel Op het circuit van Road America in Elkard Lake werd afgelopen weekend de Texaco-Havoline 200 verreden, ofwel de 14e race voor de PPG World CART Series. De grotendeels natte wedstrijd werd gekenmerkt door veel schuif- en glijpartijen, waarbij Paul Tracy ondersteboven in een bandenstapel terecht kwam en de Japanner Matsushita het zelfs presteerde om over de vangrail heen te vliegen. Alex Zanardi won uiteindelijk de race door in de slotfase een snellere pitstop te maken dan Mark Blundell. De arme Blundell zag twee ronden voor het einde bovendien zijn motor en daarmee een gegarandeerde tweede plaats in rook opgaan. voor een belangrijk deel het typische profiel van de nieuweling. De omlijsting van de grille loopt verder in de motorkap door. De achterkant heeft nog I de vijfden Geloof 't of niet Gelooft u in de sterren? Slaat u wekelijks de pagina in de krant of het weekblad open om i zien of de komende dagen goeds te bi hebben? Of, vindt i maar onzin en schi ze altijd maar wat iedereen zich erin kan vinden. Het is natuurlijk niet mogelijk om een horoscoop te maken die geldig is voor een week en dan ook nog opgaat voor ééntwaalfde van de bevolking. Anderzijds kloppen karakteromschrijvingen meestal heel behoorlijk en zijn ze vaak angstwekkend nauwkeurig als een persoonlijke horoscoop wordt gemaakt. Zelf weet ik het niet helemaal of ik erin moet geloven. Ik lees ze meestal wel iedere week en ik moet zeggen dat het dit jaar allemaal behoorlijk klopt en soms zelfs zeer nauwkeurig. Nu ben ik als kreeft precies middenin de kreeftenperiode geboren, dus wellicht dat zo'n horoscoop voor alle kreeften het meest klopt bij een zogenaamde middenkreeft. Maar, niet alleen personen hebben een horoscoop. Ik heb inmiddels uit een boek begrepen dat bijvoorbeeld ook landen een horoscoop kennen. Zo is de VS ook kreeft, omdat de oprichting in de tijd van de kreeft heeft plaatsgevonden. Astrologen kennen zo'n land dan ook kreeft- eigenschappen toe. Afgelopen week las ik mijn vertrouwde horoscoop en kwam toen iets tegen waarvan ik zoiets had van: "dat had ik ook wel kunnen voorspellen". Maar misschien kijk ik er te lichtvoetig tegenaan. De wekelijkse horoscoop die ik lees, heeft ook een voorspelling voor iedereen. Daarin stond te lezen dat op zaterdag, notabene een drukke vakan ti e- terug-kom-dag, men op moest letten voor kettingbotsingen. Logisch, als er druk verkeer verwacht wordt met veel mensen die hun laatste tientallen kilometers dodelijk vermoeid naar huis moeten rijden. De klassieke omstandigheden voor een kettingbotsing. Jammer voor de astrologe in kwestie, gelukkig voor de Nederlanders, de kettingbotsing bleef uit... elektrisch bediende portierruiten, elektrisch verstelbare en verwarmde buitenspiegels en twee airbags. Het interieur is afgewerkt met wortelnotenhouten panelen en beschikt af-fabriek over vier speakers. De Business staat op lichtmetalen wielen met 185/65 HR 15 banden. De aanschafprijs is vastgesteld op f.53.990,= en de leaseprijs op basis van 20.000 km/48 Electro-hydraulisch Het motorenprogramma bestaat uit twee achterkleppers en zes zestienklepper, waarvan drie helemaal nieuw zijn. Er zij— zes benzinemotoren tot een z. liter van 136 pk en twee diesels waaronder de 2 liter 16-kleppen turbo met directe inspuiting van 82 paardenkracht^ gevallen is het brandstofverbruik verlaagd ten opzichte van de huidige Astra. De standaarduitrusting van iedere nieuwe Astra omvat ondermeer een bestuurdersairbag, gordelspanners voor, drie driepuntsgordels achterin, een elektronische startblokkering en nieuwe bevestigingspunten voor een kinderzitje. Bovendien heeft de Astra net als de Vectra wegschuivende pedalen in het geval van een frontale aanrijding. De Astra is leverbaar met de electro- hydraulische stuurbekrachtiging die bijdraagt tot een lager brandstofverbruik. Als opties zijn ABS, zij-airbags en bediening van radio/telefoon via het stuurwiel leverbaar op de nieuwe Astra. Opel toont in onder andere in Frankfurt de vijfdeurs Astra naast de Zafira, een ruimtewagen op hetzelfde onderstel. Uiteraard zitten er ook een driedeurs, sedan en stationwagon in de pijplijn. De Opel Zafira komt echter pas eind 1998 beschikbaar. De voorwielophanging is helemaal nieuw ontworpen en wordt voor een belangrijk deel uit aluminium gemaakt. Wel zien we een vertrouwde constructie met McPherson veerpoten en een subframe. De Italiaan Zanardi is momenteel in topvorm. Hij won vier van de laatste vijf races en de titel kan hem bijna niet meer ontgaan nu hij met nog drie wedstrijden voor de boeg een voorsprong van 38punten heeft op de nummer twee in het kampioenschap, de Braziliaan Gil de Ferran. Ook op de wekelijks gepubliceerde Champion World Driver Rankings List, vergelijkbaar met de wereldpuntenlijst van top- tennissers, gaat Zanardi met 760punten aan de leiding. Michael Schumacher neemt de tweede plaats in en Jacques Villeneuves staat vijfde. De deelname van de Nissan R390 aan het FIA GT kampioenschap in 1998 is op losse schroeven komen te staan. De organisatoren vinden de R390 te veel groep C auto, waarbij met name de afmetingen van de cockpit een struikelblok vormen. Of Nissan de wagen dan alleen voor deelname aan de 24 Uur van Le Mans verder zal ontwikkelen is nog maar de vraag. De nieuwe reglementen voor het GT kampioenschap worden in oktober vastgesteld en tot die tijd is de situatie rondom het Japanse merk dus nog onzeker. De wielbasis van de tweede generatie Astra is met bijna tien centimeter verlengd ten opzichte van het huidige model. Opel past bij deze auto voor het eerst uitsluitend verzinkt plaatstaal toe waarmee de carrosserie een bijna twee keer zo hoge torsie- en buigstijfheid biedt. Door lichtgewicht constructies te gebruiken blijft het gewicht binnen de perken. Diverse onderdelen zijn uit aluminium gemaakt. De wedstrijd voor het Auto Trader Dutch op het circuit van Assen werd wederom gewonnen door Duncan Huisman in zijn BMW van het H&P team. Huisman's teamgenoten Sandor van Es en Ron Braspenning eindigden respectievelijk als tweede en derde. Komend weekend is het Formule 1 circus te gast op prachtige omloop van Spa Francorchamps voor de 12e race om het wereldkampioenschap. Spa is een echt rijderscircuit en bijzonder geliefd bij vrijwel alle coureurs. Naar verwachting zullen weer tienduizenden landgenoten van de gelegenheid gebruik maken om Villeneuve, Schumacher, Alesi maar bovenal natuurlijk Jos Verstappen in actie te zien en aan te moedigen. De nieuwe in Amerika geproduceerde Mercedes M- klasse beleeft zijn Europese debuut op het witte doek in de opvolger van Jurassic Park, de nieuwste film van Steven Spielberg''Lost World". Diverse acteurs en actrices zullen plaatsnemen achter het stuur van deze auto. De M- klasse is een zogenaamde

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1997 | | pagina 17