E O CZA L=J F HE PICTURE Sr- Brabantse broedertwist in Amstelcup-toernooi lnterpoZ/5 79.- KSflTIN VanBoekelAccountants Supporter van de week: PRIJS SERVICE SHOP I9.-I oenen! Gemotiveerd door kwaliteit! RBC-trainer Jan Poortvliet zoekt naar perfecte balans /UICQOSTbv 29?° 15?° 39?° 6.75 )7 pagina 10 I. 175,- Beveiligingen irland. laagspanningsinstallaties 10OOV Elektromotoren SPRIJZEN Marcel Abrahams Co Adriaanse Foto: Fotoburo A Damen SAAB Willem II media 79. Statistische Feiten 29.- Willem II - RBC De uitslagenreeks in beeld Openingstijden Arno Arts Branko Eijssen. alle maten, set van 4 stuks r rugzakjes modellen Stadionkrant, Stadionnieuws, Wedstrijdbulletin, Tricolores Magazine; komt er wel, en Arts is een erva ren speler die er al staat. 12 11 0 issen WOENSDAG 27 AUGUSTUS 20.00 UUR De supporter die op bijgaande foto omcirkeld is, zal tijdens de wedstrijd Willem ll-RBC uitgeroe pen worden tot 'supporter van de week'. De supporter krijgt een mooie plaats op de hoofdtribune en ontvangt een rondleiding door het stadion, een blijvend aanden ken en een uitnodiging voor het bijwonen van een busreis van de Co Adriaanse bekijkt de beker wedstrijden met argwaan, on danks dat op het moment van schrijven Eindhoven met duidelij ke cijfers (5-2) werd verslagen. "De voorbereiding is niet goed verlopen", aldus Adriaanse. "We hadden met veel blessures te kampen, dat maakt het moeilijk om een team ingespeeld te krij gen." Ook aan de nieuwelingen moet volgens de coach nog ge sleuteld worden. "Promes is een jongen met talent, maar meer ie- zal in de week waarin Willem II een thuiswedstrijd afwerkt een mand voor de lange termijn. Kos kinen moet wennen aan onze manier van verdedigen, hij komt uit een andere spelcultuur. Wijn hard heeft veel doelpunten ge- Ondanks alle zorgen blijft Adri aanse een optimistisch man. "In de beker weet je het nooit, maar normaal gesproken moeten we RBC kunnen verslaan. Maar als we last krijgen van blessures van basisspelers, dan is ook RBC voor ons een moeilijk te bestrijden ploeg." Naud J.van der Ven Harrie Verhoeven VARTA HOORAPPARAAT BATTERIJEN Uit 2-6 - 0-2 2- 4 3- 1 gesp gew. gel. verl. Thuis 4- 3 6-1 5- 2 5- 3 Q-1 6- 1 2- 0 3- 0 2-0 4- 1 4-2 6-2 2-0 2-3 0-0 4-1 Mos 5Pokken 109.= •ING OP=OP en LET OP I» ledinglijn ren leren 29.- 39.- 49.- UT Per klant ►et •HE3B Ishirt 79.= V V w Korvelseweg 201, TILBURG, tel. 013-5436401 De uiteindelijke poule-indelincj van de Amstel Cup moet Adri aanse zwaar op de maag zijn ge vallen. De voormalige trainer van onder meer FC Den Haag (nu ADO Den Haag) en PEC Zwolle (nu FC Zwolle) constateerde tot zijn verbijstering dat Willem II het op moet gaan nemen tegen niet één BVO, maar liefst het dubbele aantal. De eerste-divisionisten RBC en Eindhoven kruisen het pad van de Tilburgers. Adriaanse: "Je weet hoe dat gaat hè, in zo'n bekertoernooi. Op papier gezien mindere ploegen ruiken hun kans, en willen zo'n eredivisieclub beentje lichten. Zij hebben niets te verliezen, wij des te meer. huisshirts) elftal zal bouwen. In de verdediging heeft Poortvliet drie talentvolle amateurs moeten inpassen. Poortvliet: "MarcSwin- kels wordt mijn eerste doelman, Jorg van Nieuwenhuijzen moet nog even wachten. In het cen trum heb ik Rob Penders en Mar cel Cas, ook een amateur van VES. Erik Hellemons is mijn aan voerder, hij speelt linksachterin. Zonder echte vleugelspitsen is Poortvliet gedwongen het 4-4-2- systeem uit de kast te halen, maar in de loop van het seizoen wil hij naar een veldbezetting toe met drie aanvallers. "Maar het zal er toch heel vaak op neerkomen dat wij ons aan moeten passen aan de tegenstander. Een periodetitel zal het hoogst haalbare zijn. Met een begroting van 3,7 miljoen zouden we voor verrassingen kunnen zorgen." Op het viermans middenveld ne men Gijs Cales en John Hoeks re spectievelijk de linker- en rechterf lank voor hun rekning. "Hoeks heeft een geweldig loopvermo gen, maar hij moet het spelletje nog beter leren zien. Hij heeft het in zich, maar het kwartje moet GROEP ZORGVERZEKERINGEN Hoofdsponsor Willem II Ringbaan West 306, Postbus 413,5000 AK Tilburg Telefoon 013-4633533 Telefax 013-4638812 20.= r laarzen 12.50 Beste voetbaleigenschappen: goede techniek en behoorlijk tac tisch inzicht; Zwakste voetbal eigenschap: koppen gaat niet zo best; Beste club waar tegen ge speeld: Tweemaal tegen FC Bar celona. Eenmaal met FC Twente Foto: Persburo van Eijndhoven it/mlM - 4 kleuren Industriële automatisering Middenspanningstechniek G R O E P Wittebollestraat 20 Tilburg Tel. (013) 535 33 55 nog vallen. Onze verdedigende middenvelder wordt ofwel Mauri ce Verberne of Copain Kortland. Voetballend kan het bij Verberne wat beter, maar hij is fysiek erg sterk. Kortland is tactisch goed. John van Loenhout wordt de man achter de twee spitsen. John kan een hele grote worden. Hij is linksbenig, brutaal, kan scoren, passeren en een assist geven. Minpuntje is zijn snelheid en het omschakelen van aanval naar ver dediging. Maar let op hem in de toekomst I" "AmateurvoetbalIer van het jaar Martijn van Galen van het Breda se Baronie vormt samen met Peter Remie, gekocht van Eindhoven, de voorhoede van RBC. Voor Re mie heeft Poortvliet echter een en eenmaal Leeuwarden; Beste persoonlijke tegenstan der: Op de training bij FC Twente maakte Arne Karnebeek mij het altijd heel moeilijk; Vertegenwoordigend elftal: Met Jong Oranje speelde ik een uitwedstrijd tegen Ijsland; Mooiste shirt: het witte shirt van Real Madrid; Mooiste stadion: de Arena in Amsterdam; Wereldclub: FC Barcelona; Sportief hoogtepunt: Het win nen van de bekerfinale van Zwit serland met FC Luzern en de twee Europacup wedstrijden te gen Bayern München met FC Twente; Sportief dieptepunt: een jaar of 6 geleden de degradatie met NEC; Grote teleurstelling: na een goed 2e seizoen bij FC Twente moest ik toch weg omdat trainer Ten Donkelaar met zelf opgeleide spelers verder wilde; 1945/'46 1950/'5J 1951/'52 19537'54 19577'58 19637'64 19647'65 19677'68 19687'69 19847'85 19857'86 19867'87 Natuurlijk was Jan Poortvliet niet tevreden over de dertiende plaats van vorig jaar. Het jonge en oner varen elftal van RBC was nog niet volwassen genoeg om een rol van betekenis te kunnen spelen in de eerste-divisie. Dit seizoen is de si tuatie eigenlijk niet anders. Trainer Jan Poortvliet moet dus opnieuw op zoek naar de perfecte balans tyssen jong en oud. Routine in het veld is er nauwe lijks, de enige met wat ervaring opgedaan in het betaalde voetbal is Jan Poortvliet (41) zelf. Helaas voor RBC mag de 19-voudige ex- international niet meer voor de Roosendaalse club spelen. Binnen de krijtlijnen zijn Peter Remie, ge komen van Eindhoven en Mauri ce Verberne de meest ervaren voetballers, om wie Poortvliet zijn andere rol op het oog. "Als hij conditioneel wat verbetert wil ik hem op het middenveld zetten. Samen met Van Loenhout is hij de enige met een goede pass over vijftig meter in de benen. Martijn is voorin heel waardevol. Ik zie het wel zitten in hem. Hij is altijd aan speelbaar, maar rendeert het bes te in een twee-spitssysteem." Voor dit seizoen kreeg Poortvliet de beschikking over een assistent- trainer, waardoor hij ook het tweede de volle aandacht kan ge ven. "Het ligt dan ook in de plan ning jongens die in het tweede goed spelen regelmatig een kans te geven in het eerste. Zo blijft er toch concurrentie. Ik heb een se lectie van negentien spelers, maar dat aantal kan elke maand ver schillen." Poortvliet kan nog een beroep doen op voetballers als Ri chard van Giels, Pascal Heijnen, Niels Lodewijk en Emiel Dorst. Stuk voor stuk jonge voetballers, die moeten profiteren van de rou tine van Verberne en vooral Re mie. Poortvliet kan op zoek naar de perfecte balans tussen jong en oud. Leeftijd: 28 jaar; Woonplaats: pas verhuisd van Leeuwarden naar Tilburg; Burgelijke staat: gehuwd; Huidig beroep:full professional voetballer; Eerste voetbalclub: speelde in de jeugd van Achilles'29 in Groes- beek; Prof clubs: Vanaf 15e jaar 6 jaar bij NEC, 1 jaar bij FC Luzern 2 jaar bij FC Twente en 3 jaar bij Cam- buur Leeuwarden; In dienst bij Willem II sedert: 1 juli 1997; Contractduur: 4 jaar; Plaats in het elftal: Links op het middenveld of direct achter de spitsen; mee op de afgelopen jaargang, waarin RBC op een troosteloze vijftiende plaats in de eerste divi- Szekér is een karakterjongen, die sie eindigde. RBC versterkte zich inmiddels met onder andere en- kelé spelers van de landskam pioen bij de amateurs, het Breda se Baronie. Keeper Mare Zwin- kels, verdediger Rene Houtzager en aanvaller Martijn van Galen vertrokken naar Roosendaal. Poortvliet wil dit seizoen echter prestaties zien op het veld, meld de hij aan een bekend voetbal weekblad. "Zo'n seizoen als het vorige wil ik niet nog eens mee maken". Poortvliet doelde hier- maakt in de oefenwedstrijden, maar moet meer bewegen in het veld en beter leren kaatsen. De Stadionkrant verschijnt voor- Tricolores Magazine betreft veran- taan nog maartwee keer per jaar; dert er niets. Seizoenkaarthou- eenmaal bij de opening van het ders, leden en sponsors kunnen seizoen en een keer na de winter- dit fraaie magazine ook komend stop. Het bestuur heeft voor dit seizoen zesmaal tegemoet zien, besluit moeten kiezen omdat de Stadionkrant te duur werd. Sup porters zullen vanaf nu op een an dere manier worden geïnfor meerd over de wedstrijden. Bij elke thuiswedstrijd van Willem II wordt aan de bezoekers een wed- Thuis Uit 12 6 2 Hoevenseweg 92d, TIIBURG - 0I3-532I40S RBC, de trots van Roosendaal, hunkert naar een succesje. De ploeg speelt al jaren in de marge van het betaalde voetbal, omdat het de club nu eenmaal aan de benodigde financiële middelen ontbreekt om een écht goede ploeg op het veld te brengen. De hoogtijdagen van de Brabantse vereniging liggen ook niet ieder een meer vers in het geheugen. In 1983 maakten de Roosendalers de overstap van de hoofdklasse amateurs naar de eerste divisie, in 1986 werd de finale van de beker bereikt. Of RBC er dit jaar in slaagt om ver te komen in het toernooi om de Amstel Cup valt ernstig te betwij felen. De ambitieuze trainer Jan estaurantbedrijf eren !UW ijen nieuw pe prijzen O A RA, O E D ENIS SEN Burg. 52-56, Tilburg, 013-4683911 fl. 175,- I 1. broodwinkel, I aak, sportzaak, a del en ambach-I stratingsbedrijf, et meer vereist. I Nissan Micro GLi AIRCO v.a. ƒ23.195,^:.^^ Stadion: 1,5 uur voor aan vang van de wedstrijd. '“Supporterscafé maan-, dins-, donder-, en vrijdag van 15.00 tot 19.30 uur. Bij thuiswedstrijden van het eerste elftal gaat het café 2 uur voor aanvang van de wed strijd open. Bij uitwedstrijden 1 uur voor vertrek van de bus- sen. Speelt het tweede elftal thui s dan is het café geopend tot 1 uur na de wedstrijd. Clubwinkel: woens-, donder, en vrijdagmiddag van 14.00 tot 16.00 uur. En ook voor en na de wedstrijd. Hobby's: Ik ben gek op muziek. Geen house, wel Marco Bosato, Frank Boeyen en Tony Braxton; Laatst gelezen boek: een mis- daad-thriller van Grisham; Favoriet gerecht: Chinees-lndi- sche schotel; Favoriete televisie program ma: Goede tijden, slechte tijden. Iedere morgen om half tien keken we met de selectie van Cambuur Leeuwarden naar de herhaling; Het meeste geleerd van: is moeilijk te zeggen. Van alle trai ners heb ik wel iets opgestoken; Huidig Willem Ikvoldoende kwaliteit om een aantrekkelijke plaats in de middenmoot in te ne men; Laatst bekeken wedstrijd van Willem II: Toen ik met Cambuur Leeuwarden vorig seizoen een bekerwedstrijd tegen Willem II speelde; Supporters: De Willem ll-sup- porters gaan dit seizoen voor ex tra sfeer zorgen. Een uitstekende stimulans voor ons. Totaal 24 17 2 5 doelsal. 46-15 24-24 70-39 7.000-ste seizoenkaart gratis Het aantal Willem II seizoen- kaarthouders blijft stijgen. Het record van 5.800 is vorige maand al verbroken. Willem II verwacht binnenkort de 7.000-ste seizoenkaarthou- der te mogen verwelkomen. Reken maar dat die in de bloemetjes wordt gezet en de seizoenkaart, die betaalt Wil lem II. Een seizoenkaart reserveren kan maandag t/m vrijdag, tussen 8.30 en 17.00 uur, bij de administratie in het sta dion. nnisbag noord ntoffels en arzen nder lange roek na, Asics, alle m sporttassen i/49.95/59.95/ namens de aanstaande overburen I Longa-Willem 11-2 vanavond speelt het tweede elftal een oefenwedstrijd te gen Longa. De ploeg van trai- ner-coach Toine van Mierlo trapt om 19.00 uur af op het terrein van Longa. Foto: Fotoburo A. Damen supportersclub. Bovendien mag strijdbulletin uitgereikt, dat behal- hij samen met trainer-coach Co ve het laatste nieuws over de Tri- Adriaanse op de foto. Deze blij- colores uiteraard alle noodzakelij- vende herinnering wordt aange- ke informatie over de boden door Fotoburo A. Damen. desbetreffende wedstrijd en de te- De gelukkige kan zijn toegangs- genstander zal bevatten. Voorts kaart afhalen aan het loket Inlich tingen en wordt vervolgens een half uur voor aanvang van de speciale Willem ll-pagina in de Til- wedstrijd verwacht bij de admini- burgse Koerier verschijnen, met stratie van Willem II de titel Stadionnieuws. Wat het Homepage Willem II Supporters van Willem II en mensen die geïnteresseerd zijn in voetbal kunnen voor informatie over de Tricolores vanaf nu ook de Willem II Ho mepage raadplegen. Deze site is opgezet in samenwer king met Share-Lock Soft ware BV. Informatie over de selectie, de voetbalkalender, voorverkoopadressen, de weg naar het stadion en aller lei andere zaken is te vinden bij 'www.willem-ll.nl' Persoonlijk contact Een vraag voor een speler, de opinie van een supporter, we ontvangen het allemaal graag via ons e-mail adres: 'willem-ll@willem-ll.nl'. De verslagenheid was groot onder de Willem ll'ers, toen ze vorig jaar strandden in het voorportaal van de hemel. Roda JC wees de Tilburgers moeizaam terug in de halve finale van de KNVB- beker (1-0), om later grijnzend met de beker uit Rotterdam te rug te keren. Voor Willem II brak de tijd van het wonden likken aan, en de Tricolores beseften dat de afstand naar de subtop nog immer groot was. De nieuwe trainer Co Adriaanse mag gaten gaan dichten en zijn geluk beproeven in de competitie én de be ker. De eerste thuiswedstrijd in Amstel Cup- verband is Willem ll-RBC. ihoven. ledr^sta^HorecaJ Op de wedstrijddag vanaf 18.00 uur oon de kassa's van het stadion Songers Auto lease Hummel loc van Hom groep npolis Verzekeringen Rabobank Tilburg met Cambuur Nieuwe spelregels Met ingang van dit seizoen zijn er vijf nieuwe spelregels in gebruik genomen: 1. Voortaan mag meteen vanaf de aftrap worden gescoord. 2. De winnaar van de toss mag voortaan alleen nog maar het te verdedigen doel kiezen. 3. Als een doelman langer dan vijf zes seconden nodig heeft om de bal in het spel te brengen, krijgt hij een indirec te vrije trap tegen. 4. Als een keeper de bal na een inworp van een mede speler nog in de handen pakt, krijgt hij een indirecte vrije trap tegen. 5. De doelman mag voortaan bij een strafschop op de doel lijn bewegen.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1997 | | pagina 11