o Inrichting Heuvel wordt aangepast iS s® NS s mooi weer! 4i l;. on Wilhelminapark bijna klaar ZNOS brengt «Der Zigeunerbaron» in Schouwburg Eindelijk Beheerde speelplek Europalaan DeWwplfeerier EPTif Rr J Oplage102.500 Teer u voor: Kaart verkoop loopt enorm Kortl^enJOO/o Ambtelijke werkgroep: ‘Buitenruimte kan geen badkamer-inrichting velen’ Kunst in Muzentuin Gigantische opruiming ausunn L /f^TAPIJTCElUTRUM WlUEDERLAND WONING TE KOOP gevraagd M KODAK PRINTS Roze Maandag: 20.000 gulden onderwerp 3 T" *- fv .Fl )7 pagina 10 De s@ Koerier fat faint Sna^Mt Het iel Service enzine-station Gemeentenieuws ease i/asstraat estauratie en vele rubrieken zie pagina 8 en 9 irg 13/5430022 655 jn van het Autovaklui: Gemeentenieuws Sport B&Wbesluiten.. Cursussen Parochie jrkoop Nieuwe i Gebruikte hade taxatie herstel wllk’. Ai LEES VERDER IN DIT NUMMER: )nderdelen everantie Donderdag 7 augustus 1997 40ste jaargang nr. 2015 t. Kort- ~>as een bedrijf Jac de de PG tbouwen Rondom Hart van Brabant Mega Vurige 40 Uitagenda Films SENIORENWIJZER MATRASSEN Veldhoven Tilburg te van pro- ector Op korte termijn zoeken wij enkele BEZORGERS omgeving: Bredaseweg Ringbaan-Oost •Wilhelminapark Het Zand 13/5443330 423030 tpag.3 pag-4 pag-5 pag.5 pag-7 .pag. 8 en 9 Pag-11 Pag-H Pag-13 Pag-13^ Kodak I Budget Budge" APS De kaartverkoop is inmiddels gestart en het aantal kaarten is nog beperkt, dus wacht niet te lang. rtaal iderhoud PK- euringsstation nancierings- iogelijkheden rnsors l voor ids ja- REISBOEKWINKEL Nieuwlandstraat 16, 013-5360438 Twee kinderen uit de Europa laan hebben een brief geschre ven aan de gemeente met de vraag om een speelweide in hun buurt, ningen verzameld van mensen die in de buurt wonen, die het Resultaten onderzoek gewenst basisonderwijs ReeshofU Routes voor ruiters U venring 71-73 tel. 013-5427866 en op ng van ïldende de ver- Te leeg zaak het ilitiek. Ringbaan Oost 134 TILBURG 013-536 65 93 ge tijd de herinrichting van de Heuvel verdedigd. Dat de evalu- ook. Die tie-gesprekken er komen is vol- indig” en ‘woerd worden lavendijkroute, iek is dat in- ssing ie in B?®VOO»tOÜ? ingegrai op het gron^ len in de zorgen voor hoogte v J realisati geen geld beschikbaar. De Heuvel opnieuw openstellen voor auto’s is nu zeker niet aan de orde, stelt het college c discussie is “verkeerskur moet eventueel geve bij die over de Hav menen B en W. Politie teressant, omdat de beslissir" over de Havendijkroute, die i» juli had moeten vallen, uitge steld is. Toevallig ook tot no vember. ioud en rep jselauto's, i en het kop- Deel van de Heuvel volgens het ontwerp van architect Bert Dirrix Prijs en aanvaarding in overleg 040-2833300 9x13: 0,29 jet 10x15: 0,39 10x15: 0,69 ICOMBITUERLINGS [Heuvelstraat 106 Tilburg-Centrum 3rouwer is een especia-liseerd in er dan 25 jaar ven volgen van investeren in de men in staat de verrichten. Bij ouwer kan men sparatie A.P.K., ipen van Naast aanbeve betering van sf heid van de ronde tafelgroep Aan die kritiek voorbij gaan is geen goede zaak, stelt het colle- opmerkingen en bijbe- ge, zeker omdat er ook nog grote publicaties” over sfeer veranderingen op til zijn van het uing van de vernieuwde Pieter Vreedeplein, de rest van het winkelgebied in het centrum winke- en van het gebied rond het pop cluster. Uitstraling Rond 15 oktober willen B en W de rapportage van de discussie groep in huis hebben. Die groep zal naast een onpartijdig voorzit ter bestaan uit architect Bert Dir rix en voorzitter Pieter van der Wolk van de stichting Stadskern, waarin centrumbewoners, hore ca en winkeliers samenwerken. Deze drie groepen worden bij de ronde tafel elk ook nog door een persoon vertegenwoordigd. Voor de zakelijke dienstverle ning doet dat iemand van ABN/AMRO. Ook nemen er deskundiger het gebied van inrichting openbare ruimte en beel^ kunst en van stedenbouw en ar chitectuur deel aan de discussie. Van ambtelijke zijde gebeurt dat door vertegenwoordigers het gemeente-archief, het jectteam Binnenstad en de sectvi Ruimte van de dienst Stadsza ken. Wethouder Frits Horvers van Ruimtelijke Ordening heeft lan- In de tuin achter het Kunst- cluster wordt binnenkort een figuratief beeld geplaatst van een Belgisch kunstenaar Jean-Nicolas Craps, beeld is aan de gemeente aan geboden door Craps project- ontwikkelingsmij. bv. De exacte plaats in de tuin zal nog nader worden bepaald. Een tweede kunstwerk in de Mu zentuin kan niet doorgaan vinden B en W. Het betreft een initiatief van de heer Pinkse van het Brabants Con servatorium. Het ontwerp is ontwikkeld door studenten van de Academie voor Beel dende Vorming. Het gaat om iven buizen die drijven "rondwater. Verschil de grondwaterstand verschillen in de van de buizen. Voorde tie van dit kunstwerk is In november zal duidelij wordt aangepast. B en tingsbehandeling in die maand een voorstel doen, zodat het volgend jaar maakt op ba» van de huidige Heuvel, kers en ambtenaren. Al i B en W: “Gel beperkte midi De Amsterdamse aids-kliniek Fight For Life, onder leiding van de in Tilburg geboren en getogen Walter Kamp, mag rekenen op een bijdrage van de Roze Maandag van ten minste 20.000 gulden. Dat blijkt uit een eerste tussentelling van de wuppie-verkoop ter gelegenheid van de Tilburgse kermis. Ondanks de wolkbreuk die Tilburg op maandag rond 16.00 uur trof, was de opkomst ook dit jaar weer enorm en gingen de roze pluizenbolletjes, die wuppies worden genoemd, grif van de hand. Medewerkers van de Fight For Life-kliniek in witte doktersjassen verkochten de wuppies aan het talrijke publiek. oordeel gevraagd over verbete ringen van technische manke menten die de komende tijd wor den bedacht of al uitgevoerd. Daarbij gaat het bijvoorbeeld om bestrating, de stalen buis bij de taxistandplaats en de luifel van de fietsenkelder die te gemakke lijk beschadigd raken. Een be delingen over ver- langrijk probleem is ook de over- sfeer en levendig- steekplaats bij hotel Mercure: Heuvel, wordt de die wordt door fietsers en slecht- ook om een ziende en andere voetgangers als erg onduidelijk ervaren. Al met al hebben de perikelen rond de Heuvel aangetoond “dat de buitenruimte geen badkamer- inrichting kan velen”, stellen de ambtenaren die de problemen op een rijtje hebben gezet. Zij vin den dat de architect daarom nu “wat meer aan de zijlijn plaats moet nemen en oog moet hebben voor de boze buitenwereld die zijn ontwerp echt niet zal ontzien omdat het zo mooi is.” Het is een teer onderwerp, maar het gaat ons allemaal aan: de Heuvel. Sommige mensen verlangen terug naar de oude invulling van het plein, maar vergeten dan de uitlaatgassen van de auto ’s en de schots en scheef liggende tegels, waarover zelfs een goed ziende wan delaar kon struikelen. Maar wat er daarna van het plein gemaakt is, kan op weinig enthousiaste reac ties rekenen. Eigenlijk hoor je alleen echte positieve me ningen over de fietsenkel der. Verder is het vrijwel een en al geklaag. De Heu vel is te leeg. Er is te weinig groen. Het kunstlicht is kil. De metalen nep-luifels bo ven de ingangen van de fiet senkelder zijn te lomp. De kasseitjes maken het heu veltje waarop het stand beeld van Willem II staat moeilijk begaanbaar. Het wegdek is wel kleurrijk, maar onduidelijk is wie waar moet rijden, en -nog belangrijker- waar je als voetganger veilig kunt over steken. Een test heeft uitge wezen dat zelfs de goed ge trainde geleidehonden er het spoor bijster raken en zo hun blinde baasjes in ge vaar kunnen brengen. En ambtenaren stellen openlijk dat dit soort openbare ruim te geen ‘badkamer-inrich ting’ kan verdragen, om: ook al is het pa jaar geleden dat het ver nieuwde plein werd opgele verd, er zijn genoeg prakti sche en esthetische redenen om wat aan de Heuvel te doen. Dat gaat dan ook gebeuren. Maar wie daarover mogen meepraten, is een ander teer onderwerp. Het college van B en W vindt dat dat de ar chitect, vertegenwoordi gers van centrumbewoners, winkeliers, en horeca, en een paar deskundigen en ambtenaren moeten zijn. Dat is een vlees noch vis-op- lossing. Je zou de architect ook op zijn sodemieter kun nen laten geven door vak broeders en -zusters op het gebied van inrichting van de openbare ruimte. Of, geheel in de geest van het huidige stadsbestuur dat zo graag een ‘stadsvisie’ wil, inwo ners een echte stem geven in de verbetering van de ‘huis kamer’ van hun stad. Toegegeven, het is een ui terst moeilijk onderwerp. Smaken verschillen. En wie eens goed om zich heen kijkt op de Heuvel ziet erg ver schillende gebouwen, waarvan de moderne doen vermoeden dat er de laatste tientallen jaren in Tilburg geen welstandscommissie heeft bestaan. Wie van dat plein iets aantrekkelijks weet te maken, is een knap pe kop. Of heeft gewoon toe vallig die ene geniale, crea tieve inval. De kans dat je zo’n inval te horen krijgt, is groter naarmate er meer mensen hun ideeën kunnen spuien. Dus is het wellicht toch verstandig de Tilbur- gers die kans te bieden, bij voorbeeld in wat zo modieus ‘stadsgesprekken’ heet. lijk zijn hoe de inrichting van de Heuvel gens het B en W-besluit nodig i W willen daarover nog voor de begro- gezien de “aard en aanhoudend- JC..ng in die maand een voorstel doen, zodat het werk heid van opmerkingen en bijbe- ir uitgevoerd kan worden. Het voorstel wordt ge- horende publicaties” over sfeer isis van een ronde ta/e/-discussie tussen de ontwerper en uitstralir architect Bert Dirrix, centrumgebrui- Heuvel. te veel geld mag het niet kosten, vinden Horeca-ondememers, ekeken moet worden naar verbetering met relatief liers en nogal wat centrumbe- iddelen die een goed resultaat opleveren.” zoekers lopen bepaald niet over van enthousiasme voor nieuwingen op het plein.1 en te weinig groen, luidt v< oordeel, ook vanuit de pol Op 17 en 18 oktober spelen de Zuid Nederlandse Operette Spe lers voor het eerst in hun 42-jari- ge bestaan «Der Zigeunerbaron» van de overbekende componist mend Johann Strauss. Dat de Zigeunerbaron tot de top pers hoort weet iedereen die wat thuis is in de operettewereld. Het is vooral de moeilijkheidsgraad die menig vereniging ervan weerhoudt de operette te spelen. De ligging is voor alle partijen zeer hoog en ook een groot aan tal solisten is nodig om deze j duktie op de planken te krijgen. Ook het aantal verschillende kostuums per koorlid (soms 3 per persoon) en van de solisten maakt het er niet makkelijker op. Maar de ZNOS wil de sprong wagen. Wat betreft de kleding van de ruim 70 koorleden en de decors, daarvoor staan de eigen leden garant, onder leiding van Geert de Beer en Jan Verhoaf. Ze wil len het hele decor met een zo laag mogelijk budget neer zetten en ronselen materiaal via spor elkaar. De kleding rieden wordt als sinc Uitgave: De Tilburgse Koerier bv A Dir.: J.A.J.M. de Beer Oprichter: J.H.G. de Beer Verschijnt in Tilburg, Goirle, Riet, Loon op Zand, Udenhout, Berkel-Enschot, Oisterwijk, Moergestel, Hilvarenbeeken Hulten Redactie-advertentie-afdeling en administratie: N.S. Plein 14-5014 DA Tilburg Postbus 10001 5000 JA Tilburg Tel. 013/5368805 Fax. 013/5359985 Sluitingstijd voor advertenties en redactie dinsdagavond 22.00 uur Voor mensen met een leeshandicap verschijnt een selectie uit De Tilburgse Koerier ook op cassette ingesproken. Int: Centrum voor Gesproken Lektuur, \PB 24,5360 AA Grave - Tel.: 0486-482345 ren ontworpen door Joke den Ouden. De ZNOS werkt altijd met semi- beroeps solisten en jong aanko- 1 talent. Van de laatste cate gorie is Saskia Raaymakers een mooi voorbeeld. Bij «De Schone Helena» nog een onbekende zangeres die pas op les zat en die nu helaas bij ons niet meer kon meedoen, daar zij bij Miss Sai gon werkzaam is als eerste un derstudy voor de Ellen rol en in het ensemble zingt. Voor deze tpro- produktie zijn enkele solisten aangetrokken di Het is de afgelopen weken bar en boos geweest met het weer. Veel mensen hebben gebruik gemaakt van “last minute”aanbiedingen om naar zonniger oorden af te reizen. Begin deze week werd het in eigen land eindelijk ook een beetje zomer. Tot groot genoegen van liefhebbers van watersport natuurlijk. Afgelopen dinsdag was het daarom voor het eerst een beetje druk in zwembad de Groene Wel len aan de Groenstraat in Udenhout. de ZNOS nl. Lydia Belleman, Bas Timmers (nog leerling op het conservatorium) en de uit België afkomstige Luc van der Héyden, die de mannelijke hoof drol van Barinkay zal vertolken. Voor reserveringen kunt U con- Ook enkele «oudgedienden» tact opnemen met Ad Tak te zijn weer van de partij nl. Berry Riel, tel. 013-5181484. t Reijnen, Marco Geboers, Johan De ZNOS zal begin oktober ook Daarna van Oorschot en Peggy Hege- te zien zijn bij een Teleac-uit- man. Boom zal te zien zijn als zending op de t.v. Het zal dan Mirabella. Voor de muzikale be- niet zozeer gaan om de produk- geleiding zorgt het TBO, het Til- tie, dan wel over de kleding burgs Begeleidings Orkest, dat waarin zij alle concerten verzor- metbijna50personenzalaantre- gen. Het TV-debuut van de lie nieuw zijn bij den. ZNOS komt er dus aan! De herinrichting van het Wilhel- lichting worden aangebracht. In minapark is bijna klaar. Eind au- overleg met ondememersvereni- gustus moet alleen nog de ver- ging De Veldhoven en Omstre ken is besloten de feestelijke opening tijdens de jaarlijkse bra derie op 5 oktober te houden. Inmiddels heeft de dienst Wijk- zaken van de gemeente contact met een aantal mensen die wel iets willen doen tijdens de ope ningsdag. Heeft u belangstelling om ook een bijdrage te leveren aan het openingsfeest, dan kunt u contact opnemen met Yvonne Schoonis van bureau Communi catie van Wijkzaken, telefoon 5428506. Na de zomervakantie start Openbare Werken Tilburg met de herinrichting van de we gen rondom het Wilhelmina park. De exacte startdatum is nog niet bekend. Het is de be doeling aan de noordzijde van het Wilhelminapark de trottoirs te vernieuwen, parkeerplaatsen en fietsstroken aan te leggen. Aan de zuidzijde moet ook de riolering worden vernieuwd. 3-a wordt dit gedeelte op nieuw geasfalteerd en worden er parkeerplaatsen aangelegd. eens zijn met hun idee. In over leg met de buurt is er een voorstel gemaakt voor een speelplek voor k de kinderen op het grasveld naast Zij hebben ook handteke- de flat aan de Europalaan 257 - 343. Op een deel van het grasveld komt een spijlhekwerk met een poort. Binnen dit hekwerk wor den een wip, een klimtoestel, een schommel met twee zitjes en een glijbaan geplaatst. Een werkgroep van zeven bewo ners wil zorg dragen voor het be heer van de speelplek. Hierbij hoort onder andere het openen en sluiten van de poort. De bedoe ling is de speelplek in het najaar aan te leggen. 7 1 J ^•4 1' 'II 816

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1997 | | pagina 1