Toyota Corolla Met Europees tintje Mercedes A-klasse Car Organizer bij Opel Daihatsu Move voor TO Stadspost Oisterwijk V Vier Nissans voor Vitron Schoonmaakdiensten Jaguar stopt produktie V12-motor en IONS d JNbv DETILBURGSE KOERIER DE AUTOMAAT Donderdag 3 juli 1997 pagina 9 aan srkant ten Vervolg van pagina 1 m. De ig Irs groen met. l-'95 Irs radiant 1'92 een □r de 7’89 an mercury '88 12’92 3944 en -S-BENZ rs in irs pas tde ni 1992 1992 1992 1988 1994 1988 1989 1993 1993 1991 1990 1991 1994 1993 1994 1994 1995 an an an blauw met. zwart met. de] Dot i, vertrek- 1, totale en irs smoke st. an groen met. diamond rood met. Irs Irs Irs kRENBEEK ter gelt vijft voelbaar vezen ui/u en monden. rel een side Del leveren Car Orc, onontbeerlijl men nitlaat- vanaf septc drie uitrust Classic heeft genoemde el I de nieuwe Dat zien we jntal -buitenkleuren ,oibeeld baby-roze iw, maar ook door len waarmee de i overtrokken. De jxfen zijn it vrolijke prints, tijdperk bij de helemaal voor al vanaf op niveau met 100 G6 is Irs blauw met. grijs met. d.grijsi De Car Organizer is bij de Opel-dealer verkrijgbaar vanaf f.1090,exclusief BTW. Toyota heeft er bij de nieuwe Corolla bewust voor gekozen om niet meer één model voor de hele wereld te maken, maar vooral de vormgeving passen aan de markt waar de auto wordt ïleverd. Volgend jaar zal zelfs de productie van de vijfdeurs liftback in de Engelse Toyota-fabriek van start gaan. 997 pagina 8 liter 16V krachtbron voorzien van onder meer elektrisch bediende portierruiten, centrale vergrendeling, een toerenteller, buitentemperatuurmeter, Nederlandse Opel-dealers 'oren sinds kort de handige organizer, die haast srlijk is voor mensen Afgelopen maandag leverde Daihatsu-dealer Ad v.d. Wouw uit Loon op Zand een nieuwe Daihatsu Move af aan Mevr. Mulder van Stadspost I Oisterwijk gevestigd aan de j Rhijnkant 17A in Berkel- s. De Linea ichte van Alhoewel de vaderlandse autopers pas op dit moment de gelegenheid heeft met de nieuwe Corolla van Toyota te rijden, staan de diverse modelvarianten al weer zo'n twee weken bij de dealers. De nieuwe generatie Corolla wordt gekenmerkt door diverse gedurfde styling-details, waarmee het wat saaie karakter van de voorganger moet worden vergeten. vanaf de bestuurdersstoel en de enorme binnenruimte. Op de foto feliciteert R. Samallo van Daihatsu-dealer A. v.d. Wouw mevrouw Mulder met haar keuze. Vanaf nu dus on the move met de Move. Kort geleden heeft Jaguar de produktie gestaakt van haar V12-motor waarvan in 26 jaar tijd 161.996 stuks werden gemaakt. De motor werd in 1971 geïtroduceerd de E-type, een sportwagen die door deze motor volgens sommigen iets te 'sophisticated' was geworden. Een jaar later verscheen de XJ12 Saloon, een snelle vier persoons auto. Tijdens zijn loopbaan werd deze motor ook gebruikt in de Jaguar XJS en XJR racewagens. De V12 is bij de XK8 Coupé en cabriolet vervangen door een nieuw ontwikkelde V8 krachtbron. De produktie liep na de presentatie van deze nieuwe Jaguar sportwagen nog even door voor de XJ saloons, zoals een volledige garantie van 3 jaar of 100.000 km inclusief een 24 uurs alarmservice door heel Europa." Uiteraard speelde bij deze keuze ook de goede relatie met Nissan Denissen een belangrijke rol. Vitron Schoonmaakdiensten is net als Nissan Denissen 1. ISO 9002 gecertificeerd, een kwaliteitswaarborg die door bedrijven onderling zeer wordt gewaardeerd. De Micro's worden gebruikt door de cheffins die elke dag de bedrijven en gebouwen bezoeken die door Vitron worden schoongemaakt en onderhouden. Vitron- directeur M. van lersel verklaart de keuze voor Nissan als volgt: "Het is een kwestie van gezond verstand. Nissans zijn bijzonder betrouwbaar, bieden veel value for money en hebber richtingaanwijzers en een luchtinlaat in de voorbumper die afhankelijk van de uitvoering wel of niet is meegespoten. De achterkant is van iedere versie nadrukkelijk afwijkend. Zo lijkt de driedeurs nog het meest op de huidige Honda Civic met zijn grote lichtunits. De auto oogt veel sportiever dan zijn voorganger en heeft veel meer een eigen gezicht. De bagageruimte heeft een inhoud van 281 liter. De Corolla Liftback is veel meer een kleine Carina E, vooral als we naar het profiel kijken. Wereldauto Veelrijders kunnen weer profiteren van de zuinige 2 liter diesel die in de Corolla 72 pk levert bij 4600 tr/min en komt tot een koppel van 131 Nm bij 2600 tr/min. Ook deze ’-'88 d.grijs met. 2-'91 rood met. 2'92 Irs groen met. 6-'94 Irs zwart met. 1 -'95 Irs blauw met. 7 ’95 Irs zwart met. 3-'95 we McPherson veerpoten aan en een stabilisatorstang. Achter gebruikt het merk een meesturende wielophanging tevens met McPherson veerpoten en een stabilisatorstang. Motorisch zijn er drie mogelijkheden. Aan de basis staat de 1,3 liter die met 16 kleppen en met multipoint injectie goed is voor 86 pk bij 5400 tr/min en een koppel van 120 Nm bij 4200 tr/min. De auto haalt hiermee een topsnelheid van 175 km/u en wijst in 12,5 seconden de km/u op de teller aan. De vanwege zijn zesbak fractioneel sneller. De 1,6 liter 16-klepper brengt het tot 110 pk bij 6000 tr/min en 145 Nm bij 4800 tr/min. Hiermee is een forse top van 195 km/u mogelijk. De beweging van 0 tot 100 km/u duurt 10,2 seconden. Beide benzinemotoren zijn leverbaar met een automatische versnellingsbak: met drie trappen bij de 1.3 en vier bij de 1.6. Drie motoren Daarnaast levert Toyota uitsluitend van de hatchback twee sportieve uitvoeringen. De G6 heeft een 1,3 liter 16V motor en is voorzien van alle elementen uitide Linea Terra en bovendien een toerenteller, centrale vergrendeling met afstandsbediening, mistlampen, sportstoelen, verstelbaar stuur, voorspoiler, metalen pookknop en ABS. De G6 is de enige Corolla met een handgeschakelde zesversnellingsbak. Tot slot is er nog de GTSi met een 1,6 heeft een behoorlijke kofferruimte met 390 liter inhoud. De nieuwe Corolla Stationwagon doet door zijn hoog geplaatste achterlichten wat denken aan de Fiat Marea, maar vooral ook aan de laatste uitvoering van de vierwielaangedreven Corolla Stationwagon. Het is een origineel gelijnde auto met veel extra gebruiksmogelijkheden. herkenbaar aan brede banden met specifieke lichtmetalen velgen, het sportonderstel, meegespoten buitenspiegels, lichte wijzerplaten en de meeste elementen die bij de Elegance zijn genoemd. De prijslijst start bij f.37.900,= voor de A140. De A160 komt op f.39»900,= en wie nu al een A170 Turbodiesel wil bestellen zal daar volgend jaar f.45.500,= voor moeten betalen. De Elegance vergt een extra uitgave van f.3.950,= en datzelfde geldt voor de Avantgarde. verfijning bieden bij een lager verbruik. De laatste auto die met deze V12-motor van de band liep, was een Jaguar XJ12 met Long Wheelbase gespoten in Britisch Racing Green. Deze auto is direct getransporteerd naar het Jaguar Hertiga Trust Museum. De Nederlandse importeur heeft nog enkele exemplaren van de Daimler Double Six kunnen bemachtigen. Deze absolute topklasse-auto met een van de mooiste motoren die ooit werden geproduceerd is verkrijgbaar vanaf f.239.600,= met een Long Wheelbase-carrosserie. De 12-pitter levert een vermoge van 318 pk en daarmee is d=x,<= statige limousine sneller dan menig sportwagen. Uitrusting Toyota zegt het bij Corolla met kleur. niet alleen aan een aar zeer gedurfde buitenkit zoals bijvoorbee en fel-blauw de materials binnenkant is ov bekledingsstoffe bedrukt met zodat het grijze tijdp Toyota Corolla helemac bij is. De uitrusting is a, het basismodel op niv— standaard stuurbekrachtiging, getint glas, een bestuurdersairbag, hoofdsteunen op de achterbank, een elektronische startblokkering en een pollen filter in het ventilatiesysteem. Daarboven zijn er vier verschillende uitrustingsniveau's. I Terra biedt ten opzic de basisversie bredere banden, beschermstrips op de flanken, in hoogte verstelbar bestuur meeges volledic varia! ruift hog< herl alui zijn v< bedic centR afstar toerei buit— vers standaard onder meer een buitentemperatuurmeter, centrale vergrendeling, elektrisch bediende voorportierruiten, stoffilter, stuurbekrachtiging, ABS en startblokkering. De Elegance onderscheidt zich door een rolhoes over de bagageruimte, afstandsbediening op de centrale vergrendeling, elektrisch bediende portierruiten achter, verstelbaar stuurwiel, andere bekleding, lichtmetalen velgen en een meegespoten grille. De Avantgarde is lis loop van rschijnen er in twee en. Als eerste «170 erwachten, een ppermet90pk en een koppel van 180 Nm tussen 1600 en 3200 tr/min. Deze motor maakt gebruikt van de zogenaamde Common-Rail techniek. De brandstof wordt constant rondgepompt door een ringleiding die onder een hoge druk wordt gehouden. Dit systeem is zeer fijn te regelen en de verbranding verloopt uiterst efficiënt. Tijdens een korte testrit maakt de A170 meteen een uitstekende indruk. De auto presteert net iets beter dan de A140 met benzinemotor en belooft zeer zuinig te zijn. Ook komt Mercedes met de A160 Turbodiesel, identiek aan de A170, maar dan zonder intercooler en zodoende een vermogen van 60 pk. Voor de diesels geldt dezelfde versnellingsbakkeuze. gemodifceerde McPherson veerpoten. Achter past Mercedes een langsgeleide as toe met schroefveren. Voor- en achter is een stabilisator te vinden. De achterasconstructie voldoet niet alleen goed onder vele uiteenlopende omstandigheden, maar is bovendien compact van bouw en neemt daardoor weinig interieurruimte weg. Mercedes levert de A-klasse tember/oktober in stingsniveau's. De seft naast de reeds elementen groen met. 4 '93 grijs met. 2 '94 groen met. 4-'94 verstelbare stuurkolom en elektrisch bediende en verwarmde buitenspiegels. De Toyota Corolla heeft rondom een onafhankelijke wielophanging. Voor treffen Enschot. De keuze is op de Move van Daihatsu gevallen vanwege de wendbaarheid door de compacte buitenafmetingen, de gunstige prijs, het lage verbruik, het royale uitzicht Vier carrosserievarianten De prijslijst vermeldt maar liefst 34 verschillende Corolla's. De klant kan kiezen uit de 4,10 meter lange driedeurs hatchback, de 4,27 meter metende vijfdeurs liftback, een vierdeurs sedan die 4,295 meter lang is en tot slot een trendy stationwagon van 4,32 meter. De wielbasis is in alle gevallen gelijk. De neuspartij is in alle gevallen hetzelfde. De Corolla heeft enkele ronde koplampen, eveneens ronde Drie uitrustingsniveau's Rijdend met de A-klasse valt op dat de auto zeer degelijk overkomt. Er rammelt, kraakt of piept helemaal niets, dit is Mercedes-kwaliteit! Wel is te merken dat het een kleine auto is die dankzij zijn wielbasis merkbaar reageert op wegoneffenheden en drempels. De voorwielen zijn opgehangen met behulp van Door de langere carrosserie heeft deze variant een bagage-inhoud van 372 liter. De sedan heeft een erg behouden vormgeving, met uitzondering van het reeds genoemde front. De combinatie is dan ook niet helemaal geslaagd. De auto Op 1 juli jl. werden door Nissan-dealer Denissen vier nieuwe auto's afgeleverd aan Vitron Schoonmaakdiensten. Het gaat hier om drie exemplaren van de Nissan Micra met airco en een zojuist geïntroduceerde Trade )e bestelwagen. Nissan is al sgen jaren 'hofleverancier' van deze Vitron, die op dit moment over een wagenpark met vijftien auto's van dit merk beschikt. versie presteert goed: een top van 165 km/u en sprintje in 14,4 seconden. Niet alle genoemde uitrustingsniveau's zijn te combineren met alle carrosserievarianten. De driedeurs is de enige die wordt geleverd in de basisuitvoering die te koop is voor f.28.990,=. Ook de 1.6 GTSi van f.32.990,= en de G6 met 1.3 motor van f.35.590,= zijn specifiek voor de hatchback. De Linea Terra begint als 1.3 16V bij f.30.490,= en dezelfde auto als Linea Luna komt op f.33.890,=. De Liftback heeft een meerprijs van duizend gulden en dat is keurig. De sedan kost f. 1.300,= meer dan de driedeurs. Tot slot de Wagon, die begint als 1.3 16V Linea Terra voor f.33.990,=. De 1.6-motor komt op f.34.990,= en de diesel begint bij f.37.840,=. Voor de Linea Terra, Linea Luna en de G6 zijn er nog comfortpakketten verkrijgbaar en de GTSi kan worden voorzien van een accessoirepakket die de sportiviteit nog verder verhoogd. Met de nieuwe Corolla heeft Toyota een aantrekkelijke middenklasser in haar programma die door diverse eigenschappen veel beter aansluit bij de Europese smaak dan de 'wereldauto' die tot nu toe werd geleverd. Op de tweede trede staat de A160 met een 1,6 liter van 102 pk met een koppel van 150 Nm bij 4000 tr/min. De kleine Mercedes is hiermee vlotter en dat wordt bewe door de top van 182 km/u het sprintje in 10,8 seconc De 1,6 motor is echter wc' tikkeltje rumoeriger. Beic benzinemotoren worden geleverd met een handgeschakelde vijfbak of een vijftrapsautomaat (meerprijs f.4.425,=). Daarnaast kan voor f.2.213,= een-automatische koppeling worden besteld. Men hoeft dan alleen nog maar te schakelen, het koppelingspedaal vervallen. In de loo volgend jaar vers de A-klasse tw“° dieselmotoren. A «iden, beschermstrips op de J?°9en.we de A1 iken, in hoogte verstelbare urbodiesel ver jstuurdersstoel, gedeeltelijk *lter 16-klepj ■'espoten bumpers, idige wieldoppen en een rbele interval op de tenwissers. Een stapje roger zit de Linea Luna rkenbaar aan de iminium grille. Standaard n verder elektrisch iende voorportierruiten, trale vergrendeling met indsbediening, mteller, itentemperatuurmeter, rstelbaar stuur, volledig meegespoten bumpers, elektrisch verstelbare en verwarmde buitenspiegels, mistlampen, velours bekleding en een gemarmerde dashboardinleg. die een sluitende kilometer- inclusief de datum, registratie bij moeten houden, en aankomsttijden, Het apparaat houdt keurig de rijtijd en de begin-t afgelegde afstanden bij eindstand van de kilometerteller. Daarbij kan de bestuurder ingeven of het gaat om privé kilometers, woon-werk verkeer of zakelijke afgelegde afstanden. De Car Organizer is een elektrische zwarte doos voor in de auto die met een vingertoets kan worden ingesteld door de bestuurder. Bij het apparaat, dat leverbaar is in twee uitvoeringen, hoort een inleesstation en software om de informatie op de PC te kunnen weergeven. Jaguar XJ12 en de Daimler juble Six. Het zijn vooral de steeds strenger wordende emissie-normen en de verbruikscijfers die ertoe geleid hebben dat de nieuwe V8 de opvolger is van de VI2. De laatste variant van de VI2- motor werd in 1993 op de markt gebracht. De cilinderinhoud werd vergroot tot 6 liter om een hoog prestatieniveau te kunn“" behouden bij strenge ui«v. eisen. De motor werd gekoppeld aan een nieuwe versnellingsbak en beschikte over twee low loss katalysatoren. De vraag naar de V12 nam af omdat de huidige zescilinders met of zonder compressor vrijwel evenveel vermogen en drs grijs 7-’89 drs bruin met. 5'90 drs blauw met. 10'84 drs wit 10'89 drs groen met. 9-'88 >ba< >k geb. XJR DeV12isl léi

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1997 | | pagina 27