Mazda 626 Autogas interessanter n*** Snacktray inspectie vanNissan Keurig, maar niet verrassend Nieuwe maatregelen overheid bevoordelen autogas BMWR 1200C Choppen wordt Cruisen Multifunctionele Daihatsu heet Terios ssse Vakantie Denk en aan mij. Rij op autogas. 4 1 i d 16 DE AUTOMAAT Donderdag 3 juli 1997 pagina 7 DE TILBURGSE KOERIER )7 pagina 6 Tl ig een ïan. i. De imers de tot Autogas heeft de Toekomst. www. a utoga snl IEN e schr >r het e prijs rihats ig, digitaal stelling op leen sr heeft 149,- 12»,- I 14»,- 135,- 129, - 100,- 130, - 147,- Buitenland Uit recent onderzoek van TNO blijkt dat de uitstoot van deeltjes van dieselauto's tienmaal zo hoog is als bij isch achter, Een Harley Davidson is voor veel motorrijders nog steeds het hoogste dat te bereiken is. Dit historische Amerikaanse merk heeft de veel geïmiteerde chopper uitgevonden. BMW gaat zich nu ook op dit vlak bewegen, maar wil een nieuw origineel creeëren. De R 1200 Cruiser staat zodoende niet tussen de vele Japanse klonen, maar naast de diverse Harleys als een nieuw fenomeen. Ervaring op het gebied van motorfietsen heeft BMW meer dan genoeg. Vorig jaar werden er zo'n 50.000 exemplaren verkocht en voor 1997 ligt de verwachting nog wat hoger. De klassieke BMW kenmerken als betrouwbaarheid, soliditeit en hoogstaande techniek zijn uiteraard in de R 1200C terug te vinden. 3280 is srische nop/ is Nog deze maand start Mazda met de levering van de nieuwe 626, die in eerste instantie verschijnt als vijfdeurs hatchback en vierdeurs sedan, maar waarvan tegen het einde van het jaar ook een stationwagon zal worden geïntroduceerd. De vormgeving is een beetje een mengelmoes van de bestaande 626 met elementen van de Mitsubishi Galant en Nissan Primera. Kortom, uitermate keurig, maar niet vernieuwend. 1 1 :arnaast is er versie met 170 sn hebben drie s bougies per ndstofverbruik sent gunstiger ig met de lotoren. rngt de C240 0 en verandert e C240 kost >0,-. De C28C de motorische gebleven op >renkeus is sedan en idat nu ook een Combi aan het segevoegd )e basis C180 ieuwe opties ron- Auto Pilot 1 Park Tronic -• een duidelijk bredere band dan het exemplaar dat voor wordt gebruikt. Het krachtige remsysteem kan tegen meerprijs worden uitgebreid met ABS. BMW gaat de R 1200C vanaf 6 de motor alleen bereden dan kan de zitting voor de duopassagier worden opgeklapt. Deze vormt dan een plezierige steun in de rug. Op het achterspatbord blijft een handig bagagerekje over. Ook is het mogelijk een i».ohake t eetfestijn Ier knoeien vaar iterbank sn blijven, ry is dé it aan de stoel Emotie De design-afdeling heeft er echter nog meer passie aan toegevoegd. De Cruiser is daarom niet de zoveelste chopper, maar beschikt over een geheel eigen gezicht dat direct herkenbaar is als een echte BMW. Geen enkele Japanse motor in het chopper segment kan de emotie van Harley Davidson evenaren. Het was juist voor BMW een uitdaging om nieuwe waarden te zetten. Imr chopper/cruiser is een emotioneel product. De beslissing tot aankoop is niet rationeel maar komt vanuit de larantie. 500,-"_ iïo7 150,- 100,- I '50,- 175,- *00,- *95,- 50,- 50,- 50,- CC. EH. rente va 9,4X p/j staat een trapje hoger en voegt daar onder meer aan toe de 15 inch velgen, elektrisch bediende voorportierruiten en buitenspiegels, vier luidsprekers en centrale vergrendeling met afstandsbediening. grotere buddy-seat te monteren. Een Cruiser zal voor een deel gekocht worden vanwege het show-element. Daarom zal de berijder regelmatig met een poetslap het chroom moeten opwrijven. Mazda 626 is vertrouwd en bekend. Voor gebruikt het merk de McPherson constructie en achter een nieuw ontwerp gebaseerd op het eigen TTL (Twin Trapeziodal Link) principe. De isolatie-methoden die tot nu toe bij de exclusieve Xedos 6 en 9 werden gebruikt, zijn nu op de 626 doorontwikkeld, waardoor de auto plezierig stil is. ABS is op alle versies tegen meerprijs leverbaar, bij de 2.0i HP zelfs in combinatie met Traction Control. Derde hoofdsteun Mazda wil bij de nieuweling de nadruk leggen op de GLX- uitvoering als zijn er nog twee eenvoudiger uitgeruste varianten. Bij die GLX heeft de achterbank een armsteun met daarachter een skiluik. ►drag 12.500,-. Toetsing betaling/ inruil 25% I 15.000,-. Excl. banden I 15.000,-. nl 4 mnd. geldige APK de rest van Europa bij pech onderweg. Mocht een auto niet tijdig gerepareerd kunnen worden, dan hebben de inzittenden recht op een overnachting of vervangend vervoer. Ook vergoedt de pas f150,= van het eigen risico wanneer de Nissan-dealer de voorruit repareert. Tot slot krijgt men na de controlebeurt tien Vakantie Voordeelcheques met korting op zomerse accessoires zoals een zonnedak of zonwering. De Nissan vakantie-inspectie wordt uitgevoerd tot eind juli. een centraal geplaatste derde hoofdsteun. De rugleuning van de passagiersstoel kan worden neergeklapt. Hierdoor kunnen langere bagagestukken worden meegenomen of heeft de bestuurder naast zich i handig tafeltje. Verder de GLX standaard airconditioning, elektris bediende portierruiten c velours bekleding, meegespoten buitenspiegels, buitentemperatuurmeter, kaartleeslampjes en een opklapbare armsteun voorin. De basis GX heeft onder meer een airbag, stuurbekrachtiging, centrale vergrendeling, stuurverstelling, bekerhouders, radiovoorbereidinc J!~ klokje, hoogteverstelhx^ de bestuurdersstoel, meegespoten bumpers, signaal voor vergeten verlichting, gordelspanners en een startonderbreker. Kortom, de basisversie is alles behalve basic. De LX Kinderen die in de auto frietjes en een milkshak krijgen weten het meestal niet zonde af te ronden. Want wc moeten ze op de acht< met deze etenswaren De handige Snacktray oplossing. Deze wordt hoofdsteun van de voorst gehangen. Het is een kunststof doos met een deksel en voorgevormde bodem. In het deksel is een bekerhouder gemaakt en in de bodem een bakje om bijvoorbeeld frites of een broodje in te zetten. Ook is voorzien in een klein spiegeltje, zodat na de maaltijd met een servet het gezicht kan worden afgedac Heel handig zijn de twee haken waaraan een afvalzak kan worden opgehangen. De Snacktray is te koop bij Halfords voor f.24,95 inclusief tien afvalzakjes. en in Frankrijk is onlangs gestart met het promoten van autogas door een accijnsverlaging. Hetzelfde geldt voor Engeland, waar de belasting op autogas met 15% daalde, terwijl de belasting op diesel en benzine juist omhoog ging. Voorbeelden die stuk voor stuk het belang van autogas onderstrepen. Natuurlijk is de carrosserie helemaal nieuw, al is de uitstraling in eerste aanblik vertrouwd gebleven. Aan de buitenkant is de nieuweling iets compacter geworden, maar de interieurruimte nam in beide gevallen juist toe. Zo is onder meer het dak enkele centimeters hoger geplaatst. Ook de bagageinhoud is groter geworden en bedraagt bij zowel de sedan als hatchback 502 liter. Prijzen De prijslijst van de nieuwe Mazda 626 begint bij f.37.495,= voor de 1.8 GX sedan. De meerprijs voor de hatchback bedraagt slechts vijfhonderd gulden. Tweede op de lijst staat de 1.8 LX voor f.38.995,= gevolgd door de 1.8 GLX van f.41.495,=. De 2 liter is er alleen als GLX voor f.44.495,=. De automatische versnellingsbak vergt een extra uitgave van f.3.500,=. De krachtige HP-motor is alleen handgeschakelde versie verkrijgbaar in de hatchback haalt net niet de 200 km/u en en kost dan f.49.995,= inclusief trekt in 9,9 seconden naar 100 een sunroof. Mazda gaat de km/u. De letters HP staan bij 626 Wagon op de komende de krachtigste 2 liter voor LAA in Frankfurt presenteren. High Performance. Dit uit zich Deze variant wordt in in een vermogen van 136 pk, december leverbaar, enkele een top van 208 km/u en maanden later gevolgd door sprintje in 9,6 seconden. Ook een zuinige versie met nieuw de krachtigste 2 liter is te ontwikkelde direct kiezen met automaat. ingespoten 2 liter De wielophanging van de dieselmotor. kan worden vervangen door een spuitbus. Via internetpagina http://www.autogas.nl kan worden bekeken hoeveel geld kofferbak inneemt. Bijvoorbeeld door een tank onder de auto of op de plaats van het reservewiel te monteren. Het reservewiel Drie motoren Direct bij introductie is de nieuwe Mazda 626 te kiezen met drie motoren. De 1,8 liter 16-klepper is goed voor 90 pk en een koppel van 145 Nm bij 2500 tr/min. Het feit dat 90 procent hiervan al bij 1800 tr/min beschikbaar is, toont aan dat de motor een hoge souplesse heeft. Er is met deze motor een top te behalen van 180 km/u en in 12,6 seconden sprint de ongeveer 1150 kg wegende auto naar de 100 km/u. De 2 liter heeft met 115 pk wat meer te vertellen. Het koppel van 170 Nm wordt bij 4500 tr/min bereikt, maar het is opvallend dat 90 procent hiervan al bij 1000 tr/min kan worden gebruikt. De auto's die op autogas rijden. Benzine-auto's produceren tienmaal zoveel benzeen als auto's op gas. Ook tijdens korte ritten in de stad, waarbij de katalysator nog niet zijn optimale bedrijfstemperatuur bereikt heeft, produceert een benzine-auto drie tot vier keer zoveel koolmonoxide en koolwaterstoffen als een auto op autogas. Een reden temeer om nu over te schakelen op autogas. Ook in het buitenland stimuleert men het gebruik van autogas om de luchtvervuiling te verminderen. Zo rijden in Tokio inmiddels alle taxi's op autogas. Nieuw-Zeeland rustte twee jaar geleden het complete wagenpark van de politie uit met een autogasinstallatie. New York doet een proef met het openbaar vervoer op autogas Higtech De Nederlandse fabrikanten van autogasinstallaties leveren vandaag de dag een stuk hightech. Microprocessoren zorgen er in de nieuwste generatie systemen voor dat een autogassysteem tijdens de gehele gebruiksduur optimaal blijft functioneren. Afstellen is niet meer nodig, computers berekenen steeds weer opnieuw het ideale gasmengsel, zodat de emissie optimaal blijft. Ook op het gebied van autogastanks vinden nog steeds ontwikkelingen plaats. De aandacht richt zich vooral op te bereiken dat de tank zo weinig mogelijk ruimte in de september leveren voor f.29.950,=. Naast deze bike komt er ook een uitgebreide reeks accessoires, een kledinglijn en een speciaal ontworpen helm die wordt gespoten in de kleur van de motor. De houderschapsbelasting (de vroegere motorrijtuigenbelasting) voor alle auto's die op autogas rijden, is per jaar met f.220,= verlaagd. Daarbovenop is er nog een extra verlaging van f.250,= voor auto's die een moderne G3-installatie hebben. De wegenbelasting voor auto's op benzine of diesel wordt aanzienlijk minder verlaagdd. Hoewel de verlaging gepaard is gegaan met een verhoging van de brandstofaccijnzen, levert de maatregel toch een extra voordeel op voor autogasrijders. Wederom, vooral die met een G3- installatie. buik. BMW verwacht dan ook dat de nieuwe Cruiser niet alleen eigen BMW-rijders zal trekken, maar vooral ook voor nieuwe klanten zal zorgen. R 1200C biedt naast het typische BMW-design echte materialen zoals aluminium, plaatstaal en daarnaast moderne technieken. Daardoor is deze Cruiser een motorfiets met een eigen identiteit. Er kan uit drie kleuren worden gekozen: zwart, rood metallic en parelmoer wit. De tank heeft een inhoud van 17 liter, inclusief 4 liter reserve. De zitpositie is relatief laag omdat het zadel voor het Vier kleppen Het dashboard heeft een fifties-uitstraling. Het bestaat uit een ronde klok met de snelheidsmeter, kilometerteller en dagteller en daarnaast een paneel gevat in aluminium met zeven controlelampjes. Alleen al de vormgeving van de contactsleutel is de moeite van het bekijken waard. Het achterwiel is geplaatst. Wordt stuurwiel is vrij hoog geplaatst, zo kenmerkend voor dit type motorfiets. De motor is bekend, het gaat hier om de 2 cilinder boxer met een cilinderinhoud van 1170 cc en vier kleppen per zuiger. Deze krachtbron levert een vermogen van 61 pk bij In september gaat Daihatsu op de Nederlandse markt de nieuwe Terios introduceren. Deze compacte auto houdt het midden tussen een personenwagen en een terreinauto. De Terios werd op de afgelopen Autosalon van Genève al in zijn definitieve vorm getoond onder de codenaam MS-X97. De vijfdeurs carrosserie is 3,85 meter lang en biedt naast plaats aan vier tot vijf personen een bagagevolume van 205 liter. De vier wielen men bespaart door over te schakelen op autogas. De berekening is voor maar liefst 3.300 populaire auto's gemaakt. worden permanent aangedreven door de 1,3 liter 16-kleppen motor bekend uit de Charade. Deze krachtbron levert 83 pk en kan worden gekoppeld aan een vijfbak of automaat. De voorwielen zijn onafhankelijk geveerd volgens het McPherson- principe, terwijl aan de achterzijde schroefveren zorgen voor het nodige comfort. De prijs van de nieuwe Daihatsu Terios is nog niet bekend. Autogas belast het milieu aanzienlijk minder dan benzine en diesel. Daarom heeft de overheid besloten een beleid te voeren dat autogas extra bevoordeelt. Sinds 1 juli is een aantal maatregelen van kracht die dit beleid onderstreept. 5000 tr/min en een koppel van centimeter. Het achterwiel 98 Nm bij 3000 tr/min. Een heeft een duidelijk bredere Bosch Motronic MA 2.4 injectiesysteem verzorgt de brandstoftoevoer en een dubbele regelde driewegkatalysator zorgt ervoor dat de emissies zo laag mogelijk worden gehouden. De R 1200C heeft een vijfversnellingsbak en een hydraulisch bediende koppeling. Er wordt een topsnelheid opgegeven van 168 km/u en in 5,8 seconden kan men naar de 100 km/u sprinten. De vering van zowel het voor-als achterwiel maakt bij de deze BMW een belangrijk deel uit van het design. Voor zien we de Telelever met een aluminium triangel. Achter is de aandrijving verlengd om de typisch lage zithouding te verkrijgen. Uiteraard vinden we bij de ophanging de BMW Paralever die een veerweg mogelijk maakt van 10 Op dit moment kunnen Nissan-rijders hun auto laten nakijken bij de Nissan-dealer voor slechts f.27,50. Tijdens deze zogenaamde vakantie- inspectie worden vooral die onderdelen belicht die het tijdens een lange vakantierit zwaar te verduren krijgen zoals de accu, het koelsysteem, V-snaren, remmen, koppeling en uitlaat. Wordt de auto volledig in orde bevonden dan geeft de dealer een Vakantie Mobiliteitspas af. Deze pas geeft recht op gratis hulp in Nederland en Mazda626

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1997 | | pagina 25