Mercedes A-klasse ssï Nieuwe wegen Stoere Volvo Nieuw logo voor Mazda y o 9 1 1 DAGEN TOT HET JAAR 2000 l VAN ROOSMALEN Bijlage van: DeTilburgseKoerier Civic City f 27.990,- H A S TIR E 97 pagina 18 Oplage: 102.400 Donderdag 3 juli 1997 12 juli'97 Genuanceerd iks Izijn jin l bij 3800 1 Tony Vos Autotest: Mazda 626 Lees verder BMWZ3 2.8 in dit nummer o.a.: pag. 3 pag. 7 NO ERRA 20123^1493 (H VOLVO 3 is er in ook Jaargang 9 Nummer 27 i dat tm/u ding den tie ediening n jaarheid jttie OOK VOOR BEVEIUGINGS- ROLHEKKEN lenault iet de “’■»re 626, niet o. Dit ipark 49b B Tilburg 1-5434560 irieur olvo rooi de, maar is het aan meer logo, de benar 'in/danten^ lang. De 1 ’,72 meter Je grootste •ordt uit de >0 meter heeft een rcedes- r onder rr st grote k arin alle -’••’'■’meld Enkele jaren geleden had Mazda nog helemaal geen merk-logo. Toen kwam men met een soort van ruitvorm opgenomen in een cirkel. Het was, zoals toen werd verteld, niet het Nfazda-logo, maar een productlogo. Er kwam meteen kritiek omdat het logo enigszins op dat van Re zou lijken. En jawel, me introductie van de nieuwe komt het Japanse merk me het volgende nieuwe logo, moet twee vleugels seconden. De 1,4 motor is plezierig stil en bewijst ook zijn krachten bij heuvelklims. schuin voorover. I dat als de auto aar voorzijde wordt f1- de motor niet het x, binnendrir-*. j onder de vloer wegsc Verder rust Mercedes jongste twee ai twee sic niet t- - gordel» zitp’x Redactie: Tony Vos Tel. 013/4686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/5368805 Fax 013/5359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur En ja hoor, ook Mazda wil binnen enkele jaren tot de top tien van autoproducenten gaan behoren. Kortom, het wordt druk aan de top. Autobedrijven Ringbaan Zuid 3 TILBURG - 013-5360015 Donderdag koopavond tot 21.00 uur Hoge Steenweg 85 LOON OP ZAND 0416-362450 f Vrijdag koopavond tot 20.00 uur I De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goir- le, Hiel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moer gestel en Hilvarenbeek. Deze week 3 tot 5 juli Deutschland Rally meetellend voor het INK 5 en 6 juli Ferrari race weekend op de Nürburgring Clubraces op het Circuit Park Zandvoort zondag6juli Waall'raven Rally Sprint te Rotterdam De Duitse STW Cup biedt aanzienlijk meer spanning. Op de Norisring (en niet op de Nürburgring zoals wij vorige week in de agenda abusievelijk vermeldden) won BMW coureur Joachim Winkelhock zowel de sprint als de race. Laurent Aiello eindigde in de sprint als tweede maar bij de start van de race werd zijn Peugeot 406 door Johnny Cecotto dusdanig geramd dat de Fransman op moest geven. Door dit resultaat rukte Winkelhock op naar de tweede plaats in de tussenstand. De onderlinge verschillen tussen Aiello, Winkelhock en Cecotto zijn nu zo klein dat er nog van alles mogelijk is. Met de A-klasse introduceert Mercedes niet alleen voor het eerst een compacte auto, maar creëert daarmee meteen een volledig nieuw segment. De auto heeft de bodemplaat-afmetingen van een compacte auto, maar kost evenveel als een royaal aangeklede middenklasser. Met Honda’s unieke Double Wishbone wielophanging voor een sublieme wegligging. Verder stuurbekrachtiging, elektronische startonderbreking, dakspoiler met derde remlicht... Tevens airco van f 3.725,- voor f 1.990,- evertijd. lig advies, Op de Nürburgring werd de vierde ronde van de FIA GT serie afgewerkt. Mercedes Benz bewees met een dubbele overwinning voor Schneider en Nannini dat de nieuwe CLK-GTR nu toch echt race-rijp is. McLaren-BMW moest genoegen nemen met de troostprijzen. J.J. Lehto en Peter Kox finishten respectievelijk op de derde en vierde plaats. In de tussenstand behoudt het duo Lehto/Soper voorlopig de leiding. Souplesse Mercedes ontwikkelde voor dit nieuwe modellen een complete lijn motoren, waarvan er in eerste instantie twee leverbaar worden. Aan de basis staat een l,4 liter 8- klepper met multipoint injectie en een vermogen van 82 pk bij 4800tr/min. Het koppel van 130 Nm bij 3802 tr/min ligt opmerkelijk hoog. achterkant heeft de V70 XC enkele kleine wijzigingen. Standaard zijn lichtmetalen velgen van een niet eerder gebruikt design. Bij de auto horen nieuwe bekledingsstoffen, opbergnetten in het inter: en ruige vloermatten. Vol gaat de V70 XC tegen het einde van het jaar leveren met de 2,5 liter lage druk turbo met een vermogen van 193 pk. Hierbij kan worden gekozen uit een vijfbak of automaat. Slechts 3,57 meter is de klasse van Mercedes la: breedte is met l,7~ volwassen en de ruimtewinst wor hoogte van l,60 r gehaald. De A he herkenbare Merc uitstraling door c de grille met het koplampen waarin c lichtfuncties verzamfex en door de geribbelde achterlichten. Dat betekent an de It geraakt, dat iet interieur ingt, maar juist vloer wegschuift, ot avjlvawv&vBS haar “te telg standaard uit met c airbags en eveneens e sidebags, om nog maar te spreken van de delspanners op vier uitplaatsen en vijf in hoogte verstelbare hoofdsteunen. Het totale veiligheidsconcept is zeer doordacht. Het BTCC begint zo langzamerhand op de Engelse Renault Laguna show te lijken. Op het circuit van Croft behaalde de Zwitser Alain Menu wederom een dubbele overwinning terwijl zijn teamgenoot Jason Plato een tweede en vierde plaats liet noteren. Menu stevent regelrecht op de titel af en de concurrentie is inmiddels behoorlijk gefrustreerd. Op het circuit van Magny Cours troefde Michael Schumacher het afgelopen weekend de voltallige concurrentie af. De Ferrari rijder behaalde de pole position en was in de race een klasse apart. Met name in de natte en turbulente slotfase bleef Schumacher koel en geconcentreerd, terwijl zijn rivalen de ene fout op de andere stapelden. Alleen Heinz-Harald Frentzen wist zijn landgenoot te volgen en stuurde zijn Williams naar de tweede plaats. Jacques Villeneuve kwam ondanks een kamikaze actie in de laatste bocht niet voorbij aan Eddie Irvine en moest genoegen nemen met de vierde plaats, waardoor hij nu 14 WKpunten achter staat op Schumacher. De souplesse is daardoor groot. Presteren is geen enkel probleem, ook ondanks het flinke gewicht van 1090 kg. De top van 170 km/u is uitstekend, evenals de acceleratie van 0 tot 100 in 12,9 Lees verder op pagina 9 Jos Verstappen was tijdens de trainingen wederom sneller dan teamgenoot Mika Salo maar dat was dan ook het enige positieve voor de Limburger. Bij de start schoot Verstappen nog enkele plaatsen naar voren maar in de 16e ronde crashte hij hard in de bandenstapel nadat het gaspedaal onverwacht bleef hangen en Jos ongewild tot passagier van de Tyrrell gedegradeerd In het voorprogramma van de Franse Grand Prix wist Patrick Huisman beslag te leggen op de zege in de Porsche Supercup wedstrijd. Speelse vormen Bij de interieurinrichting is veel gebruik gemaakt van vrolijke kleuren en speelse vormen. Het instrumentarium bestaat uit een grote snelheidsmeter in het midden,onder andere geflankeerd door een toerenteller. Ter hoogte van de middenconsole steekt het dashboard wat verder de auto in. Op de console vinden we de bedieningselementen van de verwarming/ventilatie en de knopjes waarmee de buitenspiegels worden versteld, de wisser/sproeier achterop in gang wordt gezet en de achterruitverwarming wordt bediend. Uiteraard is er plek gereserveerd voor een radio. Opbergruimte de portierbakken, het dashboardkastje en ook bekerhouders ontbreken niet. De stoelen zijn grappig van vormgeving. De rugleuning sluit niet direct op de zitting aan, maar daarvan voelt men onder het rijden niets. Heel plezierig is de hoogteverstelling, waardoor personen van verschillende lengte een prima zitpositie kunnen vinden. De hoofdruimte voorin is heel behoorlijk, als is de zithoogteverstelling absoluut noodzakelijk. Achterin merk je dat de A-klasse een auto is met bescheiden buitenafmetingen. De beenruimte is voc kinderen voldoende Voor volwassenen i» de krappe kant. De bagageruimte heeft een standaard inhoud van 350 liter. Dit is uit te breiden via verschillende stappen tot 950 liter (gerekend tot aan de ruiten). Maximaal heeft de A-klasse een ruimte van 1300 liter. Bovendien kan de passagiersstoel worden gedemonteerd, waardoor de mogelijkheden tot 1700 liter toenemen. De achterbank kan in twee ongelijke delen worden neergeklapt. In de flanken van de bagageruimte zitten twee handige B honda Auto Accent B.V. Goirkestraat 144a Tilburg telefoon: 013-543 07 00 honda Auto Oisterwijk B.V. Sprendingenstraat 27 Oisterwijk telefoon: 013-521 59 59 Afwerking Bij bekende Mercedes eigenschappen mogen we uiteraard het hoge niveau van afwerking niet vergeten. De A-klasse is een ruimtewagen waarbij de motorkap en voorruit in eikaars verlengde staan. Een aardigheidje is dat de ruit van de achterportieren doorloopt in een klein driehoekig stukje glas. En de ruit van de achterklep doet hetzelfde van de andere kant voor Een schot voor open doel! Ik moet nu natuurlijk gaan reageren op de voorgestelde verlaging van de maximum snelheid in de bebouwde kom en op andere wegen. En het zal u wellicht verwonderen dat ik daar heel behoorlijk in mee kan gaan, maar plaats er uiteraard enkele kanttekeningen bij. Ik ben veel feller gekant tegen het terugdringen van de maximum snelheid op snelwegen met als argument dat het aantal verkeersdoden omlaag moet. De meeste verkeersdoden zijn echter in de steden en op 80 km/u-wegen te betreuren en is het daarom zeer verstandig dat daar nu eens plannen voor gemaakt worden. Alleen wordt de indruk gewekt dat we straks drie snelheiden kennen: 30 km/u voor in de bebouwde kom, 60 km/u voor op buitenwegen en 100 km/u op de snelweg, maar dat is niet waar. De minister heeft al laten weten dat de lagere snelheden worden ingevoerd op plaatsen waar dat ook werkelijk nodig is en als deze verlaging dan ook genuanceerd wordt ingevoerd, kan ik er- alleen maar voor zijn. Voorts wordt gezegd dat met behulp van bijvoorbeeld rotondes en verkeersdrempels het verkeer automatisch gedwongen wordt langzamer te gaan rijden. Waarom moet de maximum snelheid dan nog zo nodig worden teruggebracht, als we toch allemaal al langzaam gaan rijden. Krom is ook nog steeds het argument van een betere doorstroming. Door de verlaging van de snelheden wordt de doorstroming vergroot, wordt door de politiek beweerd. Een kind kan echter voorrekenen als men ergens 50 kr mag rijden er per tijdseenheid meer auto's over een weg kunnen dan dat er maar 30 km/u mag worden gereden. Tot slot moet bij de verlaging van de snelheid en vooral ook het aanleggen van drempels en rotondes worden gekeken naar de milieu-invloeden. Een auto die 30 km/u rijdt en moet af remmen voor dit soort obstakels, produceert meer schadelijke uitlaatgassen dan dezelfde auto die netjes met 50 km/u constant kan doorrijden... Als uitbreiding op het programma van de V70 Estate introduceert Volvo de V70 XC, waarbij de letters XC staan voor Cross Country. Het gaat om de bekende stationwagon met vierwielaandrijving. De grondspeling is echter 2,5 centimeter verhoogd en de maximale hoogte van de auto met 5 centimeter. Het uiterlijk heeft een aantal nieuwe kenmerken zoals de stoere voorbumper met ingebouwde mistlampen, de grille en andere dakdragers. Aan de opbergvakken. De volledige binnenzijde van de A-klasse is netjes bekleed. lees verder op pagina voorstellen. Doordat ze zijn opgenomen in een afgeronde omlijsting, kan er ook de letter 'M' uit gelezen worden. In de omschrijving van het nieuwe logo meldt Mazda trots dat het beeldmerk de doelstellingen van het merk voor de toekomst symboliseert. bezien. Het is even wennen als je de nieuwe kleine Mercedes in druk stadsverkeer, over de snelweg of slingerend over plattelandswegen ziet. De auto is in ieder geval origineel van alle kanten. Mooi is wellicht niet de juiste aming, maar de A is een auto als geen ander en alleen daardoor al een schot in de roos. De auto is niet alleen aan de buitenkant bijzonder. Mercedes heeft aan het begi van de ontwikkeling de eis gesteld dat het veiligheidsniveau gelijk moest zijn aan die van een grotere auto van hetzelfde merk. Dit is niet alleen bereikt door een stevige kooiconstructie, maar onder meer door de specifieke plaatsing van de motor. De auto heeft een dubbele bodem en de combinatie motor/versnellingsbak helt

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1997 | | pagina 19