7Z7Z 9 Toyota Corolla w Ford Ka van Leolux 'n Nieuw gezicht u n 0 9 6 0 DAGEN TOT HET JAAR 2000 Romantiek Druk 1997 pagina 20 aafi Oplage: 102.400 Donderdag 15 mei 1997 motoren. 1 Tony Vos Nissan trade Autotest: Lees verder 75 en 100 in dit nummer o.a.: pag.5 Bijlage van: De Tilburgse Koerier Toyota Landcruiser Challenger 3.4i V6 pag. 3 Desso, ‘re etc. Jaargang 9 Nummer 20 De achtste generatie van de Toyota Corolla wordt nog deze zomer op de Europese markt geïntroduceerd. De nieuwe Corolla is geen wereldauto meer, maar een model dat specifiek op de Europese koper is afgestemd. Er zijn vier verschillende carrosserievarianten en drie Leoh op de met var 14x Dut Chc 15.4 16.5 aerody vorm. 1 zijn futurism minder 'haal Matiz, die one voorbode vor nieuwe, kleii rule Ford Sierra Cup le Citroen geldt mits eer bedoeld GTi, maar 'orolla in >de motor schoner is geworden en prettiger is gebruik. In juli is de nieuwe Cc al haar varianten op c Nederlandse markt verkrijgbaar. De auto wordt op 29 mei bij de Venlose Ford-dealer voorgesteld. nbaar aan rille met ramaast i Corolla, vooral mensen aanspreken die nu in een andere auto uit het middenklasse-segment rijden. Deze uitvoering is heeft vrolijke, ronde vormen en is uitgevoerd in moderne, felle kleuren. In een uitloper van de motorkap is de nieuwe Daewoo-grille geplaatst. De leuke kanten van het autorijden worden benadrukt door de Joyster, een open tweezitter met een opvallend In een beperkte oplage van slechts vijftig stuks brengt de Limburgse meubelfabriek T ,olux een speciale Ford Ka de markt in samenwerking et de Venlose Ford-dealer L. in den Hombergh. De Ford is gespoten in de kleur Belladonna en daarbij heeft i zijn wensen van de huidige rsis Corolla-rijders. De Linea Luna is wat betreft uitrusting luxueuzer en modieuzer en zal De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goir- le, Hiel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moer gestel en Hilvarenbeek. de G6 die niet zozee is als een nieuwe G een aantrekkelijke uitvoering is voor jonge mensen die meer dynamiek wensen. Ka, waarvan vijftig zeefdrukken worden vervaardigd. Iedere koper van een Leolux Ka krijgt een genummerd exemplaar. Tijdens de onlangs gehouden Seoul Motor Show toonde Daewoo twee prototypes waarmee de lijn voor de toekomst wordt aangegeven. De vrolijke, compacte Matiz is een 3,5 meter lange driedeurs met een zeer zuinige driecilinder motor. De auto Redactie: Tony Vos Tel. 013/4686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/5368805 Fax 013/5359985 Sluitingstijd: redactie ^.advertenties: 's dinsdag 22.00 uur onder meer herkent een aluminium griLc kleine gaatjes. Daamc komt er een sportieve1 11.00 uur: Formt 11.55 uurVege l 12.50 uur: Pearlt Saxo Cup 13.40 uur: Marlboro Elf Renault Mégane Trophy '.30 uur: Auto Trader itch Touring Car iampionship .40 uur: Sterren-race J.30 uur: Ferrari-Porsche Challenge Europees stempel De Europese nieuwe Corolla heeft een uitgesproken design waardoor de auto in de drukke middenklasse meer zal opvallen. Bij de ontwikkeling heeft de stem vanuit het Europese hoofd kantoor zwaar meegeteld. Dit Europese stempel wordt nog eens extra benadrukt als in september 1998 de vijfdeurs Liftback in het Engelse Burnaston gebouwd gaat worden. De huidige Toyota Corolla, zo blijkt uit onderzoek, scoort hoog op het gebied van kwaliteit, betrouwbaarheid en value for money, maar wordt absoluut niet als opwindend ervaren. Dat kan ook nauwelijks bij een wereldauto, die de Corolla tot nu toe was. Het is immers moeilijk om met één auto i de smaak van de hek te kunnen voldoen. grote bagageruimte. De carrosserie heeft een lynamisch gunstige De Joyster ziet er door -* ’istische details ilbaar' uit dan de ngetwijfeld de irmt voor een ine Daewoo. Zesversnellingsbak De nieuwe Corolla komt beschikbaar met verschillende motoren. Aan de basis staat een 1,3 liter met een vermogen van 86 pk en een maximaal koppel van 120 Nm. Deze motor is voorzien van directe brandstofinspuiting. Daarboven staat de 1,6 liter van 110 pk en 145 Nm. De sportieve G6 heeft de 1,3 liter motor gekoppeld aan een zesversnellingsbak. De zesde versnelling is een overdrive en de overbrengingen 2 tot en met 5 zijn extra kort. Ook komt er weer een diesel, een 2 liter van 72 pk en 131 Nm. Deze krachtbron heeft een elektronisch geregelde inspuitpomp, waardoor de Vroeger was alles beter, aardiger, leuker, romantischer. Dat hoorde ik al roepen toen ik een klein kind was, maar het gekke is dat je dat gevoel vanzelf krijgt als je ouder wordt, je moet dit soort uitspraken natuurlijk nuanceren. Alles leek vroeger wellicht beter, maar als we het nader beschouwen mogen we nu ook niet mopperen. Maar ik krijg stellig de indruk dat de romantiek rond het aanschaffen van een auto steeds verder het graf wordt ingeschoven, niet in de laatste plaats door de toename van het aantal lease-auto's die veelal vanachter een bureau worden besteld. Merkentrouw heeft plaatsgemaakt voor kortingen, waarbij de koper vergeet dat de extra korting of hogere inruilprijs die een dealer geeft ten opzichte van zijn concurrent, later wordt terugverdiend bij het onderhoud. Maar veel autokopers kijken niet verder dan hun neus lang is en gooien hun jaren lange relatie met een dealerbedrijf weg voor een paar grijpstuivers die men bij de buurman extra 'beurt' voor de inruilauto. Maar om nog even terug te komen op de romantiek. Toen ik vroeger met mijn vader meeging om een auto uit te zoeken. Reden we meestal een vier- tot vijftal dealers van verschillende merken af, om uiteindelijk toch gewoon merken- en dealertrouw te blijven. Tegenwoordig kan een klant op een moderne autoboulevard zijn auto bij één garagebedrijf parkeren om vervolgens naar alle andere gewoon te lopen. De consument heeft wel een groter aanbod bij elkaar, maar het is toch zeker zo aardig om na een proefrit even in de eigen auto te stappen alvorens in de volgende showroom binnen te stappen. Maar, misschien ben ik wel te romantisch aangelegd en klets ik alleen maar onzin... Het modellenprogramma van de nieuwe Corolla start met een driedeurs hatchback die vooral aan de achter- en zijkant wat weg heeft van de Honda Civic. Opvallend zijn niet alleen de grote achterlichen, maar ook het front met de bijna ronde koplampen, losse ronde aan richtingaanwijzers en een le wereld kleine grille. De vijfdeurs Liftback heeft hetzelfde front, maar een nadrukkelijk andere achterzijde en eveneens forse lichtunits. De sedan met vier portieren is veel behoudender van lijn, terwijl de stationwagon met zijn hooggeplaatste achterlichten nadrukkelijk een Europese signatuur heeft. Toyota heeft bij de nieuwe Corolla gekozen voor een andere indeling van de uitrustingsvarianten. De namen XLi, GLi en Si z:~ verleden tijd. Aan de bas— komt de Linea Terra te staan die vooral aansluit op de de vrijbeeldend kunstenaar Clemens Briels een passende bekleding ontworpen. Deze Leolux stof Seti wordt ook op diverse meubels toegepast en geeft extra kleur aan het inte rieur van de Ford Ka. Bovendien schilderde Briels een kunstwerk rond de Ford programma Pinksterraces Zandvoort Ondanks de verbouwingen vinden de vertrouwde Pinksterraces op het Zandvoortse circuit normaal plaats. Het is zelfs het eerste grote evenement op het circuit voor dit seizoen. Veel aandacht komend weekend voor het Auto Trader DUTCH Touring Car Championship. Maar ook de Marlboro Elf Renault Mégane Trophy en de Pearle Citroen Saxo Cup zijn van de partij. De Formule Fords zullen de nodige supporters trekken om niet te vergeten de Vege Sierra Cup en de Ferrari-Porsche Challenge. Op zaterdag 17 mei worden de trainingen en kwalificatieraces gehouden. De entreeprijs bedraagt dan f,15,=. Op maandag 19 mei Tweede Pinksterdag krijgen bezoekers voor f.20,= toegang tot duinen en tribune en kunnen voor f.40,= ook een bezoek brengen aan het rennerskwartier. Voor kinderen tot 12 jaar c,* een korting van 50% ixx. begeleid door een volwassene. Het programma ziet er als volgt uit:

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1997 | | pagina 21