E C STW Cup Hockenheim Weekje MG F bij Rover 400 Volkswagen LT op maat Wie rijdt met beleid is weinig tijd in files kwijt Minder files, minder ergernis Citroën Xantia Service O Aiello, de Leeuwenkoning Suzuki sponsort Amsterdam Admirals GE 4Ï DETILBURGSE KOERIER DE AUTOMAAT Donderdag 1 mei 1997 pagina 8 DE TILBUR rag lig or <kem alternatief biedt, enzovoort. F, De kleurrijke BI compact. wrrt y.iin Het gamma. Uit Spe serie :hop sliter een kunnen iel Jup daarme maar L winnaars. gehouden Zolder in E. Velden) Ford Esco Ford Esco Ford Esco Merce< grijs Ford Fiëst Ford Fiëst Ford Fiëst Ford Esco Ford Esco Ford Esco Ford Esco Ford Esco Ford Esco Ford Sierr Ford Sierr Ford Morn Ford Mom Ford Mom Ford Mom Ford Scor SI Volvo 8 zilver Merced zwart Tilburg. I33. BMW maakt rijden geweldig i gegever iet vaststc Kijk of er i zijn. n en de duidelijk lelregels, is indere ondervond Ford Si zwart Honda rood Volvo 4 groen Volvo f grijs Mercer zwart Metallic lak Lichtmetalen wielen Witte knipperlichten Brede zijstrips op de flanken Normale prijs Color Line-uitvoering f 5.271,-. Nu f 0,-. Full Operational Lease vanaf f 1.080,- bij 48 mnd./20.000 km per jaar (BMW Financial Services). stoelen. Uiterac tl XM Gc j leel van i hydropneumatiscl veersysteem al da Nederlanders stonden. RAI, in 1996 aemiddeld als in 1986. Teg files het afge*v i, af en lagje te het Mazda groen Merced wit Merced brons Merced zwart Merced zwart Merced brons Merced grijs Mercec blauw Renova bv Ringbaan Oost 102a, Telefoon: (013) 542 21 racer m van de i Vectra's baan brengen tribune uitve van Alfa, Mercedes en Ope betreuren, toont de STW Ci x zich in het vierde seizoen een waardig opvolger van deze klasse 1 toerwagenserie. Het startveld bestaat uit ruim dertig wagens van maar liefst zeven verschillende merken. Hoewel veel racefans het heengaan van het ITC met de brullende high-tech monsters Regelmaat baadt Wie over een cruise-control beschikt, kan met deze voorziening een gelijkmatige rijsnelheid instellen. Bedenk dat een constante snelheid effectiever is dan wisselend snel en minder snel rijden. Het is ook gunstiger voor het brandstofverbruik, terwijl uw auto tevens minder slijtage zal vertonen. Regelmaat baadt. Wie in druk verkeer wil opschieten, nioet soms langzamer rijden. Het verkeer rijdt dan in colonnevorm in één tempo lekker door, zonder haperingen. Zo verwerkt het weggedeelte op de snelste manier het maximale aantal auto's. aangevuld met een computersturing (hydractief). Dit geeft onder meer als voordeel dat de carrosserie vlak boven de weg blijft hangen ongeacht de belading. De uitrusting komt volledig overeen met die van de Break-uitgave. Bij Xantia Service is er keuze uit zeven modellen van de 1.8i X voor f.32.072,= tot de Turbo C.T. VSX voor f.41.021,=. Bovendien is er de keuze uit een 1,9 en 2,1 liter turbodiesel van f.34.165,=. De XM begint als 2.0i 16V SX bij f.42.416,= en kost f.58.278,= als 2.5 Turbo D VSX. Alle genoemde prijzen zijn exclusief BTW. alarminstallatie met startonderbreker en centrale vergrendeling. Met uitzondering van het basismodel heeft iedere Rover 400 airconditioning. In het interieur vinden we afwerking met wortelnotenhout en vier speakers. Klaus Ludwig In de wereld van de toerwagenracerij kiest de fabrikant een gespecialiseerd team dat het produktiemodel Met wat meer be< medeweggebruil zich flexibel aan te i aan de omstandighr iedere automobilist fileleed voor zichzelf al verzachten. Als u zich niet opwindt, lijkt het soms ook of de file sneller oplost... Begrip en geduld zijn schone zaken. zich altijd moet aar de 'wachtenden voor 1 noemen dit de thuismaatregelen. Zorg dat u goed geïnformeerd bent. Luister naar de fileberichten op de radio, raadpleeg teletekst, zorg dat u weet of er onderweg wegwerkzaamheden zijn. Houd met deze gegevens rekening bij het vaststellen van uw route. F'; alternatieven zijl Zowel de Break-uitgaves van de Citroen Xantia als XM zijn verkrijgbaar op grijs kenteken. De auto's zijn uitermate geschikt voor ondernemers die een groot laadvolume wensen maar niet willen inleveren op comfort. Om te kunnen voldoen aan de wettelijke eisen is bij beide auto's het dak verhoogd, zodat kan worden volstaan met een tussenschot van slechts 30 centimeter direct achter de stoelen. Uiteraard bieden de Xantia en XM de inzittenden het voordeel van een hydropneumatisch lanniet minimumgewicht voor de vierwielaangedreven A4 echter met 30 kg verhoogd en deze handicap heeft men in Ingolstadt nog niet overwonnen. Of men daar veel energie in zal steken is overigens nog maar de vraag want volgend jaar schakelt ook Audi over op voorwielaandrijving. Hoe dan ook, Pirro kwam in de race niet verder dan een negende plaats. Dan was er tenslotte nog Nissan. De Primera's rijden al vanaf het begin mee in de STW Cup en tonen zich mee wel aanhouders helaas nog steeds geen Thuismaatregelen Ook door beter te plannen kan menige automobilist veel doen om te voorkomen dat hij Bloedstollende acties Met meer dan 40.000 toeschouwers waren de ,uiies op Hockenheim niet verkocht maar toch wel redelijk goed gevuld. Die toeschouwers kregen waar voor hun geld want achter de soevereine Peugeots werd hard gevochten om de diverse posities. Met name Christian Danner, Roland Asch en Manuel Reuter kregen de fans op de banken met s bloedstollende acties waarbij insluiten bij geconfronteerd. Werk aan de oor hem'. We weg kan tot vertraging leiden. Bedenk dat dit werk wordt uitgevoerd om ter plaatse de verkeerssituatie te verbeteren. Toon er dus begrip voor en pas uw snelheid aan. Haastige spoed... Pas zo mogelijk uw vertrektijd aan. Ga wat vroeger van huis, dan rijdt u meer ontspannen. Zorg dat u zich onderweg niet hoeft te haasten. Haastige spoed is niet alleen 'zelden goed'. Het leidt ook tot stress en irritatie. Plus een onnodig hoog brandstofverbruik en een grotere slijtage aan bepaalde auto-onderdelen. Vertrekt u door omstandigheden toch later dan gepland, bel dan op en verzet de afspraak zo mogelijk naar een later tijdstip. Toon begrip Vrachtwagens hebben tijd nodig om in te voegen, op te trekken en af te remmen. Het vrachtverkeer is één van de motoren van onze economie. Detn-’--J-- spullen die ook u van pas kunnen komen. In feite doen ze niets anders dan gewoon hun brood verdienen. Erger u niet als ze eens een keer de doorstroming van het verkeer belemmeren. Toon begrip. Geef de trucker ruim baan als dat nodig is. Hij rijdt niet alleen vóór u, maar ook voor u... Caravans kunnen vaak niet harder, toch moeten ze een ander soms voorbij. Ook dit is, als u ermee wordt geconfronteerd, een kwestie van geven en nemen. Sommige automobilisten kennen ergens de weg niet. Zitten soms op de verkeerde rijbaan. Rijden zoekend rond. Ook in deze gevallen is begrip tonen de beste raadgever. Het accepeteren dat een aantal zaken som onvermijdelijk zijn, kan u helpen om uw autorijden pretttiger en ontspannener te maken. Bij de openingsrace van de Duitse Super Touren Wagen Cup op het circuit van Hockenheim liet Laurent Aiello de leeuw van Peugeot machtig brullen. De Franse coureur vertrok van pole position, won zowel de sprint als de race zelf en liet in beide omlopen de snelste rondetijd noteren. De concurrentie was machteloos en kon slechts knarsetandend op eerbiedwaardige afstand de achterkant van de gele 406 bewonderen. Uiteraard blijven hierbij de volledige garanties van Volkswagen in stand. Een goed voorbeeld van het "Op maat, op straat"- programma is de dubbele cabine met vier zitplaatsen, ook wel aannemersuitvoering genoemd. Deze kan zowel in een standaard- als luxueuze uitvoering worden geleverd. De Volkswagen LT is beschikbaar met drie wielbases en totaalge- wichten van 2,8 tot 4,6 ton. Positieve instelling Emiel Ratelband en andere 'goeroes' benadrukken in hun peptalk altijd dat je het leven van de zonnige kant moet bekijken. Met een positieve instelling voel je je een ander, opgeruimder mens. Zo'n optimistische kijk op het leven, komt ook van pas als u onderweg met allerlei hindernissen wordt De Rover 420 Si heeft standaard bovendien ABS. De speciale Rover 400 sedan Connolly Collection heeft fraaie lederen bekleding en extra houten panelen. Verder kan er voor f.499,= op alle varianten cruise-control worden geleverd. eindigden in het Motodrom op de plaatsen twee en drie. Ook Honda, met een vijfde en zesde plaats voor Marco Werner kon de Peugeots nog in het vizier houden. De andere fabrikanten hebben echter nog een hoop werk te verzetten als zij zich met succes in de Duitse serie willen etaleren. Met name bij Opel tekenden de problemen zich duidelijk af. Manuel Reuter stuurde vorig jaar zijn Calibra nog magistraal naar de ITC-titel maar de directie van Opel besloot uit de ruckers zijn onderweg met miljoenen verslindende serie Hen die ook u van pas te stappen en richtte zich op de STW-Cup. Deze tweeliter klasse, met de verhoudingsgewijs beperkte technische en aërodynamische hulpmiddelen c~ J begrensde spelrege echter een heel and discipline en dat Ou Opel tijdens het openingsweekend op pijnlijke wijze. De Volkswagen-organisatie kan met de nieuwe LT bestelwagen vrijwel aan alle eisen wat betreft opbouw en inrichting voldoen, nu het "Op maat, op straat"- programma beschikbaar is. De klant bestelt zijn auto bij Ier en maakt duidelijk wat zijn wensen zijn. Als de auto dan door de fabriek wordt geleverd, gaat deze vanuit de dealer direct naar het carrosseriebedrijf dat de aanpassingen zal verzorgen. Als de auto klaar is volgt de aflevering door de dealer. Wie in de periode tot en met 30 juni een Rover 400 koopt, wordt door het Engelse merk extra verwend. Een week lang mag de koper namelijk beschikken over een MG een open tweezitter met middenmotor en achterwielaandrijving. Deze actie is opgezet in samenwerking met Budget Rent a Car. De Rover 400- reeks begint bij f.37.990,= voor een 1,6 liter. Ook is er een 2 liter benzine en 2 liter direct ingespoten turbodiesel. Standaard zijn een airbag, stuurbekrachtiging, elektrisch bediende voorportierruiten, Organisatorische maatregelen Door het autoverkeer organisatorisch beter aan te pakken kunnen we het fileleed al verminderen. Dit kan via carpoolen, betere rijbaanbenutting onder meer door niet nodeloos links te blijven rijden, verkeersregeling via de matrix-borden boven de weg, om-en-om ritsen bij rijbaanversmallingen, toe de auto eens een dc laten staan, kijken of he openbaar vervoer een Het Amerikaanse voetbal begint aan een voorzichtige opmars in Europa. In het seizoen 1997 heeft Suzuki- importeur Nimag besloten de Amsterdam Admirals te sponsoren. Als officiële Car Motor sponsor stelt Suzuki tien auto's ter beschikking tijdens het seizoen: Baleno sedan en wagon, Vitara Villager en X- 90. De laatste auto zal vooral door de cheerleaders worden gebruikt. American Football is een totaal spektakel dat al ruim twee uur voor aanvang van de wedstijd begint met optredens, attracties, snacks en cheerleaders. Er is merchandising te koop en ook Suzuki neemt bij deze voorpresentatie een belangrijke plaats in met haar producten. In de competitie waaraan de Amsterdam Admirals deelnemen doen ook teams uit Duitsland, Engeland, Scotland en Spanje mee. Motodrom Van die deelnemende merken heeft Peugeot momenteel de zaakjes het best voor elkaar. BMW kon op Hockenheim aardig meekomen. De uitermate ervaren Johnny Cecotto en Joachim Winkelhock, STW kampioenen in 94 en 95, tot een volwaardige rc moet ontwikkelen. Eei teams die dit seizoen 1 voor Opel op de k;:;i is het bijzonder ervaren en uitermate succesvolle Zakspeed Racing. Om onbegrijpelijke redenen ging het ontwikkelingswerk toch niet naar Zakspeed, maar naar het minder bekende Schmidt Motor Sport. Tijdens de verschillende voortests werd al duidelijk dat de Vectra niet competitief was en dit was voor Klaus Ludwig, drievoudig DTM-kampioen en publiekslieveling nummer één, reden om zich op het laatste moment terug te trekkken. Alom misère dus voor Opel maar ook ex-ITC mededinger Alfa deed het nauwelijks beter. Oud-Formule 1 rijder Stefano Modena wist met zijn 155 TS nog een zevende plaats in de race te behalen maar meer zat er absoluut niet in voor het Italiaanse merk. De openingsrace was ook een teleurstelling voor Audi. De afgelopen twee seizoenen was men dominant en vorig jaar nog werd Emanuele Pirro tot kampioen gekroond. Dit jaar werd het onderling contact niet gemeden werd. De veelheid aan merken, de spannende acties op de piste, de toprijders en bovenal de toegankelijkheid voor het publiek maken de tweeliter klasse tot een succes. Hopelijk weet men de techniek in deze klasse binnen de perken te houden, want ondanks de strikte regels worden ook de tweeliter wagens elk jaar weer uitgerust met nieuwigheidjes die voor nog meer snelheid zorgen. Aan deze nieuwigheidjes hangt echter wel een behoorlijk prijskaartje en dat doet onwillekeurig toch weer denken aan het ITC, dat uiteindelijk aan die kostenspiraal ten onder ging. Zover is het gelukkig nog lang niet en voorlopig kunnen de fans genieten van toerwagenraces op hoog niveau. Voor de Nederlandse racefans is het volgende STW Cup weekend waarschijlijk interessant. Dat wordt namelijk op 10 en 11 mei n op het circuit van l België. (Kees van der volgens cijfers van CBS en "emiddeld twee keer zo lang in de file Tegelijkertijd verdubbelde het aantal gelopen decennium van 5.500 in 1986 tot 11.000 in 1996. Gezamenlijk stonden de Nederlandse automobilisten in 1996 bijna 20 miljoen uur in de file. Veel files hebben een 'natuurlijke oorzaak': te veel autoverkeer op weggedeelte met te weinig capaciteit. Toch 1 we er samen veel aan doen om het aantal files en de lengte daarvan te beperken. De volgende tips helpen daar bij. jgrip voor de ikers en door i passen reden,kan ist het voor zichze ten. Als u z F CHL jas ESLUIZ4UH3I

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1997 | | pagina 28