Wow! l/l II F biedt meer ruimte Romeo 156 gedurfd en opvallend Jeep Cherokee Seat Cordoba Vario Sterk gebleven DAGEN TOT HET JAAR 2000 ^ï^aat u cii Q 9 *7 4 997 pagina 20 aaft Oplage: 102.300 Donderdag 1 mei 1997 ild ipole iluut k Lees verder op pagina 3. It 9 ‘t Daihatsu Autotest: Lees verder Gran Move Mazda 323P1.5i GLX in dit nummer o.a.: pag.5 pag. 3 Bijlage van: De Tilburgse Koerier Desso, ere etc. f steeds i e versie orth- Jaargang 9 Nummer 18 ;t weer «jrd. sven je vormen 4, maar is Cherokee smaakt, kannen - :nde ling voor bij remmen in ironische /van Corsica -i-j mei p het circuit van Thruxton s zijn rst als er reserves bagage Hetalte achterc Na het achter! Cher Spullci De Hoogt 12A 5175 AX Loon op Zand Telefoon (0416) 363993 voor bijvoorbeeld een portabele telefoon. Onder de passagiersairbag is een dashboardkastje gemaakl terwijl er ook zaken kui?"“ worden opgeborgen in uc portierbakken en het vak tussen de voorstoelen die meteen als armsteun dienst doet. Natuurlijk is ook de Cherokee voorzien van bekerhouders. De portierpanelen hebben een nieuwe lay-out. In de uitloop van de armleuningen LOON OP ZAND Geen merk vertegenwoordigt 'the American way of life' zo overtuigend als Jeep. Alhoewel diverse malen van eigenaar gewisseld, bouwt dit merk samen met het Britse Land Rover de enige oer- terreinwagen. Daarnaast heeft Jeep een tweetal modellen die meer op luxe en dagelijks gebruik zijn gericht. De Cherokee heeft zojuist een aantal belangrijke wijzigingen ondergaan. Voor uitgebreide ^CHRYSLER en vakkundige informatie over de Jeep Cherokee Eindelijk is het zover. Volgens de eerste berichten zou de stationcar op basis van de Seat Cordoba al eind 1995 verschenen zijn, maar de Cordoba Vario wordt nu in mei op de Barcelona Motorshow onthuld. De auto staat op hetzelfde onderstel Nieuw dashboard Openen we de portieren, dan krijgen we te maken met een nieuwe auto. Wat direct p. opvalt is het nieuwe 'dee dashboard. Achter het compacte eventueel met leer beklede stuurwiel zit het instrumentarium dat bestaat uit vier klokken. In het verstelbare stuur zit een airbag en eventueel de bediening van de cruise control. Onder dezelfde overkapping als de instrumenten vinden we de middenconsole die iets naar voren komt. Hierin zitten bekende elementen als uitstroomopeningen, de plaats voor de audio- installatie, drie draaiknoppen voor de klimaatsbeheersing en een asbak/aansteker en zogenaamde 'Power Outlet' Jos Verstappen reed de race uit maar eindigde op een kleurloze tiende plaats, vlak achter zijn Finse teamgenoot Mika Salo, die dit keer de beste krachtbron mocht gebruiken. Men wacht bij Tyrell nog steeds op de verbeterde versie van de Ford Cosworth motor, maar de realiteit gebiedt te zeggen dat ook deze vernieuwde ED4 het verschil van maar liefst 80 pk met de motoren van Renault en Ferrari niet zal kunnen overbruggen. Het enige dat Jos kan doen is zijn talent zoveel mogelijk etaleren en dat deed hij zeker bij de start op Imola, waarbij hij van de laatste rij doorschoof naar een zestiende plaats. Uitstraling Na de productie van 1,8 miljoen exemplaren in veertien jaar tijd is het niet gemakkelijk om een auto zo te veranderingen dat trouwe aanhangers het model blijven kopen, maar dat tevens nieuwe klanten worden aangetrokken. De uitstraling van de Cherokee is altijd zeer sterk geweest en daaraan hééft Jeep dan ook slechts in beperkte mate wat veranderd. De grille heeft voortaan zeA 'sleuven', terwijl de opstelling van de koplampen en richtingaanwijzers vrijwel gelijk is gebleven. De markeerverlichting direct naast de koplampen is kleiner geworden, terwijl de volledige omlijsting van het front voortaan in de carrosseriekleur is gespoten. Spatborden, portieren, dak en ruiten zijn identiek. Wel krijgt de Cherokee een modernere uitstraling door nieuwe kunststof delen. De bumpers zijn minder rechthoekig en datzelfde geldt voor de spatbordranden en de stootstrips. De spiegels hebben een aërodynamisch meer verantwoorde vorm en ook de portierkrukken zien er anders uit. Aan de achterkant zijn de wijzigingen het best te zien. De kunststof vijfde deur is vervangen door een metalen exemplaar die iets ronder oogt. Wie snel kijkt, krijgt de indruk van een Volvo 940 Estate. Bij de wijzigingen horen nieuwe wielen en andere carrosseriekieuren. naam van de auto staat op c_ voorportieren te lezen, terwijl de achterklep het merk en de motorversie vermeldt. Kortom, de Cherokee is wat rechthoekige vormen kwijtgeraakt, maar is absoluut de Cherokee gebleven. Het programma van Jeep bestaat uit de Wrangler, Cherokee en Grand Cherokee. De Wrangler werd enkele maanden geleden in een sterk gewijzigde versie geïntroduceerd en de Grand Cherokee kreeg vorig jaar een aantal veranderingen. De uit 1984 stammende 'kleine' Cherokee bleef op details na altijd de oude. benzinemotoren en twee diesels beschikbaar. Aan de basis staat de 1,4 liter van 60 pk gevolgd door een 1,6 liter met respectievelijk 75 en 100 pk. Dieselaars kunnen kiezen uit een 1,9 liter Sdi met 64 paardenkrachten en de 90 pk sterke 1,9 liter TDi. De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goirle, Hiel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moergestel en Hilvarenbeek. Redactie: Tony Vos Tel. 013/4686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S.Plein 14,5014DA Tilburg Tel. 013/5368805 Fax 013/5359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur zitten de bedieningsorganen voor de elektrische portierruiten en buitenspiegels. Uiteraard worden deze elementen afhankelijk van de uitvoering geleverd. De stoelen hebben een behoorlijk korte zitting, maar bieden een keurige ondersteuning van de diverse lichaamsdelen. De auto is binnenin niet hoog, zodat langere personen hun rug leuning behoorlijk achterover moeten zetten. als de sedan en is derhalve eveneens 4,14 meter lang. Het grote verschil vinden we aan de achterzijde waar de vijfde deur vrijwel volledig rechtop is geplaatst. Het bagagevolume kan maximaal worden uitgebreid tot 1250 liter. Er komen drie Op het circuit van Hockenheim ging het afgelopen weekend de Duitse Super Touren Wagen Cup van start. De Franse Peugeot piloot Laurent Aiello was oppermachtig en won zowel de sprint als de race. De BMW rijders Joachim Winkelhock en Johnny Cecotto legden beslag op de tweede en derde plaats terwijl regerend kampioen Emanuele Pirrp in zijn Audi A4 genoegen moest nemen met de negende plaats. Op de oval van Nazareth werd de vierde race van de Indycars verreden. Penske- Mercedes coureur Paul Tracy behaalde zijn eerste seizoensoverwinning, terwijl teamgenoot Al Unserjr. derde werd. Michael Andretti reed een fantastische race in zijn Swift-Ford. Na een lekke band in de 54ste ronde lag hij meer dan een ronde achter maar knokte zich toch nog terug naar een tweede plaats. Met deze notering nam Michael de eerste plaats in het klassement weer over van Scott Pruett, die in Nazareth niet verder kwam dan de tiende positie. Echte Alfisten zullen hun vingers aflikken bij het zien van de eerste foto's van de Alfa Romeo 156, de opvolger van de huidige 155 die in oktober van dit jaar zal worden gelanceerd. De 4,43 meter lange 156 heeft een ronduit gedurfd uiterlijk. Bij het profiel van deze sedan valt op dat de achterdeur geen portierkruk heeft, althans dat lijkt zo, omdat deze is weggewerkt in de ruitomlijsting. De achterkant is nog het meest herkenbaar door de smalle en langgerekte lichtunits en de naar beneden toelopende kofferklep. Het front is ronduit majestueus en indrukwekkend. Natuurlijk is de typische Alfa-grille weer aanwezig en worden de daarbij behorende 'snorren' Op het circuit van Imola won de Duitser Heinz-Harald Frentzen afgelopen weekend de Grand Prix van San Marino. De Williams-Renault coureur schudde met zijn eerste Formule 1 zege de frustraties van zich af, die hij in de eerste drie puntloze races opgelopen had. Villeneuve vertrok van pole en nam bij de start resoluut de leiding. Michael Schumacher stak Frent voorbij en even zag het niet best uit voor Heinz- Harald. Tijdens de eerste pitstops van zijn concurrenten maakte Frent zen echter gebruik van een vrije baan en reed twee supersnelle ronden, zodat bij na zijn stop in leidende positie op het circuit terug kwam. Villeneuve viel uit met een technisch mankement en Schumacher kon zijn ontketende landgenoot niet meer achterhalen. In het raamprogramma van de STW Cup werden de eerste twee races van de Duitse Formule 3 verreden. De winst in beide manches ging naar de Duitser Nick Heidfeld, terwijl de Belg Bas Leinders, die uitkomt voor van Amersfoort Racing, een vierde en een tweede plaats scoorde. Onze landgenoot Tim Coronel, de tweelingbroer van Tom die momenteel aan de leiding gaat in het Japanse Formule 3 kampioenschap, finishte bij zijn debuut respectievelijk als achtste en zesde. Deze week zaterdag 3 mei Rallysprint Hulst meetellend voor NKINKS 4 tot 8 mei WK Rally v maandag BTCC op hi gevormd door de rubber strips op de bumper. Opvallend is tevens dat de nummerplaat uit het midden is geplaatst. Alfa Romeo gaat de 156 leveren met drie vier cilinder Twin Spark benzinemotoren met 16 kleppen, variërend van 1,6 tot 2,0 liter en vermogens van 120 tot 155 pk. De topper wordt de 2,5 liter V6 24- klepper van 190 pk gekoppeld aan een handgeschakelde zesbak. Dieselrijders kunnen kiezen uit twee nieuwe machines. Er is een 1,9 liter 4 cilinder met directe inspuiting en turbocompressor en een 2,4 liter 5-pitter tevens met directe inspuiting en bovendien een turbo met variabele geometrie. Beide motoren hebben het nieuwe Unijet inspuitsysteem. Dit De bagage-ruimte is met een inhoud van 964 liter fors, maar er is dan wel gerekend tot aan het dak. Helaas neemt het rechtop achterin staande swiel zowel igevolume als zicht weg. alternatief is een beugel terop. t neerklappen van de rbank kan er in de jrokee voor 2010 liter aan llen worden meegenomen. Leefbaar Sommige mensen worden wild geboren, zijn uitermate actief als kind, gaan stormachtig door de pubertijd en blijven tot op hoge leeftijd zeer flitsend. Ook mensen die een rustige jeugd hebben gehad, zullen terugkijkend kunnen concluderen dat er een zeer actieve periode in het leven geweest is. Nu ben ik met mijn 33 jaar natuurlijk nog niet echt oud, gelukkig niet, maar ik merk heel duidelijk dat ik me in het verkeer anders ga gedragen. Ik ben nooit een wilde chauffeur geweest, maar hield en houdt nog steeds niet van mensen die treuzelen. Besluiteloosheid is een van de grootste vijanden van de verkeersveiligheid en dat heeft niets met leeftijd te maken. Wie zich even in het huidige verkeersreglement zou verdiepen, komt er al snel qchter dat we met z'n allen dagelijks vele verkeersovertredingen maken, zonder dat we ons dat realiseren. Bij verkeersovertredingen wordt in eerste instantie altijd gedacht aan te hard rijden, maar dat is nog niets in verhouding tot bij voorbeeld het door rood licht rijden, al of niet vlak nadat het rood is geworden. Voetgangers hebben voorrang op een zebrapad, maar moeten ook worden voorgelaten als de persoon in kwestie duidelijk laat blijken dat hij of zij wil oversteken op een andere plek. Deze regel kennen ze in Engeland al heel lang. Dat betekent dat als er op het trottoir een moeder met kinderen, hond en boodschappen klaar staat, de automobilist moet stoppen om de voetganger de kans te geven over te steken. Dat gebeurt eigenlijk nauwelijks en dat ben ik pas gaan inzien nu ik de laatste tijd steeds vaker stop voor voetgangers. Deze z:~ dan vaak blij verrast u een auto stopt. De voetganger moet dan echter wel doorlopen en niet wachten op jouw weghelft, omdat er aan de andere kant iemand aan komt rijden waarvan men nog niet weet of hij/zij wel gaat stoppen. Als de automobilisten eens wat meer zouden inhouden en voetgangers iets meer initiatief tonen, wordt het in het verkeer weer een stukje leefbaarder... Tony Vos werd door de Fiat Group ontwikkeld en vervolgens overgedragen aan Bosch. Deze zogenaamde Common Rail-techniek zal door meerdere merken worden toegepast. De Alfa 156 heeft een nieuwe voorwielophanging met dubbele triangels, een actief ABS-systeem, een elektronische remkrachtverdeli- meer stabiliteit bij bochten, een elektr controle van de krachtoverbrenging naar de wielen en bijvoorbeeld een variabele inlaatsysteem. De koper zal straks kunnen kiezen uit twaalf kleuren, waaronder het speciaal voor deze auto ontwikkelde Cloud Blue en Cloud Green. Alfa 156

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1997 | | pagina 21