7Z7Z Opel Corsa 1.0-12V tra r Modem technisch concept Productierecord Mercedes C-klasse Complete basisversie Honda Accord y fi 0 9 8 1 DAGEN TOT HET JAAR 2000 Europese munt |gG?AG43S Oplage: 102.300 Donderdag 24 april 1997 ndt <de lm en 1. iafgt Chevrolet Autotest: Lees verder Corvette BMW 525tds in dit nummer o.a.: pag. 7 Bijlage van: De Tilburgse Koerier Touring Executive pag. 3 Jaargang 9 Nummer 17 slier, het Deze week zondag 27 april Formule 1 Grand Prix van San Marino op het circuit van Imola Indy Cars op de oval van Nazareth Openingsrace van de Super Touren Wagen Cup te Hockenheim (D) )97 pagina 20 rooit jd worden j van Op het circuit van Silverstone wist de Zwitserse Renault Laguna coureur Alain Menu wederom een dubbele overwinning te behalen in de tweede meeting van het BTCC. Opnieuw bleek Volvo de sterkste tegenstander; Rickard Rydell werd twee keer tweede en met name in de eerste manche ging het er spannend aan toe. Op de finishlijn was het verschil tussen de Laguna en de S.40 slechts 0,7 seconden. In het voorlopige klassement na vier races gaan Menu en Renault nu comfortabel aan de leiding. Er rijden inmiddels 2,6 miljoen exemplaren van de Opel Corsa op de aardkloot rond en op jaarbasis komen er daar 1 miljoen bij. Binnenkort verschijnt de kleinste Opel in een herziene editie, die echter zichtbaar nauwelijks veranderd is. Een van de meest opzienbarende nieuwtjes is een 3 cilinder 1 liter motor met 12 kleppen. Redactie: Tony Vos Tel. 013/4686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/5368805 Fax 013/5359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur Vorig jaar onderging de Honda Accord een facelift, waarbij met name het front onder handen werd genomen. Midden op de grille prijkt nu prominent het grote H-logo. Verder is er een nieuwe basisuitvoering, de 1.8i Ascot die tot en met juni van dit jaar wordt geleverd met gratis metaallok en diverse aantrekkelijke accessoires. De standaarduitrusting van iedere Accord bestaat uit een airbag, centrale vergrendeling, elektrische zijruitbediening en stuurbekrachtiging. Verder rendement kunnen halen als iedere cilinder een inhoud heeft van ongeveer 500 cc, maar nooit minder dan 300 cc. Een 4 cilinder met 1 liter inhoud was daarom geen optie. Verder is het ontstekingsinterval van 240 graden bij een 3 cilinder zijn de beide bovenliggende nokkenassen hol en zijn de hydraulische klepstoters de kleinste die ooit in een automotor werden gebruikt. Bovendien zorgen de sleeptuimelaars voor een afname van de wrijving met 70 procent en dat levert nog vermogen van 55 pk bij 5600 tr/min. Het koppel van 82 Ni laat van zich profiteren bij 2800 tr/min. Hiervan is 90% al beschikbaar vanaf 1500 tr/min en dat blijft zo tot 5600 tr/min. In de motor is er alles aan gedaan om het gewicht zo laag mogelijk te houden. Zo De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D .A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goir- le, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moer gestel en Hilvarenbeek. Komend weekend wordt op het circuit van Imola de Grand Prix van San Marino verreden. De grote favoriet voor de zege is natuurlijk Jacques Villeneuve in zijn Williams-Renault. De Canadees won twee van de drie races dit seizoen en stond driemaal op de pole. Op Italiaanse bodem zal ook Ferrari echter van zich doen willen spreken en wellicht weet Michael Schumacher voor een verrassing te zorgen. opmerkelijk is dat in het Duitse Sindelfingen onlangs de miljoenste C-klasse van de band liep. De C-klasse is verkrijgbaar in vier uitrustingsniveau's: Classic, Esprit, Elegance en Sport. Verder zijn er zeven motoren, te beginnen met de C 180 met 4 cilinder 1,8 liter 16-klepper van 122 pk. De dieselmarkt Vanwege de verbouwingswerkzaamhe den op het Circuit Park Zandvoort werd het nationale autosportseizoen afgelopen weekend op het circuit van Zolder geopend. Duncan Huisman won de openingsrace van het Auto Trader Dutch in zijn BMW 320i terwijl Michael Bleekemolen de eerste winnaar in de Marlboro Renault Megane Trophy werd. Laag gewicht Onderhuids is er meer nieuws te melden en dan moet vooral worden gedacht aan de 1 liter 3 cilinder motor met 4 kleppen per zuiger. Deze motor draagt net als vrijwel alle moderne Opel-krachtbronnen het labeltje Ecotec. De 1 liter zal vooral succesvol worden in Zuideuropese landen waar de cilinderinhoud (mede) bepalend is voor de wegenbelasting. Uit onderzoek is gebleken dat motoren een maximaal worden de bumpers in de carrosseriekleur gespoten en zijn ook de vloermatten standaard. De Ascot is voorzien van een 115 pk sterke 1,8 liter motor die goed is voor een top van 195 km/u. Metaallok ter waarde van f.1.100,= is toten met de maand juni op dit model gratis. Verder gelden er aantrekkelijke meerprijzen voor diverse accessoires. Een goed voorbeeld is de airconditioning die nu f.990,= kost in plaats van f.4.350,=. Verder kan voor f .990,= cruise control worden ingebouwd. De kleinste Mercedes die op dit moment wordt gemaakt, is de C-klasse. Deze auto werd als sedan in 1993 op de Nederlandse markt geïntroduceerd en volgde vorig jaar als fraai gelijnde Combi. Inmiddels zijn er in ons land al 22.000 exemplaren van de sedan en 1.500 stuks van de Combi afgezet. Zeer Elektrische stuurbekrachtiging De motorelektronica stuurt bovendien een uitlaatgasrecirculatie- systeem aan, waardoor de uitstoot van schadelijke stoffen nog eens verder wordt teruggedrongen. Een ander nieuwtje is het snel herkenningssysteem bij het starten. Normaal moet de motor een volledige omwenteling maken om de positie van de krukas aan de motorelektronica door te geven, maar het brein van de Corsa onthoudt deze stand. Daarom start de auto snel’ Dat lijkt een detail, maar 1 is absoluut merkbaar. De motor is niet alleen compact en licht omdat de krachtbron zelf slechts 3 cilinders heeft, maar ook door volgens hetzelfde concept ontwikkelde randapparatuur als de elektronische module en bijvoorbeeld het oliefilter. Dit heeft ervoor gezorgd dat de 1.0 12V maar liefst 12,5 kg lichter is dan de bestaande 1,2 liter. Een ander voordeel van de toegepaste technieken is dat de nieuwe motor uiterst onderhoudsarm is. Lees verder op pagina 3 wordt bediend met de C 220 en C 250 Turbodiesel. In Amerika scoort Mercedes vooral met de C 280 6 cilinder en in Japan is de 2 liter C 200 favoriet. De Elegance-lijn is in Europa het best verkocht gevolgd door de Classic, Esprit en Sport. Bij de Combi gaat de Classic voor de Elegance. gunstig om bij lage toerentallen een relatief hoog koppel te behalen. De exacte cilinderinhoud bedraagt 973 cc. De cilinders krijgen hun brandstof toegediend via een multipoint sequentieel injectiesysteem (Motronic M 1.5.5) en leveren tesamen een Op het circuit van Tsukuba ten noorden van Tokyo won Haarlemmer Tom Coronel ook de tweede wedstrijd van het Japanse Formule 3 kampioenschap. In zijn Dallara-Toyota vertrok Tom van pole en reed van zijn concurrenten weg. Na twee races gaat Tom met twintig punten aan de leiding. Wie het begin van de jaren zeventig bewust heeft meegemaakt, zal zich de autoloze zondagen nog kunnen herinneren. Ik weet dat ik vele jaren lang vol trots de destijds gedistribueerde benzinebonnen van mijn vader heb bewaard. De oliecrisis in die jaren legde een flinke druk op vele activiteiten, maar had ook zijn aardige kanten. Kinderen zag je fietsend en spelend op de (autosneljwegen, al was dat natuurlijk niet geheel zonder risico, omdat bepaalde automobilisten vrijstellingen hadden gekregen. Maar goed, het ziet er naar uit dat we over een paar jaar ook een paar autoloze dagen krijgen. De oorzaak ligt deze keer niet in de schaarste van brandstoffen, maar heeft wel een heel letterlijk financiële reden. Als de Euro als officieel betaalmiddel wordt ingevoerd, zullen banken en andere betrokken instanties in sneltreinvaart moeten worden bevoorraad. Hiervoor zijn de geldwagens die we nu af en toe zien rijden bij verre niet toereikend. Daarom zullen normale vrachtwagens worden ingezet. Maar deze voertuigen zijn natuurlijk niet gepantserd. De politie en het leger krijgen er kortstondig een verantwoordelijke taak bij om al deze geldtransporten in goede banen te leiden. Al het materieel wat voor handen is zal worden ingezet. Maar veel belangrijker is dat men het plan heeft opgevat om één of twee dagen het verkeer in ons land volledig stil te leggen. Hierdoor krijgen de hoeders van de wet het veel gemakkelijker bij het beveiligen van de geldcaravaan. Tegenstanders van de invoering van één Europese munt zullen bij het horen van deze plannen nog een extra reden vinden om hun argumenten kracht bij de te zetten. Het is logisch als het verkeer moet worden stilgelegd dit in een weekend te doen. Want het volledig stilleggen van de economie kan nc~ gerechtvaardigd v door de invoering een Europese munteenheid... Tony Vos De WK Rally van Spanje werd gewonnen door Misubishi-rijder Tommi Makinen. De Subaru coureurs Liatti en McRae werden respectievelijk tweede en vierde, terwijl Carlos Sainz in zijn Ford Escort Cosworth niet verder dan de tiende plaats kwam. In de tussenstand heeft Makinen nu een ruime voorsprong op de concurrentie genomen en de Fin lijkt op weg naar prolongatie van zijn titel. eens extra winst op bij het verbruik. Tijdens onze eerste kennismaking hebben we de gemiddelde dorst van de Corsa 1.0 nog niet kunnen meten, maar Opel belooft een gemiddelde van 1 liter op 17 kilometer gemeten volgens de nieuwe Europese richtlijn en dat is niet alleen gunstig voor de portomonnee van de koper, maar ook voor het milieu. Wat moet je veranderen aan een auto die zo succesvol is als de Corsa? Voor die moeilijke taak stond de ontwikkelingsafdeling van Opel. De wijzigingen moeten dan ook vooral gezocht worden op details als de gedeeltelijk meegespoten bumpers op alle versies, nieuwe bekledingsstoffen en andere lakkleuren. Ook is de 1.8 Ascot geschikt om de rijden op LPG. Een complete installatie kost in de actieperiode f. 1.490,= in plaats van f.3.595,=. Wie een stapje hoger wil komt bij de Accord 1.8i S met ABS en elektrisch verstelbare buitenspiegels. Het LS-niveau begint met de 2 liter motor en heeft een tweede airbag. Bij de 2.0i ES en 2.2i VTEC zijn onder meer een elektrisch bediend schuif/kanteldak, een met leer bekleed stuurwiel, verwarmde buitenspiegels en een airco standaard. LZ-NJ-63

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1997 | | pagina 21