Mercedes M-klasse «1 Nieuws uit Amerika Zwitsers debuut voor nieuwe Audi A6 9-5 is nieuwe grote Saab u n 1 0 3 7 DAGEN TOT HET JAAR 2000 1 >1 -I Bijlage van: DeTilburgse Koerier kW Derde Nissan uit Europa Internet -->J HP ari 1997 paginal Oplage: 101.700 Donderdag 27 februari 1997 In de Amerikaanse staat de nieuwe M-klasse introduceren, een De marktintroductie in je 1 Tony Vos t aar Autotest: Lees verder in dit nummer o.a.: pag.3 pag.7 Desso, re etc. Rij-impressie Mitsubishi Galant Alabama is in de plaats Tuscaloosa de nieuwe Mercedes-fabriek bijna op sterkte. Nog dit jaar zal het Duitse merk op dé Amerikaanse markt vierwielaangedreven vrijetijdsauto, een type voertuig dat in de VS zeer succesvol is. Europa wordt verwacht in het voorjaar van 1998. .SAAB first in Safety Jaargang 9 Nummer 9 Peugeot 406 SVE3.0 Vervormbare structuren Bij dit type auto worden de y http://www.autogigastoie.com e-mail: tonyvos@globe.nl Op het gebied van veiligheid is het Saab Real Life Safety Concept tot in de finesses toegepast. 7UICT)OSTbv Hoevenseweg 924, TILBURG - 013-5321405 tde erd. Te in zwd gaat Begint maart onthult Audi in Genève haar nieuwe A6, een auto die eind mei leverbaar wordt. Het ontwerp van de nieuwe A6 is typisch Audi, maar er zijn diverse moderne details te ontdekken die we ook zagen aan de Audi TT conceptauto's. Het interieur heeft een eveneens moderne, maar tegelijk tijdloze inrichting, waarbij net als bij de A3 en A4 uit diverse pak ketten gekozen kan worden: Advance, Ambition en Ambiente. Aardig is dat deze drie mogelijkheden exact Saab presenteert in juni niet alleen haar nieuwe topmodel, maar begint ook aan een nieuwe naamgeving binnen haar programma. Saab wil niet langer extra 'nullen' toevoegen aan het getal '9'. Daarom heet de nieuwe grote Saab niet Saab 90.000 maar Saab 9-5 (spreek uit: negen vijf). Het front van de nieuweling is onmiskenbaar Saab, terwijl het profiel een moderne vertaling lijkt van de huidige 9000 CD. Deze 9000 CD zal overigens verdwijnen uit het programma, maar Saab weigert de nieuwe 9-5 De Mercedes M-klasse is een vierwielaangedreven auto met een afzonderlijk chassis, maar nadrukkelijk niet de opvolger van de huidige G-reeks van het merk. De auto moet meer worden gezien in het verlengde van bijvoorbeeld een Range intact blijft. De wielen zijn rondom onafhankelijk opgehangen met behulp van schroefveren. Op motorisch vlak zijn er diverse mogelijkheden. Aan de basis staat de 1,8 liter 20V van 125 pk gevolgd door de turbo-versie van 150 pk. Daarnaast zijn er twee 6-pitters, een 2,8 liter met een vermogen van 193 pk en een nieuwe 2,4 liter van 165 pk. Beide motoren hebben de cilinders in V-vorm opgesteld staan en beschikken over 5 kleppen per zuiger. Medio maart verwacht importeur Pon de Nederlandse prijzen bekend te maken. De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goir- le, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moer gestel en Hilvarenbeek. sport- en vrijetijdsattributen kunnen worden meegenomen. Als optie is een tweede zitbank achterin leverbaar, waardoor maximaal zeven personen in de Mercedes kunnen plaatsnemen. Zaken als in hoogte verstelbare automatische gordels met even duur zijn, maar anders van samenstelling zijn. Iedere A6 heeft een complete uitrusting met onder meer twee airbags en twee zij- airbags, elektrisch verstelbare voorstoelen, vier elektrisch bediende portierruiten en lichtmetalen velgen. Op de duurste variant is bovendien een volautomatische airco met zonnestand-afhankelijke regeling standaard, een voorziening die op alle andere types tegen meerprijs kan worden geleverd. In het Engelse bunderland lopen op dit moment in de Nissan-fabriek de Micra en Primera van de band. Dit tweetal krijgt in het jaar 2000 gezelschap van een derde model. In verband met de capaci teitsui tbreiding wordt ongeveer 650 miljoen gulden in d fabriek geïnvesteei De derde Nissan dit Sunderland geboui worden zit in het zogenaamde C-segment, ofwel de middenklasse waar Nissan nu met de Almera present is. Met het drietal zal Nissan maar liefst negentig procent van haar afzet op de Europese markt ook daadwerkelijk in de Europese fabrieken kunnen produceren. De nieuwe auto wordt ontwikkeld in de Nissan European Technology Centres in België en Engeland, terwijl men zich in München vooral met het interieur bezighoudt. Het is nu al duidelijk dat het om een hatchbackmodel zal gaan. In totaal zullen er 800 nieuwe banen in Sunderland worden gecreeërd, terwijl er nog eens 400 banen bij toeleve ranciers zullen worden geschept. Nog voor het jaar 2000 zal Nissan starten met de productie van dieselmotoren en de nieuwe Primera Stationwagon in Sunderland. goede terreineigenschappen gecombineerd met het comfort van een personenauto. In de USA is een auto als de nieuwe M- klasse veelal de tweede auto van moederlief, die veilig hoog en droog zit, de kinderen er mee naar school brengt en Redactie: Tony Vos Tel. 013/4686023 Pöstbus 410- 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/5368805 Fax 013/5359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur in het weekend de sleutels aan pa geeft. De multifunctionele inzetbaarheid is daarbij van groot belang. Bij de M-klasse kan bijvoorbeeld de achterbankrugleuning in twee ongelijke delen worden neergeklapt, waardoor grote gordelspanners en gordelkrachtbegrenzers, twee airbags en side-bags zijn standaard. In zowel de carrosserie als het chassis zijn vervormbare structuren opgenomen die ervoor zorgen dat bij een crash de passagierskooi Remingreep De motor drijft via de versnellingsbak permanent alle vier de wielen aan. De aandrijving is vergelijkbaar met het 4MATIC-systeem dat sinds kort weer op de E-klasse leverbaar is. In het systeem is een eletronisch tractiesysteem (ETS) opgenomen. Slipt een wiel door dan wordt automatisch de remdruk op het betreffende wiel verhoogd en worden differentieelsloten overbodig. Wat 4MATIC in de E-klasse niet heeft, is de mogelijkheid om met een druk op de knop de lage gearing in te schakelen, waardoor de M-klasse ook in moeilijk terrein uit de voeten kan. Tevens heeft deze nieuwe Mercedes ESP, wat staat voor Electronic Stability Programm. In kritieke situaties kan de auto door gerichte automatische rem- en motoringrepen verdere problemen voorkomen. De nieuwe Mercedes M-klasse krijgt diverse motoren, waaronder de nieuwe 3,2 liter V6 met drie kleppen per cilinder. Deze krachtbron met dubbele ontsteking zorgt in de M- klasse voor een vermogen van 218 pk en een maximaal koppel van 310 Nm bij 3000 tr/min. De V6-motor drijft de wielen aan via een automatische vijftraps versnellingsbak. Iedereen heeft intussen wel gehoord van Internet. Dit wereldwijde medium groeit langzaam uit van een informatiekanaal voor computerfreaks tot een vol waardige bron van informatie over alle denkbare onderwerpen. Zo'n twee maanden geleden zette ik mijn eerste stappen op het World Wide Web, oftewel ik ging 'surfen'zoals dat in mooi Nederlands heet. Dat liep in eerste instantie uit op een teleurstelling. Tikje bijvoorbeeld in de zoekfunctie het woord 'auto' in dan krijg je de melding dat het systeem wereldwijd enkele honderdduizenden keren 'auto' tegenkomt. Het is natuurlijk ondoenlijk om al deze meldingen na te lopen. Toch kom je er gaandeweg achter hoe j gerichter kunt zoeken, door bijvoorbeeld meerdere woorden tegelijk in de tikken. Nog beter is het de adressen te weten van interessante sites en daar rechtstreeks naar toe te gaan. En als je over die eerste kennismaking heen bent, dan ga je merken dat Internet heel veel mogelijkheden biedt, veel meer dan dat je er ooit zult gebruiken. Inmiddels zit ik zelf ook op Internet. Wie http://www.autogi- gastore.com intikt komt op de 'homepage' van AutoGigaStore. Van hieruit zijn er diverse mogelijkheden. Wie mijn foto aanklikt krijgt de wekelijks collumn, daarnaast kan een wieltje worden aangeklikt met 'Autotest'. Hierachter bevinden zich op dit moment zo'n 25 korte tests met foto, technische gegevens, standaarduitrusting, rij- impressie en plüslmin. Dit aantal wordt steeds groter, zodat er over niet al te lange tijd een zeer actueel overzicht van nieuwe auto's op te vinden is. Verder kan bij AutoGigaStore het aanbod gebruikte auto's van een aantal dealerbedrijven worden opgezocht. Men kan zoeken op merk, type, prijsklasse e.d. Op korte termijn wordt de AutoGigaStore uitgebreid met een prijslijst van alle nieuwe auto's en een evenementenagenda. Wie regelmatig op Internet surft en geïnteresseerd is in auto's, wil ik van harte bij AutoGigaStore begroeten... als opvolger van deze sedan te zien. Bovendien komt de 9-5 later beschikbaar als stationwagon, omdat het Zweedse merk gezien heeft dat daar markt voor is. De nieuwe grote Saab krijgt alleen turbomotoren. Een noviteit is een 3 liter V6 turbo, die als concept op de LAA in Frankfurt in 1995 al te zien was. Verder heeft Saab voor de 9-5 een interieur ontwikkeld dat geheel binnen de lijn van het merk past, zodat we ongetwijfeld het contactslot tussen de voorstoelen zullen aantreffen. Rover, Toyota LandCruiser Custom, Jeep Grand Cherokee en Chevrolet Blazer.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1997 | | pagina 21