Move en Grein Move KAmpioen 5U Structuur auto-industrie nieuwe sponsor in Saxo-Cup OBAtft. CdaihatsuI sètor g Nieuwe gezichten bij Nissan Micra Challenge Daihatsu stapt ruimtewagen-segment binnen Derde wereldauto van Fiat zal wijzigen Pearle Droomauto's van Peugeot op Internet en ffwSnjnBSBl ,rr-ryBiW7ei Dreai UTO n gratis dstof LSa A Pum DE AUTOMAAT Donderdag 20 februari 1997 pagina 5 DETILBURGSE KOERIER IRRAAD oen. :hten, sze auto DAI Loon op Zand Kloosterstraat 20 - Tel. 0416-363412 kleine die Mitsubishi reten Pearl als hoofdsj HOT TOUR ri 1997 pagina 4 PEUGEOT MITSUBISHI MOTORS spe de tab de inook in de 1995 1988-1991-1992 ....1987 ....1995 ...1996 ...demo „..1991 ....1989 ....1992 ....1993 ....1989 ....1991 ....1992 ....1995 ...1993 ...1991 OOK VOOR UW MAZDA SERVICE Qwws Gwnn jltisinnowutt ir pakket.. 1993 1993 1992 2x1993 I ri js1992 1991 1992 1988 1992 1992 OBAM Tilburg: Spoorlaan 175. Tel.: (013) 53 500 45. tuur ten. reen De allysprint startschot j Noort, Pal van lere snel >'s als m vijf bak De Mo’™ id van rde SS worden laan en r dat een OFFICIEEL DAIHATSU- DEALER OOK VOOR UW MAZDA SERVICE Vrijwel tegelijkertijd zullen de nieuwe Daihatsu Move en Gran Move in Nederland beschikbaar komen. Beide auto's beleefden op de AutoRAI hun Europese debuut. De twee nieuwe Daihatsu's zijn ruimtewagens in segmenten waar dit type auto voorheen nog niet beschikbaar was. komen dit jaar veertien equipes aan de start, terwijl Nissan Motor Nederland weer een gastenauto inzet. Het programma bestaat uit vijf rallies, waarvan één in het buitenland, en vier rallysprints. tNn^ACTtEF De Ford KA. Met de KA van KArakter, KAnjer, KAliber, KAmeraad (en voor ons een beetje KAssa). De leukste auto van land. Fun - fun - fun. Ge-wel-dig. En ook qua comfort, techniek en uitrus ting helemaal af! j Komen - kijken - jg kopen - en opvallen. JW Wie 20.495,- bij de Daihatsu- dealer achterlaat, krijgt de Move «X» met centrale portiervergrendeling, elektrisch bediende voorportierruimten, volledig beklede deurpanelen, armsteunen achterin, deurspeakers en een toerenteller. Een automaat kost 2.575,- extra en een airbag vraagt een extra uitgave van slechts 495,-. moordende concurrentie, tot een hechte club gegroeid. Ik zie het als één van mijn belangrijkste taken die onderlinge samenhang verder uit te bouwen:, aldus de nieuwe coördinator. In de Nissan Micra Challenge Hij refereerde hiermee aan de plannen van Carmax, dat op Ypenburg een verkoopunit voor auto's wil bouwen en de service wil overlaten aan speciale vesigingen. "Of dit v.e ontwikkeling is waar de ibrikanten naar toe willen is v.e vraag, maar het geeft duidelijk de richting aan waarin wordt gedacht". Volgens Knijn wordt de afzet van auto's in de toekomst in dolenthousiaste amateur- rijders bestaat. Mensen die er alles voor over hebben om hun geliefde hobby te bedrijven en die er dar veel tijd, geld en energie steken. In één jaar tijd is groep ondanks de soms De grappige Move is slechts 3,31 meter lang en 1,40 meter breed. Toch biedt de auto vanwege zijn rechte zijkanten voldoende ruimte voor vier volwassen inzittenden. De vierdeurs Move vertoont technisch veel gelijkenis met de Cuore. De Siena komt beschikbaar met drie motoren: de 1.6 liter 16-klepper levert met centrale injectie 80 pk en met multipoint inspuiting 102 pk. Daarnaast is er een 1,7 liter turbodiesel met een vermogen van 72 pk. De veiligheidsuitrusting is helemaal op niveau met twee airbags, verstevigingsbalken Anderhalf jaar geleden startte Peugeot met haar pagina's op Internet. Sinds de AutoRai zijn de bestaande pagina's helemaal vernieuwd. Natuurlijk is er aandacht voor de complete modellijn, maar de echte "Dream Car's" trekken helemaal de aan dacht. Denk maar eens aan de 106 en 306 GTi en de prachtige 406 Coupé van Pininfarina. Liefhebbers kunnen vanuit de Peugeot-site aanzichtkaarten versturen naar vrienden en bekenden. Er is meer informatie toegevoegd met betrekking tot het dea- lernetwerk en financieringsmogelijkheden. Verder kan er rechtstreeks worden overgestapt naar de Peugeot-pagina's in Frank rijk, Griekenland en Japan. Geïnteresseerden kunnen bovendien actuele TV- commercials downloaden. Tot slot biedt www.peugeot.nl een nieuw ontwikkelde screansaver en op termijn interactieve spelletjes. waarvoor Pearle de mensen en apparatuur beschikbaar stelt. Op dit moment hebben er voor het nieuwe seizoen 24 jonge mensen zich ingeschreven, waaronder zeven nieuwkomers en negen vrouwen die zullen strijden voor de Ladys Cup. Onder de deelnemers is de 24-jarige Zandvoorter Joost Koenders. hoge voorbumper. De bumpers worden in de carrosseriekleur gespoten, two-tone lakken zijn tegen meerprijs verkrijgbaar. Het bagagevolume van de Move varieert van 170 tot maximaal 1.150 liter. Achterin staan in de portieren en gordelspanners. De Siena heeft verder een ruim en modem ingericht interieur en een bagagevolume van maar liefst 500 liter. Het is de bedoeling dat op termijn uit de nieuwe Fiat-fabriek in het Argentijnse Cordoba 200.000 auto's op jaarbasis van de band zullen rollen. Weekend worden gemaakt. Op dit moment worden deze auto's uitsluitend in Zuid- Amerika geproduceert, maar op termijn zullen deze modellen ook in ander ontwikkelende regio's Azië en Oost-Europa leverbaar worden. De Palio Weekend komt zelfs naar West-Europa. Hij is winnaar van de onlangs gehouden Veronica Contest. Hij werd als beste gekozen uit 14.000 inschrijvingen. Twee seizoenen lang zal de opticien-keten Pearle optreden als hoofdsponsor van de Citroen Saxo-Cup merkenserie. Het nieuwe seizoen gaat op zondag 20 april as. van start op het Belgische circuit van Zolder. Pearle heeft op dit moment 137 vestigingen in Nederland en 54 in België en kwam al eerder met auto's en Citroën in contact in verband met de oogtesten. Uiteraard zullen alle rijders in de Saxo-Cup een oogmeting ondergaan, Startblokkering De Daihatsu Gran Move is met zijn lengte van 4,06 meter nadrukkelijk groter. De vormgeving is niet het sterkste punt van deze auto maar de praktische mogelijkheden zijn groot. Voorin ligt de 1,5 liter 16V- motor met een vermogen van 90 pk bij 6.200 tr./min. en een koppel van 119 nM bij 3.500 tr./min. Hiermee is een topsnelheid mogelijk van 165 km/u. en een acceleratie vdn 0 tot 100 in 12,3 seconden. Ook hier zien we een onafhankelijke wielophanging rondom en de mogelijkheid de vijfbak om te wisselen voor een automaat. Het uiterlijk vertoont hier en daar wat bolle plaatwerkdelen, maar verder is de auto behoorlijk recht- toe-recht-aan. De dakrailings zijn standaard. De Gran Move biedt plaats aan vijf personen. De rugleuning van de achterbank kan in twee gelijke delen worden neergeklapt, maar ook achterover worden versteld. De bagageruimte heeft een inhoud van 400 tot maximaal 1.490 liter. De standaarduitrusting van de Gran Move omvat onder meer twee airbags, getint glas, stuurbekrachtiging, elektrisch bediende spiegels, toerenteller, digitaal klokje, twee speakers en startblokkering. Des komtop 31.995,-. De completere Gran Move «CX» biedt elektrisch bediende en verwarmde buitenspiegels, elektrisch bediende portierruiten (4x), centrale vergrendeling, 4 speakers, armsteunen, twee make-up spiegels en een meegespoten dakspoiler. Voor deze versie moet 34.495,- worden afgerekend. Daihatsu Holland bereidt een zeer aantrekkelijk geprijsde grijs-kenteken-uitvoering van de Gran Move voor. Dakrailings Voorin ligt een 850 cc 3- cilinder injectiemotor met een vermogen van 42 pk bij 5.400 tr./min. en een koppel van 67 Nm bij 3.700 tr./min. De voorwielen worden aangedreven via eer of 3-traps automaat. I haalt een topsnelheic km/u. (126 km/u. voor automaat) en heeft 19,4 seconden nodig om naar de 100 km/u. te accelereren. Rondom zijn de wielen onafhankelijk opgehangen. De Daihatsu Move ziet er grappig uit met zijn hooggeplaatste achterlicl volledig rechtop staande achterdeur, standaard dakrailings, grote buitenspiegels en stoere, hoge mate aangestuurd door de fabrikant. De fysieke distributie van auto's, de onderdelenleverantie, garantie-afwikkeling en mogelijk zelfs de merkspecifieke opleiding gaan direct plaatsvinden tussen fabrikant en franchisenemers. De taak van de auto-importeurs wordt steeds meer die van een ondersteunende organisatie die vooral belast is met marketing en communicatie. Deze hebben als belangrijkste doelstelling de marktpre- sentaties van de franchisenemer, waarvan er dan wellicht niet meer dan circa duizend zullen zijn, op het gewenste niveau te brengen. De NDA-voorzitter verwacht dat in 2010 auto's een hoge eigen intelligentie zullen hebben. Diagnoses w door de auto zelf gedc het is zelfs denkbaar i voertuig via een satellietverbinding met de computer van de werkplaats communiceert. Hierdoor wordt het mogelijk om op afstand de diagnose vast te stellen en in de werkplaats alvast maatregelen te treffen. De heer Knijn rekent in 2010 nog steeds op een belangrijke onderhoudsmarkt. "Mijn visie is dat daarvoor een strueti komt met servicesatelliete Deze satellieten bieden fastfit-achtige aanpak. I klanten worden op een laagdrempelige manier met pakketprijzen geholpen voor de noodzakelijke reparaties". Vanaf april start Fiat de productie van de nieuwe Siena, een middenklasse sedan met een lengte van 4,10 meter. De auto is gebaseerd op de Palio-familie waarvan tot nu toe een drie- en vijfdeurs hatchback en een Op 8 maart as. wordt in het Limburgse land met de Proflex Merwerde Rally van Valkenburg het gegeven voor het nieuwe rallyseizoen. De Nissan Micra Challenge, in een jaar uitgegroeid tot een zeer populaire en dynamische rallyklasse, maakt er zijn opwachting met drie nieuwe equipes en een veranderde organisatie. André Jetten heeft het coördinatorschap overgedragen aan Eric 1 terwijl Freek van der f Beek Auto Racing de technische leiding in handen krijgt. Eric Noort, een 36-jarige ondernemer uit Sassenheim, is een bekende persoonlijkheid in de Nederlandse rallysport. Jarenlang was hij teammanager van Kees en Mieke Tijsterman in de Parijs- Dakar-rallies. De afgelopen jaren was hij tevens teammanager van het Mitsubishi-rallyteam. "Nissan .is mijn voormalige werkgever, ik ken de Nissan- organisatie nog steeds goed en ook in de rallywereld weet ik de weg zo langzamerhand wel. Alleen de Micra Challenge is voor mij nog een onbekend terrein", weet Eric Noort. "Van wat ik ervan gezien heb, weet ik dat deze jonge rallyklasse zeer professioneel is opgezet en uit love 1 1 ou llier"cuieiin siaan n 131 twee afzonderlijke stoelen met verstelbare rugleuningen en bovendien verstelmogelijkheden in de lengterichting. Standaard is de Move voorzien van een startblokkering. Verder is de basisversie voorzien van een interval op de ruitenwissers, wisser achterop, getint glas, van binnenuit te ontgrendelen tankklepje en wieldoppen. Deze auto wordt aangeboden voor 18.995,-. "Er gaat het komende decennium veel veranderen in de personenautobranche. In het jaar 2010 zullen de dan nog resterende autofabrikanten hun producten distribueren via een franchise-organisatie. Verkoop en after sales zullen tegen die tijd duidelijk gescheiden zijn". Dit zei NDA- voorzitter L. Knijn begin februari in zijn jaarrede. V WH Wbijdragt.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1997 | | pagina 23