emeentemeuws CURSUSSEN - CURSUSSEN - CURSUSSEN - CURSUSSEN- CURSUSSEN - CURSUSSEN DETILBURGSE KOERIER Donderdag 6 februari 1997 pagina 10 DE TILBU 70, zoals Vervolg Verordeningen treedt rilburg len iders van Tilburg Wee ‘De het v *rs van Tilburg in de reis van de man '°18fèl neen fak- srmoeii minden ogaers 'ilburg nederlands IRosa Kin^ volksuniversiteit terra nova vrouwen doen klusjes in huis beginners-engels, vakantie-frans emotioneel lichaamswerk >uders van Tilburg teente I bij besluit van voor de 97. Deze van 5 iezelfde voor de zoals die teenteraad van intuïtief schilderen voor volwassenen "anaf izage in het ,t vanaf inzage in het an de ssteld bij >5, zoals neente esluit van 22 1997. Deze iezelfde zage in het in hun ver lebben be /anaf izage in het inden ten ge maat- aari ang van len luit van 20 Dit is een publikatie van het gemeentebestuur van Tilburg voor de zoals vastge- ’“5; 'an de astgesteld 1995. aag gemeente- 19948z< geme janua - de Alj Speer door. »n Tilburg; ing tot wijziging van straf- an in de gemeentelijke ingen van de gemeente g 1997. Deze veror ang van 5 februari iezelfde datum igtvar zoor iedereen ter inza dijk informatie- :n is daar ook verkrijgbaar. gemeente Berkel- eld bij besluit van igt vanaf er inzage in het erkrijgbaar. gverhuur- en ka- g 1997. Deze veror- igang van 5 februari r dezelfde datum bij Terra Nova i voor beginners. tart 1997 ig van de ng 1997. igang van Per dezelfde ng budgetad- >r de raad van astgesteld bij 1985 en laatste e gemeente-archivaris Tilburg; ireglement Ti erkrijgbaar. bonden Donderdagi 21.00 uur, w Het is weer zi nieuwe work Stranger tha workshopled sief kunnen grote namen is het morr waarop het p van datgene toe hebben Maandag 17 februari wordt om 19.30 uur een gratis open avond gegeven over een cursus speciaal voor mannen. Plaats: Ut Wat, De Schans 128 in Tilburg. Thema is ‘Man-zijn, wat is dat eigenlijk?’. Een cur sus van acht avonden waarin je je mannelij ke kracht versterkt, waarin je werkt aan de relatie met je vader, je moeder en je part ners). Een mogelijkheid om misschien wel voor het eerst echte mannenvriendschap pen te sluiten. Voor informatiefolder en op gave: Peter Houtman, tel. 5421135. Van 14 tc Elimgroef end ronde vensloop. het weeke ‘De weg v Ieder met Een weg r met wisse met feite maar ook innerlijk v Als geen a Frans Am symbool v den. Ook unieke we ven van de mens leve den. Andr een uitvoi senheid in In het wet nemers w verschillei bij zullen te kijken i weg en de ven. Tijd 18.00 uuri 16.00 uur. Opgave groep, Wi hollaan 3C 4638505. Donderdag Grote Zaal speelt «Flirt 17 december 1990; rideropvang, zoals ‘e gemeenteraad van 1 maart 1994. iening ligt vanaf ag voor iedereen ter inzage in het ntelijk informatiecentrum en is erkrijgbaar. arordening gemeentelijke Schilderen, maar op een andere manier dan men waarschijnlijk gewend is. Intuïtief kleuren en vormen laten ontstaan. Breng je innerlijke bewegingen in beeld en ontdek je eigen ik. Deze cursus bestaat uit 7 donderdagochten den en als afsluiting één hele dag. donder dagmorgen 6 maart of dinsdagmorgen 11 maart. Kosten ƒ225,-incl. materiaal. Werkruimte: studio De Dromende Bloem. Info: Pia v. Rijthoven 4564303. Verordening gesteld door block en belletjes. Samen muziek maken, daar draait het om in deze cursus die 17 fe bruari begint. De tien lessen kosten ƒ70,-. Klassiek ballet voor kinderen In de balletlessen leren kinderen van 4 t/m 13 jaar de basistechnieken van de klassieke dans. Het werken aan een goede lichaams houding staat centraal. Daarnaast bevorde ren de oefeningen de souplesse van de kin deren. De docente werkt met drie verschillende leeftijdsgroepen. De lessen kosten ƒ80,-. Start: vrijdagmiddag 14 maart. Taalcursussen Volgende maand starten l weer diverse taalcursussen’ Dit zijn Duits, Engels, Frans, Italiaans en Spaans. Deze taallessen zijn ook geschikt voor mensen die hun kennis van een vreem de taal willen opfrissen. De deelnemers le ren zich redden in situaties die op vakantie en in de dagelijkse praktijk kunnen voorko men. Het gaat om vijftien intensieve lessen van anderhalf uur. De cursusgroepen zijn klein; elke groep heeft maximaal zestien deelnemers. De lessen kosten ƒ220,-. Bij alle volksuniversiteiten is het mogelijk (na twee jaar studie) examen te doen voor het internationaal erkende ICC-certificaat. Wilt u meer informatie over deze en andere cursussen? Bel dan volksuniversiteit Terra Nova: tel. 5426269 of loop binnen bij de Nieuwlandstraat 44-46, Tilburg. astrologie en bewustwording Binnenkort start de cursus Astrologie en Bewustwording. In deze cursus van 10 les sen leer je de astrologische basisprincipes aan de hand van je eigen horoscoop. Hier door krijg je behalve inzicht in de astrologie ook inzicht in jezelf. Aandacht wordt o.a. besteed aan je relaties, maatschappelijk functioneren en je spiritu ele ontwikkeling. Na afloop kun je een horoscooptekening begrijpen en heb je veel geleerd over jezelf. Er zijn mogelijkheden tot vervolgstudie. Voor inlichtingen en folder: drs. Roeland de Looff van de Dirah Academie, Postbus 1334,5004 BH Tilburg; tel. 4635468. dromen, chakra’s en intuïtief schilderen Een dag bezig zijn met jezelf! Zaterdag, 15 februari, 10.00-16.30 uur. Kosten ƒ85,-, in clusief vegetarische lunch. Voor info en op gave: Cora Sanders, tel. 040-2044341 of Pia van Rijthoven, tel. 4564303. examentraining talen Examentraining Frans, Duits, Engels op MAVO, HAVO, VWO-niveau. Bogaers Taleninstituut BV verkoopt een speciale - knipkaart voor training van genoemde exa- wordt op dit menteksten met geluid (CD-ROM) en waar het feit dat nodig met begeleiding. Bel voor gratis werkt is he proefles in Tilburg 5362101snel: Bogae: prem srkel-Ensc1— ling premiebelcK an de zelfstandig g gemeente Uc adegebruik schoc twen gemeente Berkel-Ens -■■-g vergoeding inbraak- en mciingsschaden aan schoolge- leente Berkel-Enschot; stimuleringssubsidies stbeoefening; ig betreffende de tarieven gebruik van het gemeente- mbad Udenhout; :ning woonwagencentrum aschweg gemeente Berkel- knippenkaart computercursussen Eurocourse biedt sinds enige tijd compu tercursussen aan volgens het knippenkaart- systeem. U kunt terecht voor: wordperfect 5.1, 6.0 en 6.1, Presentations, Windows 3.11, Word for Windows, Access, Excel. De cursussen worden uitgevoerd op het CBM-Economie aan de Kasteeldreef in Tilburg. Bel voor meer informatie CBM- Economie infopunt: tel. 5830210. t’ai chi ch’uan T’ai Chi Ch’uan is een eeuwenoude Chine se bewegingskunst, opgebouwd uit een groep houdingen aan elkaar geregen in een langzame bewegende vorm. Dit leidt tot ontspanning van lichaam en geest. Het is een bewegende meditatie, een in stand hou den van een goede conditie, een kunst in de zelfverdediging en een manier van leven, die balans brengt door bewustwording van de natuurwetten. Klassieke korte vorm, yang stijl van Cheng Man Ch’ing. Iedere dinsdag van 19.00- 20.00 uur (beginners) en van 20.00-21.00 uur (gevorderden). Introductieles op 11 fe bruari, 20 lessen t/m 25 juni. Buurthuis Bin nenstad, Langestraat 13. Instructeur: Jean- nine Oeris, vanaf 1981 leerling van Nellie Klabbers, een leerling van Benjamin Pang Jeng Lo, die weer een leerling was van Cheng Man Ch’ing. Aanmelding en meer informatie: 5421827. vipassan meditatie Vipassana of inzichtsmeditatie leertje om helder van geest direct en ongekleurd naar ervaringen in jezelf te kijken en begrip te krijgen wie, wat en hoe je bent. Centraal staat het ontwikkelen van opmerkzaam heid, aandachtig zijn zonder te oordelen, analyseren of verwachten. Het ontspan- ningselement en leren concentreren zijn hierin belangrijk. In de cursus zal, onder begeleiding van Jo han Tinge, aandacht worden besteed aan de beginselen van Vipassana meditatie. De cursus bestaat uit 7 donderdagavonden (27 februari/13,27 maart/10,24 april/115 mei) en een meditatiedag op 31 mei. De prijs be draagt ƒ1 25,- voor organisatiekosten en een vrijwilligedonatie voorde leraar. Decursus vindt plaats in de Poststraat 7a in Tilburg (aanvang 19.30 uur). Voor meer informatie en opgave kun je bellen met Ank Schraven- deel, tel. 5710787 of Koen Kwaaitaal, tel. 5422922. Persoonsregistraties rg, zoals die door de raad te is vastgesteld bij 18 juni 1990 en laatstelijk is )ij besluit van 5 september salsa en merengue Salsa Paradiso organiseert op de zondagen 9 februari van 19.00 tot 19.45 uur een open les. Iedereen die deze dansstijl wil leren is welkom zonder verplichtingen. Ervaring is niet vereist In de cursus van 12 lessen (op zondag en maandag) leer je salsa merengue, motumo en antilliaanse wals. ka de open les volgt “Salsa carnaval” met dj Herb en danseres Alessandra (8 jaar) als eregast. Don’t miss it. Aanvang 20.00 uur lot 01.00 uur, entree ƒ5,-. Plaats: Kadance (hoek Spoorlaan/Gasthuisring, Tilburg). Info salsacursus, tel. 040-2430422. Persoonsregistraties -Enschot, zoals die door '»meente is vastgesteld april 1990; Persoonsregistraties tout, zoals die door de neente is vastgesteld bij taart 1991. ig ligt vanaf n ter inzage in het ni 1993; ibeveiligingsverordening, zoals - J- -aad van de gemeente astgesteld; 'erordening, zoals die gemeente Tilburg asluit van 29 oktober gewijzigd bij 1993. huiswerkbegeleiding Sinds 1982 verzorgt het Huiswerkinstituut Tilburg-Goirle huiswerkbegeleiding voor middelbare scholieren. Ervaren begelei ders besteden dagelijks aandacht aan de controle van het gemaakte en het geleerde huiswerk. Daarnaast vormt het veibeteren van de studiemethode uiteraard een onder deel van de begeleiding. Een overzichtelij ke en efficiënte studiemethode bevordert de studiezin van de leerlingen. Ook hier door gaan hun studieresultaten op school vaak met sprongen vooruit. Bovendien is voor elk willekeurig vak individuele bege leiding mogelijk. Om de huiswerkbegelei ding voor zoveel mogelijk mensen toegan kelijk te maken, is de prijs laag gehouden. Voor meer informatie belt u naar: dhr. drs. A. Janssens (4562622). taiji (tal chi chuan) Gestresst? Gespannen? Altijd moe? Uit ta iji haal je meer energie. Taiji is een prima hulpmiddel om het evenwicht nissen li chaam en geest weer in balans te brengen, zodat gespannenheid, stress, vermoeidheid en lichamelijke klachten verminderen of verdwijnen. De lessen worden gegeven in taiji-studio de Kraanvogel: een eigen, sfeervolle studio, compleet met spiegel wand om jezelf te kunnen corrigeren. De lesgroepen bestaan uit maximaal 12 men sen zodat iedereen voldoende aandacht krijgt. Voor beginners: maandag 19.30 uur, dinsdag 21.15 uur en woensdag 17.50 uur. Voor mensen die al meer bekend zijn met de korte Yang vorm: dinsdag 19.45 uur en donderdag 19.30 uur. Voor wie de dag fit wil beginnen: woensdagochtend 07.00 uur. Bel voor de folder en/of een proefles: Jurre van der Loo, Molenbochtstraat 32; tel. 5445274. Chinese geneeswijzen Wat is de oorzaak van slapeloosheid, van hartkloppingen, van buikpijn, hoofdpijn of menstruatieklachten, van koude handen of voeten? Hoe komt het dat mijn kind zo onrustig is, of bijv, ‘s nachts altijd wakker wordt? Wat kan ik doen aan moeheid of pijn in de on derrug? Wat hebben emoties te maken met het lichaam? Op deze en vele andere vragen willen we een antwoord geven. Met behulp van de Chinese natuurfilosofie leren we de levensenergie (de “chi”) te herkennen en te veranderen. Na de cursus heb je belangrij ke hulpmiddelen om zelfde kwaliteit van je leven te verbeteren en in te grijpen bij ge zondheidsproblemen. De cursus omvat 8 donderdagmiddagen en een zondag. Begeleiding door ervaren do cent aan een beroepsopleiding voor thera peuten. Geschikt voor iedereen. Vraag fol der: De Chinese Winkel Tilburg, tel. 5432711, Willem n-straat 3. Vrijdag 7 fe King en Ups Nog nooit in het mogelijk, eigenlijk de aard Rita Re) nahenPiaBe zangeressen, niste is. Wiet foon al 25 jas runt al vele Amsterdam, deren een fe concert. Wie vloer met ht ling van jaz King, queen nog wel veel zinnen om R schrijven, nu naam is void zaak op zijn Dat doet ze o gelende het beheer Begraafplaats voor de -Enschot, Moergestel, /ijk en Udenhout, zoals vastge- ij besluit van de raad van Berkel- l.d. 28 juni 1984. tg ligt vanaf n ter inzage in het gemeentelijk informatie centrum eri is daar ook verkrijgbaar. Verordening nadeelcompensatie aan leg Sternet-fietsroutes Burgemeester en wethouders van Tilburg maken bekend dat de raad van de neente Tilburg in zijn vergadering van ,anuari 1997 heeft besloten tot vast- lling van de Verordening nadeelcom- isatie aanleg Sternetfietsroutes g 1997. Deze verordening treedt igang van 5 februari 1997 in ig. Per dezelfde datum vervalt de aning nadeelcompensatie aanleg fietsroutes Tilburg, zoals die is aad van de De stoppen springen en je zit met je handen in het haar. Wil je graag veel voorkomende klusjes zelf uitvoeren, schrijf je dan in voor deze cursus. Je leert o.a. een gootsteen ont stoppen, een gaatje boren, een stekker repa reren en wat achtergrond over electra, wa terleiding etc. Start: 18 februari (van 15.00 tot 17.00 uur). Duur: 8 weken. Kosten: ƒ35,-. Opgeven: Feniks, Nieuwlandstraat 43, tel. 5421896. windows 95 en word 7 Word is een tekstverwerkingsprogramma dat gebruiksgemak en kracht combineert. In de combi-cursus zal na een korte intro ductie Windows 95 worden overgestapt naar Word. Daar waar nodig wordt tijdens het werken met Word een uitstapje naar het systeem ge maakt om de praktische computerproble men van alle dag op te lossen. De cursus start op donderdag 20 februari om 19.30 uur met maximaal 10 deelnemers. Iedereen werkt op zijn eigen pc. Voor informatie: 13- 15 Vormgeving, Computers en Training, Schaepmanstraat 13,5041 AP Tilburg; tel. 5438727, b.g.g. 5362750. korte cursussen hiernumaals Info Ewaldiaans lichaamswerk: 11 februa ri. Tarot, een sleutel tot zelfontdekking: 13 februari. Chakra’s, een innerlijke ontwik kelingsweg: 14 februari. Aanvang telkens om 20.30 uur. Zes avonden: kosten ƒ175,-. Adres: Ate- lierstraat 109 (ingang Wagenstraat); bord jes Yort-gimnastiek. Een brochure is op aanvraag verkrijgbaar via tel. 5423997. gewichtige vrouwen Care Less, centrum voor voeding en dië- tiek, richt zich vooral op vrouwen met voe dingsproblemen die géén dieet en weeg schaal willen, maar wel begeleiding door een deskundige. Gewicht in balans: cursus om met je voeding, je gewicht en jezelf in balans te komen. Werken aan bewustwor ding (hormonen, jojo effect, beweging, enz.), zelfcontrole en verankering m.b.v. NLP. Maandag-of woensdagavond, 10 bij eenkomsten ƒ195,-. Speciale aanbieding: dinsdagochtend cursus inclusief sport bij vrouwensportschool Kwidam!. Lite ge wicht: verantwoord afslanken met een unieke maaltijdvervanger op natuurlijke, plantaardige basis. Makkelijk, lekkeren su- pergezond! Open deur: woensdagochtend 9.30 tot 10.30 uur. Per week 1 blik nodig: ƒ35,-. Voor info en opgave: Care Less, St. Josephstraat 91Tilburg, Wies Dierick, dië tiste. Tel. 5423093. Bogaers Taleninstituut breidt weer uit. We gens ruimtegebrek op de huidige locatie aan de Schouwburgring 97 opent Bogaers ook haar deuren in Breda en Tilburg (Groenstraat 139-155). Het Taleninstituut I wekt nl. in de voormalige academie voor journalistiek, waar vanaf februari weer nieuwe conversatiecursussen worden ge-1 houden. Er is een flink aanbod van de meest; gevraagde talen zoals Frans, Duits, Engels, Spaans en Italiaans. Het gaat o.a. om de populaire vakantiecursussen die ook als op-! fris kunnen dienen. Het gaat in deze cursussen wel iets verder dan alleen een pilsje leren bestellen. Er is! j een gedegen aanpak met steeds de nadruk op het spreken en verstaan van de taal. Een extra dimensie geven de nieuwe cursussen cultuur en literatuur en de businesscursus- sen in de diverse talen. Hier ligt het niveau wel hoger en zal ook zoveel mogelijk in de taal zelf gesproken worden. Deze lessen worden o.a. gegeven door “native spea kers”, mensen die in het land zelf geboren zijn en veel leservaring hebben. De succes formule is dat er les wordt gegeven in klei ne groepen op alle niveaus tegen redelijke prijzen! Dit zijn slechts een paar mogelijk- i heden. Bel voor gratis info-pakket: 5347664 of kom langs in Tilburg: Schouwburgring 97. «Flirt» gaat c ten maken mensen prol zichte van h< palen. Steeds zen of word keuzes die zi In de relatie de hoofdper probleem hel Christine kit liefde, niet o, nier, maar ir bergen kan kiezen, omdt van zoveel i houdt. De s] dat hij leidt ■kunnen lever In zijn ruste waarin hij o komt hij ste< dood. Om 19 op de voorstt cursusaankondigingen Voor het plaatsen van een cursusaan kondiging brengen wij per regel van 35 karakters ƒ2,- (excl. 17,5% b.tw.) aan de betrokkenelnl in rekening. De re- daktie behoudt zich het recht voor te uitgebreide kopij in te korten en, indien zij dit nodig acht, kopij te herschrijven. U kunt uw cursus-kopij bij ons inleve ren of naar ons toezenden. Vermeld daarbij wanneer u uw aankondig geplaatst wilt zien! U kunt uw aank diging contant afrekenen. Indien u i rekening wenst, dient u ons een f tuuradres door te geven. Cursusaan kondigingen dienen uiterlijk maandag voor plaatsing om 18.00 uur in ons be zit te zijn. 1. Drank- en Horecaverordening gemeente Berkel-Enschot; 2. Verordening regelende het aantal ambtenaren van de burgerlijke stand, de verdeling van hun werkzaamheden en de openstelling van het bureau van de burgerlijke stand in de gemeente Tilburg; 3. Instructie voor de van de gemeentel 4. Woonschepenreglement Tilburg; 5. Regeling inzake toekenning schade goeding bij ontruiming van pan behoeve van stedebouwkundige regelen gemeente Tilburg; 6. Algemene Voorwaarden gemeente Tilburg, waarop voorschotten worden verstrekt krachtens artikel 52 der Woningwet, ten behoeve van woningen: gebouwd na 1 Januari 1945; 7. Verordening woonwagencentra' gemeente Tilburg; 8. Verordening op de inschrijving en toewijzing van standplaatsen in de gemeente Udenhout; 9. Verordening winkeltijder 10. Verordening tot wijzigir bepalinger verordenir Udenhout; 11. Verordening Milieupremie; 12. Verordening premiebeleid van de gemeente Berkel-Enschot; 13. Verordening premiebeleid ter bevor dering van de zelfstandige bestaans voorziening gemeente Udenhout; 14. Regeling medegebruik schoolge bouwen gemeente Berkel-Enschot; 15. Regeling' vernlelin bouwen geme 16. Verordening s amateuristische kunst 17. Verordening voor het g<*i lijk zwemb« 18. Verordeni"- Eikenbosvn Enschot; 19. Beheersverordening woonwagencen trum Udenhout; 20. Subsidieverordening restauratie gemeentelijke monumenten Berkel- Enschot. Jazz ballet Jazzballet is een vorm van bewegen die niet meer weg te denken is uit de danswereld. Jazzballet bevordert de conditie en ontwik kelt het ritmegevoelDe deelnemers dansen op eigentijdse popmuziek. De volksuniver siteit heeft zowel een cursus voor volwas senen (vanaf 18 februari), als voor jongeren van 11 tot en met 15 jaar (vanaf 17 februa ri). De cursus kost ƒ115,-. Tai chi chuan Tai Chi is een bekende vorm van Chinese gezondheidsbeoefening. Door langzame vloeiende bewegingen uit te voeren leren de cursisten ontspannen. In de cursus wordt ook aandacht besteed aan verlichting van nek- en schouderpijn en versterking van be nen en rug. Op maandagavond 17 februari is van 20.30 tot 21.30 uur een gratis proef les gepland. De week daarop beginnen (op hetzelfde tijdstip) de lessen. Kosten: ƒ85,-. Keramiek/pottenbakken De cursisten maken in de cursus kennis met uiteenlopende technieken, zoals het opbou wen van een vorm door middel van rollen, plakken en platen. Ze krijgen uitleg over kleisoorten, glazuren, engobes, keramiek in verschillende culturen etc. In het lokaal zijn twee schopschijven aanwezig, dus kunnen (in beperkte mate) ook potten of schalen gedraaid worden. Vijftien lessen voor ƒ165,-(inclusief de meeste materia len). Vanaf woensdagavond 19 februari. Fotografie De cursus fotografie is bedoeld voor begin nende fotohobbyisten. In de cursus behan delen we de technische aspecten van het fo tograferen, de werking van de camera, het leren kijken naar een ontwerp etc. Voor deze cursus heeft u een (eenvoudige) came ra nodig. De cursus begint op donderdag middag 20 februari. Vijf lessen kosten f75,-. Modetekenen Als u het leuk vindt om te tekenen en u heeft belangstelling voor het ontwerpen van kle ding dan zijn de tien lessen modetekenen wat voor u. De deelnemers oefenen aan de hand van al lerlei modebladen. Tekenervaring is niet van belang; ieder werkt aan zijn eigen ideeën. De cursus is elke vrijdagavond van af 21 februari. Prijs: ƒ110,-. Blokfluitcursus voor kinderen Terra Nova heeft een blokfluitcu™1' kinderen van 8 tot e" 1 en gevorderden). De cursus is een kent making met muziek. De kinderen leren in» alleen muziek maken op de blokfluit, maar ook op Orff-instrumenten zoals xylofoon, klokkenspel, trommel, tamboerijn, wood- muziek met peuters Bij voldoende deelname start opdinsdag 18 februari op de Tilburgse Dans- en Muziek school de cursus muziek met peuters in de leeftijd van twee tot driejaar. Lestijd: dins dagochtend van 10.15-11.00 uur. Vanaf donderdag 20 februari wordt de cursus mu ziek met peuters voor kinderen in de leeftijd van 3 tot 4 jaar weergegeven. Lestijd: don derdagochtend van 10.15-11.00 uur. Ook start een cursus voor kinderen van één tot twee jaar op donderdagochtend van 9.15- 10.00 uur. Docente is Marieke Kooistra. De twaalf les sen van 45 minuten kosten ƒ90,-; de lessen worden gegeven in het hoofdgebouw. Voor meer informatie en inschrijven: Tilburgse Dans- en Muziekschool, Kap. Poellplein 3, 5046 GV Tilburg; tel. 5354055. pijnlijke spieren-futloos- hoofdpijn Heeft u pijnlijke spieren in nek, schouders en rug, vaak hoofdpijn, ademhaling hoog in de borst, moeite met inslapen, bent u inner lijk gejaagd, futloos? Na een intense spiermassage van nek, schouders en rug (terwijl u onder een spec, warmte apparaat ligt), neuromassage op ar men, benen en voeten, voelt u zich als her- Behandelin g duurt 11/2 uur. Ervaar dit een keer en overtuig uzelf. Voor een afspraak belt u de praktijk: tel. 5442029. ganisatieverordening brandweer te Tilburg 1997. Deze verorde- aet ingang van 5 februari 1Per dezelfde datum weekend taijiquan Een heerlijk alternatief voor carnaval. Een weekend kennismaken met taijiquan en qi eft een blokfluitcursus voor gong in een klooster in de mooie bosrijke totenmetl3jaar(beginners omgeving van Ossendrecht. Voor begin- 1). De cursus is een kennis- ners en gevorderden. Op zaterdag 15 en tziek. De kinderen leren niet zondag 16 februari, onder begeleiding van meerdere docenten. Vraag folder: De Chi nese Winkel, Willem II-straat 3; tel. 5432711. Plëïade nieuwe tijds winkel organiseert vrijdag 7 februari tussen 13.00 en 17.00 uur een introductiegesprek over emotioneel li chaamswerk (bio energetical met Rita Maarse. In een kort persoonlijk gesprek wil Rita met je kijken waar je op dit moment in je leven staat en hoe je daarmee om zou kunnen gaan. Een gesprek van ongeveer 15 minuten kost ƒ15,-. Plëïade nieuwe tijds winkel, Willem II-straat 50, Tilburg. Tel. 5361286. ang 1997. Deze verordening ingang van 5 februari 1997 ir j. Per dezelfde datum vervallen: dening Kinderopvang 1997, zoals esteld door de gemeenteraad van rg op 7 oktober 1996; rordening Kinderopvang, zoals ld door de gemeenteraad van Berkel-Enschot op 1 - de Verordening Kin< vastgesteld door de Udenhout op 24 De niéuwe verorde vandaag un' gemeenu..j. daar ook ver Beheersver begraafplaatsen Burgemeester en wethouders van Tilburg maken bekend dat de raad van de gemeente Tilburg in zijn vergadering van 27 januari 1997 heeft besloten tot vast stelling van de Beheersverordening gemeentelijke begraafplaatsen 1997. Deze verordening treedt met ingang van 5 februari 1997 in werking. Per dezelfde datum vervallen: de Beheersverordening gemeentelijke begraafplaatsen van de gemeente Tilburg, zoals vastgesteld bij besluit van de raad van Tilburg d.d. 26 februari 1996; - de Verordening rege van de Algemene Be gemeenten Berkel-E Oisterwtf'- steld bij be Enschot d.d. 28 juni 1 De nieuwe verordening vandaag voor iedereen gemeentelijk informatiecentrum en is daar ook verkrijgbaar. Brandweerverordening Burgemeester en wethouders van Tilburg maken bekend dat de raad van de gemeente Tilburg in zijn vergadering van 27 januari 1997 heeft besloten tot vast stelling van de Brandweerverordening 1997. Deze verordening treedt met ingang van 5 februari 1997 in werking. Per dezelfde datum vervallen: de Brandbeveiligingsverordening, zoals die door de raad van de gemeente Berkel-Enschot is vastgesteld bij besluit van 2 juni’ - de Brandbi die door de raau Udenhout is vas' - de Brandweerver door de raad van de is vastgesteld bij bes 1965 en laatstelijk is besluit van 22 maart De nieuwe verordening ligt vanaf vandaag voor iedereen ter inzage in het gemeentelijk informatiecentrum en is daar ook verkrijgbaar. Organisatieverordening brandweer Burgemeester en wethouders van Tilburg maken bekend dat de raad van de gemeente Tilburg in zijn vergadering van 27 januari 1997 heeft besloten tot vast stelling v de Organl gemeente ning treedt me 1997 in werking. Per vervallen: - de Verordening betreffende de organi satie, het beheer en de taak van de gemeentelijke brandweer, zoals die door de raad van de Enschot is vastgestel 13 december 1993; - de Verordening betreffende de organi satie, het beheer en de taak van de gemeentelijke brandweer, zoals die door de raad van de geme Udenhout is vastgesteld 1 24 maart 1994; - de Organisatieverordening brandweer gemeente Tilburg, zoals die door de raad van de gemeente Tilburg is vastge steld bij besluit van 18 december 1995. De nieuwe verordening ligt vanaf raad van Udenhout bij besluit van 24 maart 1994. De nieuwe verordening ligt va vandaag voor iedereen ter inz gemeentelijk informatie centrum en is daar ook verkrijgbaar. Verstrekkingenbesluit WVC Burgemeester en wethouders van Tilburg maken bekend dat zij in hun vergadering van 21 Januari 1997 hebben besloten tot vaststelling van het Verstrekkingenbesluit WVG (janua 1997). Dit besluit treedt met ingar 22 januari 1997 in werking. Het nieuwe Verstrekkingenbesluit WVG ligt vanaf vandaag voor iedereen ter inzage in het gemeentelijk informatie centrum en is daar ook verkrijgbaar. Klachtenregeling Burgemeester en wethouders van Tilburg maken bekend dat de raad van de gemeente Tilburg in zijn vergadering van 27 Januari 1997 heeft besloten tot vast stelling van de Klachtenregeling gemeente Tilburg onder vervallenverkla ring van de bij raadsbesluit van 3 juni 1996 vastgestelde Klachtenregeling. De nieuwe klachtenregeling treedt in werking op een per dienst door burge meester en wethouders nader te bepak datum. De Klachtenregeling ligt vanaf vandaa voor iedereen ter inzage in het ge lijk informatiecentrum en is daar verkrijgbaar. Vervallenverklaring verordeningen Burgemeester en wethouders van Tilburg maken bekend dat de raad van de gemeente Tilburg in zijn vergadering van 27 januari 1997 heeft besloten tot verval lenverklaring van de volgende verorde ningen: ge mei 27jar stellir penso Tilburg 1 met inga werking. Verorder Sternetfie vastgesteld door de raa gemeente Tilburg bij besluit van 9 mei 1994. De nieuwe verordening ligt vanaf vandaag voor iedereen ter inzage in het gemeentelijk informatiecentrum en is daar ook verkrijgbaar. Verordening persoonsregistraties Burgemeester en wethouders van Tilburg maken bekend dat de raad van de gemeente Tilburg in zijn vergadering van 27 januari 1997 heeft besloten tot vast stelling van de Verordening persoonsre gistraties gemeente Tilburg 1997. Deze verordening treedt met ingang van 5 februari 1997 inwerking. Per dezelfde datum vervallen: - de Verordening P gemeente Tilburg, van die gemeente i besluit van J" gewijzigd bi 1994; - de Verordening I gemeente Berkel-I de raad van die geme bij besluit van 17api - de Verordening I gemeente Udenhc raad van die geme besluit van 28 ma De nieuwe verordening vandaag voor iedereen Ui gemeentelijk informatie centrum en is daar ook verkrijgbaar. Algemene Plaatselijke Verordening Burgemeester en wethouders van Tilburg maken bekend dat de raad van de gemeente Tilburg in zijn vergadering van 27 januari 1997 heeft besloten tot vast stelling van de Algemene Plaatselijke Verordening voor de gemeente Tilburg 1997. Deze verordening treedt met ingang van 5 februari 1997 in werking. Per dezelfde datum vervallen: - de Algemene Plaatselijke Verordening Tilburg, zoals vastgesteld door de gemeenteraad van Tilburg bij besluit van 16 mei 1988 met inbegrip van nadien doorgevoerde wijzigingen; - de Algemene Plaatselijke Verordening Berkel-Enschot, zoals vastgesteld door de gemeenteraad van Berkel-Enschot bij besluit van 28 maart 1994 met inbegrip van nadien doorgevoerde wijzigingen; - de Algemene Plaatselijke Udenhout 1995, zoals vastge de gemeenteraad van Udenhout bij besluit van 31 augustus 1995. De nieuwe verordening ligt vanaf vandaag voor iedereen ter inzage in het gemeentelijk informatie centrum en is daar ook verkrijgbaar. Verordening Budgetadvisering Burgemeester en wethouders van Tilburg maken bekend dat de raad van de gemeente Tilburg in zijn vergadering van 27 janua heeft besloten tot vaststelling Verordening budgetadvisering Deze verordening treedt met inj 5 februari 1997 in werking. Per c datum vervalt de Verordening u visering 1986, zoals die door uc de gemeente Tilburg is vas besluit van 18 november 1 lijk is gewijzigd bij besluit van 20 december 1993. De nieuwe verordening lig vandaag voor iedereen ter gemeentelijk informatie centrum en is daar ook verkrijgbaar. Algemene Subsidieverordening Burgemeester en wethouders van Ti maken bekend dat de raad van de gemeente Tilburg in zijn vergadering van 27 januari 1997 heeft besloten tot vast stelling van de Algemene Subsidieverordening dening treedt met ing 1997 in werking. Per i vervallen: amene Subsidieverordening ■->, zoals vastgesteld door de teenteraad van Tilburg op 17 jari 1994; Igemene Subsidieverordening cifiek Welzijn, zoals vastgesteld r de gemeenteraad van Berkel- Enschot op 5 oktober 1992 met inbegrip van later doorgevoerde wijzi gingen; - de Algemene Subsidieverordening Welzijn, zoals vastgesteld door de gemeenteraad van Udenhout op 24 maart 1994 inclusief de door de raad op 2 maart 1989 vastgestelde deelverorde- ningen Sociaal Kultureel Werk, Basiseducatie Volwassenen, Sport, Gecoïrdineerd Ouderenwerk, Maatschappelijke Dienstverlenir Openbaar Bibliotheekwerk. De nieuwe verordening ligt vanaf vandaag voor iedereen ter inzage in het gemeentelijk informatiecentrum èn is daar ook verkrijgbaar. Verordening stimuleringssubsidies vrijwillig jeugd- en jongerenwerk Burgemeester en wethouders van Tilburg maken bekend dat de raad van de gemeente Tilburg in zijn vergadering van 27 januari 1997 heeft besloten tot vast stelling van de Verordening stimule- ringssubSdies vrijwillig jeugd- en jonge renwerk. Deze verordening treedt met van 5 februari 1997 in werking, welfde datum vervalt de stimuleringssubsidies vrij- en jongerenwerk, zoals asteld door de gemeenteraad van 12 december 1988 met tn nadien doorgevoerde wijzi- Verordening bevordering zelfstandig wonen ouderen Burgemeester en wethouders van Tilburg maken bekend dat de raad van de gemeente Tilburg in zijn vergadering van 27 januari 1997 heeft besloten tot vast stelling van de Verordening bevordering zelfstandig wonen ouderen. Deze veror dening treedt met ingang van 5 februari 1997 in werking. Per dezelfde datum vervalt de Verordening bevordering standig wonen ouderen, zoals die do de raad van de gemeente Tilburg is gesteld bij besluit van 27 juni 1988 laatstelijk is gewijzigd bij beslt december 1993. De nieuwe verordening lig vandaag voc gemeenteli;' centrum en i Reglement Welstandscommissie Burgemeester en wethouders van Tilburg maken bekend dat de raad van de gemeente Tilburg in zijn vergadering van 27 januari 1997 heeft besloten tot vast stelling van het Reglement Welstandscommissie 1997. Deze veror dening treedt met ingang van 5 februari 1997 in werking. Per dezelfde datum vervalt het Reglement welstandscom missie, zoals dat door de raad van de gemeente Tilburg is vastgesteld op 4 januari 1982. De nieuwe verordening ligt vanaf vandaag voor iedereen ter inzage in het gemeentelijk informatie centrum en is daar ook verkrijgbaar. Parkeerverordening Burgemeester en wethouders van Tilburg maken bekend dat de raad van de gemeente Tilburg in zijn vergadering van 27 januari 1997 heeft besloten tot vast stelling van de Parkeerverordening 1997. Deze verordening treedt met ingang van 5 februari 1997 in werking. Per dezelfde datum vervalt de Parkeerverordening 1991, zoals die door de raad van de gemeente Tilburg is vastgesteld bij besluit van 15 Juli 1991. De nieuwe verordening ligt vanaf vandaag voor iedereen ter inzage in het gemeentelijk informatie centrum en is daar pok verkrijgbaar. Huisvestingsverordening Burgemeester en wethouders van Tilburg maken bekend dat de raad van de gemeente Tilburg in zijn vergadering van 27 januari 1997 heeft besloten tot vast stelling van de Huisvestingsverordening 1997. Deze verordening treedt met ingang van 5 februari 1997 in werking. Per dezelfde datum vervalt de Huisvestingsverordening 1994 van de gemeente Tilburg, zoals die door de raad van de gemeente Tilburg is vastgesteld bij besluit van 12 december 1994. De nieuwe verordening ligt vanaf vandaag voor iedereen ter inzage in het gemeentelijk informatie centrum en is daar ook ver Verordening op woningv merverhuurbureaus Burgemeester en wethouders van Tilburg maken bekend dat de raad van de gemeente Tilburg in zijn vergadering van 27 januari 1997 heeft besloten tot vast stelling van de Verordening op woning- verhuur- en kamerverhuurbureaus 1997. Deze verordening treedt met ingang van 5 februari 1997 in werking. Per dezelfde datum vervalt de Verordening op de woningverhuur- en kamerverhuurbu reaus, zoals die door de raad van de gemeente Tilburg is vastgesteld bij besluit van 17 september 1979 en laat stelijk is gewijzigd bij besluit van 20 december 1993. De nieuwe verordening ligt vanaf vandaag voor iedereen ter inzage in het gemeentelijk informatie centrum en is daar ook verkrijgbaar. Procedureverordening Planschadevergoeding Burgemeester en wethouders van Tilburg maken bekend dat de raad van de gemeente Tilburg in zijn vergadering van 27 januari 1997 heeft besloten tot vast stelling van de Procedureverordening ingang va Per dezelf Verordening: Willig Jeugd-1 vastges' ■Tilburg op 1 inbegrip var gingen, be nieuwe verordening ligt vanaf vandaag voor iedereen ter inzage in het gemeentelijk informatiecentrum en is daar ook verkrijgbaar. Verordening op de adviescommissie gemeentelijk ouderenbeleid Burgemeester en wethouders van Tilburg maken bekend dat de raad van de gemeente Tilburg in zijn vergadering van g7 januari 1997 heeft besloten tot vast stelling van de Verordening op de advies commissie gemeentelijk ouderenbeleid 1997. Deze verordening treedt met Ingang van 5 februari 1997 in werking. Per dezelfde datum vervalt de Verordening op de adviescommissie gemeentelijk ouderenbeleid, zoals vast gesteld door de gemeenteraad van Tilburg op 15 februari 1993. De nieuwe verordening ligt vanaf vandaag voor iedereen ter inzage in het gemeentelijk informatiecentrum en is Haar ook verkrijgbaar.' Verordening Kinderopt Burgemeester en wethou maken bekend dat de raad van de gemeente Tilburg in zijn vergadering van 27 januari 1997 heeft besloten tot vast stelling van de Verordening Kinderopvar treedt met ir werking. I - Verorde vastges Tilburg .- de Vero vastgestelc vandaag voor iedereen ter inzage in het gemeentelijk informatiecentrum en is daar ook verkrijgbaar. Verordening voor de Bestuurscommissie DSW Burgemeester en wethouders van Tilburg maken bekend dat de raad van de gemeente Tilburg in zijn vergadering var). 27 januari 1997 heeft besloten tot vast stelling van de Verordening vi Bestuurscommissie DSW 199/ verordening treedt met ingang februari 1997 in werking. Per de datum vervalt de Verordening vc Bestuurscommissie DSW 1995, z is vastgesteld door de geme Tilburg op 27 maart 1995. De nieuwe verordening ligt vanaf vandaag voor iedereen ter inzage in het gemeentelijk informatiecentrum en is daar ook verkrijgbaar. Destructieverordening Burgemeester en wethouc maken bekend dat de raad van de gemeente Tilburg in zijn vergadering van 27 januari 1997 heeft besloten tot vast stelling van de Destructieverordening gemeente Tilburg 1997. Deze verorde ning treedt met ingang van 5 februari 1997 in werking. Per dezelfde datum vervallen: - de Destructieverordening gemeente Tilburg, zoals vastgesteld bij besluit van 22 april 1996; - de Destructieverordening t gemeente Berkel-Enschot, steld bij besluit van 26 juni 1995; de Destructieverordening 1995 var gemeente Udenhout, zoals vas bij besluit van 21 december IS De nieuwe verordening ligt vanaf vandaag voor iedereen ter inzage in het gemeentelijk informatie centrum en is daar ook verkrijgbaar. Af val stoffen verordening Burgemeester en wethouders van Tilburg maken bekend dat de raad van de gemeente Tilburg in zijn vergadering van 27 januari 1997 heeft besloten tot vast stelling van de Afvalstoffenverordening gemeente Tilburg 1997. Deze verorde ning treedt met ingang van 5 februari 1997 in werking. Per dezelfde datum vervalt de Afvalstoffenverordening gemeente Tilburg 1995, zoals vastge steld bij besluit van 26 juni 1995. De nieuwe verordening ligt vanaf vandaag voor iedereen ter inzage in het gemeentelijk informatie centrum en is daar ook verkrijgbaar. Verordening regelende de monumentencommissie Burgemeester en wethouders van Tilburg maken bekend dat de raad van de gemeente Tilburg in zijn vergadering van 27 januari 1997 heeft besloten tot vast stelling van de Verordening regelende de monumentencommissie in de gemeente Tilburg 1997. Deze verordening treedt met ingang van 5 februari 1997 in werking. Per dezelfde datum vervallen: - de Verordening regelende de monumen tencommissie in de gemeente Tilburg, zoals die door de raad van de gemeente Tilburg is vastgesteld bij besluit van 4 augustus 1975 en laatstelijk is gewij zigd bij besluit van 1 december 1980; - de Verordening regelende de taak, samenstelling en werkwijze van de monumentencommissie, zoals die door de raad van Berkel-Enschot is vastge steld bij besluit van 4 september 1995; - hoofdstuk 2 van de Monumenten verordening 1995, zoals vastgesteld door de gemeenteraad van Udenhout bij besluit van 31 augustus 1995. De nieuwe verordening ligt vanaf vandaag voor iedereen ter inzage in het Nederlands nieuwe spelling, grammatica en rapportage. Iedereen maakt wel eens een spelfout. Over sommige woorden blijven we heel lang aarzelen. Is onze kennis daar om beneden peil of beneden pijl? Kunt u daar ook geen pijl of peil op trekken? Niet voorelk spellingprobleem is er een vaste re gel en zeker nu met de nieuwe spelling werkt ‘t allemaal niet altijd verhelderend. De spellingregels voor de werkwoorden hangen nauw samen met de gramamtica; daarom besteedt deze cursus daar ook aan dacht aan. De cursus -die ook rapporteren en correspondentie bevat- is niet alleen voor zakelijke doeleinden. Iedereen komt het in het dagelijks leven tegen. Schrijf maar eens een compacte, duidelijke memo, een uitnodiging, een hartelijk briefje. Noem maar op. De cursus Nederlands -up diverse avonden gegeven. Gezien it met kleine groepjes wordt ge bet aantal plaatsen beperkt. Bel gaers Taleninstituut, tel. 5347664. Planschadevergoeding dening treedt met ingar 1997 in werking. Per de vervallen: - de Procedureverordening Planschadevergoeding 197( vastgesteld door de gemeenteraad van Tilburg op 27 juli 1970 en laatstelijk gewijzigd op 20 december 1993; de Procedureverordening Planschadevergoeding, zoals die door de gemeenteraad van Berkel-Enschot is vastgesteld op 10 oktober 1972 en laat stelijk gewijzigd op 30 december 1993. De nieuwe verordening ligt vanaf vandaag voor iedereen ter inzage in het gemeentelijk informatie centrum en is daar ook ver1- Verordening Woninggebor Subsidies Burgemeester en wethouders van Tilburg maken bekend dat de raad van de gemeente Tilburg in zijn vergadering van 27 januari 1997 heeft besloten tot vast stelling van de Verordening Woninggebonden Subsidies verordening treedt met ingang i februari 1997 in werking. Per dt datum vervalt de Verordening Woninggebonden Subsidies 199' die door de raad van de geme Tilburg is vastgesteld bij bes mei 1995. De nieuwe verordening ligt vandaag voor iedereen ter ii gemeentelijk informatie centrum en is daar ook verkrijgbaar. Reglement hoorcommissie reclamanten bestemmingsplannen Burgemeester en wethouders van Tilburg maken bekend dat de raad van de gemeente Tilburg in zijn vergadering van 27 januari 1997 heeft besloten tot vast stelling van het Reglement hoorcom missie reclamanten bestemmings plannen 1997. Deze verordening treedt met ingang van 5 februari 1997 in werking. Per dezelfde datum vervalt het Reglement hoorcom missie reclamanten bestemmings plannen, zoals dat door de raad var gemeente Tilburg is vastges besluit van 30 maart 1987. De nieuwe verordening ligt var vandaag voor iedereen ter inza gemeentelijk informatie centrum en is daar ook verkrijgbaar. Verordening stimulerings subsidies woonconsumenten Burgemeester en wethouders van Tilburg maken bekend dat de raad van de gemeente Tilburg in zijn vergadering VSn 27 januari 1997 heeft besloten tot vast stelling van de Verordening stimule ringssubsidies woonconsumenten 1997. Deze verordening treedt met ingang van 5 februari 1997 in werking. Per dezelfde datum vervalt de Verordening stimuleringssubsidies woonconsumenten, zoals die door de raad van de gemeente Tilburg is vastge steld bij besluit van 18 september 1989 en laatstelijk is gewijzigd bij besluit van 20 december 1993. De nieuwe verordening ligt vanaf vandaag voor iedereen ter inzage in het gemeentelijk informatie centrum en is daar ook verkrijgbaar. Exploitatieverordening Burgemeester en wethouders van Tilburg maken bekend dat de raad van de gemeente Tilburg in zijn vergadering van 27 januari 1997 heeft besloten tot vast stelling van de Exploitatieverordening gemeente Tilburg 1997. Deze verordening treedt met ingang van 5 februari 1997 in werking. Per dezelfde datum vervallen: de Exploitatieverordening gemeente Tilburg 1994, zoals vastgesteld bij besluit van de raad van Tilburg van 24 januari 1994; - de Exploitatieverordening gemeente Berkel-Enschot 1979, zoals vastgesteld bij besluit van 5 maart 1979 en gewij zigd bij besluit van 13 december 1993; - de Exploitatieverordening gemeente Udenhout, zoals vastgesteld door de

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1997 | | pagina 10