i |W hlilH N ir de poort ringen endeuren’ e ..O Opruiming I DE ZEEUW Bossche instellingen Bijna miljard kinderen kans op besmetting BALANSOPRUIMING Thuiszorg Midden-Brabant fuseert met l! Martin en Hein Willemsen: zo vader, zo zoon!? Wereldlepradag 1997 IONIE i6 Subsidie voor drie projecten jeugdwerk Heksentochten Haaren L LECTIE! 0 KIJK EN VERGELIJK MEUBELHUIS projecten jeugdwerk Subsidie voor drie NU GEGARANDEERD DE LAAGSTE PRIJZEN VAN TILBURG e.o. AKTIE ZUINIG STOKEN Energiebedrijven Midden-West-Brabant E IREN kortingen tot 40% De Perzen-specialist bij uitstek! DE KEUZE VAN DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 23 januari 1997— pagina 3 397 pagina 2 RI O geldt onder -tificaat c&w N.S. igt de LepraStichting nü -bij 9 Hein en Martin Willemsen; twee topkoks aan het werk. igja Silvia IUREN. TILBURG op vrijdag. ROPEN GEN intergas nv KUNSl Alle dagen open van 10 tot 19 uur. Zaterdag en zondag open van 10 tot 18 uur. Dinsdag gesloten. aan een betere prijs! Zowel in slaap- als woonwinkel nvrw! |g 995 SO-GLAS stadsverwarming GJ 32 40 49 57 65 73 81 89 97 105 113 STOOKTABEL/ GIGAJOULETABEL in samenwerking met De Tilburgse Koerier Voor de week van 13 jan. tot 19 jan. 1997 800 1000 1200 1400 1600 1800 2000 2200 2400 2600 2800 3000 3250 3500 3750 4000 4250 4500 4750 5000 5250 5500 5750 6000 Het s aan etn slaapwinkel) >onwinkel) GAS m3 Binner neren derr- gratie werk ontst hune rbinding en O Als deze Braziliaanse moeder behandeld wordt, is haar kind beschermd. Bij na een miljard kinderen in de Derde Wereld lopen kans op besmetting met lepra. FOTO: CLEMENS OLSTHOORN. Aangrijpend De LepraStichting beschouwt de cate gorie nieuwe patiënten als een belang- WROOM V 140 I. BEZOEK-TIP! Kom op weekdagen: idacht, minder drukte. daardmaten 399, Sticht concerten de verhuizin straat moest tiek van het FAX) Synagoge, kan De I Nu de Kur - vroegen we Sporck om, maken uit de collectie. Thuiszorg Midden-Brabant, Kruiswerk De Bossche Meierij en stichting Gezinsverzorging Stadsgewest ‘s-Hertogenbosch hebben vrijdag een intentieverklaring ondertekend voor een 2_ vorm van samenwerking. De fusie heeft integratie van een aantal ge- zinszorg-en kruiswerkactiviteiten tot gevolg en schaalvergroting voor sommige thuiszorgdiensten. TILBURGSEWEG 64 (slaapwinkc Zandkuilstraat 23 (woo POPPEL-BELGI 392 490 588 686 784 882 980 1078 1176 1274 - i 1372 121 1470 132 1593 142 1715 152 1838 162 1960 172 2083 182 2205 192 2328 202 2450 213 2573 223 2696 233 2818 I 243 2941 t streef n de bt Ook voor reparaties en reinigingen! Bijna één miljard kinderen in de Derde Wereld lopen kans op besmetting met lepra. In Brazilië, bijvoorbeeld, lijden 40 duizend kinderen aan deze verminkende ziekte. En jaarlijks komen daar steeds méér nieuwe leprapatiën ten bij. Daarom vraagt de LepraStichting nü -bij haar 30-jarig bestaan- speciale aandacht voor kinderen. 15 0.607 7.351 16 0.648 7.842 17 0.688 8.332 18 0729 8.822 19 0.769 9.312 20 0.810 9.802 22.5 0.911 11.027 25 1.012 12.252 27.5 1.114 13.478 30 1.215 14.703 32.5 1.316 15.928 35 1.417 17.153 37.5 1.518 18.379 40 1.620 19.604 45 1.822 22.054 50 2.025 24.505 55 2.227 26.955 60 2.430 29.406 65 2.632 31.856 70 2.834 34.307 75 3.037 36.757 100 4.049 49.010 125 5.061 61.262 150 I 6.074| 73.515 treefverbruik wordt bepaald e hand van de gemiddelde saltemperatuur en enkele andere gegevens. "Het betere meubel rijke graadmeter voor de vraag of de ziekte afneemt. Directeur Kommer Braber zegt: “Zolang dat totaal van bij na 600 duizend nieuwe patiënten niet afneemt, is er geen sprake van het on der controle hebben van lepra. maatwerk persoonlijk advies origineel hedendaags verzorgd en stijlvol I SKS NTw^e trekt niet, welt niet, eerd goed I izen voor de en niet op, uitleen Voor meer informatie/aanmelding: M. van de Sande, tel. 0411-621284 (tus sen 18.00 en 19.30 uur). t ruim staan door samenwerking van de wijk- alingen organisaties Trouwlaan/Uitvinders- jf buurtsportmede- buurt, stichting Opb< extra subsidie bo- Zuid en basisschool 1 regeling, waaruit de steeds uitgebreider r ortmede werkers worden een rol ir u~*- project Buurtsport biedt enjongereninde wijk. Inmiddi wijze in de wijk sportac- de afgelopen jaren een vandalismep in ject in deze wijk uitgevoerd. Ter vo koming van jeugdcriminaliteit is netwerk ook nog uitgebreid met de po litie, bureau HALT en het consultatie bureau voor alcohol en drugs (CAD). Het thema Jeugd en Veiligheid maakt -nderdeel uit van het Grote Stedenbe- 1 Dit beleid is gericht op versti zagen in heksensab- iing van de r destijds bol Het college van B en W heeft dinsdag besloten drie projecten te subsidiëren uit het actieplan Jeugd en Veiligheid. Het gaat om buurtsport. uitbreiding van het Marietje Kesselsproject en het trajectprogramma 0-18 van de wijk Trouwlaan/Uitvinders- buurt/Oerle. De subsidies wor den verstrekt uit het fonds Grote Stedenbelt De stichting ruim 100.000g leiding en activiteiten buurtsportmedewerke™ extra subsidie t~ regeling, waaruil sportmedewerker taald. Het proje op informele sportactiviteiten! af 10 jaar. Doel van het bieden besteding. Voor het Marietje Kesselsproject ontvangt Kompaan 38.000 gulden voor het reguliere basisonderwijs. Met de subsidie kan het project worden uitgebreid, zodat alle scholen die mee willen doen ook mee kunnen doen. Een extra subsi die van ruim 17.0000 gulden is voor de ontwikkeling van het pro ject in het speciaal onderwijs. Het Marietje Kesselsproject is een ont wikkeld preventieproject voor groep 7 en 8 ter voorkoming van sexueel geweld. Bij meisjes ligt de nadruk op het voorkomen van slachtofferschap en bij jongens op daderpreventie. Oud Zuid De gemeente verstrekt De Twem een subsidie van bijna 121.000 gulden voor het trajectprogramma 0-18 jaar in het gebied Trouw- laan/Uitvindersbuurt/Oerle. Dit programma is ontstaan door sa menwerking van de wijkorganisa- ties Trouwlaan/Uitvinders buurt, stichting Opbouwwerk Til burg Zuid en basisschool De Triangel. Een steeds uitgebreider netwerk speelt zo een rol in het op groeien van kinderen en jongeren in de wijk. Inmiddels is zo de afge lopen jaren een vandalismeproject in deze wijk uitgevoerd. Ter voor koming van jeugdcriminaliteit is het netwerk ook nog uitgebreid met de politie, bureau HALT en het consultatiebureau voor alcohol en drugs (CAD). Het thema Jeugd en Veiligheid maakt onderdeel uit van het Grote Stedenbeleid. Dit be leid is gericht op versterking van de economie en bestrijding van socia le problemen in de vijftien grootste steden van Nederland. In het C-15- convenant zijn voor de kortere ter mijn concrete maatregelen gefor muleerd voor de thema’s: werken, onderwijs, zorg en leefbaarheid. Geen kokc ïsentwintig jaar Wie en mede-eige- at liep 1 - "ij schreef rechten- lloze kookboeken, ging met grote cu- v.„2‘ iaire onderscheidingen aan de haal len, v en kookte vaak voor het Koninklijk Vijf i Huis. Geen wonder dus dat hij apetrots is op zijn zoon, die komende week in Lyon met de toppers van de wereld zal strijden om de Bocuse d’Or. Zwolle “Alsmennekei al in de keuker Dankzij i Rooi Panr ziekstuk spreekt. De vorm was naai of atonaal, is slechts het i niet de boodschap. Met e- oor kun je horen of een muz boodschap, die bevit draagt. Het uit slotte is ‘verstild “g mogelijk nc z-eggen enzóc *en. Da:- De keuze van... is een initiatief van de Tilburgse Koerier en de Kunstuitleen Tilburg waarbij een al dan niet beken de Tilburger zijn of haar keuze maakt uit de collectie van de Kunstuitleen en deze keuze toelicht. leid. 3 Kompaan ontvangt K) gulden voor de bege- activiteiten van vijf dcwcrkers. Dit is een boven de Melkert 1 inrit de vijf buurt- .».ers worden be- oject Buurtsport biedt e wijze in de wijk iaanjongeren van- het project is van zinvolle vrijetijds- Dat meer dan een-derde van deze groep jonger dan 19jaaris, vind ik ex tra aangrijpend. Laten we dit jaar daar om vooral eens aan de jeugd denken. We moeten juist bij kinderen vermin kingen proberen te voorkomen. Dat is moeilijker. Je kunt ze nooit direct be reiken. Als je geluk hebt op school. ,epra Maar juist de armsten volgen geen on- derwijs. En laten we ons goed realise ren: kinderen zijn niet mondig; ze zijn zich niet bewust van ziekte en ze gaan naar de dokter. Ze tref- Is hun ouders hun ziek- gma willen verber- opgave voor ons Op vrijdag 24 en zaterdag 25 januari worden in Haaren voor de vierde maal de heksentocht gelopen. De tochten bath, vinden plaats op en rond het middel- duive eeuwse kasteel Nemerlaer. De tochten zijn uitgegroeid tot een waar toeristi sche attractie. Onder leiding van een geroutineerde verteller, een groot meester in de hekserij, gaat deze tocht door de duisternis. Oude- volksverhalen worden uitgebeeld. Onderweg sen en ander gespuis. De tochten vertrekken vanuit de in sfeergebrachte kelders van het kasteel. In januari 1994 zijn de eerste heksen tochten gelopen. Dit naar aanleiding van het feit dat het dat jaar 25 jaar ge leden was dat Haarense Verkenners onder leiding van Broeder Gervatius geheimzinnge vuren zagen op de Kam- pina. De vuren zijn verdwenen als de verkenners arriveren. Alleen een ge doofd vuur met daarin resten van iets wat lijkt op een varkenskop restte. Dit voorval is in 1969 twee maal waarge nomen. Een onderzoek door de politie leverde niets op. Sommigen deze verschijnselen een U een feest onder leidi uui vel. De media hebben ere van gestaan. In 1994 is dit voorval opgepakt en als model gesteld voor het idee van de heksentochten. Tijdens de tocht staan lokale verhalen en sagen centraal. Zo sagen en zal uitgebreid stilgestaan worden bij de dwerkelijk drama’ s die zich rond Kasteel Nemer- stuit u op hek- laer hebben afgespeeld. Wat de deelnemers te wachten staat? De tocht met daarin een ontmoeting, een sabbath waar boven een vuurtje een heksenketeltje hangt te pruttelen met daarin vele heksen ingrediënten zoals... Verder maken We kennis met de hedendaagse heksen, beter gekend als wicca’s bezig met hun rituele beto vering. De afronding is een heksen- maaltijd op basis van kruiden en ande re mysterieuze ingrediënten. De cijfers komen van de Wereldge- Meer concreet zijn de jongste cijfers zondheidsorganisatie van de Verenig- van de WHO als het om het aantal de Naties (WHO) in Genève. Dr. Denis nieuw geregistreerde gevallen gaat. In Daumerie, hoofd van de leprabestrij- 1995 geven de toch nog altijd wat ruwe ding van de WHO, schat dat over alle cijfers 5.600 nieuwe lepra-patiëntjes leeftijdsgroepen gespreid in totaal 2,1 aan, jonger dan vijfjaar. Dit zijn er niet miljard mensen gezondheidsrisico’s veel, maar de incubatietijd van 1c; lopen. De leprabacterie is nog volop kanoplopentotvijfoftienjaarofze aanwezig, zowel in Azië, ip Afrika als nog langer. Dit blijkt al uit de cijfers in Latijns Amerika. voor de leeftijdscategorie van vijf tc* Op verzoek va- J- 1-*•«-*-» stuurde de WH( splitsing van de volking naar L__^,_, schatting van dr. Daumerie worden op dit moment niet minder dan 193 mil joen baby’s en peuters tot de leeftijd iting De Link, waarvan Jo Sporck voorzitter is, organiseerde jarenlang 5 jaar bedreigd. Voor kleuters, kin- erten in het Centrum voor Kunst en Vormgeving Zouavenlaan 77. Met ^ren en jong volwassenen tot en met ing van de Zouavenlaan naar het FAXX-gebouw aan de Dunant- 19Jaar zou het om een aantal van 621 st De Link op zoek naar een nieuw onderkomen, omdat de akoes- mllJoen gaan. [X ongeschikt bleek. Na tijdelijk te zijn uitgeweken naar De Je Link sinds kort terecht in de nieuwe conservatoriumzaal. instuitleen net als ‘de Zouavenlaan’ naar het FAXX is verhuisd ve Sporck om, als eerste op de nieuwe locatie, zijn keuze te komen bant heeft een jaarlijkse omzet van 85 miljoen gulden. Kruiswerk De Bossche Meierij is op 1 vergaande januari 1994 ontstaan uit een fusie tus- sen twee kruisverenigingen en heeft n aantal op- 560 medewerkers in dienst Het werk. gebied van Kruiswerk De Bossche Meierij omvat 250.000 inwoners en de jaaromzet van deze organisatie be draagt 24 miljoen gulden. Stichting Gezinsverzorging Stadsge west ‘s-Hertogenbosch is op 1 januari 1993 ontstaan uit een fusie tussen een viertal gezinsverzorgingsinstellingen, heeft 1.050 medewerkers in dienst en heeft hetzelfde werkgebied als Kruis werk De Bossche Meierij. De jaarom zet bedraagt 30 miljoen gulden. :rika. voor de leeftijdscategorie van viKtot -ch^wusfZ ,an de LepraStichting negentien jaar. Het aantal nieuwe pa- niet uit zichzelf naar, HO bovendien een uit- tiëntea in deze groep is al opgelopen tot fen het slecht als hun ie bedreigde wereldbe- 196.260. De in totaal 201.860 jeugdi- te vanwege het stigr leeftijd. Volgens de gen bij elkaar vormen meer dan een- gen. Dat maakt de Ir. Daumerie worden op derde van alle nieuwe patiënten; dit moeilijker et minder dan 193 mil- waren er vorig jaar 560.720. I Toch vinden wij: vooral kinderen mo gen niet het slachtoffer van lepra wor den. Juist zij mogen niet beschadigd ra ken. Ze moeten nog een leven lang mee.” J Korvelseweg 259-261 nabij Korvelplein Tilburg Tel. 013-5424754^1 Bouw hotel Auberge du Bonheur dichterbij Het college van B en W heeft na een positief advies van de Provinciale Planologische, Commissie (PPC), besloten het plan voor de bouw van een hotel bij Auberge du Bonheur aan de Bredaseweg verder in proce dure te brengen. Initiatiefnemer en Auberge-eigenaar P. Verbunt, streeft ernaar nog deze zomer met de bouw te beginnen. Het hotel zal in de zomer van 1998 in gebruik worden genomen. De nabijgelegen Katholieke Universiteit Brabant zegt dringend verlegen te zitten om logiesmogelijkheden in de directe- omgeving. Naar verwachting zal het hotel vooreen deel gevuld wor den met studenten die postacade misch onderwijs volgen en tijdelijk aangestelde, veelal buitenlandse, docenten. In het kader van de planologsiche procedure is vorig najaar ambtelijk uitvoerig overleg gepleegd met de provincie, voorna melijk over de bomen die worden gekapt. Bij dit overleg is het totale gemeentelijke groenbeleid, waar onder de Groene Hoofdstructuur en de Ecologische kaart, betrokken. Het formele advies van de PPC, uit gebracht in de vergadering van 18 december, is positief. Compensatie van het groen zal voor een klein deel plaatsvinden op het perceel van de Auberge du Bonheur zelf (daar waar het huidige, op te heffen, parkeerterrein ligt) en voor het overgrote deel in de oostelijke zone tussen Oude Warande en universi teitsterrein. Daar wordt een opien gebied nabij de spoorlijn beplant. Verder zijn er op verzoek van de PPC wat kleine aanpassingen in de planvoorschriften, waaronder de aanleg van een nieuw parkeerter rein op een open plek nabij de bouwlocatie. De voorontwerpen voor het bouw en bestemmingsplan, en het voor stel tot aanpassing van het bestem mingsplan worden op 3 februari voorgelegd aan de raadscommissie voor Ruimtelijke ordening, Open bare werken en Stadsbeheer. Het aangepaste plan gaat daarna als ‘ontwerpplan’ formeel in procedu re. Op basis van de resultaten van vooroverleg en ter visielegging zal de provincie verzocht worden een ‘verklaring van geen bezwaar’ af te geven. Met deze verklaring kan de gemeente een bouwvergunning af geven, vooruitlopend op het onher roepelijk worden van het bestem mingsplan, zodat in augustus 1997 met de bouw kan worden gestart. Het college van B en W heeft dinsdag besloten drie projecten te subsidiëren uit het actieplan Jeugd en Veiligheid. Het gaat om buurtsport, uitbreiding van het Marietje Kesselsproject en het trajectprogramma 0-18 van de wijk Trouwlaan/Uitvindersbuurt/Oerle. De subsidies worden verstrekt uit het fonds Grote Stedenbeleid. De stichting Kompaan ontvangt 100.000 gulden voor de begeleiding en organisaties Trouwlaan/Uitvinders- activiteiten van vijf buurtsportmede- buurt, stichting Opbouwwerk Tilburg werkers. Dit is een extra subsidie bo- Zuid en basisschool De Triangel. Een ven de Melkert 1 regeling, waaruit de steeds uitgebreider netwerk speelt zo vijf buurtsportmedewerkers worden een rol in het opgroeien van kinderen betaald. Het project Buurtsport biedt enjongereninde wijk. Inmiddels is zo op informele wijze in de wijk sportac- de afgelopen jaren een vandalismepro- tiviteiten aan jongeren vanaf 10 jaar. ject in deze wijk uitgevoerd. Ter voor- Doel van het project is het bieden van koming van jeugdcriminaliteit is het zinvolle vrijetijdsbesteding. Voor het Marietje Kesselsproject ont vangt Kompaan 38.000 gulden voor het reguliere basisonderwijs. Met de subsidie kan het project worden uitge- onder breid, zodat alle scholen die mee wil- leid. Dit beleid is gericht op verster- len doen ook mee kunnen doen. Een king van de economie en bestrijding extra subsidie van ruim 17.0000 gul- van sociale problemen in de vijftien den is voor de ontwikkeling van het grootste steden van Nederland. In het project in het speciaal onderwijs. Het C-15-convenant zijn voor de kortere Marietje Kesselsproject is een ontwik- termijn concrete maatregelen gefor- keld preventieproject voor groep 7 en 8 muleerd voorde thema’s: werken, on ter voorkoming van sexueel geweld, derwijs, zorg en leefbaarheid. Bij meisjes ligt de nadruk op het voor komen van slachtofferschap en bij jon gens op daderpreventie. Oud Zuid De gemeente verstrekt De Twem een subsidie van bijna 121.000 gulden voor het trajectprogramma 0-18 jaar in het gebied Trouwlaan/Uitvinders- buurt/Oerle. Dit programma is ont- Het voorzitterschap van De Link komt ziekstuk spreekt. De vorm waarin, to- voor Sporck zeker niet op de eerste naai of atonaal, is slechts het idioom, plaats. Vóór alles voelt hij zich com- niet de boodschap. Met een getraind ponist. De titel van een populair kunst- oor kun je horen of een muziekstuk die programma, ‘Kunst omdat het moet’ boodschap, die bevlogenheid, in zich I lijkt hem op het lijf geschreven: com- draagt. Het uiteindelijke ideaal ten I poneren omdat hij het niet laten kan. slotte is ‘verstilde kunst’met zo wei- In Maastricht werd hij opgeleid als nig mogelijk noten zoveel mogelijk concertpianist en vervolgens studeer- zeggen en zó een sensatie teweeg bren- I de hij o.a. bij Jan van Dijk compositie, gen. Daarvoor is rijping nodig. Anders Naast componeren en musiceren gezegd: het gaat om het halen van een schrijft hij muziekrecensies voor het bepaalde graad van verstilling, het re- j Brabants Dagblad en geeft hij aan huis duceren, waarbij het geniale er wel in pianolessen. In zekere zin is hij ‘vogel- zit, maar verborgen, je moet het zoe- vrij’hetgeen nadelen, maar tevens niet ken. Waarschijnlijk, aldus Sporck, te onderschatten voordelen met zich geldt dat ook voor beeldende kunst, meebrengt. In het buitenland geniet hij waarbij het ‘Zwarte Vlak’ van Male- meer bekendheid dan in eigen land witsjofhet latere werk van Mondriaan hetgeen naar zijn zeggen geheel op het sprekende voorbeelden zijn. Op het ge- conto te schrijven valt van het feit dat bied van de beeldende kunst voelt hij hij in Tilburg woont, ver weg van de zich echter slechts een intuïtief reage- cóterietjes en subsidieverstrekkers. rende leek en roepen dergelijke ‘gere- Hijvoeltzichdaarnietonprettigbij.Zo duceerde’, geabstraheerde werken bij kan hij zich geheel vrij, zonder druk hem niet datgene op wat‘verstilde mu- van buitenaf, uit puur intrinsieke drijf- ziek’ doet. veren aan het componeren wijden. Stichting De Link ontleent haar naam aan haar doelstelling een brug te willen slaan tussen publiek en musici/compo- nisten, tussen hedendaagse muziek en wat daaraan vooraf ging, evenals tus sen muziek en andere kunstuitingen waaronder dans en beeldende kunst. Met namedatlaatsteI tijk niet altijd even gemakkelijk te be- verder te bekwamen. I werkstelligen: ‘Het wordt al snel diverse disciplines: hi ‘would-be-achtig’ en ‘pretentieus’, kent, fotografeert mat j Hetgeen niet betekent dat Sporck geen ook van grafische teel j oog heeft voor beeldende kunst. Want deo. Wanneer je zijn e al geldt, aldus Sporck, dat veel musici valt op dat het zich niet visueel zijn ingesteld, hijzelf in- nieuwe richtingen b cluis, voor beeldende kunst heeft hij len. Op een tentoonsl I niettemin een ‘derde oog’. bleek Moonen zich v Speurend in de collectie van de Kun- hebben laten inspin stuitleen komt zijn keuze niet één- soonlijke herinnerin twee-drie tot stand. Sporck: ‘Ik voel me net een voyeur. Een keuze maken uit zoveel werken binnen zo’n kort tijdsbestek is welhaast ondoenlijk.’ Deze uitspraak heeft alles te maken derijen blijft het wordingspro. met de manier waarop hij naar voortdurend zichtbaar. Dat er ir beeldende kunst kijkt. Het is voor geval toch een‘link’is tussen muzi Sporck niet de eerste confrontatie met en beeldende kunst moge blijken i een kunstwerk die telt; de ‘vonk’ die op een uitspraak die Moonen zich ir zo’n moment over kan slaan vindt hij interview in 1990 liet ontvallen niet zo interessant. Waar het hem om zijn kleurgebruik:‘Net als een j; gaat is wat er in tweede en derde in- muzikant die onderzoekt hoe stantie gebeurt. ‘Affiniteit moet groei- toon nou precies klinkt tussen ande- en. Zit er bij het kijken naar een kunst- re tonen, doe ik dat met kleur.’ werk een stijgende lijn in, ook na verloop van tijd?’ Wat hij wil is dynamiek proeven in een I kunstwerk. Een kunstwerk moet bewe ging en kracht uitstralen, een abstrahe ring zijn die nauw verbonden is met het leven. Aan deze kriteria beantwoordt het door hem gekozen werk van de Til burgse kunstenaar Wemer Moonen. In het werk, een gouache, laat zich de tors van een mens herkennen, op de rug ge zien. Sporck: ‘Aan de ene kant is het werk dynamisch, maar anderzijds toch sober. Het kleurgebruik is weliswaar ingetogen, maar niet zielloos. Met en kele rode en zwarte streken wordt de vorm van de rug fraai geaccentueerd. De hierboven genoemde maatstaven gelden voor Sporck niet alleen voor beeldende kunst maar ook voor mu ziek. Waar het om gaat is de dynamiek, de kracht, de bezieling die uit een mu- ;n de nieuwe organisatie functio- Voor deze bedrijfsonderdelen wordt i Thuiszorg Midden-Brabant en een sociaal plan opgesteld, waarbij als nieuwe organisatie die uit de inte- uitgangspunt geldt dat er geen ge nie van gezinsverzorging en kruis- dwongen ontslagen zullen plaatsvin- k in en om ‘s-Hertogenbosch gaat den. Het opzetten van de nieuwe orga- staan, als werkmaatschappijen, die nisatie moet op 1 juli 1998 rond zijn. In i eigen naam en karakter blijven be- juridische zin zal het samenwerkings- I houden. Een aantal bedrijfsonderdelen verband op 1 januari 1998 een feit van deze werkmaatschappij zal wor- moeten zijn. Thuiszorg Midden-Bra- den overgeheveld naar de nieuwe or- bant is op 1 januari 1993 ontstaan uit i ganisatie. Naar verwachting zijn dit de een fusie tussen vier gezinszorginstel- kraamz.org, de centrale bereikbaar- lingen en twee kruiswerkorganisaties, heid, de uitleenfunctie van verpleegar- Thuiszorg Midden-Brabant telt meer tikelen en hulpmiddelen en deels func- dan 2.500 medewerkers en is daarmee ties op het terrein van marketing, één van de grootste werkgevers in de onderzoek en ontwikkeling, planning regio. Het werkgebied omvat 400.000 en control. inwoners en Thuiszorg Midden-Bra- Apetrots is ie. Martin Willemsen, top-kok in ruste, kan zijn geluk niet op. Niet alleen behaalde zijn zoon Hein vorig jaar de eerste prijs tij- Zwolle recent i dens de wedstrijd om de Nestle Gou- Hein ontving de I den Koksmuts, op 27,28 en 29 janu- de categorie I ari neemt ‘onze Hein’ deel aan het geldt hij Wereldkampioenschap Koken Indi- ondernemerschap, inventivi vidueel in Lyon. Zo vader, zo zoon!? beeldfunctie en carriereverk Werner Moonen (Gent 1940) woont vanaf zijn twaalfde jaar in Tilburg, waar hij al op zestienjarige leeftijd naar de Tilburgse kunstacademie ging. Op advies van zijn grafisch do- cent Ru van Rossem vertrok hij na beeldende kunst, zijn studie eerst naar Parijs en later blijkt in de prak- naar Oslo om zich vooral technisch emakkelijk te be- verder te bekwamen. Hij is thuis in hij schildert, te- lografeert maar bedient zich grafische technieken en vi- f JJji oeuvre overziet It op dat het zich nog steeds in euwe richtingen blijft ontwikke- instelling uit 1996 voornamelijk te _rireren door per soonlijke herinneringen (in foto’s) en het beroemde ‘Huwelijksportret van Giovanni Arnolfmi’ van Jan van Eyck (resulterend in een object en gobelin). In zijn tekeningen en schil derijen blijft het wordingsproces voortdurend zichtbaar. Dat er in dit geval toch een ‘link’ is tussen muziek en beeldende kunst moge blijken uit een uitspraak die Moonen zich in een vindt hij interview in 1990 liet ontvallen over hem om zijn kleurgebruik: ‘Net als een jazz- J J in- muzikant die onderzoekt hoe een lei- toon nou precies klinkt tussen ande- kijken naar een kunst- ;ende lijn in, ook na den in horeca-land. Deze scholenge meenschap zette de chef-kok van Bil- derberg Grand Hotel Wientjes in -nog in het zonnetje; Rooi Pannen Award in horeca. Als oud-student als voorbeeld voor getoond inventiviteit, voor- i carrièreverloop. Zijn ervaring is benijdenswaardig: hij werkte onder andere bij de Karpen- 1 llblirgS trots doonkse Hoeve in Eindhoven, De Vijftig jaar lang zat Martin Willemsen Hoefslag in Bosch en Duin, Gerard in het vak. En nog is de top-kok in rus- Pangaud in Parijs, Pierre Bartes in Cap te nog lang niet uitgekookt! Als hij om d’Agde. advies en assistentie gevraagd wordt Geen wonder dat Wientjes zijn chef- zegt Martin niet snel: “nee”. kok op handen draagt. Wie kent hem niet? Zesentwintig jaar Wie de afgelopen weken bij Wientjes was Martin chef-kok en mede-eige- at liep kans één van de wedstrijdge- naar van de Korenbeurs. Hij schreef rechten waarmee Willemsen volgende talloze kookboeken, ging met grote cu- week in Lyon in de prijzen hoopt te val- linaire onderscheidingen aan de haal len, voorgeschoteld te krijgen. V"f uur tijd krijgen Willemsen en zijn assistent in Lyon om een varkensbout van acht kilo en vier kilo kabeljauw om te toveren tot een oog- en tongstrelen- de maaltijd voor acht personen. Daar naast moeten nog tientallen garnituren worden gemaakt. De afgelopen weken van zes hielp onze Hein werd er in eigen keuken volop ‘ge in mee”, vertelt Martin, traind’ door Hein en zijn assistent. Wat middelbare hotelschool De het resultaat in Lyon ook mag zijn; we men zette hij zijn eerste schre- houden u op de hoogte JO SPORCK COMPONISTEN MUZIEKCRITICUS

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1997 | | pagina 3