Oude brommers en motorfietsen in het Autotron Volkswagen breidt kampeerauto-aanbod uit Koele Peugeot Partner Wijzigingen Golf/Vento programma Eigen schadelabel bij Peugeot Milestone voor 50 jaar VW in Nederland Grijs kenteken voor particulieren onder vuur Prijs voor Cadillac Catera II'; aling L B.V. ED." ïfst: Is )97 pagina 6 DE AUTOMAAT Donderdag 9 januari 1997 pagina 7 DE TILBURGSE KOERIER PRIJS ndeling igd... reien 1) op de Nissan Mitra O-dealer 72753 D E N i drie- en REGISTRATIEVOORDEEL UUR comj gord nietl idel lopii [tde n maar aan de 1de minimum Pas. '"orden de osten direct snd aan de K E.O. B61991 D Bi Jansenstraat 52*56, .rg, 013-4683911 69.950, - 29.950, - 16.950, - 21.500, - 5.950, - 14.950, - 11.950, - 5.950, - 26.500, - 21.500, - 29.950, - 7.950, - 8.950, - 6.750,- 22.950, - 14.950, - TOnof 6.950,- 5.950, - 29.500, - 3.950, - P.O.A. 52.500, - 6.950, - 7.500, - 3.500, - 19.950,- 22.500, - 89.500, - W 1.000,- 4.500, - 5.950,- 4.950,- 3.950,- 6.950,- 3.450,- 2.950,- 9.950,- 3.950,- 8.950,- 6.950,- 5.950,- 6.950,- 7.250,- 6.450,- ztgendealer. rse types aanbod Iedere Volkswagendealer kan informatie geven over de kampeerauto-verhuur. In de nieuwe folder staan alle □rio 1.790,= en op de Nissan AJmera Burg. J< Tilbur ing, i achter, roe Igen en eni t de 'normc sring. begin' 24.950, - 34.950, - 29.950, - 47.500,- 9.950,- 9.500,- 14.950, - vonaf 9.500,- P.O.A. 14.950,- P.O.A. P.O.A. H.000 km 49.950,- iging Het grote probleem van liefhebbers van klassieke motorfietsen is dat onderdelen niet bij motorhandel 'om de krijgbaar zijn. Het h biedt tijdens de: oplossing, of me lurg. JansenStRiat 52-56, Tilburg, 013-4683911 Milestone omvat dor achterlichten, witte 1 lichten voor, dakant meege en sto< vergrt kopla: Deze keer is het Staatssecretaris Vermeend van Financiën die zich drukmaakt over het 'misbruik' van auto's op grijs kenteken door particulieren. Hij wil het op een nog te onderzoeken manier onmogelijk maken voor particuliere autobezitters om hun voertuig met allerhande 'kunstgrepen' aan te passen. Hij doelt dan onder meer op allerhande vreemde bulten op het dak alsmede het verder naar achteren plaatsen van achterruiten om wettelijk gesteld De in Europa gebouwde en op de Opel Omega gebaseerde Cadillac Catera is in Canada uitgeroepen tot "Best New Luxury Car". De jury van deze verkiezing bestaat uit 52 journalisten. De Catera had in zijn strijd zware concurrentie. ingen van de rimte te komen. Bij de atie van de huidige Wet De Duitse Amerikaan moest het opnemen tegen de Lexus ES 300, Acura 3.5 RL en Infinity QX4. Enkele maanden geleden werd de Catera leverbaar als aanvulling op Sinds april 1995 kan iedere particulier een kampeerauto huren bij de Volkswac 11 Daarbij kan uit divers worden gekozen. Dit c wordt medio dit jaar uitgebreid met twee nieuwkomers, de Karmann Missouri gebaseerd op de nieuwe VW LT en de Karmann Colorado op de techniek van de vertrouwde Transporter. De vormgeving hoogteverstellir^ hoofdsteunen achter, rood afgebieste velgen en enkele elementen uit de 'normale' Milestone-uitvoering. De Milestone Sport begint als 1.6 van 75 pk voor f.33.990,=. Bij de Golf Variant staat de 1,8 liter motor aan de basis voor f.36.190,=. De Golf Cabrio Milestone start bij f.44. heeft BBS-velgen, meegespoten bumpers, grille en stootstrips, centrale vergrendeling, donkere achterlichten, speciale bekleding, elektrisch bediende zijruiten, lederen stuurwiel en radiovoorbereiding met vier speakers. Tot slot is ook de Vento in een veelheid aan motorvarianten leverbaar als Milestone. Deze uitgave vervangt de Vento GL en begint als 1,6 liter van 75 pk bij f.34.585,=. van de opbouw is veel ronder geworden, waardoor cabine en kampeergedeelte stylistisch veel beter op elkaar aansluiten. De Missouri op LT-basis is 6,35 meter lang en biedt veel ruimte aan passagiers en bagage. Bij de Golf Variant blijft de GT- uitvoering wel leverbaar. Deze is nu zelfs uitgebreid met twee airbags, ABS, elektrische raambediening en mistlampen voor. De GL-uitvoering krijgt een uitbreiding van de standaarduitvoering vergelijkbaar aan de i vijfdeurs Golf. Verdwenen zijn de syncro-uitvoeringen met 1,8 liter motor en als VR6. Bij de i Golf zijn de GT, Golf Cabrio wordt de Avantgarde-uitgave voortaan voorzien van centrale portiervergrendeling en mistlampen voor. De Golf Avantgarde kost f.52.975,=. De Cabrio begint echter al bij f.42.795,-. Bij de VW Vento vervalt de 2 liter motor in de CL-uitvoering. De GL komt helemaal niet meer in het leveringsprogramma voor en ook de VR6 is geschrapt. prijsverhoging. Dat geldt ook voor de toevoeging van een volautomatische airco aan de Golf VR6. Bij de Golf zijn de GT GTi 16V en de VR6 syncro niet meer leverbaar. jde de hoek' ver- Autotron leze beurs de ren nu op zoek die rechtstreeks wordt aangedreven door de motor van de auto. Dit zorgt voor een hoog koelend vermogen, snelle koeling en een laag brandstofverbruik. In de cabine kan de koeling via een paneel met LED-dispaly worden bediend. De koeluitvoering van de Peugeot Partner heeft altijd e\ een dieselmotor met 1,8 of 1,9 hc liter inhoud. Afhankelijk van de gekozen uitvoering va rieert het laadvermogen van 515 tot 715 kg. is naar cilinderkoppen, spruitstukken, koplampen of zadeltassen. Naast onderdelen zijn er op de beurs ook complete motoren te koop van de meest uiteenlopende merken als Harley Davidson, Indian, FN, Ariëls, BSA, Matchless, Norton en Eysink. Niet alleen motoren worden onder de aandacht gebracht, ook liefhebbers van oude brommers komen aan hun trekken. Bovendien is de beurs al jaren aanleiding voor een grote reunie van motorrijders. De beurs is op beide dagen geopend van 9.00 tot 17.00 uur. De entreeprijs bedraagt f15,= en kinderen van 4 tot en met 12 jaar betalen f.7,50. Sinds 1 januari gelden strengere eisen met betrekking tot de Warenwetregeling 'Hygiëne van levensmiddelen'. Iedere onderneming die eet- of drinkwaren bereidt, verwerkt, behandelt, verpakt, vervoert, distribueert of verhandelt moet de voedselveiligheid van die levensmiddelen waarborgen. Dit betekent onder meer dat koeltransport aan strengere eisen moeten voldoen. Peugeot speelt hierop in met de nieuwe Partner als koelwagen. het bestaande Cadillac- programma. De auto lijkt sterk op de Opel Omega, maar heeft een forse reeks aanpassingen gekregen om aan de specifieke wensen van de Amerikaanse klant te kunnen voldoen. De Catera valt in een marktsegment dat in de Verenigde Staten zeer populair is. Het gaat om relatief compacte, zeer luxueuze auto's. De Catera valt in het Cadillac- programma keurig onder de Seville. De ombouw wordt verzorgd bij Terberg Specials in IJsselstein. De wanden worden voorzien van pan« van slagvast ABS en zijn geïsoleerd met 44 millimeter hardschuim van CFK-vrij polyurethaan. De wanden zijn glad afgewerkt, zodat ze makkelijk te reinigen zijn. De vloer, wielkasten en het onderste deel van de wanden zijn afgewerkt met aluminium om beschadigingen bij in- en uitladen te voorkomen. Op het dak staat een lage koelunit. heeft Peugeot inmiddels de afspraak dat bij schade aan een Peugeot de automobilist wordt doorverwezen naar de Peugeot Erkend Schadehersteller. Milestone omvat donkere achterlichten, witte knipper- ten voor, dakantenne, ■gespoten buitenspiegels tootlijsten, centrale jrendeling, dubbele koplampen, speciale bekleding, verstelbaar stuur, meer leer bekleed stuur, matten, zilveren wijzerplaten, elektrisch bediende portierruiten en radiovoorbereiding. Ook hierbij kan uit een forse reeks motoren worden gekozen. De Golf begint als Milestone 1.4 bij f.31.490,= en de Variant start bij f.33.690,=. Bovendien is er een Golf en Golf Variant Milestone Sport met lichtmetalen BBS-velgen, wielkastverbreding, zwarte dorpels, gedeeltelijk meegespoten bumpers en verlaagd onderstel. In het interieur heeft deze auto sportstoelen met van voor- en achterruiten die tegenwoordig deel uitmaken van de carrosseriestructuur. De Peugeot-dealer kan ook een vlot herstel garanderen, omdat de meeste onderdelen op voorraad zijn en eventuele speciale leveringen binnen een dag geregeld worden. Er vindt na herstel een uitge breide kwaliteitscontrole plaats, er wordt gewerkt volgens de meest recente milieuvoorschriften, desgewenst kan de afhande ling direct via de verzekeringsmaatschappij verlopen en staat vervangend vervoer klaar. Uiteraard veranderd er niets aan de fabrieksgarantie van de auto. Bovendien wordt nog eens een garantie van 24 maanden gegeven op de vervangen carrosseriedelen, het spuitwerk en het bijbehorende arbeidsloon. Hiervoor ontvangt de klant een garantiebewijs. Er zijn een kleine 100 Peugeot Erkend Schadeherstelbedrijven. In de loop van dit jaar zal een landelijke dekking worden bereikt. Met Schadegarant afmetir laadrui evaluat op de belastingen personenauto's en motorrijwielen (BPM) zijn ook de RAI en Dienst Wegverkeer ingeschakeld. Ook trekt Vermeend fel van leer tegen zowel aanbieders als kopers van bestelwagens met een dubbele cabine die zo zijn uitgerust dat ze vooral worden gekocht door particulieren. De hanc speelt hier uiteraard op in. Vermeend overweegt de huidige wet aan te passen als Per 1 januari jl. zijn er in het leveringsprogramma van de Volkswagen Golf en Vento enkele wijzigingen doorgevoerd. De Golf CL is niet langer leverbaar als 1,8 Syncro en 2 liter. De uitrusting van de Golf GL wordt uitgebreid met elektrische raambediening voor en achter, donkere achterlichten, metaallok en radiovoorbereiding met vier luidsprekers en dakantenne. De prijs blijft ongewijzigd. De Golf GTi heeft standaard twee airbags en ABS zonder De introductie van het 'Peugeot Erkend Schadeherstel'-label past keurig binnen de 'Liever de dealer'-campagne. Immers de Peugeot-rijder is bij schade beter uit bij zijn eigen dealer die zorgt voor snelle en adequate hulp met gebruikmaking van uitsluitend originele en goedgekeurde onderdelen. Sommige Peugeot Erkend Schadeherstelbedrijven zullen overigens voor het uitdeuken en spuiten de assistentie inroepen van een FOCWA-garantiebedrijf, maar dan nog heeft de klant zijn eigen dealer als vertrouwd aanspreekpunt. De dealer heeft immers als geen ander specialistische kennis op het gebied van zijn eigen merk. Bovendien is hij het aangewezen adres als het gaat om de controle en sventuele vervanging van aoogwaardige veiligheids- componenten als airbags, gordelspanners en ABS. En niet te vergeten het monteren mogelijkheden en modellen vermeld. De huurprijs voor een week varieert afhankelijk van de uitvoering en de periode van f.675,= tot f.1.450,= inclusief BTW en All-risk verzekering. Ook bij de prijs inbegrepen is de VAG Service Pas. Bij pech onderweg worden de reparatiekosten direct doorberekend aan de verhuurder. mocht blijken dat het aandeel particuliere kopers van auto's op een grijs kenteken merkbaar gaat toenemen. De statistieken wijzen uit dat de verkopen van auto's op grijs kenteken met 9 procent zijn gedaald na invoering van de huidige eisen op 1 januari 1994. Maar kijken we naar die cijfers van verbouwde stationwagons, terreinauto's en pick-ups, dan is er een teruggang van respectievelijk 78,72 en 81 procent te zien. De verkoop van bestelauto's en combi's steeg met 35 en 76 procent. Dit jaar is het exact vijftig jaar geleden dat Pon de eerste Volkswagen in ons land importeerde. Dat feit wordt onder meer gevierd met een uitgebreide Milestone collectie, pakketten met extra's op de Polo, Golf, Golf Variant, Golf Cabrio en Vento. Zo heeft de Polo Milestone onder meer grote meegespoten bumpers, witte knipperlichten voor, donkere achterlichten, derde remlicht, 'Harlekijn'-bekleding, sportstoelen met hoogtever- stelling aan bestuurderszijde, hoofdsteunen achter, zilveren wijzerplaten met zwarte getallen en rode wijzers en een radiovoorbereiding met vier luidsprekers. De Milestone- uitgave is verkrijgbaar in combinatie met vrijwel alle motoren. De Polo Milestone 1.4 kost f.24.990,=. Het pakket van de Golf en Golf Variant Het eerste evenement in het Autotron in 1997 is op zaterdag 18 en zondag 19 januari de Internationale Ruilbeurs voor Motoren, een beurs die al voor de zeventiende keer wordt gehouden. Vorig jaar trok dit evenement bijna tienduizend bezoekers, een aantal dat gelijkmatig groeit met de toenemende populariteit van de motorfiets in het algemeen W I Fka'RMANNJ

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1997 | | pagina 25