ra Verruim je horizon ÜMAGAZIJN UITVERKOOP GROTE PARTIJ 1PERSOONS LATEXMATRASSEN 1W*W*W*W*^^ «•o« Al UREAU ARBEID'. kF I NU EXTRA VOORDELIG WEGENS VERNIEUWING KOLLEKTIE ..ja-»..., RAYON-IMPORTEUR AANBIEDINGEN "De Schutskooi w Donderdag 12 december 1996 pagina 17 DE TILBURGSE KOERIER pagina 16 KONINKLIJKE (GL 232) (GL 227) sf «'M-i'iöle ir» 7 Diversen Talen m/v .Woonplaats. .Telefoon 2e KERSTDAG GEOPEND isenl ige nen oedit GROENENDAAL BEDDEN GROENENDAAL BEDDEN GROENENDAAL Beddenspeciaalzaken Berkdijksestraat 83 Korvelplein LUCHTMACHT ife Dethleffs en Sterckeman caravans Nijverheidsstraat 4 KERKDRIEL Tel. 0418-633674 norgen. Carpooling. uur. 50+ ers. ing (GL 098) l in Tilburg. Groepsgrootte en Dit dynamische bedrijf zoekt gemotiveerde allochtonen die het niet erg vinden om MILITAIR te worden en het dragen van een behoorlijke portie verantwoor delijkheid niet uit de weg gaan. Het kunnen werken in TEAMVERBAND is een "must", maar ook zelfstandig kunnen werken is één van de kwaliteiten die de luchtmacht van haar werknemers verlangt. ile, St. Annaplein is geopend van donderdag van maast telefonisch ntooruren op tel. Hobby en Beroep GROENENDAAL Beddenspeciaalzaken Nijverstraat 121-119 bij Besterdplein ^Tilburg 013 - 5430660 GILDEG/DS 'tGILDE* St. Annaplein 21,5038 TV Tilburg «013-5445952 Nummer 20a december 1996 spreekvaardigheid (GL 240) wil hulp bieden aan personen die hun inds willen verbeteren. zen (GL 239) volwassenen, ouderen, zieken en gehandicapten. Bedrijf en Organisatie u kunt langs bij 't GILDE, St.-Annaplein 21 op dinsdag- of donderdagmorgen tussen 10.00 en 12.00 uur: bellen tijdens bovengenoemde uren: 013- 5445952 gebruik maken van de bon en die richten aan 't GILDE 5t. Annaplein 21,5038 TV Tilburg. 't Gilde heeft ook een gids uitgegeven waarin een overzicht met uitgebreidere tekst per aanbieding is opgenomen. Deze Gilde- gicTs is gratis verkrijbaar bij t GILDE, in bibliotheken, gemeentelijk informatiecentrum, wijkcentra enz. Ruime keuze in 37* OCCASIONS A 1 jaar Bovag-garantie O Caravan bed rijf op zaterdac Tilburg. AL, Varen op Aanbieder r geven j-opleiding (GL 073) cteur geeft advies op het gebied van jels. ■1 op dinsdag (GL 099) wandeling van ongeveer twee uur in de Bedrijfsadvies (GL 003) Adviseren bij het opzetten en/of beheren van een horecabedrijf. Bedrijfsadvies (GL 025) Advies aan gemotiveerde jongeren bij het starten van een bedrijf. Bedrijfsadvies (GL 060) Advies op bedrijfseconomisch en/of bedrijftechnisch gebied bij het starten van een metaal bewerkinsbedrijf(je). Vanwege de ondervertegenwoordiging van m.n. de doelgroep allochtonen orga niseert de KONINKLIJKE LUCHTMACHT in nauwe samenwerking met ARBEIDSVOORZIENING MIDDEN EN WEST BRABANT een extra wer vingsactie ter bevordering van de instroom van allochtonen, op diverse funkties bij de luchtmacht. Om die reden worden in het bijzonder allochtonen uitdrukkelijk uitgenodigd om te reageren. Ben je geïnteresseerd en wil je meer weten Bel dan met het Arbeidsbureau Gilze-Rijen tel nr. 0161-244540 (vraag naar Michel Davits of Caroline Schoormans) of met het dichtsbijzijnde arbeidsbureau en kom na^r de voorlich ting op maandag 16 december a.s. om 19.00 uur, Besterdring 235 te Tilburg. Tevens wordt informatie verstrekt over salaris, premies, studeermogelijkheden, contracten, enz. Ik heb belangstelling voor Wilt u mij in contact brengen met de aanbieder onder nromdat ik graag j Ik wil me opgeven voor 't Gilde en mijn kennis aan anderen beschikbaar Stellen. Korte omschrijving hiervan Naam Adres j Postcode. Voor deze funkties is de luchtmacht op zoek naar mensen die een opleiding heb ben afgerond op MAVO-D niveau (d.w.z. zes vakken op D-niveau), HAVO, VWO, alsmede MBO'ers die de lange opleidingsvariant met een diploma hebben afgesloten en mensen met een HBO-opleiding. Verder moet je voldoen aan de algemene eisen die de luchtmacht aan sollicitanten stelt t.w.: Een schat aan kennis en ervaring aangeboden door 50-plussers (V)aardige en deskundige mannen en vrouwen van 50 jaar en ouder laten weten welke schat aan kennis en ervaring zij met anderen willen delen. Zij geven adviezen, begeleiding en informatie in een informele sfeer (dus geen officiële cursussen) en geheel gratis. Alleen onkosten dienen te worden vergoed. Iedereen - ook uit de omgeving van Tilburg - kan van deze diensten gebruik maken: jong en oud, clubs, organisatiesen scholen. Wilt u gebruik maken van een aanbod dan kunt u reageren op 3 manieren: Organisatieadvies (GL 063) Advies bij het opzetten en/of laten functioneren van organisaties op cultureel maatschappelijk gebied. Bedrijf en organisatie (GL 238) Aanbieder wil advies geven aan starters, midden- en kleinbedrijf en middelgrote bedrijven op het gebied van organisatie, logistiek en personeel. De KONINKLIJKE LUCHTMACHT is op zoek naar mensen die gedurende een aantal jaren (minimaal vier jaar) willen werken als beroepsmilitair voor bepaalde tijd, ook wel BBT'er genoemd. Kom je door de selectie en krijg je een aanstelling als beroepsmilitair, dan begin je met een militaire opleiding op de Koninklijke Militaire School Luchtmacht in Woensdrecht of de KMA in Breda. Leg je deze opleiding met goed gevolg af dan volgt een funktiegerichte opleiding. Slaag je, dan ga je een funktie vervullen op één van de luchtmachtonderdelen in Nederland. Engelse conversatie (GL 040) Mevrouw vormt groepjes voor Engelse conversatie. Alleen dames. Op maandag- en dinsdagmiddag en op donderdagmorgen. Engels voor beginners (GL 203) Mevrouw met goede kennis van de Engelse taal wil beginners op weg helpen; bij haar thuis. De Koninklijke Luchtmacht is een modem, technisch, en militair vliegbedrijf dat te allen tijde overal op de wereld ingezet kan worden voor het uitoefenen van HUMANITAIRE- en/of VREDES OPERATIES. De mensen die bij de Koninklijke Luchtmacht werken zijn dan ook zeer flexibel en vinden het geen probleem om een aantal keren per jaar van huis te zijn. Praatgroep (GL 185) Praten met een groepje over de dagelijkse wereldgebeurtenissen. EHBO (GL057) Voorlichting over het hoe en wat te doen bij ongevallen in en om huis. Theorie/auto-opleiding (GL 073) Ex autorij-instruct verkeersregel Wandelen Wekelijkse natuur. Op dinsdagmc Vertrek 9.30 u Stadswandelir Stadswandeling i tijdstip in overleg. Parkwandelingen (GL 230) Wandelen in de parken van Tilburg met uitleg over wat er groeit en bloeit. Stadstour (GL152) Bezichtiging van de Hasseltse kapel, de Goirkestraat, het Pontmuseum, enz. Met de fiets of per auto. Fietstochten (GL111) Mevrouw wil met een groepje Tilburgse 50-plussers lag fietstochten maken in de omgeving van dstand tussen 40 en 60 km. binnen - en buitenwater (GL 216) met ruime ervaring wil advies/instructie Uitnodiging 't GILDE nodigt 50-plussers uit om hun kennis en ervaring te delen met jong en oud. U weet veel van een hobby, beroep, een vqardigheid; misschien heeft u een reis gemaakt. Via 't GILDE kunt u die kennis en ervaring doorgeven aan belangstellenden. Het gaat niet om lesgeven of klussen; het gaat om voordoen, begeleiden, op weg helpen. Dit alles op een informele manier en wel zodanig dat u er met de aanvrager plezier aan beleeft. Doe iets met uw opgedane kennis en ervaring! U helpt daar anderen mee en u geniet zelfvan de contacten die u weer opdoet. Als het bovenstaande u aanspreekt dan nodigen wij u uit eens langs te komen voor informatie of om u op te geven. Op dinsdag- en donderdagmorgen van 10.00 -12.00 uur is er iemand aanwezig op ons adres: 'tGILDE, St. Annaplein 215038 TV Tilburg. Telefoon: 013-5445952. Sri Lanka (GL159) Voorlichting over het eiland Sri Lanka. Stamboomonderzoek (GL 142) Adviezen voor aanpak van stamboom onderzoek. Ook in het buitenland. Theologie/Filosofie (GL 134) Ontwikkeld theoloog is bereid iemand die iets aan de studie theologie of filosofie wil gaan doen daarbij op weg te helpen. Dichtkunst (GL 137) Deze aanbieder wil u op weg helpen bij het lezen en verstaan van gedichten; Nederlands, Frans, Duits. Dans (GL 206) Voorlichting over klassieke en moderne dansen en over volksdansen. Kunstobjecten in Tilburg (GL 227) Aanbieder wil uw ogen openen voor de vele kunst die Tilburg biedt. Geschiedenis (GL 136) Wie zich in een bepaalde tijd of een bepaald gebied wil gaan verdiepen wil aanbieder de weg wijzen naar literatuur. Documentatie 2e wereldoorlog (GL 144) Deze aanbieder kan u veel vertellen over de Tweede Wereldoorlog, ook over Tilburg en Ned. Indië. Bezichtiging van verzameling over de 2e wereldoorlog bij hem aan huis. Wiskunde (GL 180) Begeleiding bij wiskunde. Computerkunde (GL 179) Intensieve begeleiding bij het gebruik van allerlei programma's. Ook voor scholen. Computergebruik (GL 210) Geeft advies voor het gebruik van computer zoals programma's installeren op de harde schijf. Bij aanvrager thuis in Tilburg en omgeving. Mineralen en Fossielen (GL 211) Verzamelaar van mineralen en fossielen wil kennis en ervaring aan anderen overdragen. Individueel of in kleine groepen. Ook op basisscholen. Brailleschrift (GL 009) Informatie over braille. Planten en tuinkruiden (GL 031 Advies over het kweken, verzorgen en gebruik van planten in huis en tuin. Ook tuinkruiden en recepten. Terrarium (GL 129) Advies bij het opzetten en onderhouden van een terrarium. Dahlia's kweken (GL 151 Informatie over dahlia's kweken. Fotograferen (GL 032) All-round amateurfotograaf geeft advies. Handwerken (GL 034) Begeleiding bij handwerken op allerlei gebied; ook ingewikkelde patronen. Naaien (GL 194) Coupeuse met jarenlange ervaring geeft advies vóór het maken van kleding en het aanpassen van patronen. Kantklossen (GL 145) Hulp en advies bij kantklossen. Keramiek bewerken (GL 038) Met penseel bewerken en glazuren van een gietprodukt van klei. Restauratie (GL 052) Advies bij restauratie van antieke voorwerpen. Ook kraal-en borduurwerk, hout, goud-en zilverwerk. Reparaties in huis (GL 056) Advies bij het doen van kleine reparaties in huis en het onderhoud van gereedschap en fietsen. Metselen/stucwerk/tegelzetten (GL 193) Advies aan doe-het-zelvers op bouwgebied en hulp bij het opstellen van een begroting en materiaallijst. Stucadoren (GL 236) Aanbieder wil de technieken van het stucadoren aanleren. Timmeren/metselen (GL 103) Advies aan doe-het-zelvers op bouwgebied. Ook genegen voor groepswerk voor korte perioden. Timmeren (GL156) Advies op timmergebied. Schoenmakersvak (GL 095) Informatie over handmatig en machinaal schoenmakerswerk. Advies schilderwerk (GL 165) Verfadviseur met 20-jaar ervaring wil helpen bij keuzebepaling van verf, gereedschap en kleuren. Fietsenonderhoud/reparatie (GL 106) Advies bij het onderhouden en/of zelf repareren van uw fiets. Werktuigbouwkunde (GL 229) Werktuigbouwkundige wil informatie geven over het maken van matrijzen voor kunststof produkten. Verzorging/verpleging (GL 237) Gediplomeerde verpleegkundige A met ruime ervaring in thuiszorg en ziekenhuis kan adviseren en begeleiden bij de verzorging van zieken en bejaarden. Dupliceren (GL016) Aanbieder wil advies geven bij het copiëren van kleine voorwerpen. Electronisch orgel/keyboard (GL 041) Uitleg over deze instrumenten alsmede over het gebruik ervan. Kerkorgeltour (GL 227) Kennismaking met orgels in Tilburg en omgeving. Huiskam erdraaiorgels (GL 143) Hulp bij het bouwen en restaureren van kleine draaiorgels. Muziek (GL 113) Voor allerlei vragen op het gebied van muziek. Musiceren met klavar (GL 196) Inleiding tot het zelf musiceren met behulp van het muziekschrift klavarskribo. Alleen 's avonds. Gitaar spelen (GL 197) Wilt u graag een leuk melodietje via bladmuziek op gitaar spelen graag op weg met dit plezier voor jong en oud. Modelspoor-/tram wegbouw (GL 102) U kunt alles te weten komen over modelspoor- en tramweg bouw. Bridge (GL 123) Mevrouw wil u de weg wijzen in de bridgewereld. Biljarten (GL 222) Begeleiding voor beginnende biljarters. Tekenen en schilderen (GL 061 Amateur beeldende kunstenaar wil behulpzaam zijn met tekenen en schilderen in kleine groep. Pergamano (GL 148) Begeleiding bij het werken met perkamentpapier. Beeldende kunst voor beginners (GL 225) Wil behulpzaam zijn bij het vervaardigen van gefigureerde of bstracte voorwerpen en het restaureren van voorwerpen waaraan men gehecht is. Fijne keuken (GL 170) Uitwisseling van kennis en ervaring door in groeps verband te koken om daarna stijlvol te tafelen. Magnetron (GL 202) Hulp bij intensiever gebruik. Bijen houden (GL 174) Theoretische en praktische kennisoverdracht door ervaren imker. Poppen verzamelen (GL 122) Poppenverzamelaarster helpt u op weg. Filatelie in het algemeen (GL 220) Aanbieder wil uitleg geven over postzegels verzamelen. Postzegels verzamelen (GL 223) Voorzitter van een vereniging van postzegelverzamelaars wil u helpen bij het opzetten van een postzegelverzameling. - in het bezit zijn van een Nederlands paspoort, dan wel bereid zijn dit aan te vragen; - je bent niet jonger dan 17 jaar en niet ouder dan 27 jaar; - de lichaamslengte voor mannen moet liggen tussen 1,60 en 1,99 m en voor vrouwen tussen 1,55 en 1,99 m; - sollicitatie kan geschieden in het laatste jaar van de opleiding, echter zodra je het diploma in je bezit hebt moet je kopieën opsturen van het diploma en van de cijferlijst. LET OP! Een voldoende voor Nederlands en Engels is een vereiste met evt. nog andere vakken die benodigd zijn om een bepaalde funktie uit te kunnen oefenen. Je wordt zowel psychologisch als medisch gekeurd, waaronder een sporttest. Engels voor beginners (GL 232) Mevrouw met 30 jaar ervaring in Engelse taal wil Engels voor beginners geven. Alleen voor dames in groepsverband en uitsluitend op de woensdagmiddag. Engels voor beginners (GL 234) Mevrouw met goede kennis van Engelse taal wil beginners op weg helpen. In kleine groepjes. Frans vertalen (GL 177) Hulp bij het vertalen van brieven en stukken vanuit het Frans in het Nederlands en andersom. Frans voor beginners (GL 204) Frans voor beginners in kleine groepjes. Latijn leren (GL 199) Hulp bij het leren en vertalen van .Latijn. Individueel en in kleine groepjes. Klassiek Grieks (GL 200) Hulp bij het leren en vertalen van klassiek Grieks. Pools vertalen (GL 154) Hulp bij vertalingen Pools-Nederlands en andersom. Russische conversatie (GL 233) Aanbieder verzorgt Russische conversatie. Duitse conversatie (GL 074) Hulp bij Duitse conversatie en/of correspondentie. Alleen voor 50-plussers. Duitse conversatie (GL 093) Aanbiedster met ruim 30-jaar ervaring wil groepjes vormen voor Duitse conversatie. Duits vertalen (GL 175) Hulp bij vertalen vanuit het Duits in het Nederlands en andersom. Aanvragers worden op een wachtlijst.geplaatst omdat aanbieder momenteel niet beschikbaar is. Spaans (GL 228) Aanbiedster wil Spaanse conversatie begeleiden. Nederlands (GL191) Wil anderstaligen met als basistaal Engels of Indonesisch leren beter Nederlands spreken. Nederlandse taal (GL 231 Aanbieder wil spreek-/schrijfvaardigheid oefenen. Doelgroep zij die zich de taal (verder) willen eigen maken. Spreken in het openbaar (GL 219) Aanbieder wil behulpzaam zijn bij het leren spreken in het openbaar in een groep van minimaal 12 personen. Taal- en s* Mevrouw wi Nederlam Voorleze Aanbieder wil voorlezen aan kinderen, >0424

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1996 | | pagina 17