Subaru Justy 1.3 GXAWD 3 11^' Betaalbare 4x4 Volvo S90 en V90 Sublieme actiemodellen van Peugeot I I 90 90 DAGEN TOT HET JAAR 2000 I I TT-tS) DEKKERS inten bont Intollerantie j t als Bijlage van: DeTilburgseKoerier 69 I jen jn I I i VAN ROOSMALEN ■Ki 196 pagina 18 ae Oplage: 100.800 Donderdag 5 december 1996 tl Officieel Subaru-dealer voor Tilburg e.a. Lees veidei op pagina 3 elijk loet lover Tony Vos rim. [en Autotest: Alfa Romeo Lees verder Ford Mondeo 1.8 GTV3.0V6 24V in dit nummer hatchback o.a.: pag. 3 pag. 5 E Je voelt je lekkerder in een Peugeot VOLVO Lage Witsiebaan 78 - Tilburg - Tel. 013-4634355 niet S70/ een nieuwe naam. SS*) ik) Jaargang 8 Nummer 47 Driedeurs Inmiddels heeft de Swift enkele zichtbare wijzigingen BUTOCENTRUM COLLfiRIS TILBURG BV blime jfdeurs ioenen /oerd VTE voering irtikelen sin 72- arkt 139 )org >on 5420537 in kleurmakerij v„dan) Wat bet verande jrverf ikt 5 De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D.A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goir- le, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moer gestel en Hilvarenbeek. stevigheid zorgen. Subaru biedt de nieuwe Justy aan in twee uitrustingvarianten, GX en GXE. De auto is aan de buitenzijde voorzien van een jen een elaar. Autobedrijven Ringbaan Zuid 3 TILBURG 013-5360015 Donderdag koopavond tot 21.00 uur Hoge Steenweg 85 LOON OP ZAND 0416-362450 Vrijdag koopavond tot 20.00 uur De auto krijgt een nieuwe type 15' inch lichtmetalen velg en kan tegen meerprijs van verchroomde 16-inch exemplaren worden besteld. De 2.5 liter 6 cilinder maakt plaats voor een 3 liter met een vermogen van 180 pk, terwijl de 204 pk sterke 3 liter gewoon blijft bestaan. De verlengde versies blijven in het programma en worden voortaan bij Volvo zelf gemaakt. De nieuwe Subaru Justy wordt gemaakt in Hongarij en is vanaf heden in twee uitvoeringen in ons land leverbaar. Deze nieuwe compacte auto is ontstaan in nauwe samenwerking met Suzuki. In feite is de Justy identiek aan de Suzuki Swift maar is stan daard voorzien van permanente vierwielaandrijving. gaan voortaan verder als S90 (sedan) en V90 (estate). straft specificaties lerd er vrijwel niets. Redactie: Tony Vos Tel. 013/4686023 Postbus 410 - 5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/5368805 Fax 013/5359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur uiterlijk voor 31 januari volgend jaar worden af geleverd. De 306 Sublime is er als drie-, vier- en vijf met de 1,4 en 1,6 liter benzinemotoren en als 1,9 liter diesel. De 306 XR Sublime is er vanaf f.32.425,=. De 406 Sublime kent de 406 SL als basis met de 1,6 en 1,8 liter benzinemotoren 1,9 liter turbodiesel van 90 pk. Voor Geen airbag De hele auto komt uitermate vertrouwd over. Je moet zelfs twee keer kijken om te zien dat er Subaru op staat. De permanente vierwielaandrijving zorgt voor extra veiligheid onder extreme omstandigheden. En dan kunnen we bijvoorbeeld denken aan sneeuwval of regen. Het algehele veiligheidsniveau gaat er flink op vooruit en mocht het dan toch fout gaan dan heeft de Justy verstevigingsbalken in de portieren, die voor extra Geheel in navolging van de ~:3uwe Volvo's S40/V40 en S70/V70/C70 krijgt ook de 960 ■jen nieuwe naam. Deze auto's Op basis van de 306 en 406 levert Peugeot op dit moment een aantal actiemodellen, 'Sublime' genaamd. Tegen een geringe meerprijs krijgt deze auto's onder meer e audio-set met CD-wissel Bij de 306 is de Sublime gebaseerd op de XR en SR. De royale uitrusting af-fabriek wordt nog verder uitgebreid met metaallok, een tweede airbag en velours bekleding. De genoemde audio- apparatuur is van Clarion en kent een bediening vanaf de stuurkolom. Alle genoemde extra's kosten normaal f.3.275,= maar de klant betaalt slechts een meerprijs van f.230,=. De auto moet echter nog dit jaar worden besteld i In het vierspaaksstuurwiel is geen airbag opgenomen en ook de passagier moet het zonder doen. Op de prijslijst worden deze luchtzakken niet eens als optie vermeld. Wel heeft de auto een van binnenuit te openen achterklep, beklede bagageruimte, digitaal klokje, portiervakken, radiovoorbereiding, met stof beklede portieren. De samenwerking tussen Subaru en Suzuki werd al enige jaren geleden aangekondigd toen bekend werd dat Suzuki in Hongarij een fabriek ging inrichten. Dat de eerste Subaru uit deze fabriek als twee druppels water op de Suzuki Swift zou gaan lijken, werd toen nog niet verteld. Deze nieuwe Subaru Justy werd vorig jaar september op de IAA in Frankfurt onthuld. De standaard vierwiel aandrijving is een typische Subaru-aangelegenheid. Alle modellen van dit merk zijn met aandrijving naar alle wielen leverbaar. Bij de Justy is deze voorziening standaard. Een visco- koppeling verdeelt de motorkrachten permanent over de vier wielen. De auto is voorzien van de bekende 4 cilinder 1,3 liter motor met centrale injectie en een vermogen van 68 pk bij 6000 tr/min. Het maximale koppel van 99 Nm is bij 3500 tr/min volledig te gebruiken. De auto zet goede prestaties neer zoals een top van 155 km/u en een acceleratie van 0 tot 100 km/u in 13,6 seconden. De Justy heeft een soepel schakelende vijfbak en kan niet als automaat worden gekozen. Daartoe heeft Subaru nog even de Japanse Justy met ECVT in de prijslijst staan. een meerprijs van f1.420,= krijgt de klant een pakket dat normaal f.4.820,= zou moeten kosten. Hierin vinden we metaallok, elektrisch bediende portierruiten voor, een tweede airbag, regensensor, velours bekleding en een audio- installatie van Philips. De prijzen van de 406 Sublime starten bij f.40.370,=. - AUTOMOBIELBEDRIJF Korvelseweg 99, Tilburg Tel. 013-5355575 De nieuwe Subaru Justy AWD binnenkort in onze showroom De middenconsole is iets gewijzigd, met name om plaats te kunnen bieden aan een navigatiesysteem. De bagageruimte wordt ook door de airco gekoeld. toerenteller, uitstelbare achterste zijruiten, derde remlicht en in hoogte verstelbare gordels voorin. De GXE biedt als extra's de centrale portiervergrendeling, stuurbekrachtiging en elektrisch bediende portierruiten. wisser op de achterruit, uitschuifbare antenne en elektrisch bediende spiegels. De stoelen met een kleurrijke bekleding hebben hoofdsteunen en de rugleuning van de achterbank kan in twee delen worden neergeklapt. De aangedreven achterwielen zorgen wel voor een bescheiden bagage volume van 135 liter. Feiten kloppen niet met imago zakenauto Volgens de stichting BOVAG-RAI Mobiliteit klopt het imago van de zakenauto niet meer met de feiten en toch zorgt het hardnekkige beeld van de berijder van een zakenauto er nog steeds voor dat men zich er politiek permanent mee bemoeid. De zakelijke rijder is volgens de politiek een snelle jongen die veel privékilometers maakt op kosten van de gemeenschap. Wim de Grefte, de voorzitter van de RAI-vereniging en John Hoekzema, voorzitter van de BOVAG hebben de waarheden rond de zakenauto verwoord in het boekje 'De zakenauto, vragen en antwoorden'. Vragen als "Is een berijder van een zakenauto goedkoper uit dan iemand die zelf een auto heeft gekocht?", "Krijgen steeds meer werknemers een zakenauto, ook als ze 'm voor hun werk niet nodig hebben?"en "Neemthet gebruik van de zakenauto in woon-werkverkeer sterk toe?" worden in het boekje beantwoord. BOVAG en RAI pleiten voor een zakelijk politiek debat over dit onderwerp, waarbij geen enkel onderwerp uit de weg gegaan mag worden. Het boekje maakt in ieder geval duidelijk dat een generieke verhoging van de bijtelling onrecht vaardig en ineffectief is. De Tweede Kamer deelt deze mening in overgrote meerderheid. Nog dit jaar wordt de notitie over 'fiscaliteit en mobiliteit' verwacht van het ministerie van Financiën, waarin wellicht andere mogelijkheden worden aangegeven. ondergaan, die we ook op de Justy aantreffen. Subaru levert de auto uitsluitend in een driedeurs variant. In de motorkap is een kleine grille verwerkt die net als de bumpers is meegespoten in de carrosseriekleur. Over de flanken loopt een smalle stootstrip. De 13 inch wielen zijn voorzien van 165/70 R13 banden en sportieve wieldoppen. De voorwielen zijn opgehangen volgens het McPherson systeem en achter zien we een tevens onafhankelijke constructie met schroefveren en torsiestaven. Je leest steeds vaker over het toenemen van de intollerantie in het verkeer. En iedereen die veel op de weg zit zal dat kunnen beamen en doet er waarschijnlijk zelf in meer of mindere mate ook aan mee. Onder het woord 'intollerantie' kunnen we vele gedragingen samenvatten van licht onvriendelijk tot zwaar strafbaar. Een daad van intollerantie is bijvoorbeeld al het maken van gebaren naar de medeweggebruiker. De vuist omhoog, de tong uitsteken of de bekende middelvinger. Ook onnodig claxoneren en met het groot-licht seinen horen tot de middelen die de geïrriteerde automobilist direct onder handbereik heeft. Dit soort middelen wordt vooral gebruikt als men rijdt, omdat er verder weinig mogelijk is. Maar ontstaat de ergernis in het verkeer terwijl men in een file staat, voor een stoplicht of opeen parkeerterrein, dan hoorje steeds vaker dat automobilisten uitstappen en tot een handgemeen komen of nog erger. Herinnert u zich nog de schietpartij vorig jaar op een parkeerterrein van een zwarte markt, alleen omdat twee mensen het op hetzelfde parkeerplaatsje hadden voorzien? Daar zijn de gevolgen zo vergaand, datje je niet kunt voorstellen dat een simpel parkeerplekje dat allemaal waard is. Deze week hoorde ik van een kennis het verhaal dat hij een smal weggetje achter een aantal garageboxen inrijdt. Er komt een tegenligger aan die hij voor wil laten, omdat het daar erg smal is. Deze tegenligger vat deze vriendelijkheid op als treuzelaarij, laat zijn medepassagiers uitstappen en de klappen uitdelen. Je vraagt je dan werkelijk af waar het heen moet in het verkeer... [?y-HN-36~

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1996 | | pagina 19