Alfa Romeo 145 146 Boxer is EXIT u n 1 1 2 8 Citroën krachtig het nieuwe jaar in Knalgele Daihatsu Cuore Marathon DAGEN TOT HET JAAR 2000 if Voorkeuren Easy Travel ideale hulp voor particulier en bedrijf Stel u moet van huis uit naar een onbekende plek ergens in ons land. Wat is er dan makkelijker dan dat men bij vertrek een complete routebeschrijving heeft eventueel met een kaartje erbij. Er kan dan natuurlijk gebeld wordt met het adres van bestemming voor een mondelinge of schiftelijke routebeschrijving. Veel handiger is het om in de computer het programma Easy Travel te raadplegen. Dit programma op CD-ROM is onwikkeld door Falk plan en bevat alle plaatsen in Nederland met hun complete kaart. Alle straten zijn er op te vinden en er kan ook op postcode worden gezocht. Er kan een complete route worden uitgestippeld met een aantal tussenstops. De route wordt dan niet alleen op het scherm weergegeven, ook wordt de totale afstand berekend en de reistijd. De route kan als kaartje worden uitgeprint en er bestaat ook een mogelijkheid de volledige rit met aanwijzingen op papier te krijgen. Men kan eenvoudig in- en uitzoemen, zodat de gewenste kaart of het kaartsegment zichtbaar wordt. Naast Easy Travel is er ook Easy Travel Pro met een aantal specifieke toepassingen voor bedrijven zoals de invoermogelijkheid van adressenbestanden. Easy Travel is verkrijgbaar in boekhandel en computerzaken. AK 495 CR f>7 196 pagina 20 Oplage: 100.800 Donderdag 28 november 1996 rin 2 joed lis UtOl Vel en fe Lees verder op pagina 7 om ode I rische o.a.: pag.3 pag.7 Bijlage van: De Tilburgse Koerier chen Lees verder in dit nummer Autotest: Citroën Saxo 1.5 D SX 5-deurs Jaargang 8 Nummer 46 Mitsubishi L400 De Automaat is een uitgave van De Tilburgse Koerier i.s.m. D A.T.O. en verschijnt in geheel Tilburg, Goir- le, Riel, Loon op Zand, Udenhout, Berkel Enschot, Oisterwijk, Moer gestel en Hilvarenbeek. De nieuwe 1.6 T.S. 16V maakt een uitstekende indruk en geeft net dat beetje extra pit dat men bij de 1.4 eventueel zal missen. Het motorgeluid is De nieuwe Xantia V6 zal in de loop van december leverbaar worden en gaat ongeveer f.72.000,= kosten. De 2,9 liter V6 met 24 kleppen levert een vermogen van 194 pk bij 5500 tr/min en komt tot een koppel van 267 Nm. De auto haalt een topsnelheid van 230 km/u en heeft een zeer rijke uitrusting met een op alle mogelijke manieren verstelbare bestuurdersstoel, elektri Alfa Romeo levert nu in al haar auto's motoren met Twi Spark en vier kleppen per cilinder. Alleen de turbodiesels en 6-cilinders maken hierop een uitzondering. De 2 liter Twin Spark 16-klepper bekend uit de 145 Quadrifoglio, 146 ti, 155 en Spider/GTV is de topversie uit de nieuwe motorenfamilie. Vergelijken we dat met de kleinste van de good-old boxer, dan zien we een vermogen van 90 pk. In de driedeurs 145 is de 1.4 T.S. 16V goed voor een topsnelheid van 185 km/u en een acceleratie van 0 tot 100 in 11,2 seconden (was 178 km/u en 12,3 seconden bij de boxer). Daarnaast verbruiken de nieuwe jnotoren minder benzine. De 1.4 liter is redelijk stil en maakt een uitgebalanceerde indruk. De vijfversnellingsbak is afgeleid van het exemplaar dat in de 145 Quadrifoglio wordt gebruikt. De auto presteert niet supersnel, maar in ons drukke verkeer komt de 1.4 meer dan vlot mee. De tweede nieuwe motor in de reeks de 1.6 liter Twin Spcnrk 16V, die kort geleden ook in de 155 verscheen. De motor is goed voor 120 pk bij 6300 tr/min en een koppel van 144 Nm bij 4500 tr/min. Hiermee behaalt de 145 een top van 195 km/u en trekt in 10,2 seconden naar de 100 km/u. Ook hier weer even het vergelijk met de oude 1.6 boxer: 103 pk, topsnelheid 185 km/u en sprintje in 11 seconden. Het Franse blad Retroviseur bericht iedere maand over klassieke auto's in Frankrijk en daarbuiten. Het zojuist verschenen decembernummer is de honderdste uitgave en daarvan heeft de redaktie met recht een bijzonder exemplaar gemaakt. Voorafgaand heeft men onder meer een enquete gehouden onder de lezers. Iedereen mocht zijn favoriete auto opgeven en uit de inzendingen is een top 100 gemaakt. Duizenden lezers maakten hiervan gebruik en dat levert een leuke klassering op. Het geeft in ieder geval aan hoe de Franse klassiekerliefhebber tegen oude auto's aankijkt en dan blijkt de altijd chauvisniste fransoos een behoorlijke belangstelling en bewondering te hebben voor niet-Franse auto's. De grote overwinnaar is namelijk de Jaguar E-type geworden. Een auto die voor velen al van kinds af aan een droom is en een van de fraaiste Engelse auto's aller tijden is. Volledig voorspelbaar komt de Citroen DS op de tweede plaats. Een auto die ook buiten Frankrijk een stevige horde aanhangers heeft. Voor de derde notering verla ten we het Franse land in Oostelijke richting. De vleugeldeuren en de vooruitstrevende techniek leveren de Mercedes 300 SL deze hoge notering op. De 'beste Franse sportauto', zo noemt een lezer van het genoemde blad de Alpine Al 10 Berlinette en dat levert deze auto de vierde plaats op. Vele niet-Franse auto's krijgen een aanzienlijk aantal punten zoals onder meer de Porsche 911, AC Cobra, Lamborghini Miura, Chevrolet Corvette, Jaguar MK2, Aston Martin DB4, Ferrari 250 GT en GTO en de Austin Healey 3000. Franse auto's die tot en met de twintigste plaats zijn vertegenwoordigd zijn onder meer de Bugatti's 35 en 57, Citroën Traction Avant 15 Six en 7/11, Citroen SM en Facel Véga Facel II. Dat betekent dat van de eerste twintig plaatsen 11 auto's niet Frans zijn. Maar ook in de totale top 100 blijven de Franse auto's in de minderheid. Grappig om te melden dat één van de meest geproduceerde auto's, de Ford T, op de 100 ste plaats terecht kwam, terwijl er in de enquete in totaal zo'n vierduizend autotypes werden genoemd... Tony Vos ondanks de enorme der_.r typisch Alfa Romeo. Men er bij dit merk duidelijk naar gestreeft ondanks EG- voorschriften er een eigen klank aan te geven. Redactie: Tony Vos Tel. 013/4686023 Postbus 410-5000 AK Tilburg Advertenties: Advertentie-afdeling De Tilburgse Koerier N.S. Plein 14,5014 DA Tilburg Tel. 013/5368805 Fax 013/5359985 Sluitingstijd: redactie en advertenties: dinsdag 22.00 uur Het Franse merk Citroën is van plan volgend jaar haar marktaandeel flink te verbeteren. Dat zal onder meer moeten gebeuren met de Saxo waarvan het programma nu compleet is en de Berlingo die in een tweetal aantrekkelijke personenversies leverbaar wordt. Verder wordt iedere Citroën nu geleverd met een standaard bestuurdersairbag. Het Xantia-programma wordt uitgebreid met de krachtige V6 standaard met Activa-vering. Bij de introductie van de Alfa 145 en 146 werden direct opmerkingen gemaakt over de vertrouwde boxermotoren die gezien het relatief hoge gewicht van deze auto's niet presteerden zoals we in de Alfa 33 gewend waren. Beide nieuwe Alfa's schreeuwden dan ook om nieuwe technieken. Het antwoord is een volledig nieuwe generatie boxermotoren die vanaf begin volgend jaar leverbaar wordt. Twin Spark Aan de basis van het 145/146- programma komt een 1,4 liter Twin Spark 16-klepper met een exacte inhoud van 1370 cc. Deze motor levert een vermogen van 103 pk bij 6300 tr/min en komt tot een koppel van 124 Nm bij 4600 tr/min. volledig door Citroen werd ontwikkeld. Peugeot verkoopt hetzelfde model als Partner. Naast de bestelvarianten met gesloten zijkant, komt begin volgend jaar de Berlingo Multispace het programma versterken. Het gaat hier om een versie met zeer luxueuze uitrusting met onder meer stuurbekrachting, getint glas, elektrische ruitbediening en centrale vergrendeling. In het interieur zijn de zijkanten volledig bekleed, terwijl de auto is voorzien van vrolijke bekledingsstoffen. Citroen wil met de Berlingo Multispace een nieuw type voertuig aanbieden dat het midden houdt tussen een bestelauto en een ruimtewagen. Deze grappige Multispace zal met 1,4 liter motor van 75 pk zo'n f.32.000,= gaan kosten. Middenconsole De 1.8 T.S. 16V vervangt de 1.7 Boxer 16V. De motor is met een exacte cilinderinhoud van 1747 cc (dus toch een 1.7) goed voor een maximaal vermor van 140 pk bij 6300 tr/mir een koppel van 165 Nm bij 4000 tr/min. Hierin* mogelijk van 205 u wordt de acceleratie tot 100 km/u in 9,2 seconden afgewerkt. De boxer had 129 pk, kwam tot 200 km/u en trok in 9,8 seconden naar de 100 km/u. De hele Twin Spark reeks is overigens specifiek Alfa Romeo. Al bij de eerste introductie viel op dat de Alfa 145 en 146 geen lichtgewichten zijn. Zo weegt een 145 1.4 al 1135 kg en komt een 146 1.8 op 1215 kg. Wordt gekozen voor accessoires als bijvoorbeeld In een beperkte oplage levert Daihatsu op dit moment de flitsende Cuore Marathon die knalgeel is gespoten. De auto kost f. 17.995,= en heeft naast de gele carrosserie en bumpers ook standaard een airbag, een meegespoten achterklepspoiler met derde remlicht, speciale velours bekleding, elektrisch ver stelbare buitenspiegels, wisser/sproeier achterop, wieldoppen en Marathon- aanduidingen. Maar de klant kan nog meer kanten uit. Voor een meerprijs van f.2.600,= krijgt deze vlotte Daihatsu 13 inch lichtmetalen velgen met bijbehorende banden, een lederen pookknop, sport uitlaat-eindstuk, dashboardset met gele kleuraccenten en stootlijsten op de flanken met een rode Cuore-aanduiding. ruitbediening, automatische airco met pollenfilter, een spoiler op de achterklep, lichtmetalen velgen en Michelin SX GT 205/60 R15 banden. Als opties worden alleen lederen bekleding en een schuif dak aangeboden. Uiteraard staat er naast de handgeschakelde versie ook een automaat op stapel. De Berlingo is een nieuw concept bestelauto die jmping airconditioning dan neemt [en heeft het gewicht nog eens flink toe. Alfa Romeo heeft niet alleen de motorenreeks in de 145 en 146 vernieuwd. De auto is duidelijk na opmerkingen van klanten op details gewijzigd. Met name de middenconsole van het dashboard is anders van vorm en dat hangt weer samen met de sterk verbeterde verwarming en ventilatie. De twee ronde De motor is i inderinhoud i is toch een l.j jrmogen ain en XN-abij nee is een top uitstroomopeningen bovenin i km/u en hebben haast vrouwelijke vormen. De bekledingsstoffen in het interieur zijn herzien en de buitenzijde kan worden gekozen in een aantal nieuwe kleuren die het bestaande pallet uitbreiden. Ook zijn er nieuwe wieldoppen en andere lichtmetalen velgen, die wederom een variatie zijn op het bekende gaatjes- thema. f

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1996 | | pagina 21