Suzuki Swift Lancia-tentoonstelling in Kunsthal I I E ll/T I Europese wijzigingen Finse Lada leverbaar Vanaf 14 december Voel je goed bij Hyundai ii Audi's uil de Filippijnen Vervoer over de weg duurder 1 "B0M Vet® GIJSBERS TILBURG BV De nieuwe SUZUKI SWIFT staat klaar voor n proefrit SUZUKI ==;s; PR-RB’64 96 pagina 6 DE AUTOMAAT Donderdag 21 november 1996 pagina? DETILBURGSE KOERIER Auto’s 013-4682001 WIKT IG .1993 leur arantie Bosscheweg 296 TILBURG Tel. 013-5355655 met EDRIJF ixtra's gen. de ■DKOPERE JK 29.950,- srocent (Bron: Rai Actueel) Reparatie ARANTIE 013-5341739 10-’94 10-92 ...4-'91 ...8-'91 ...1-'91 ...8-'90 ...5-'89 .11-'89 ...4-'87 ...1-'91 ...1-'91 ...1-89 ...7-'92 ...1989 rtwee lapt. zen ren. motormanagementsysteem stuurt. deels luurder s, zo nhet de Lada sen in f 14 rar voor i km „LPG. SOO?11 !t profiel is niet teld, maar de srkant heeft een =lijke verjonging ,6-'96 ...1992 ...1995 ...1994 ...1993 ...1993 ...1993 ...1994 ...1994 ...1993 ...1990 ...1994 ...1992 ...1992 ...1991 ...1992 ...1992 ...1993 ...1993 ...1993 rancieren - .A.P. len en al beeld. Dit boekwerk is vanaf december verkrijgbaa: f.42,50. Verjonging Aan het profiel gesleute achter! duideli igens aeel leen ihalf gevestigd aan k341 in General Motors. Er zijn vijf In de portieren zijn verste- metaallakken te kiezen en de vigingsbalken op genomen, levertijden zijn verrassend De Samara Baltic kost kort. f.23.995,=. rovember nzo Lan lerk Audi 80 TDi 4-drs Sedan IW3 Transponder De tentoonstelling in de Kunsthal heeft de naan 'Lancia. L'armonia e vooronder ligt de bekende 1,5 liter 4 cilinder met bovenliggende nokkenas en een injectiesysteem van moderner geworden, maar biedt voor aantrekkelijke prijzen een ongekend complete uitrusting vooral op het gebied van veiligheid en bedieningsgemak. De Rotterdamse Kunsthal wordt van 14 december tot en met 23 februari ingenomen door een unieke collectie Lancia's ter viering van het 90-jarig bestaan van het merk. Aan de hand van 17 auto's wordt een compleet historisch overzicht gegeven van de Alpha uit 1907 tot en met de Kappa coupé die in 1997 op de markt komt. /OCR - BERGINGSBEDRIJF Op 29 oktober jl„ tijdens een bezoek van Helmut Kohl aan de Filippijnen, kondigde Audi aan in dit land te starten met autoproductie. De wijzigingen die de Swift aan de buitenkant heeft ondergaan vallen direct op. De auto heeft namelijk een nieuwe grille gekregen in drie afzonderlijke delen. Deze grille is in de carrosseriekle meegespoten. Iets minder in het oog springen de gewijzigde koplampen en de motorkap die op dit geheel is aangepast. getoonde prototypes, :umenten en actuele Lancia modellen. Er wordt gewerkt met virtual reality, interactieve computerscherme driedimensionaal 1990 In het World Trade Center in Manila werd de officiële openingshandeling hiervoor verricht door het Hoofd van de afdeling Verkoop en Marketing, Graham John Morris en de voorzitter van de raad van bestuur van Proton Pilipinas Corporation, Leonardo Siguion Reyna. Zuidoost Azië is een grote groeimarkt en het is voor Audi essentieel om nieuwe markten in deze regio aan te boren. Tegen het jaar 2000 zullen er in de fabriek in Manila meer dan 2000 stuks van de A4 en A6 worden geassembleerd. Proton zal de verkoop en marketing voor zijn rekening nemen. Rotterdam. De toegangsprijs bedraagt f.l0,= voor volwassenen en f .7,50 voor jongeren van 6 t/m 15 jaar. Veiligheidsitems De Swift in GLS en GLX uitgave heeft bovendien stuurbekrachtiging. De gordels voorin zijn in hoogte te variëren. Maar Suzuki gaat met deze Swift nog een stapje verder. Iedere Swift 1.3 heeft voortaan standaard ABS en daarmee bewijst Suzuki dat een auto in dit compacte segment zeer compleet kan zijn en uitgerust met alle veiligheidsitems die tot nu toe veelal aan grotere auto's worden voorbehouden. De motorenkeus is gelijk gebleven. De 3 cilinder 1 liter heeft recent zijn zuinige eigenschappen getoond in de 'Eco Tour of Europe' met een gemiddeld verbruik van 4,34 liter per 100 kilometer (1 op 23). De krachtbron levert zijn n 53 pk bij 5700 tr/min eu komt tot een koppel van 76 Nm bij 3300 tr/min. Deze motor is inmiddels voorzien van hydraulische klepstoters, waardoor met name de onderhoudsbehoefte van de motor is verlaagd. Er is een topsnelheid mogelijk van 145 km/u. De bekende 4 cilinder 1,3 liter komt bij 6000 tr/min aan zijn maximale vermogen van 68 pk en een koppel van 99 Nm bij 3500 tr/min. De 1,3 liter haalt een top van 165 km/u. sedan start in Succes-uitgave bij f.21.995,=. De drie- en vijfdeurs Excel als 1.5 LS krijgen gratis een automaat. De huidige Lantra ging begin dit jaar pas goed van start en blijkt zeer succesvol. Er zijn op de Lantra maar liefst vijf verschillende aanbiedingen. Zo kan er bijvoorbeeld worden gekozen uit een gratis LPG- installatie of gratis airconditioning. Maar ook de klant kiezen voor f1.500 gratis accessoires, drie jaar/50.000 km gratis onderhoud of negren maanden uitgestelde betaling tot De prijzen voor het beroepsgoederenvervoer over de weg lagen in het derde kwartaal van dit jaar gemiddeld ruim één pr hoger dan in 1995. De prijsstijging wordt i veroorzaakt door het di worden van dieselolie, blijkt uit gegevens van het CBS. Tussen de verschillende vervoersvormen over de weg bestaan aanzienlijke verschillen in prijsontwikkeling. Zo steeg de gemiddelde prijs van het vervoer met open en gesloten wagens en daalde die van het tankvervoer. De belangrijkste vervoersvorm is het vervoer met open en gesloten wagens. In het internationaal vervoer lag de prijs van dit transport 1,5% hoger dan vorig jaar. Het Het Koreaanse merk Hyundai wil het jaar goed afsluiten. Daarom lopen er nu verschillende acties naast elkaar onder de verza melnaam T feel good!'. Zo start het programma van de Excel met de driedeurs 1.3 L voor f. 19.995,=. Deze auto wordt in de speciale Succes uitvoering geleverd. Het voordeel bedraagt drieduizend gulden. De 1.3 L, LS en GS Succes kunnen voor slechts f.990,= worden voorzien van airconditioning, waardoor het voordeel nog verder oploopt. De Excel Op de Filippijnen wonen 70 miljoen mensen. Het bruto nationaal product zal jaarlijks zo'n 5,5 procent groeien. Dankzij het gunstige economische klimaat stegen de auto verkopen in 1995 al met 20 procent. Tot het eind van de eeuw verwacht men een groei van 13 procent per jaar van 71.000 eenheden nu tot 130.000 stuks in het jaar 2000. In november 1906 richtte Vincenzo Lancia zijn automerk op en wist zijn producten vanaf het begin een geheel eigen karakter mee te geven. Daarbij mag niet alleen worden gedacht aan een zeer kenmerkende styling, maar ook het toepassen van vernieuwende technieken. Het is de laatste decennia al vele malen voorgekomen dat als 'nieuw' gepresteerde technieken in ver voor de Tweede Wereldoorlog door Lancia werden bedacht. De openingstijden zijn van dinsdag t/m zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en op zon en feestdagen van 11.00 tot 17.00 uur. De Kunsthal is op maandag, eerste kerstdag en 1 januari gesloten. Er is een full-color catalogus samengesteld met 237 pagina's. kost f. 18.995,= en de vijfdeurs komt op f. 19.995,=. Daarboven zit de GLS die een meer uitgebreide standaarduitvoering heeft met stuurbekrachtiging, elektrisch bediende voorportierruiten, centrale vergrendeling, elektrisch verstelbare buitenspiegels, een digitaal klokje, gedeeltelijk met stof beklede portierpanelen, opbergvakken in de voorportieren, dashboardkastje met slot, van binnenuit te ontgrendelen achterklep, meegespoten bumpers, wieldoppen en beschermstrips op de flanken. De GLS 1.0 driedeurs kost f.20.495,=. Dezelfde auto met automaat komt op f.22.595,=. Bij de vijfdeurs heet de vergelijkbare uitvoering GLX. De 1.0 GLX kost f.21.495,= en de automaat versie f.23.595,=. De 1,3 liter motor wordt uitsluitend gekoppeld aan de GLS (3-deurs) en GLX (5-deurs) uitvoering. Deze is identiek aan de specificaties van de 1.0 met uitzondering van het ABS remsysteem. De 1.3 GLS kost f.22.995,= en de GLX f.23.995,=. Deze auto's met drietraps automaat komen op f.25.095,= en f.26.095,=. De Swift is door zijn wijzigingen niet alleen De productie van de Suzuki Swift werd enige tijd geleden overgeplaatst naar Hongarije. Het feit dat dit model nu in Europa wordt gemaakt, betekent dat Suzuki veel beter kan inspelen op de eisen van een Europees koperspubliek. Dat is nu duidelijk te zien aan de wijzigingen die worden doorgevoerd aan uiterlijk, interieur en techniek. ABS en stuurbekrachtiging De basis GL-uitvoering van de vernieuwde Swift is voorzien van een radiovoorbereiding met antenne, toerenteller, dagteller, signaal voor vergeten verlichting, stoffen bekleding, vinyl deurbekleding, bekerhouders, uitstelbare zijruiten achter (3- deurs), interval op de ruitenwissers en wisser/sproeier achterop. De GL-uitvoering is er alleen met de 3 cilindermotor. De 3-deurs gemiddelde prijsniveau voor containervervoer nam met 2% toe, terwijl in het tankvervoer sprake was van een lichte daling. Een opmerkelijke daling liet ook het prijsniveau van het internationaal vervoer met kippers zien (-3%). Het prijsniveau van het binnenlands vervoer met open en gesloten wagens lag 1,9% boven dat van een jaar Catalogus De Kunsthal is de Westzeedijk I geleden. De toename is vooral toe te schrijven aan het verhuisvervoer (+2,6%). Het vervoer van goederen met tankwagens en overige wagens (diepladers, wat“ voor zwaar en exceptione« vervoer) liet daarentegen prijsdaling met bijna een 1 procent zien. Sinds kort wordt Samara niet allee Rusland, maar ook in het Finse Uusikaupunki geassembleerd bij Euromotive, dezelfde fabriek waar ook de Saab 900 Cabrio van de band loopt en voorheen de Opel Calibra werd gemaakt. Deze nieuwe versie krijgt de toevoeging 'Baltic' achter zijn typenaam. Tot en met 1998 zal Euromotive 60.000 exemplaren van de Samara bouwen. Kenmerken van de Samara Baltic zijn het compleet gewijzigde interieur. Daarbij zijn zowel de stoelen, achterbank, de binnenbekleding en het geluiddempende materialen aangepast, waardoor meer comfort wordt geboden. Verder heeft de auto een totaal nieuw instrumentarium en is standaard voorzien van een bestuurdersairbag. In het maximaal f.20.000,=. Al deze acties gelden tot en met 7 december. Bij de Lantra Wagon vinden we dezelfde keuzemogelijkheid als het gaat om de gratis airco of LPG-installatie. Verder is er een prijsvoordeel van f. 1.500,= waardoor de Wagon evenveel kost als de vergelijkbare sedan. Tot slot levert Hyundai de H100 Esprit met zijn gewijzigde carrosserie en comfortabele interieur gratis met een dubbele cabine en dat komt neer op een voordeel van f.4.890,=. doorgemaakt. Het paneel tussen de achterlichtunits is een onderdeel van de bumper geworden. De achterlichten zelf bestaan uit een rode en witte balk. Het derde remlicht is ter hoogte van de hoedenplank tegen de achterruit geplaatst. De vernieuwde Swift is leverbaar als driedeurs of royale vijfdeurs. De auto met twee portieren extra is tien centimeter langer en biedt achterin aanzienlijk meer ruimte. Het interieur is niet ongemoeid gelaten. Het l'invenzione' meegekregen en biedt een blik op het verleden, heden en de toekomst van het Italiaanse merk. De tentoonstelling is zogenaamd multi-mediaal ingericht. Iedereen krijgt bij binnenkomst een persoonlijke 'elektronische toegangskaart' in de vorm van een transpondertje. Hiermee kan men informatie opvragen op 9e‘° ieder verkiesbaar moment en in de taal die men prefereert. De bezoeker kiest op deze manier zelf de beschikbare tijd en de diepgang van de informatie. Verleden, heden en toekomst vloeien als vanzelf in elkaar over aan de hand van unieke klassiekers, niet eerder dashboard is wat vorm betreft gelijk gebleven, maar met name de ruimte centraal op het dashboard is nu beter geschikt voor het neerleggen van kleine spullen. De stoelen, achterbank en in sommige uitvoeringen de deurpanelen worden bekleed met vrolijke, nieuwe stoffen. Op alle versies kan de achterbank voortaan in delen worden neergeklc Suzuki gaat haar veiligheidsstrategie steeds verder binnen haar programma doortrekken. Zo krijgt iedere Swift met uitzondering van de 1.0 GL standaard twee airbags, zodat deze compacte auto keurig aansluit bij de Baleno, Vitara en X-90. Iedere Swift heeft een elektronische startonderbreker die het leve van dieven zuur moet maken Het gaat hier om een transponder in de vermogen 53 pk bij 570C contactsleutel die een signaal en komt tot een koppel naar het 13001 Idels f

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1996 | | pagina 31