Nieuwe gemeente, nieuwe raad Bouwstenen voor een begroting emeentenieuws zuldl 'intervam. - dus niet «X.brommen Donderdag21 november 1996 - pagina 16. DE TILBURGSE KOERIER DE TILBUR' Harmonisatievoorstellen Beleid van de gemeente Onderhoud wegen Ijshal en popcluster Armoedebestrijding Spreiding van baliefuncties iersteu- Dienst Elektronisch finlenramj Oproepkaart en legitimatiebewijs ig legiti- I l 1 1 111 stemmen Kwestie van een druk op de knop MED SOC1 Zaterdag 2. zondag 24 hoofdaannemen Daarvoo reel f60( uitgetroi Dit is een publikatie van het gemeentebestuur van Tilburg maandei t, Tilbui raid niet ie huid: sbalies in rg en sge daarom in icecentrum leente krijgt zo inhoud, oog heeft voor alle >n de nieuwe gemeente. worden gebouwd kost vanaf 1999 f80.000 per jaar extra. raads- CTse ng, ;rkel- it is dat een ie. Bovendien «üe waar- 5 uit de drie Iet aange- dus armoede- >ken; igingen Nieuwe opzet gemeentelijke diensten Tijdens de verbouwing blijft de winkel open nieuwe geme Een beleid dat o inwoners van d< oproepkaart zet u de naam en het adres van degene die u machtigt. U plaatst daarbij uw handtekening. De door u gemachtigde persoon neemt de kaart én een geldig legitimatiebe wijs mee naar zijn stembureau en brengt daar zijn eigen stem én die van u uit. BV 033-760411 Sector Beheer en Onderbad De huidige raad wil dat de basis kwaliteit van het wegennet minimaal gehandhaafd blijft, oor zou vanaf 1997 structu- 00.000 extra moeten worden rokken. opdrachtgever H^^verhuurder Bij de gemeente Tilburg staat klant vriendelijkheid hoog in het vaandel. Maar het kan altijd beter. Daarom is de gemeente al een tijdje bezig met een interne reorganisatie. Onder de noemer Permanent Ontwikkelings Proces (POP) zijn een nieuwe struc tuur en een nieuwe manier van werken ontwikkeld. Een belangrijk doel van POP is om beter en adequater in te springen op de wensen en behoeften van de inwoners van Tilburg. Centraal Tilburg profileert zich als Moderne Industriestad. Een moderne stad waar mensen graag wonen, uitgaan en wer ken. Maar waar moeten nieuwe bedrijventerreinen komen? Of moet op veel plaatsen het wonen juist voorrang krijgen of juist de natuur? De gemeenteraad stippelt het beleid van de gemeente uit. Geef de slogan ‘Tilburg Moderne Indus triestad’ daadwerkelijk inhoud. Door te gaan stemmen bent u er straks zeker van dat uw belangen behartigd worden. De gemeente Tilburg besteedt al jaren veel aandacht aan het verkeer en de infra structuur in de stad. De Noordoost-tangent, het sternet van fietsroutes, de nieuwe par keergarages en de fietsenstallingen in het centrum en onder de Heuvel zijn daar maar enkele concrete voorbeelden van. Maar zijn de huidige voorzieningen wel voldoende? Of moet er juist nog veel veranderen? Is de weg die de gemeente is ingeslagen de juis te? De gemeenteraad beslist daarover. Door te gaan stemmen bent u er straks zeker van dat uw belangen behartigd worden. In Tilburg staan cultuur, sport en recreatie op een hoog niveau. De stad heeft veel te bieden. De gerestaureerde Schouwburg, de nieuwe Concertzaal, de Vorst, het nieuwe Willem-II stadion en de nieuwe zwembaden zijn daar goede voorbeelden van. Die voor zieningen kosten wel geld. En iedere gulden kan maar eenmaal worden uitgeven. Daar om moeten de juiste keuzes worden gemaakt. Daarin speelt de gemeenteraad een grote rol. Door te gaan stemmen bent u er straks zeker van dat uw belangen behartigd worden. Het aantal ouderen in Nederland neemt toe. Ook in Tilburg. Dat vraagt om andere voorzieningen, om een andere zorg. De gemeenteraad neemt daarover belangrijke beslis singen. Ook als het gaat om voor zieningen voor minima en gehandicapten. Het Tilburgse Minimabe leid, het Ouderenbeleid, de Bijzondere Bijstand en de Wet Voorzieningen Gehan dicapten zijn regelmatig on derwerp van beraadsla ging. De zorg voor alle Tilburgers is een belangrijke verant woordelijkheid van de nieuwe gemeenteraad. Door te gaan stemmen bent u er straks zeker van dat uw belangen behartigd worden. In Tilburg wordt momenteel druk gebouwd. Zo zullen er straks in de Reeshof ruim 30.000 mensen wonen; daarna gaat het verder richting Noord-Oost. De nadruk ligt daar bij op hoogwaardig en duurzaam bouwen. Maar heel wat vragen moeten nog worden beantwoord. Zijn er nu voldoende woningen in Tilburg? En zijn die woningen voor ieder een bereikbaar? Is er behoefte aan meer koop- of juist aan meer huurwoningen? Moet er worden gerenoveerd of is er behoefte aan nieuwbouw? De gemeenteraad geeft daar actief sturing aan. Door te gaan stemmen bent u er straks zeker van dat uw belangen behartigd worden. n DHV Bouw directievoering de bestaande publieks! Berkel-Enschot, Tilburg Udenhout wil het colleg elk geval nog één servic inrichten in Reeshof. Hiervoor wil het college structureel f200.000 uittrekken. De uiteindelijke kosten zijn overi gens afhankelijk van het aantal extra balies. wie met ons bouwt mag meer verlangen Voor de sanering van de oude ijshal wil het huidige college in 1997 ruim 8 ton reserveren. Voor de exploitatie van een nieuw te bouwen ijshal is vanaf 1998 circa 4 ton per jaar extra nodig. Het nieuwe centrum voor popmu ziek dat bij de korte Heuvel zal Alle stembureaus zijn geopend van 08.00 tot 19.00 uur. Als u zelf niet in de gelegenheid bent om te gaan stemmen, kunt u iemand anders daartoe machtigen. Dat doet u als volgt: Op de achterzijde van de enG-b&T.Ljii HULPCEfx SOS-DIEN 24 uur per d St. Annaple HUISART! Raadpleeg dienstdoend arts. HUISART! De dienst lo tot maandag om 12.00ol tijkadres vat Raadpleeg dienstdoend arts. HUISART! UDENHOl ENSCHOI 23 novembi Dr. van Lat Eikenlaar Udenhoui tel. 51115 Dr. Blessin, Eikenlaar Udenhoui tel. 5111’ HUISARTS Weekenddi 23 novembi P. Terwind Oirschots Moergest TANDAR1 Bereikbaar tel.4678C spreekuur beren zond 12.00-12.3 APOTHEE WEEKEN1 Dag en n; Jan Heijnst Jan Heins (vml. Mir Van 22 nov ber 1996 Apotheek I Molenhei tel. 54262 Apotheek 2 Ringbaan tel. 4672C DIERENA1 ZATERDA Dierenklini Bosschev alle afspr; ook voor Palet-plei V. Riel en B V. Weelden tel. 54255 Dierenklini tel. 45541 Dierenklini tel. 53662 Dierenklini Capucijnr tel. 54328 Dierenklini tel. 4554 Abcoven: Dierenklini Burg, v.d tel. 4630C Dierenklini Giekerkst Dierenklini Langendi tel. 57054 Dierenklini dierenarts J Genemuir tel. 57001 DIERENA1 Tilburg e.o. alarmnun info-lijn: VROUWE1 SEKSUEE1 Ma., diwo, 013-543750 S.M.A.-SPI Iedere maan 20.00 uur in In de maand tijdens scho spreekuur. BLOEDAF In het Kruis plaats vindt 1 me plaats. V vraag uw eig THERAPE GEZOND! BROEKHC Broekhoven 5358149. A.G.O.G. (1 en Omgevir 24 uurs-dier CENTRUN PSYCHOT Context To Centrum voi relatie en fat Tel. 535073 INFORMA KLACHTE GEZONDE Informatie, en bemidde klachten ox zorg, maatsc lenilng, zorg Bereikbaar r 17.00 uur; uur. Piushaven 1 MELDPU> EN MILIEI tel. 0164- TAXI Duizendt: Dag en na GEDISCR1 Bel danofkt criminatie B 5438917, S burg. Op donderdag 2 januari om 14:00 uur komt de nieuw gekozen gemeenteraad voor het eerst bij elkaar. Er is dan zormen ^t, Tilburg en men de nieuwe lujrg. leentelijke herinde- ren niet alleen de Twee weken geleden viel bij alle stemgerechtigde inwoners van Berkel-Enschot, Tilburg en Udenhout, de oproepkaart voor de komende gemeenteraadsver kiezingen in de bus. Op deze kaart staat aangegeven bij welke van de bijna honderd stembureaus u kunt gaan stemmen. De nieuwe raad gaat uit 39 r leden bestaan. Voor de Tilburgst burgers is dat geen verandering, maar voor de inwoners van Ber Enschot en Udenhout is dat aanzienlijke toename. Bover zijn de raadsleden naar alle schijnlijkheid afkomstig betrokken gemeenten. He. zicht van de raad verandert behoorlijk. staan nu een betere, meer op de vraag toegesneden dienstverlening en meer klantvriendelijkheid. Om dat te kunnen realiseren worden de bestaande diensten van de gemeente per 1 januari omgebouwd tot vier nieuwe: Wijkzaken, Publiekszaken, Stadszaken en Bedrijven. Omdat alles nog in de startblokken staat, zal er op korte termijn nog niet veel voor de inwoners van Tilburg veranderen. Maar we houden u op de hoogte. Om uw stem uit te brengen drukt u eenvoudig op de naam van de kandidaat van uw keuze. Als u zich vergist, kunt u altijd nog een andere keuze maken. Pas als u op de rode knop drukt, heeft u daadwerkelijk gestemd en kunt u uw keuze niet meer veran deren. De medewerkers op de stembureaus zijn altijd graag bereid om u te helpen met het elektronisch stemmen. Met vragen kunt u zich tot hen wenden. Een-van de belangrijkste taken van de nieuwe Tilburgse gemeenteraad is het vaststellen van de begroting voor 1997. Het huidige Tilburgse college heeft inmiddels een aantal voorstellen voor deze begroting ontwikkeld. Deze voorstellen worden bouw stenen genoemd. De nieuwe raad moet over de bouwstenen besluiten. Het gaat om activiteiten die volgens het college nodig zijn en daarom prioriteit zouden moeten krijgen. Een aantal bouwstenen springt daarbij in ‘t oog: Om te stemmen moet u de oproepkaart én een geldig matiebewijs meenemen. Op 1 januari 1997 vo Berkel-Enschot, Tilbt Udenhout samer gemeente Tilbui Door die geme ling verander* stadsgrenzen. Het nieuwe Tilburg is wettelijk verplicht om een nieuwe gemeenteraad te installeren. Die wordt verantwoordelijk voor het beleid van de gemeente. Op woensdag 27 november gaan de inwoners van Berkel-Enschot, Udenhout en Tilburg daarom gezamenlijk naar de stembus om de nieuwe gemeenteraad te kiezen. Het huidige Tilburgse college hecht veel belang aan dienstverlening zo dicht mogelijk bij de burgers. Naast ning en maatschappelijke partici patie worden versterkt. Naast herschikkingen binnen bestaande budgetten, luidt het voorstel om een extra bedtag van maximaal f3,5 miljoen op te nemen op de wensen lijst voor de nieuwe raad, voor inkomens ondersteunende maatre gelen. Globaal is van dit bedrag circa 1 miljoen bestemd voor woon- lasten-ondersteuning, 1 miljoen voor kwijtschelding en schuldhulp verlening en 1,5 miljoen voor verhoging van de subjectsubsidies, eventueel met behulp van een stadspas. In de raadsvergadering van 25 november zal gericht over bestrijding worden gesprokt daardoor zijn dus nog wijzij mogelijk. De afgelopen maanden hebben Berkel-Enschot, Tilburg en Udenhout bepaald niet stil gezeten. De drie huidige gemeentebesturen zijn samen druk bezig geweest met een leren aanzet voor dat nieuwe beleid, er naar nieuwe Zij hebben daarvoor zogeheten ^eersmaatre- harmonisatievoorstellen ontwik- armoedebe- keld. De nieuw gekozen raad zal Ipen we meer die voorstellen beoordelen en Iet beleid van de desgewenst vaststellen. meteen heel veel te doen. Een van de eerste activiteiten van de raad is het vaststellen van het Algemeen Beleidsplan (ABP). Vervolgens kiezen de raads leden uit hun gelederen de zes nieuwe wethouders. Via het ABP en de begroting komt vast te liggen aan welke zaken het beschikbare geld in 1997 en volgende jaren wordt besteed. Hoe vult de nieuwe gemeente bijvoorbeeld de zorg voor oud* in? Hoeveel geld gaat e wegen en goede verke* gelen? Hoeveel naar strijding? En hoe heli mensen aan werk? He Sinds jaar en dag zijn het rode potlood en het stembiljet het symbool van verkiezingen. Maar ook hier heeft de computer zijn intrede gedaan. Steeds vaker wordt bij verkiezingen gebruik gemaakt van elektroni sche stemmachines, zodat de uitslag heel snel en nauwkeurig bepaald kan worden. In Tilburg zijn deze machines al geruime tijd een bekend verschijnsel. De inwoners van Berkel-Enschot en Udenhout maken er op 27 november voor het eerst kennis mee. Daarom even in het kort een gebruiksaanwijzing. Het college stelt aan de gemeente raad voor om de armoede-bestrij- ding op vele fronten verder aan te scherpen. Met een breed pakket aan maatregelen moet zowel de doel groep beter in kaart worden gebracht, als inkomensondersteu-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1996 | | pagina 16