et lieuwe Tilburg op 27 november ’PvdA gemeente Tilburg H 27 NOVEMBER. VERKIEZINGEN GEMEENTERAAD DE TILBURGSE KOERIER Donderdag 21 november 1996 - pagina 13 A. Broeken J. Dieteren lijst 3 lijst 4 T :1 bereiken op L. Stok lijst 6 worden gekozen, en daar willen wij als burgemeesters van t uw hoofdet staat naar gemeenteraadsverkiezingen. Toch willen wij u 'oensdag November. r.) CENTRUMDEMOCRATEN J. Gilles lijst 8 'kel-Enschot. srland gevonden l-Enschot,i)urg en Udenhout opgeheven. Tegelijkertijd ontstaat een ied van derie oude gemeenten omvat. Bestuurlijk verandert er nogal het DEMOCRATEN J. Leferink I lijst 11 Algemene Bejaardenpartij Tilburg A B We vragen u i veel in, heeft de en meer werk- 18. En help ons rg en Uden- i uw steun, •ciale Dienst want ze doet e maken met het kostenbeleid •tij Nederland. mr. G.Ph. Brokx, burgemeester van Tilburg. mr. GJ. de Graaf, wnd. burgemeester van Udenhout. we met ons milieu omj le pleinen verdrii tag als Iers. tover heel Tilbui Jeeltaxi’ is voor 1 weg te nemen. Uitbreiden van het ..^r en der in de stad, verdienen rers tevreden zullen zijn over hun gemeente, of is dit alleen ift? gemeente^ opvang- ig kun- antie; Iden; Kiezen voor natuur en landschap; lokale belangen. igaai sn nu het g -Enschot ei meer politie op ir geleden heb- De standpunten van politieke partijen op deze pagina verschijnen onder verantwoordelijkheid van die politie ke partijen. urgers. cel-Enschot en Udenhout, ook met openbaar vervoer. i niet meer stijgen dan de inflatie toelaat, t.a.v. hoogbouw en stadstui nen. niet tot een on- aangaat. De zit- le tijd gehad om n: ‘we moeten ut gaan stem- stad, maar n we dat véél Al meer dan 25 jaren staat de Algemene Bejaardenpartij Tilburg op de bres voor de ouder wordende en gehandicapte inwoner van Tilburg. Door de vergrijzing wordt hun aantal steeds groter. Er komen steeds meer ouderen die hun stem verheffen, en die kunnen optreden als vertegenwoordiger voor hen die dat niet meer kunnen. Natuurlijk willen wij dat ouderen zelfstandig blijven wonen en functioneren, maar dan moet er wel een goede mogelijkheid zijn voor noodgevallen, direct, en zonder wachtlijst. Ook moeten ouderen in hun eigen omgeving kun nen blijven, wat weer betekent dat er spreiding van betaalbare seniorenwoningen over heel Tilburg moet zijn. Dit voorkomt verlies van sociale contacten. Ook het nog beter functioneren van de ‘Deeltaxi’ is voor het sociaal leven van ouderen en gehandicapten van het grootste belang. Armoedebestrijding dient blijvend te worden aangepakt: geen lastenverhogingen. En door persoonlijke benadering van de doelgroep is het aantal gebruikers van huursubsidie, bijzondere bijstand, subjectsubsidie en vrijstellingsrege lingen veel groter te maken. Het idee dat dit giften zijn moet worden uitgeroeid: het zijn rechten. Er moeten maatregelen komen om het gevoel van onveiligheid, vooral bij ouderen, weg te - groen, de aantallen gespreide stallingsplaatsen voor fietsen, en het aantal zitbanken her alle aandacht. 3 - paginal 2 I Algemeen Belang: bezorgd, onafhankelijk, actief: lijst 11 - Is er een andere reden voor verkiezingen op 27 november dan de herindeling? - Begrijpt u waarom de burgemeester van Tilburg met steun van de plaatselijke CDA, PvdA, D66 en VVD twee vitale gemeenten wilde annexeren, hoewel Den Haag in meerderheid zei dat dit zeker in het geval Udenhout zonder enige grond was? - Mag het zo zijn dat zowel oude als nieuwe Tilburgei voorbehouden aan wie grootstedelijk denkt en leeft - Weet u zeker dat leefbaarheid en veiligheid en dienstbaarheid in wijken en dorpen even belangrijk zullen worden als city marketing en Tilburg Moderne Industriestad? Zou het niet beter zijn dat steeds meer mondige burgers in Tilburg, geworteld in wijken en dorpen, de zeggen schap over hun stad ook in de gemeenteraad controleren op basis van wat door gewone burgers belangrijk gevonden wordt? U ziet, wij zijn bezorgd! We vrezen dat de huidige landelijke partijen niet voldoende tegenwicht zullen bieden tegen bestuurders met de neiging tot stedelijke arrogantie, wat ons allen uiteindelijk tot verliezers zal maken. Mondige mensen Kiezen voor een leefbare en veilige leefomgeving; Kiezen voor een herkenbaar bestuur dichtbij de burger; Kiezen voor een stad op maat; Verzetten zich tegen bestuurlijke arrogai Kiezen voor kwetsbaren en achtergesteld Kiezen voor openlijk onderhandelen over D66 vindt dat Tilburg een leefbare stad moet zijn. Dat betekent onder meer: een bruisend cultureel leven, een gezon de economie, een aantrekkelijke woonomgeving en een aangenaam stadscentrum. Iedereen moet daarvan kunnen pro fiteren. Daarom zet D66 zich oa. in voor de bestrijding van de armoede, de toekomstmogelijkheden van jongeren en de belangen van ouderen. D66 streeft naar gevarieerde woonwijken waarin mensen van verschillende milieus en uit verschillende culturen met elkaar samenleven. Een kleurrijke en leefbare stad. Basisvoorwaarde voor een leefbare stad is de veiligheid. D66 wil daarom meer toezicht door politie, stadswachten en buurtconciërges. Niet alleen van 9 tot 5, maar ook ‘s avonds en ‘s nachts. Veel drugsverslaafden gaan op rooftocht om aan geld voor hun drugs te komen. D66 wil experimenteren met gratis verstrekking van drugs. Zo kan de criminali teit worden beperkt. Zolang dat niet kan moeten we voorkomen dat één buurt langdurig met de overlast wordt opge zadeld. De leefbaarheid van een stad staat of valt met de manier waarop we met ons milieu omgaan. D66 ziet Tilburg gra< een groene stad in een groene omgeving. Stalen bouwsels en kale pleinen verdringen nu het groen. Dat moet and( D66 wil de burgers meer verantwoordelijkheid en zeggenschap geven. Voor Berkel-Enschot en Udenhout moeten er dorpsraden komen. In de overige wijken en buurten moet eveneens worden geëxperimenteerd met dergelijke vormen van inspraak. Wat heeft de VVD voor onze gemeente in petto? Tilburg, veilig, schoon, groen en open. - In het centrum is een goede bereikbaarheid en een vlotte doorstroming voor alle verkeer van levensbelang. Daarom moet de Heuvel toegankelijk zijn voor alle verkeer. - Veilige stad, voldoende ‘blauw’ bp straat: thuis op straat. De Tilburgers moeten veilig zijn in de stad. Daartoe dient de politie zichtbaar aanwezig te zijn. - Schone stad, tegengaan vervuilling op straat en in de parken. - Bereikbare stad, vooral het stadscentrum. - Groene gemeente, aandacht voor de groene woonomgeving. - Ringwegen om de stad: goed, snel en veilig. Om het ringbanenstelsel niet verder te belasten zijn de aanleg van de Noordwest-tangent en de tweede fase van de Noordoost-tangent van wezenlijk belang. - Verbreding en verdieping van het Wilhelminakanaal om industrie te stimuleren. - Verbeterde bereikbaarheid industriegebieden. - Servicecentra in de wijken. - Aandacht voor de eenzame bui - Betere verbindingen met Berke - Tariefstijgingen tot maximaal de inflatie; tarieven mogen - Stadsverdichting alleen in het centrum. Een goed beleid t. - Comfortabele seniorenwoningen, ook in de vrije sector. De Centrumdemocraten zijn er voor de belangen van de Nederlandse bevolking, daar zij de oudste rechten hebben. De CD is van mening dat Nederland en ook Tilburg de problemen van de hele wereld niet kunnen oplossen. Daarom moet de asielopvang afgeremd en remigratie bevorderd worden. Voorkeursbehandeling (positieve discriminatie) moet ge stopt worden, zodat arme Nederlanders die hiervan het slachtoffer zijn, weer kansen krijgen op een menswaardig be staan. De leefomstandigheden in de wijken moeten verbeterd worden. Achterstandssituaties zijn ontstaan door een falend beleid van de grote partijen. De CD is van mening dat de kiezer deze partijen nu ter verantwoording moet roe pen. De CD is tegen het liberale drugsbeleid: het is misdadig. Koffieshops moeten verboden worden. Drugsverslaving on der de jeugd neemt toe. Wij willen geen experimenten zoals het gratis verstrekken van hard drugs aan zwaar verslaaf den. Opvang van drugsverslaafden mag nimmer plaatsvinden in de directe omgeving van woonwijken. Dit ter bescher ming van onze jeugd, en ter voorkoming van overlast. Het parkeer- en verkeersbeleid moet in Tilburg drastisch herzien worden. Ook is de CD geen voorstander van het parkeervergunningenstelsel met uitzondering voor gehandi capten. De CD is voorstander van verlaging van gemeentelijke heffingen. Ouderen en mensen met een laag inkomen moeten op eenvoudige wijze en zonder een lange bureaucratische weg ontheffingen krijgen. Gehandicapten moeten een vol waardige plaats in kunnen nemen in onze samenleving; de gemeente moet haar beleid daarop instellen. Tenslotte zijn wij voorstander van een bindend referendum, te beginnen op gemeentelijk niveau voor zaken die belangrijk zijn voor de inwoners van Tilburg.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 1996 | | pagina 13